Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Siz Olsaydınız Değiştirir miydiniz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ARORA AR125-48
    Şuan ki motosikletimi satıp RKS Titanic 150-S modelini almayı düşünüyorum. Sizce ARORA AR125-48 YEBERE olan motosikletimi satıp RKS Titanic 150-S almak mantıklı olur mu? Bu arada kendi motosikletimden memnunum bir şikayetim yok, çok şükür arıza falanda yapmadı. Bir ara lastik sorunum olmuştu onu da yeni lastik alarak çözdüm. Neyse değiştirmek istememin temel sebepleri RKS'nin tasarımının iyi olması(Görecelidir tabi o ayrıda benim hoşuma gidiyor), 150cc olması(Benimki 137cc), dijital gösterge olması, monoshock amortisör olması gibi artıları hoşuma gidiyor. Ama bir yandan da acaba boşa mı para harcarım diyede korkmuyor değilim. Gelen gideni aratır hesabı şansıma kötüsü denk gelirse başımı ağrıtırsa diye de korkuyorum. Gerçi hoş ARORA bile sıkıntı vermediyse RKS kesin vermez gibi de geliyor. Şuan ki motosikletimi alalı da yaklaşık 8-9 ay civarı oldu, 2800 km'deyim. Siz olsaydınız değiştirir miydiniz? Fikirlerinizi düşüncelerinizi bekliyorum.
    müsaitnick bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    Şahsi görüşüm rks aroradan iyidir kardeşim çok kullanıcısı var
    furkan2632 bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Evet Rks'nin görüntüsü daha çekici ama aynı segmentte benzer teknolojiye sahip başka bir motora geçmek için masraf yapmak akıl karı olmayabilir. Kaldı k. motorumdan memnunum demişsiniz. Çok büyük bir fark olmayacaktır. Eski bir titanic 150-S kullanıcısı olarak ben çok memnun kaldım ama bir o kadar da sıkıntı yaşayan insanlar da oldu.
    furkan2632 bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok beklentini karşılamayabilir.

Bütçen uygun ise ve tecrüben var ise biraz daha cc yükseltirsen motosiklet değiştirdiğini hissetmiş olursun.
    lifegoeson13 ve furkan2632 bunu beğendiler.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Yerinizde olsaydım küçük farklar ve hafif görüntü değişikliği için hali hazırda sorunsuz kullandığım motosikleti, ne çıkacağından emin olmadığım başka bir motosikleti almak için masraf yapmazdım.

Bunun yerine ekipmanımı kontrol eder, gerekli ise gerekeni yeniler/eksiğimi tamamlar, eksik gedik yok ise parayı döviz/altına yatırıp değer kaybını önleyerek daha ileride daha iyi bir motosiklet almak veya eğitim için harcardım.
    furkan2632 bunu beğendi.

lifegoeson13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp V600
    Evet RKS daha estetik bir motor ama bence de benzer özellikteki bir motosiklet için bütçe ayırmaya ve daha da önemlisi riske girmeye değmez. arndiol arkadaşımızın da dediği gibi değiştirmek istiyorsan bütçen ve tecrüben de müsaitse cc yükselt ki keyfin de artsın.
    furkan2632 bunu beğendi.

Motosikleti
    ARORA AR125-48
    Alıntı Youjoee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şahsi görüşüm rks aroradan iyidir kardeşim çok kullanıcısı var
    Bende öyle düşünüyorum ama RKS Titanic 150-S Kullanıcıları sayfasının yorumlarına baktığımda sorun yaşayanlarda olmuş, ondan dolayı biraz şans işi gibi de geliyor. Onun dışında arkadaşımda RKS Titanic 150-R modeli var işçilik olsun, malzeme kalitesi olsun gerçekten adamlar yapmış diyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:59 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet Rks'nin görüntüsü daha çekici ama aynı segmentte benzer teknolojiye sahip başka bir motora geçmek için masraf yapmak akıl karı olmayabilir. Kaldı k. motorumdan memnunum demişsiniz. Çok büyük bir fark olmayacaktır. Eski bir titanic 150-S kullanıcısı olarak ben çok memnun kaldım ama bir o kadar da sıkıntı yaşayan insanlar da oldu.
    Hocam sıkıntı çekmeyeceğimi bilsem yalan yok kesin değiştirme gözüyle bakıyorum ama şansıma Eskişehir'de ki RKS servisinin ustası değişti ve gelen usta acayip kötü. Arkadaşımın gözü gibi baktığı motosiklete adam lastik yaktırdı. Gergin olan zincir ayarını bozup bollaştırdı. Motosikletin içinde ki yağı boşaltıp 5-6 defa marşa falan bastı. Onun için motosikletin sorunu yoksa bile bu servis yüzünden problem verirse diye korkuyorum. Birde üniversite okuduğum için insan istemsiz biraz şekil motosiklet istiyor. Gönlümde CBR 250 var ama o kadar parayı kolay kolay biriktiremem, 2-3 yılda anca alırım galiba.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    biraz daha sabredip biraz daha yüksek cc ye geçmelisin
    furkan2632 bunu beğendi.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    ARORA AR125-48
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok beklentini karşılamayabilir.

Bütçen uygun ise ve tecrüben var ise biraz daha cc yükseltirsen motosiklet değiştirdiğini hissetmiş olursun.
    Onuda düşündüm ama malum piyasada eli yüzü düzgün bir Pulsar 200NS vardı onunda fiyatı uçtu gitti. Geriye Hero Karizma falan kalıyor ama onlarda da tasarım yok hiç. Eğer 2-3 yıl sabredersem CBR 250 alırım ama o kadar beklemeye değer mi bilemiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:08 ----------

Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yerinizde olsaydım küçük farklar ve hafif görüntü değişikliği için hali hazırda sorunsuz kullandığım motosikleti, ne çıkacağından emin olmadığım başka bir motosikleti almak için masraf yapmazdım.

Bunun yerine ekipmanımı kontrol eder, gerekli ise gerekeni yeniler/eksiğimi tamamlar, eksik gedik yok ise parayı döviz/altına yatırıp değer kaybını önleyerek daha ileride daha iyi bir motosiklet almak veya eğitim için harcardım.
    Ekipman olayını atlamışım. Şuan ayakkabı ve pantolon eksik durumda. Dizlik kullanıyorum ama pek memnun sayılmam. Depoyu sıkmak istediğimde dizlik kayıyor falan rahatsız ediyor. Yorumunuzu dikkate alacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:10 ----------

Alıntı lifegoeson13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet RKS daha estetik bir motor ama bence de benzer özellikteki bir motosiklet için bütçe ayırmaya ve daha da önemlisi riske girmeye değmez. arndiol arkadaşımızın da dediği gibi değiştirmek istiyorsan bütçen ve tecrüben de müsaitse cc yükselt ki keyfin de artsın.
    Uygun bütçeye cc yükseltebileceğim motosiklet olsa çok daha mantıklı dediğinizde malum öğrenciyim. Ha deyince para biriktiremiyorum, yoksa gönlümde CBR 250'de var da işte.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:12 ----------

Alıntı Ramazan Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biraz daha sabredip biraz daha yüksek cc ye geçmelisin
    Hocam merak ettim de acaba 137cc'den 150cc'ye geçince fark olur mu? En azından hissedilebilecek kadar bir fark olur mu? Eğer olmazsa minimum kaç cc ve ya kaç hp almalıyım ki bir tık daha iyi gittiğini anlayabileyim?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-rks-rks-titanic-sifirdan-farksiz-626245006/detay
    Hocam ben RKS titanic 150 S 'mi satıyorum, bir miktar daha ikramım olur. Hangi sehirdesin ?Parsiyel ile sevkini de ayarlayabilirim.
    furkan2632 bunu beğendi.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Büyük bi değişiklik olmaz, motorunu sev
    Değiştireceğin zaman 250 cc ye ya da japona geç.
    furkan2632 bunu beğendi.

Motosikleti
    ARORA AR125-48
    Alıntı müsaitnick adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-rks-rks-titanic-sifirdan-farksiz-626245006/detay
    Hocam ben RKS titanic 150 S 'mi satıyorum, bir miktar daha ikramım olur. Hangi sehirdesin ?Parsiyel ile sevkini de ayarlayabilirim.
    2.el düşünmüyorum, ki zaten şuan para biriktirme aşamasındayım Şubat-Mart gibi sıfır almayı düşünüyorum. Teşekkür ederim ilginiz için. Hayırlı satışlar.

Mmotorcuu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Takipteyim merak ettim :D
    furkan2632 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)