Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

cbr 250 r 200 km yapar mı ? (tartışmaya acik)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cbr 250r
    Merhaba arkadaşlar . Şimdi size bir sorum var . Motorum cbr 250 r 2014 model ben bu motora yazılım falan atmadan motoru çok üzmeden hani orjinalini bozmadan sadece arka dişliyi 3 dis küçülterek top speed i arttirabilirmiyim? 200 km isin şakası fakat 181 km de bayır aşağı motor limitore girip benzin kesiyo yani 3 diş küçültsem bence bana kalırsa yani top speed 181 yerine 185 187 civarı gorebilirim diye düşünürken bi arkadaşım bunlarda devir kesici ve hız limitleyici var diyor. Hani sirf tartisma konusu uzadigi icin soruyorum bu motora yazilim atmadan hadi bunuda soyliyeyim açık hava filtresi ve güzel bir egzozda olsun bu motorda bu motor daha fazla hizli gidermi? Yapacağımdan değil ama sırf muhabbet uzadığı için deneyecem artık ben diyorumki bence dişli küçültsem az biraz daha top speed artar (dipnot :sakın buraya motoru eline almak mi istiyorsun... hizli gitmek istiyosan büyük motor al falan demeyin olay muhabbet okey ) siz ne düşünüyorsunuz ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Bence bu sorunun cevabını bize sen verebilirsin.Simya gibi düşün deneme yanılma yöntemi.Hem hepimiz bu soruların cevabını canlı canlı görmüş oluruz.Ama mekanik olarak yaptığın ayarlamalar yazılımla desteklenmezse hiçbir işe yaramaz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    yapmaz yada ilk ve son yapışın olur.tek silindir o devirlere gelince artık çıkar kendi yürümeye başlar.yazılım egzoz da yapsan 200 yapamazsın.dişli ufaltsan teoride ulaşıcak ama tork düşüceği için o güçte bir motor öyle bir rüzgara karşı koyamaz kısaca yine olmaz.devir kesici tabiki var zaten kendin diyorsun 181 diye.yada en başta belirttiğim gibi gidip limitörü iptal ediceksin 11 bin değil 13 14 bin çeviricek bu şekilde beeellki ulaşabilirsin bu hıza.modifiye etmek değil tabi bu olay motorun izin vermediği bir devire çıkıp ıkındırıcaksın muhtemelende motoru eline alırsın zaten.

MaryJane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 600 Rr Movistar
    Burak Buk Katılıyorum +1 👏

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    hiçbir şekilde olmaz

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx
    Yapmayın, denemeyin. O makinalarla o sürat lere çıkılmaz, hele hele trafiğin olduğu yollarda asla denemeyin. Hayat güzel ve dünyaya bir kere geliyoruz gençler.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    50-60hp makinalarla bile 200km/h larda seyretmek makul mantikli degil.

Makinaya yazık.

Cbr250 icin en ideal hiz 135-145 gerisi zarar.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Dişli küçültürsün bi ihtimal yaparda onun için bilmem kaç km boş ve eğim aşağı yol lazım. Tek silindirin bi yerden sonra kesileceği ihtimalini düşünmüyorum bile. Kısacası çok ama çok zor.

Motosikleti
    Mt-125
    Yapmaz.Zaten motor kesiciye giriyosun.Denemeyi düşünüyorsanda deneme.O kadar mühendis uğraşıyor onu yapmak için her zaman en iyi performansı yapmaya çalışıyorlar.Bir akıllı biz değiliz ağır sonuçlar çıkarabilir

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Ya hocam tek silindire laf edip durmayın ya hahahaha edecekseniz hondanın tek silindirine laf edin.Ktm gibi bir örnek var önümüzde.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya hocam tek silindire laf edip durmayın ya hahahaha edecekseniz hondanın tek silindirine laf edin.Ktm gibi bir örnek var önümüzde.
    Hondanın hangi tek silindiri, ktm n,n hangi tek silindiri
    Az silindir, çok iş

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    cansakın yapma

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    3-5 km hızlı gideceksinde ne olacak?

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    La ben 160-180 giderken korkuyorum, çift disk brembo frenler, çelik fren hortumları olmasına rağmen. Siz neyinize güvenip cbr’ın o dandirik frenleriyle o hızlara çıkıyosunuz?

Motosikleti
    cbr 250r
    sakince anlatıyorum abuksubuk seyler yazanlar için bu sadece bir muhabbetten çıkmış bir olay yapacağım yok sadece ben olurmu olmaz mı onu anlamak için yazdım arkadaşımla tartıstıgımız ve sonuca varamadıgımız için şimdi aptal gibi 10 km gitsen nolacakk ölürsün falan demeyin zaten yapmıycam sadece olurmu olmaz mı onu netliğe kavuşturmak ayrıca o kadar yazdığım yazıyı okuyup anlayamayanlar varkı önce okuyun düzgünce sonrada düzgünce cevaplayın .. demişim ki orada 200 işin makarası ama 5 10 km artarmı arkadaşım asla ama asla artmaz dıo bu sadece bi muhabbet yapacağım için soylemiyorum .
    maktama bunu beğendi.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Olmaz zaten 160 üzerine bile kolay kolay çıkamıyor. Anca eğimli yolda çıkiyor o hizlara da. 200km yi görmek için 50hp civarı güç olması lazım. Cbr250r'a yazılım atılsa 30-32 hp anca olur. Kısacası mümkün değil. Cbr500r görmüyor o hızları

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    Akıllarda tek bir soru NEDEEN ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:47 ----------

Aynı kişi krankla alakalı bir konu açar yakında bekleyelim bakalım
    gerivites bunu beğendi.

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiçbir şekilde olmaz
    Aha işte güzel bir konu bunu sonuna kadar okurum diyorum. Her zamanki gibi b...unu çıkarmışsınız.

Motosikleti
    cbr 250r
    KARDEŞİM 2 KERE YAZDIM 200 SİZİ TOPLAMAK İÇİN OKUSAN 5 10 KM ARTAR MI DİYORUM YANİ SUAN TOP SPEED 181 STANDART BEN 185 187 YAPARMI DIYORUM

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Alıntı Memcoş48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapmayın, denemeyin. O makinalarla o sürat lere çıkılmaz, hele hele trafiğin olduğu yollarda asla denemeyin. Hayat güzel ve dünyaya bir kere geliyoruz gençler.
    Arkadaşım adam ne sormuş sen ne cevap veriyorsun?

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:09 ----------

Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3-5 km hızlı gideceksinde ne olacak?
    Konu o değil adam yapılabilir mi ? Mümkün müdür? Bunu soruyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:11 ----------

Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    La ben 160-180 giderken korkuyorum, çift disk brembo frenler, çelik fren hortumları olmasına rağmen. Siz neyinize güvenip cbr’ın o dandirik frenleriyle o hızlara çıkıyosunuz?
    Söylediğiniz doğru da adamın belki pisti var orada gazlayacak. Ön takımıda komple öhlins, brembo ile donatacak. Fantazi yapıyor olamaz mı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:14 ----------

Alıntı Youjoee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akıllarda tek bir soru NEDEEN ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:47 ----------

Aynı kişi krankla alakalı bir konu açar yakında bekleyelim bakalım
    Seni kıskandırmak için

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)