Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

City of Gods - Istanbul Bosphorus - Benelli Leoncino 500 ABS [Onboard]

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Aynen öyle hızlı bitiyor meret Michelin bu konuda iyidir. Ben alalı 5.000km oldu daha görünür bir şey yok, belki çok minimal bir düzleşme vardır (gözle anlaşılmayan); şimdi yol çizgileri üzerine çıkıp inmelerde sıfır haline göre birazcık daha fazla hissediyorum. (Ama herhangi bir kazmalık yok, sadece sıfır haline göre daha fazla hissettiriyor artık...)
    oialdemir bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Güzel gezi olmuş yalnız 13:48 de kırmızı da geçtin gibi geldi bana aman dikkat cezalar çok arttı ..

Motosikleti
    Artık Yok...
    şahsi fikrim sen motoruna sport touring lastik alman lazım rosso ile falan gaz açarsın ama o motorun keyfini alamassın.. ben yağmurda çıkmam soğuk asfaltta,çamurda,sulu karda sürmem diyorsan alıcağın iki lastik var bence onun dışına çıkma derim michellin road5 ve metzeller roadtec 01 on numara lastikler touring segmentinde bence gerisi hikaye..

yok abisi ben kış mış iplemem soğuk yağmur çamur ,sulu kar nedir bilmem çıkarım gezerim diyorsan michellin pilot 4 yada metzeler tourance exp, pilot 4 allround dur tam yol lastiği 4 mevsim metzellerda light offroad dur hem onroada gider hemde hafif offroada

güzel gezi.
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şahsi fikrim sen motoruna sport touring lastik alman lazım rosso ile falan gaz açarsın ama o motorun keyfini alamassın.. ben yağmurda çıkmam soğuk asfaltta,çamurda,sulu karda sürmem diyorsan alıcağın iki lastik var bence onun dışına çıkma derim michellin road5 ve metzeller roadtec 01 on numara lastikler touring segmentinde bence gerisi hikaye..

yok abisi ben kış mış iplemem soğuk yağmur çamur ,sulu kar nedir bilmem çıkarım gezerim diyorsan michellin pilot 4 yada metzeler tourance exp, pilot 4 allround dur tam yol lastiği 4 mevsim metzellerda light offroad dur hem onroada gider hemde hafif offroada
    logaritma yapma etme kardeşim; Road 5 / Roadtec 01 ile yağmurda çıkma nedir yahu? (Bak soğuk falan demedim...) Yağmur için alternatif olarak PR 4 önermişsin, zaten Road 5 bunun yeni versiyonu ve her açıdan önceki PR 4'ten üstün (yağmur dahil). Perhiz lahana turşusu olmuş bu tavsiye? İkisini de kullandım, PR 4'ler kötü değildi Road 5 de kötü değil. Road 5'in yanak deseni agresif kullanıma daha uygun sadece (aşırı yatırdığında daha slick'imsi, ama tahliyesi gene mevcut, yarıklar daha az ama daha geniş...), bir de performansının düşmesi PR 4'e göre daha uzun sürüyor. (Bendeki Road'lar 5.000km'de, artık sıfır lastik olmadığını daha yeni yeni hissetmeye başladım - ama halen çok çok iyi ve korkmadan güvenle kullanabiliyorum...)

Motosikleti
    Artık Yok...
    road 5 in yağmur ıslak zemin muakvemeti çok iyi onu biliyorum sadece 4 mevsim değil yaz lastiğidir. yağmurda sürülmez demedim..
    sulu karda test ettinmi önemli olan o .. zaten öyle sulu kar tarzında bir havada sürüceksen pilot 4 dedim .. Ayrıca road 5 in pilot 4 yerine üretildiğinide biliyorum ama pilot 4 4mevsim lastikdir.. ondan önerdim.

yazılarımı çok iyi okumuyorsun ben sadece yağmurlu havada çıkılmaz falan demedim "yağmurda çıkmam soğuk asfaltta,çamurda,sulu karda sürmem diyorsan" dedim bu kışın soğukda karda sulukarda yağmurda yani kış ortamında sürüceksen anlamında dedim.. soğuk asfaltı bilhassa belirttim..
    kış tecrüben varmı o lastiklerle iyiyse bir lafım yok ama ben pilot 4 ile karda süren arkadaşımı biliyorum hemde ankara ayazında..

onun için onun yerine buymuş gibi algılıyorsun ama ben onun yerine bunu al demedim. sürüş tarzına göre bu bu iyidir dedim yani kıyaslama yapmadım sıralama yaptım..

road5 on numara lastik 3 mevsim güzel gider ama kış durumu nedir bilmiyorum yaz lastiği faktörü nedeni ilede onun yerine kışın yeteneğini iyi bildiğim pilot önerdim 4 mevsim dahilinde . yok ben 3 mevsim sürerim diyorsa zaten road5 yeterde artar bile..

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250

Araziye çıkmıyorum. Motor çokta müsait değil buna. Ama tipi yağmadığı sürece binerim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:46 ----------

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    logaritma yapma etme kardeşim; Road 5 / Roadtec 01 ile yağmurda çıkma nedir yahu? (Bak soğuk falan demedim...) Yağmur için alternatif olarak PR 4 önermişsin, zaten Road 5 bunun yeni versiyonu ve her açıdan önceki PR 4'ten üstün (yağmur dahil). Perhiz lahana turşusu olmuş bu tavsiye? İkisini de kullandım, PR 4'ler kötü değildi Road 5 de kötü değil. Road 5'in yanak deseni agresif kullanıma daha uygun sadece (aşırı yatırdığında daha slick'imsi, ama tahliyesi gene mevcut, yarıklar daha az ama daha geniş...), bir de performansının düşmesi PR 4'e göre daha uzun sürüyor. (Bendeki Road'lar 5.000km'de, artık sıfır lastik olmadığını daha yeni yeni hissetmeye başladım - ama halen çok çok iyi ve korkmadan güvenle kullanabiliyorum...)
    Zaten Pilot Road 5 benim görüşüme göre Pilot Road 4 ile Power RS in birleşimi gibi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    road 5 in yağmur ıslak zemin muakvemeti çok iyi onu biliyorum sadece 4 mevsim değil yaz lastiğidir. yağmurda sürülmez demedim..
    sulu karda test ettinmi önemli olan o .. zaten öyle sulu kar tarzında bir havada sürüceksen pilot 4 dedim .. Ayrıca road 5 in pilot 4 yerine üretildiğinide biliyorum ama pilot 4 4mevsim lastikdir.. ondan önerdim.

yazılarımı çok iyi okumuyorsun ben sadece yağmurlu havada çıkılmaz falan demedim "yağmurda çıkmam soğuk asfaltta,çamurda,sulu karda sürmem diyorsan" dedim bu kışın soğukda karda sulukarda yağmurda yani kış ortamında sürüceksen anlamında dedim.. soğuk asfaltı bilhassa belirttim..
    kış tecrüben varmı o lastiklerle iyiyse bir lafım yok ama ben pilot 4 ile karda süren arkadaşımı biliyorum hemde ankara ayazında..

onun için onun yerine buymuş gibi algılıyorsun ama ben onun yerine bunu al demedim. sürüş tarzına göre bu bu iyidir dedim yani kıyaslama yapmadım sıralama yaptım..

road5 on numara lastik 3 mevsim güzel gider ama kış durumu nedir bilmiyorum yaz lastiği faktörü nedeni ilede onun yerine kışın yeteneğini iyi bildiğim pilot önerdim 4 mevsim dahilinde . yok ben 3 mevsim sürerim diyorsa zaten road5 yeterde artar bile..
    R5'in yaz lastiği tanımlamanda hata var o zaman; PR4 ne yapabiliyorsa her şeyi R5 daha iyi yapıyor. PR4'ten tek kötü olduğu tarafı fiyatı; millet stokları bitirelim diye PR4'leri çok daha ucuza veriyor

splender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araziye çıkmıyorum. Motor çokta müsait değil buna. Ama tipi yağmadığı sürece binerim.

https://www.youtube.com/watch?v=ik4ZUYNR704

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:46 ----------

Zaten Pilot Road 5 benim görüşüme göre Pilot Road 4 ile Power RS in birleşimi gibi.

Aga 9:30 daki motorlular kulağını çınlatmadı mı?

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Not: R5 yanakları PR4'ten biraz daha yumuşak, malzemesi aynı, demek oluyor ki PR4 kullanabilen arkadaşın bunu da çok rahat aynı koşullarda kullanabilir. (Yanak yumuşaklığı daha iyi ve çabuk ısınmasını getirir, 2CT kaplaması da aynı olduğuna göre daha kötü bir performans neden bekleniyor anlayamadım?)

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:58 ----------

Yani adama neden eskisini al diyorsun? Aynı lastiğin yenisi varken... Bir de lastiği neden yaz lastiği olarak yaftalıyorsun, PR4 neyse R5 daha iyisi. Bu serinin her çıkan modeli bir öncekinden hep daha iyi oldu.
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı splender adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aga 9:30 daki motorlular kulağını çınlatmadı mı?
    20 dakika boyunca ıslanmışız. Onlarda bende donuma kadar sırılsıklam olmuşuz. Belki farketmemiştir bile [COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:21 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:22 ----------

Not: R5 yanakları PR4'ten biraz daha yumuşak, malzemesi aynı, demek oluyor ki PR4 kullanabilen arkadaşın bunu da çok rahat aynı koşullarda kullanabilir. (Yanak yumuşaklığı daha iyi ve çabuk ısınmasını getirir, 2CT kaplaması da aynı olduğuna göre daha kötü bir performans neden bekleniyor anlayamadım?)

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:58 ----------

Yani adama neden eskisini al diyorsun? Aynı lastiğin yenisi varken... Bir de lastiği neden yaz lastiği olarak yaftalıyorsun, PR4 neyse R5 daha iyisi. Bu serinin her çıkan modeli bir öncekinden hep daha iyi oldu.
    Angel GT de olabilir. Sport Touring ve uzun ömürlü. Ama fiyatı çok uçuk şu ara.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Angel GT ile R5 aynı klasmanda lastikler. Bende o Pirelli'ler olsa bitince bir kere de R5 denerim böylece her ikisinin karakteri konusunda iyi bir fikrim oluşur, sonraki seçimlerimi buna göre yaparım. Benim R5'im olduğu için bunlar bitince başka maceraya girmeyeceğim büyük ihtimalle, bu aileyi bir kere kullanan (büyük çoğunlukla) bir daha başka lastikle maceraya girmiyor nedense

Motosikleti
    XMAX 250
    Angel GT ile R5 aynı klasmanda lastikler. Bende o Pirelli'ler olsa bitince bir kere de R5 denerim böylece her ikisinin karakteri konusunda iyi bir fikrim oluşur, sonraki seçimlerimi buna göre yaparım. Benim R5'im olduğu için bunlar bitince başka maceraya girmeyeceğim büyük ihtimalle, bu aileyi bir kere kullanan (büyük çoğunlukla) bir daha başka lastikle maceraya girmiyor nedense
    Metzeller M7RR da kullanmıştım. Sevmiştim. Daha sportif bir lastik tabi. Ama hiç Michelin kullanmadım. Bir 5000 sonra zaten bu lastileride yeriz. O zaman düşüneceğim Pilot 5 ' i. Tavsiyeler için teşekkür ederim.

Motosikleti
    Artık Yok...

ben bir yaftalama yapmam afaki konuşmam road 5 summer tire diye geçer herhangi bir lastik sitesine girin bakın.. fabrikanın dediği şey yaftalamamı yalanmı oluyor.. hani biraz daha ileri gitsek lastiği ben üretiyorum michellin benim lastiklerime çamur atıyor olayına gidicek mevzu )

Eski lastik diye bir şey yok böyle bir terminoloji yok bizde eski lastik çıkma yada ikinci el lastiğe denir.. üretimden kalkmış olabilir bugün raflarda hala sıfırı varmı var .. ben arkadaşa lastik öneriyorumda git çıkma ikinci el al demiyorum herhalde. lastik al deyipde git çöpden lastik alda demiyorum .
    kar performansından emin olduğum lastiği önerdim eminim çünkü arkadaşım bu lastiklerle ankaranın ayazında kışında karda sulukarda işine gidip geldi..

pilot 4 diye gene öneriyorum road 5 iyiyse çıkarsınız karda buzda kışın güzel bir çekim yaparsınız onuda öneririm hiç öyle takıntım yoktur.. her yerdede öneririm kış performansını.. derim bir arkadaş çekim yapmış summer diye geçiyor ama kar ,sulu kar yeteneğide çok iyi diye ama görmediğim bir şey hakkında kimseye bir kefilliyetlik yapmam.. çünkü önerdiğiniz şeyde bir veballikde vardır..

ben kendim test etmediğim arkadaşlarımdan görmediğim duymadığım çevremde kullanan olmıyan şeyleri kolay kolay önermem velevki kimse kullanmamış olsun bende dahil... özellikle kullanmadım çevremde kullananda yok ama kağıt üstünde bu daha iyi diye belirtirim yani o kağıt üstünde kısmını özellikle belirtirim.

dedikilerimde sabit zaten istediğiniz kadar yazın çizin fikrim sabittir bu konuda.. zaten farklı bir şeyde demiyoruzda sizin inatla her şeyi farklı olumsuz algılama sorunuz var.. zaten yağmurda kötümü road5 dediniz haydaa dedim tamam bu mevzu uzar gene yanlış anlamış dedim..

Ben sizi az çok anladım sizin belli marka yada modelleri inatla bir yüceltme olayınız var özellikle bir nc750 ve gene bu lastik konusunda gene böyle anlamsız bir konuyu uzattıkça uzatma mevzusu olmuşdu mitcehellin city grip mevzusundaki aynı şeylerden bahsediyorduk burda olduğu gibi..

sizde şu anda şöyle bir algı var okuduğunuz şeyi kafanızda yanlış kurma kurgulama gibi bir olayınız var ben sanki road 5 e kötü dedim ben sanki road5 alınmaz dedim ben sanki road5 in yağmur su performansı çok kötü dedim kafanızda direk bunu kurup kendinizi bu konuda doldurup bana böyle cevaplar vermeye çalışıyorsunuzda ben öyle bir şey demedim.. okuyanlarda görüyor zaten.. benim yazdıklarım açık seçik belli ve ortada..

Bunun nedenide sanırım kendi malınız olduğu için aman kimse benim kullandığım malıma çamur atmasın hemen yüceltiyim refleksindesiniz.. o savunma refleksi insana okuduğunuda tam anlatamaz..

şunuda belirtiyim michellin araba sektöründe çok iyidir ama motorsiklet sektöründe öyle amanda aman bir marka değildir.. bende metzeller,heindeu dan sonra üçüncü sırada gelir. en çokda michellin kullnımışımdır el mahkum çünkü metzeller ve heindeu heryerde her modelini bulmak mümkün değil .. michellin bu alanda mcdonalds gibi frençayz olmuş..

çeşit çeşit motor değiştirmişim onlarca en vare çeşit kask markası mont markası giymişim çıkarmışım bir sürü lastik denemişim hiç birinde ne fabrikada ortaklığım var nede bana özel bir plakaet veriyorlarlar.. motor benim için kapının önündeki bir demir yığınıdır isterse harley olsun ne yüceltirim ne göklere çıkartırım .. iyiye iyi kötüye kötü derim.. öyle iki üç model markaya takılmam kısır döngünden çıkılmaz yoksa.. iki üç marka modele takılı kalmak kendinizi güncelleyememek yenileyememek demektir..

benim 10 sene önceki bakışımla hatta 5 sene önceki bakışımla şu anki farklı 5 sene 10 sene önce belki çok beğendiğim markaları artık bazı şeylerini görüp duyup şahit olduğum için hiç beğenmiyorum.. ama eskiden hadi ordan canım o markada neymiş dediğim markaları bugün bazı şeylerini testlerini verilerini kullanıcılarıyla sohbetlerde test ederek fikrim çok değişti çok beğenir hale geldim.

Konun örneğini veriyim benelli mesela bu marka ilk çıktığında konusu açılmışdı biraz araştırdım birazda çevreden arkadaşlarında dolduruşuna geldim markacı takımının burda bile çin malı alınırmı boş verin o paraya yazık dediğimi hatırlıyorum ama şu anda fikrim 180 derece değişti çok beğendiğim bir marka ... özellikle enduro olan serileri çok yakışıklı duruyor.. insanız dönüşürüz değişiriz .. takılı kalırsak bir şeylere ihtiyar bunaklar gibi aynı plakağı çevirip çevirip dururuz ..

başkada bu konuda artık cevap yazmıycam çok uzun bile yazdım ..

bu foruma var öyle arkadaşlar sabah akşam adam enduro motor tavsiyesi istiyor nc700 al yada ybr 125 al yada cbf150 al diyor adam racing makine diyor gene aynı motorları öneriyorlar çünkü o kısır döngüden o cenderen kendilerini kurtaramamışlar..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Basitçe gönderin Michelin'in sitesinde nerede yaz lastiği yazıyormuş susayım madem!? Kim diyormuş buna yaz lastiği acep merak ettim. (Yaz lastiği ne demekse?)

Her herde "PR4 replacement" diye geçiyor; PR4 PR3'ün yerini aldı, R5 de PR4'ün yerini aldı. Sanırım isminden Pilot lafının düşürülmesi kafaları karıştırmış. Keşke yapmasalamış... Eski dememin sebebi o. Marka modelden bahsediyorsak eski başka şey, ben eski model diyorum siz kullanılmış anlıyorsunuz. (Analoji: iPhone 6s eski mesela, kutusunda sıfır bile olsa... Apple'ın eski telefonu veya eski modeli deriz değil mi konuşurken?)

Bu lastik temel olarak bir touring lastiği: touring lastiğinin yazı kışı kurusu ıslağı mı olurmuş, vallahi ilk defa duydum!? Yeri gelir aynı seyahatte çöl sıcağında tozlu yolda da sürersin, yolunda dağ geçidi olur çıkar buz gibi soğukta yağışta da sürersin - touring lastik dediğin buna göre tasarlanır. Kimsenin sırtında ekstra lastikle gezme durumu olmaz, seyahat ederken "A dur yahu önümüzde soğuk yağışlı dağ geçidi var, şu kenarda lastiği değiştirelim hemen" diyecek halimiz yok öyle değil mi?

Benim de marka takıntım ters yönde -> yani beni tanımlayacak şey "Michelin manyağı" olmaz, illa etiketlemek gerekiyorsa "Pirelli düşmanı" denebilir belki Hem arabalarımda hem de motorlarımda kullandığım Pirelli lastiklerden nefret ettim, değiştirdiğim markalar hep Pirelli'den iyi sonuç verdi.
    logaritma ve oialdemir bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)