Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

1. vitese alırken gelen " TAK " sesi ???

Motovento
    REKLAM ALANI
    leon99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250R-İnazuma-Mt25-Fazer8
    merhaba arkadaşlar motoru 1. vitese aldığım esnada " TAK " diye bir ses geliyor ancak diğer viteslere geçişlerde böyle bir ses yok .. acaba sebebi nedir. (gt 250 r)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Evet benimde bu tarz bir sorunum var.Sabah ilk çalıştırdığımda 5 dakika motoru ısıttıktan sonra 1. vitese attığımda motor biraz ileri gitmeye çalışıyor.Diğer viteslerde yahut motor iyice ısındıktan sonra böyle bir şeyle karşılaşmıyorum.
    ANGARAJ

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    vites dişlilerin boşta iken bi anda üzerine yük biniyor sen vitese takınca debriyaj ayarını biraz daha yumuşat tamamen kaybolmaz ama hafifler

Murat ERSEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLR 650
    aynı dert bendede war motor soguk ıken tak sesı gelıyor ama motorla bıraz gezındıkten sonra az da olsa ses kesılıyor dedıgınız gıbı debrıyaj ayarını bıraz yumuşatayım bakalım ne olucak :D
    VESPA PİAGGİO---ASYA 150 SCOOTER----MONDİAL 100KH---KAWASAKİ KLR 650

Motosikleti
    Uzun bir süre olmayacak...
    diyelim ki uyuyorsun ve aniden gelip seni sert bi şekilde dürterek uyandırdılar ilk aşamada verdiğin tepki nasıl olurdu?

afallarsın ve hemen telaşlanırsın, noooluyo lan dersin

işte bizim vites dişlilerini de ilk dürttüğünde böyle bi ses verir ve gayet normaldir. Benim 600f te hem ses veriyor hemde "bırakın beni gidecem" dercesine ileri atılmaya çalışıyor.
    Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    büyük hacimli motorlarda onu hep yapar mz de bile vitese takınca motor kendini öne atar..normal birsey o yani dert etmeyin boşuna

Çok güzel bir sestir.ben o sesi çok severim.ola ki bir gün gelmemeye başlarsa o sesi duymak için motoru servise götürebilirim.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Hacı hosung kullanıyorsun! Tak diye ses geliyorsa sevinmen lazım!
    Mesela ben 1.vitese tak yerine çatırt ediyor. Aha zıçtık diyosun ilk başlarda ama sonradan anlıyorsunki bişey olmuyor.
    Yada marş motoru mesela. Normal motorlar hatta çinliler bile fıtıfıtfıt yapar alır marşı.
    Ama benim bildiğim tüm hyosunglarda bu ses fıtıçatfutuçuturtpatgüm der ve öyle alır marşı
    Motosikletli Kaplumbağa...

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok sevdiğim ses olup beni gaza getirir o ''tak!'' sesi. Bazı zamanlarda ise ''Oha lan ayu,dağıtacan bi tarafını'' dediğimde olmuştur.

İyi mi kötümü karar veremedim henüz.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Benim haysung çok kibar alıyor marş motorunu... Ama 1. vitese nezaman geçersem geçeyim küüt diye bir ses duyuyorum. Özellikle biraz da olsa hareket halindeyken ciddi kütlüyor. Ama motor ısındıkça durağan halde 1. vitese geçiş de kolaylaşıyor. Yağın ısınmasıyla alakalı diye düşünüyorum. Ama hareket halindeyken sanki "ne rahatsız ediyon lan..." der gibi ses geliyor 1. vitesten(vitese geçince)
    #sürenadam

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...
    Ama benim bildiğim tüm hyosunglarda bu ses fıtıçatfutuçuturtpatgüm der ve öyle alır marşı
    bu iyi güldürdü :D
    anaconda84 bunu beğendi.

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Heeeeee iyi ya normal bir şeymiş o zaman, telaşa gerek yok
    ANGARAJ

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    arkadaşlar ilk çalıştırmada yağ kartere süzülmüş olduğundan dura dura debriyaj baklatalarındaki yağda süzülüyor aynı şekilde ve ilk çalıştırmada vitese atınca yağsız olan debriyaj balataları tam ayırma yapmıyor ve ilk vites atmada tak sesi yapar onun olmaması yada en azından daha az ses çıkarması için ilk çalıştırdıktan sonra debriyaj manetine 4-5 sefer basıp çekinki debriyaj balatalarının arasına yağ girsin ve ayrıma iyi olsun saygılar
    binbaki bunu beğendi.
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

barisayd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motor yeterince ısınmadığı ve devir düşmediği için geliyor o ses. Ya motoru ısıtın devir düşsün ya da motoru çalıştırmadan vitese atın, debriyaj basılı iken çalıştırın. O zaman ses gelmez.

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    aynı sorun benim çiko'da da var ben motoru çalıştırdıktan sonra boştayken bi 10-15 metre debriyaj sıkılı vaziyette ileri itiyorum. sonra atıyorum 1. vitese sıkıntı olmuyo.
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

leon99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250R-İnazuma-Mt25-Fazer8
    ooohhh beeee:D sayfayı açınca acaba ne gibi bir sıkıntıyla karşılaşırım ne kadara patlar diyordum ki içime su serpildi:D meğer ne sevilen bir sesmiş arkadaş... çok sağolun arkadaşlar teknik açıdan motor konusunda kötüyümdür sağolun her seferinde yardımcı oluyorsunuz... herkese iyi akşamlar

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ilk çalıştırmada yağ kartere süzülmüş olduğundan dura dura debriyaj baklatalarındaki yağda süzülüyor aynı şekilde ve ilk çalıştırmada vitese atınca yağsız olan debriyaj balataları tam ayırma yapmıyor ve ilk vites atmada tak sesi yapar onun olmaması yada en azından daha az ses çıkarması için ilk çalıştırdıktan sonra debriyaj manetine 4-5 sefer basıp çekinki debriyaj balatalarının arasına yağ girsin ve ayrıma iyi olsun saygılar
    katılıyor ve ekliyorum..motoru birinci viteste çalıştırın...5-10 saniye sonra boşa atıp tekrar 1 e takın..aynı sesi yapmayacaktır..ha birde zincirinizi kontrol edin...çok gevşekse oda sese katkı yapar çok fazlaymış gibi gelir...
    Raphae1 bunu beğendi.
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    Alıntı ipsiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bir sestir.ben o sesi çok severim.ola ki bir gün gelmemeye başlarsa o sesi duymak için motoru servise götürebilirim.

aynen katılıyorum. motosiklete biniyor olduğunuzun en bariz ve güzel işaretidir, o "klank" sesi...

Alıntı : "tel kumandalı ancak oldukça yumuşak debriyaja basıp tipik bir klank sesiyle birinci vitese alıp, şehrin kaosuna daliyorum" . Altın Elbiseli Adam / Honda CBR 100RR testinden

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Alıntı barisayd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor yeterince ısınmadığı ve devir düşmediği için geliyor o ses. Ya motoru ısıtın devir düşsün ya da motoru çalıştırmadan vitese atın, debriyaj basılı iken çalıştırın. O zaman ses gelmez.
    aynen böyle yapıyorum...
    ayrıca marş motoruna çok yük binmemesi ve motorun ileri kaçmaması için önce vitese takıp debriyaja basılı iken motoru ittirin ve ondan sonra marşa basın...yoksa ilk anda debriyaja bassanızda basmamış gibi motor ileri sıçrar...

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Bişey olmaz devam .
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)