Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Pembe motosikletiyle trafikte saygı istedi ..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Özdemir, "Kadınların trafikteki varlığına dikkat çekmek için pembe rengi tercih ettim. Trafikte kadın sürücü olmak çok zor" dedi.

SAMSUN'da yaşayan ve 2009'dan beri motosiklet kullanan bilişim teknolojileri öğretmeni Özge Özdemir (26), erkek sürücülerin, kadın sürücülere trafikte özel olarak saygı göstermesi gerektiğini savunup, bunu simgelemek için 1 yıl önce motosikletini pembeye boyattı. Özdemir, "Kadınların trafikteki varlığına dikkat çekmek için pembe rengi tercih ettim. Trafikte kadın sürücü olmak çok zor" dedi.

Samsun'da yaşamını sürdüren ve bilişim teknolojileri öğretmenliği yapan Özge Özdemir, her gün işi ile evi arasında pembe motosikletiyle yolculuk yapıyor. Trafikte kadın sürücü olmanın zor olduğunu dile getiren Özdemir, 9 yıldır motosiklet kullandığını söyledi. Erkek sürücülerin, kadın sürücülere trafikte özel olarak saygı göstermesi gerektiğini savunan Özdemir, bunu simgelemek için 1 sene önce motosikletini pembeye boyattı. Motosiklet kullanan kadın sürücü sayısının son yıllarda arttığını kaydeden Özdemir, "Kadınların trafikteki varlığına dikkat çekmek için pembe rengi tercih ettim. Trafikte kadın sürücü olmak çok zor. Motosiklet süren bir kadın olmak çok daha zor; ama motosiklet artık benim yaşam tarzım. Çok seviyorum ve bütün kadınlara da öneriyorum" diye konuştu.

Öğretmenlik yaptığı okula motosikletle gelip, gittiğini anlatan Özdemir, "Motosiklet benim hayatımın olmazsa olmaz parçalarından biri ve aktif olarak kullanıyorum. Okul haricinde 'Engelliler Kulübü'nde gönüllü eğitmenlik yapıyorum ve gidip gelirken de motosiklet kullanıyorum. Engelli öğrencilerim pembe motosikletim üzerinden hayal kuruyorlar" dedi.

Trafikte zaman zaman bilerek, kendisini tehlikeye düşürenler olduğunu dile getiren Özge Özdemir, "Önümüze aninden kıranlar ve zaman zaman laf atanlar oluyor. Fakat motosikletin diğer araçlardan hiçbir farkı yok. Kask ve gerekli ekipmanı kullandığınız zaman rahat şekilde trafiğe çıkabiliyorsunuz. Elbette dikkatli olmamız gerekiyor. Motosiklet bir kere denenmesi halinde bırakılabilecek bir şey değil, hızı seven bütün kadınlara tavsiye ediyorum. Trafikte tebrik edenler oluyor ve insanların bir çoğu şaşırıyor. Özenip 'Ben de kullanacağım' diyenler de olabiliyor" diye konuştu.

Dha
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Kadınlara neden özel olarak saygı gostermeleri gerekiyormuş? Biz erkekler onun bunun çocuğumuyuz?
    Trafikte kadın erkek olmaz sürücü olur
    pea ve bursalıali bunu beğendiler.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kadınlara neden özel olarak saygı gostermeleri gerekiyormuş? Biz erkekler onun bunun çocuğumuyuz?
    Trafikte kadın erkek olmaz sürücü olur
    Ben bu bayana saygı gösteririm :D
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Trafikte erkek sürücünün kadın sürücüler yüzünden tehlikeye girmesi var bide düzgün kullananları tenzih ediyorum,daha geçen hafta e5 te bi kadın sürücü altına alıyordu beni kadının önü boş boş şeritte ilerliyor bende şeridimde ilerliyorum sinyal vermeden gelip üstüme kırıyor kornaya asılmasam altına alıcaktı,oysaki 2 saniye aynaya bakması yeterliydi beni görmesi için

wetehan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z900
    Saygı göstereceklerine emin olsam Z900 u pembe kaplatırım.
    logaritma bunu beğendi.

Saygı değil herkes kuralı ile hareket etsin. Kadın sürücülerin de vukuatları az değil.

Yamahanın hangi modeli bu
    birbilent bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Özel olarak saygı istiyomuş hanfendiye bak sen.başka yerde hak hukuk erkek kadın eşittir diye ağlarlar.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı oktayakgoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yamahanın hangi modeli bu
    Yamaha YZF-R125

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    özel saygı?

eşitlik adalet sunuyorsun sonra pozitif ayrımcılık talep ediliyor.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı wetehan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saygı göstereceklerine emin olsam Z900 u pembe kaplatırım.
    PERUK + BOYA

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    İstanbul için de geçerli Samsunda pembeyi görünce özellikle taciz edecek insanlar çoğunluktadır. Büyük hata etmiş, şimdiden geçmiş olsun, harcarlar bunu.

Motosikleti
    Artık Yok...
    sanırım plastidip yaptırmış rahat çıkartır sıkılırsa.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)