Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni bir tarz, yeni bir başlangıç.......

Motovento
    REKLAM ALANI
    vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Motosiklet yaşantım süresince cruiser haricindeki motosikletleri hemen hiç sürmemiş bir sürücü olarak, gerek ekonomik şartlar (önceki motorum bir Harley'di), gerekse ülkemize yeni modellerin gelmemesi ve 10 küsur yaşındaki makinelerin fiyatlarının 30.000 TL'lere dayanması gibi sebeplerle (bana göre) radikal bir kararla Honda Integra aldım.

Gerek şehir içi, gerek şehir dışı sürüşe aynı ölçüde uygun olması, düşük yakıt tüketimi, 6 vites , ABS fren sistemi, hem otomatik hem manuel sürüşe izim vermesi, su soğutmalı olması gibi bir çok artısı tercihimde etkili oldu.

2016 model 20.000 km'de. Honda 3'lü çanta sistemi, sis farları, rüzgar deflektörleri, givi zincir muhafazası, arka çamurluk, çakar modlu led arka stop, sıfır michlein pilot road 5 lastikleri ile nerede ise full aksesuar sayılabilecek bir motosiklet.

Herkesin gönlündeki motosiklete kavuşması dileği ile.

Saygılarımla.

RoofRoof, Kural [ Z ], ilkeronat ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Hayırlı olsun. NC'lerin ruhlarını sevmesemde iki teker güruhuna ait aletlerdir. Güle güle kullan...
    vader bunu beğendi.

Valeyellow46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun.

Sürüş hissiyatı olarak çok fark var mı size göre? Cruiser kullanıcıları rahatlığına düşkündür malum. Siz nasıl hissettiniz acaba?

Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Motoru henüz çok az kullanabildim. İlk olarak dikkatimi çekenler;

*Debriyajın olmaması çok tuhaf geliyor, bir kaç kez vites değiştirmek için elim gitti

*Cruiser'dan sonra doğal olarak biraz yüksek geldi bana.

*Frenler mükemmel (hele Harley'den sonra ilaç gibi)

*Önceki motorumdan 100 kilo kadar hafif, çok daha rahat dönüyor, itiliyor, çekiliyor vs....

Sağlam bir uzun yol yaptıktan sonra daha ayrıntılı konuşabilirim....

Saygılar.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Hayırlı olsun
    vader bunu beğendi.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayırlı olsun kazasız belasız . fotograflar da bıle rahat makına
    vader bunu beğendi.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Hayırlı olsun. Önceki motorunuzu da çok beğeniyordum gerçekten buda çok güzel. Ben de mantıksal sebeplerden iki kez supersporttan skuter e dönmüş biri olarak ileride tekrar cruiser e döneceğinizi düşünüyorum. Bagaj olsun yakıt olsun inanılmaz mantıklı ama bir süre sonra insan yine mutlu olduğu şeyi arıyor. Şuan hala skuter kullanıyor olsam çok daha az borcum olurdu.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 sl gitti MT 25 geldi
    Çok güzel görünüyor kazasız iyi günlerde binin.
    vader bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Alıntı linkinpark20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Önceki motorunuzu da çok beğeniyordum gerçekten buda çok güzel. Ben de mantıksal sebeplerden iki kez supersporttan skuter e dönmüş biri olarak ileride tekrar cruiser e döneceğinizi düşünüyorum. Bagaj olsun yakıt olsun inanılmaz mantıklı ama bir süre sonra insan yine mutlu olduğu şeyi arıyor. Şuan hala skuter kullanıyor olsam çok daha az borcum olurdu.
    Maddi durumum müsait olsa garajda bir Softail Classic dursun isterim tabii ki, yalan yok.

Motosikleti
    Artık Yok...
    güle güle kullan aynı tercihle bende tdm850 mi satıp x10 aldım benimki biraz seninkinin zıttı oldu tabii ben bir tdm parası daha ekledim aldım ama amaç aynıydı ekonomi..

Şahsi düşüncem doğru bir iş yapmışsın hepimiz garajımızda sağlam bir alet olsun isteriz bende r1200rt isterdim misal alırımda 2008-2009 unu ama almakla bitmiyor..o işin en kolay kısmı..

bir gerçek varsa motoru almakdan ziyade genel giderlerini idaveme ettirmek artık çok daha önemli..

bence burdaki çoğu insan sıfır olmasada çok rahat ikinci el bir harley alabilir.. 30 bin civarlarına ikinci elde sporster iron yada custom kaynıyor..

ama iş almakla bitmiyor ben mesela hayatımda ilk defa ekonomi neymiş bu motorla anladım .. benim motorlarım hep çok yakan 850c.c-900cc lik aletlerdi ve bir şey fark ettim ben kendimi motorla çok geziyor sanırdım gezmiyormuşum meğer..

şimdi az yakan bir motora sahip olduğum an anladım deli gibi geziyorum üstünden inmiyorum.. az yakıt farkında olmadan insanı çokda km ler yapıp gezdiriyor..

Bunu neden dedim aynı şeyleri yaşıycaksın
    vader bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Bir insanın ulaşım hakkının yakıta uygulanan fahiş vergiler sebebiyle sekteye uğraması büyük saçmalık.

Dolaylı vergi, düşük ve orta hallinin boğazını sıkan, ancak zengin kesimi hiç etkilemeyen iğrenç bir şey.

Adamakıllı vergi sistemi şart. 900cc motosiklet alıp yakıt fiyatı yüzünden kullanmamak makul değil...

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    Hayırlı,uğurlu olsun.integralar ilk çıktığında çok hoşuma gitmişti ilk nesil.Sonradan farklı tarza yürüyünce safdışı kaldı benim için.uzun yol skuteri diyebilirmiyiz integra için? şehiriçi için büyük gibi sanki

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    abi hayırlı olsun ama kısa sürecede cruisera döneceğini düşünüyorum, ben cruiser motosikletten sonra neye bindiysem olmadı en sonunda motor işini bitirdim.
    vader bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Alıntı YBRMANİA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı,uğurlu olsun.integralar ilk çıktığında çok hoşuma gitmişti ilk nesil.Sonradan farklı tarza yürüyünce safdışı kaldı benim için.uzun yol skuteri diyebilirmiyiz integra için? şehiriçi için büyük gibi sanki
    Kesinlikle uzun yol scooter'ı diyebiliriz. Bana göre küçük bir touring motosiklet aynı zamanda.

Şehir içi için de kesinlikle uygun, cüssesine göre oldukça kıvrak, ayrıca yan çantaları söküp sadece topcase ile de kullanılabiliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:29 ----------

Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi hayırlı olsun ama kısa sürecede cruisera döneceğini düşünüyorum, ben cruiser motosikletten sonra neye bindiysem olmadı en sonunda motor işini bitirdim.
    Cruiser'a dönüp dönmeme meselesini zaman gösterecek sanırım.

Motosikleti
    Artık Yok...
    integra nc750 ile birebir aynı motordur motorundan şase sine kadar aynıdır sadece kabları şekilleri farklı.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Hayırlı olsun, çok rahat uzun yol yapılır. Ben 250'lik scooter'la yüklü yolculu yapmıştım, o A sınıf araba idiyse bu D sınıfa denk gelir

Bunun X-ADV'si çok güzel de anlamsız fiyatlara satıyorlar (yurtdışı dahil), o fiyata başka şeyler girer radara...
    vader bunu beğendi.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Eylem hakkında hayırlısı. Güle güle, kazasız belasız kullan başkan. Her ne kadar Softail'ı elden çıkarmana üzülsem de biz de ülke değiştirme durumundan sattık motorları. Sırada araba var. Kuzey Amerika taraflarına bir şekilde yolun düşer mi bilemem ama düşerse burada da bir evin var bilesin. Görüşmek üzere.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Hayırlı uğurlu olsun.
    Çok güzel motosiklettir. Rahatlığı ve az yakması sebebiyle alışkanlık yapıyor.
    vader bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Yeni motosikletiniz hayırlı uğurlu olsun. Umarım bundan da bolca keyif alırsınız.

Sizin de belirttiğiniz gibi düşük yakıt tüketimi ile motosiklet kullanmak insanı birçok açıdan daha rahat ve özgür hissettiriyor, motosiklet kullanmayı resmen teşvik ediyor. Tabi ki yeni başlayan arkadaşlarımız tasarım ve 250cc motosikleti tapagaz kullanmayı sevdiklerinden bunu daha geç anlıyor. MSX125' i eşime aldım ama şu an ben kullanıyorum (henüz motosiklet kullanamıyor, öğrenecek kısmetse). 25TL' lik benzin ile 160km' ye yakın yolu nasıl yaptım ben de bilmiyorum. Ama yaptım işte. Şaka gibi.
    vader bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eylem hakkında hayırlısı. Güle güle, kazasız belasız kullan başkan. Her ne kadar Softail'ı elden çıkarmana üzülsem de biz de ülke değiştirme durumundan sattık motorları. Sırada araba var. Kuzey Amerika taraflarına bir şekilde yolun düşer mi bilemem ama düşerse burada da bir evin var bilesin. Görüşmek üzere.
    Çok teşekkürler Mert.

Güzel sözlerin için sağ olasın. Tekrardan oralarda yolun açık olsun. Bir gün olur da o tarafa gelirsem illa ki görüşürüz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)