Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Termal içlik meselesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Dostlar hepinize merhabalar.Hiç uzatmadan konuya gireceğim.Malum soğuk havalar artık iyice kendini göstermeye başladı.Bende termal içlik aramaya başladım haliyle.Gönül ister ki windstopper bir içlik alalım lakin hönülün istediğine başka bir durum müsade etmeyebiliyor.
    https://www.ydsshop.com/yds-termal-i...i-haki-s?c=126
    Linkteki ürünü kullanan var mı merak ediyorum.Yada önerir misiniz bu ürünü.Farklı alternatiflerede açığım kullanıp memnun kaldığınız tavsiye debileceğiniz uygun bütçeli ürün tavsiyelerine açığım.Yoksa zaten ya bunu alacağım yada Decathlon'dan alışveriş yapacağım.
    Yarışı kazanmak istiyorsan, yarışın içinde olmalısın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Askerler için malzeme satan dükkânlardaki termal içliği de tavsiye ederim. Iyi iş görüyor.

systemj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift 125L CBS
    Bu ürünü kullanmadım ama YDS iyidir. O fiyatlara daha iyisini alabileceğinizi sanmıyorum.

Motosikleti
    MT-07
    Git mahalle doncusundan berrak termal içlikleri al. Bazı şeyleride abartmamak lazım Sonuçta windstopper almıyorsun.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    YDS iyidir, Termal içliğini henüz kullanmadım ancak kullanıp da memnun olmadığım Hiçbir ürünü olmadı Termal içliği olduğunu bilseydim içlikleri de YDS alırdım.

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)
    tech90 da termal içlik satıyor 50 lira civarıydı sanırım kullanmadım ama sonuçta motosiklet malzemesi üreten bir firma iyidir diye tahmin ediyorum.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Eğer üst segment motosiklet markalarının ürettiği ön tarafta windstopper lı ürün istemiyorsanız fiyat performans olarak en iyisi decathlon bu fiyatlara içlik nasıl satıyorlar gerçekten anlaması zor gri renkli kalın olanı kullanıyorum gerçekten çok başarılı.

Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Windstopper alamıyorsan ve çıktığım n yollar öyle uzun da değilse, bim veya a101’de 15-20₺’ye satılan içlikler bile işini görür.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Altta giymek için bildiğiniz pazarda satılan hakki yün donları tavsiye ederim.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:23 ----------

latife bir yana zamanında hein gericke marka termal tulum almıştım,
    akabinde çeşitli markaların termal içliklerini kullandım,
    hein gericke tadını hiçbirinden alamadım.

terletmesi düşük seviyede,
    en önemli konulardan bir tanesi bu sanırım.

systemj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift 125L CBS
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Git mahalle doncusundan berrak termal içlikleri al. Bazı şeyleride abartmamak lazım Sonuçta windstopper almıyorsun.
    Berrak termal içliklerin fiyatıda çok aşağı değil. Hatta daha fazla bazı yerlerde. Bakırköy cumartesi pazarında bile termal tek parça 30-35 lira

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    bundan 10-12 yıl kadar önce Tchibo dan açık gri renkli bir termal içlik almıştım. Oldukça ince birşey olmasına rağmen en önemli özelliği rüzgarı geçirmemesiydi. Rüzgarın ayaklarımdan ve kollarımdan girip boynumdan çıktığını hissedebiliyordum. İnce olup ısıtmadığından dolayı gün boyu kapalı alanda da rahatlıkla kullanabiliyordum. Daha sonra kaybettim ve bir daha aynısından bulamadım :(

kaliteli bir termal içlik çok önemli, inanılmaz bir konfor sağlıyor. Özellikle rüzgarı kesmesi ve ısıtmaması önemli

Motosikleti
    Artık Yok...
    windstooper tek başına birişe yaramaz yalnız. belli bir derecenin altında gene üşütür. dış giyiminizi sağlam giymeniz lazım yada ucuz yollu windstopper özellikli bir yağmurluk falan alın içine normal termal içlik giyin pişin..

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    üstte neopren kullandım geçen sene baya rahat ettim hatta terlediğim zamanlar bile oldu ciddi oranda etki ediyor içlikle felan olacak iş değil. T-shirt ün üstüne prosev uzun kollu neopren yeleği onun üstüne prohel colombia montumu giyip çıkıyordum iyi iş çıkardı geçen sene daha giymıyorum şimdilik havalar dahada soğusun sahneye alacağız kendilerini..
    Bu arada geçen internette gördüm 50 dereceye kadar ısı veren yerli üretim mont diye iş görürmü acaba ?

https://www.youtube.com/watch?v=Z8bj_uj9Aqs

Motosikleti
    Artık Yok...
    bu ısıtma pedleri aliexpress de 8-10 dolara satılıyor benimde favori listemde alıcam bir tanede ucuz yollu bir mont alıp terzimde içine yerleştirticem.. ben bunu motor için değil yalnız normal gündelik kullanım için yapıcam.

aliexpress de hazır montlusu çok pahalı 50-60 dolar..

hatta şurayada linkini koyıyım almak isteyen olursa..

https://www.aliexpress.com/item/6-in...3b492e0ek4RabI

Buda hazır montlusu

https://www.aliexpress.com/item/USB-...2-a5d243cd9671

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Decathlon'daki içlikler çok iyidir. Kayak için olanlardan alırsanız üşütmüyor. Daha ılıman sonbahar havaları için alternatif çok, pentinin termal taytından tut, berrak, tutku vs bir sürü markanın marketlerde satılan içlikleri var. Motosiklet mağazalarında aynı şeyler 2-3 katı pahalı satılıyor. Tech90 'ın en dandiği 50TL. Ben aliexpressten bisiklet bacak koruması aldım onlar dahi iş görür hava sıcaklığına göre.

Motosikleti
    Artık Yok...
    termal içlikdeki sorun şu motorsiklet için .. termal içlik adından belli termal yani vücudunuzdaki ısıyı muhafaza ediyor.

vücut nasıl ısı üretir hareket ettikçe misal yanımızdaki insan üşür kalk biraz hareket et falan deriz.. motorsiklette tam aksine hareketsiz dururuz buda ısı kaybına neden olur birde dışardan rüzgar soğuk yiyorsak termal içlik iyicene etkisiz olur..

termal içliğin terletmemesizde gerekir buda motor sürerken çok rahatsız edici olur..

Kısaca en doğrusu motorsiklet için üretilmiş termal içliklerdir..

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstte neopren kullandım geçen sene baya rahat ettim hatta terlediğim zamanlar bile oldu ciddi oranda etki ediyor içlikle felan olacak iş değil. T-shirt ün üstüne prosev uzun kollu neopren yeleği onun üstüne prohel colombia montumu giyip çıkıyordum iyi iş çıkardı geçen sene daha giymıyorum şimdilik havalar dahada soğusun sahneye alacağız kendilerini..
    Bu arada geçen internette gördüm 50 dereceye kadar ısı veren yerli üretim mont diye iş görürmü acaba ?

https://www.youtube.com/watch?v=Z8bj_uj9Aqs
    Benim de kullandığım en iyi içlik neopren kumaştan olanıydı. Diğerlerinin koruması daha az. 8 derece havada saatlerce süren yolculukta bile yeterli olmuştu.

Rakaful - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şu aşağıda fotoğrafını koyduğum içliği alsam ve üzerine de kaskı taksam balaklava yerine de geçer mi acep

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Arkadaşlar cecaplarınız için teşekkürler.Bugğn erken saatlerde Decathlon'dan siparişimi verdim.Hatta bende önce @Rakaful 'un attığı fotoğraftaki ürünü sipariş etmiştim sonra değiştirdim.Bazı ürünlerin teri dışarıya atma özellikleri olmuyor onun için özellikle inceleyip seçtim.Siparişim elime ulaşınca sizlere bilgi veririm.Dainese revit gibi markaların içlikleri var ve rüzgarı kesme özelliği olduğu belirtilmiş ama sadece üst 600 tl altta hemen hemen aynı fiyat yani sadece içliğe o kadar para vermenin çokta mantıklı olmadığını düşündüm.Bu arada şunuda sormak istiyorum Şuan dainese deri mont kullanıyorum.Bu içkileri direk giyip üstüne deri mont giysem olur mu?Altın elbiseli adam'ın videosunda kat kat giyinmekten falan bahsediyor ama tabi orda giydiği montlar onların özellikleri falan farklı olabiliyor.Ama mantığı belli bu işin termal içlik vücuttaki mevcut sıcağı korumakla yükümlü montlada rüzgarı kesme geçirmeme işini hallediyoruz yani birbirkerini tamamlamış oluyorlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)