Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Delik plaka ile muayeneden geçme

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese selamlar,

Bir hafta sonra muayene yaptıracağım. Plakadaki vida delikleri ile muayeneden geçemiyoruz anladığım kadarıyla.
    Plakayı yeniden çıkartmadan bu işi halletmek istiyorum. Deliklere, yanındaki vidadan takarak kamufle etme planım var.
    Arkasında somun takacak yer var mı kontrol etmedim. Yer olmasa bile vidanın kafa kısmını kesip japonla delik üzerine
    yapıştırmayı da deneyebilirim. Sizce işe yarar mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Plakanın yenisini çıkartmak zor değil plakanı söküp şoförler odasına gidiyorsun 35 TL ücreti vardı sanırım

Motosikleti
    Mt-125
    APP plaka da yaptırabilirsin muayneden geçicek şekilde ayarlayan arkadaşlar görmüştüm ama gidip yenisini çıkarmak daha mantıklı

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Vidaları beyaza boya...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Marlon ve tyrung bunu beğendiler.

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    Biz beyaz bant ile bantlamıştık kağıt bant deniyor sanırım. Sıkıntısız geçti. Ama istasyona göre getirenin tipe göre motora göre muamele görebilir. Ben django 150 yi götürmüştüm gayet masum bir motosikletti, ama apaçileri belki geçirmezler. Orjinal plakayı söküp şöforler odasına teslim edip yenisini bastırabiliyorsak hiç uğraşma bastır derim.
    Çekiçle düzeltmek de çözüm ama değmez. 1 tane plaka var zaten temiz temiz mis gibi bastır yenisini gitsin

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Daksil ile boya geçersin. App plaka boşuna para verme geçemez.
    Marlon bunu beğendi.

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    bugün bir araç götürdüm plakada delikler vardı hiç sorun olmadan geçti...
    Marlon bunu beğendi.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim arabanınkine falım sakız çiğneyip yapıştırdım, geçtim. Sıkıntı olmadı.
    roccoatilla bunu beğendi.

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Burada bahsedilen app plaka orjinal ölçülerde 15x25 cm ve mühürlü muayeneden geçilmesi için basılan standart plakalar var internette. Zaten muayeneden geçer diye satılıyor. Onlarla gayette geçiliyor , geçtik. Boşuna para verme geçemezsin çok iddialı olmuş.

https://urun.gittigidiyor.com/otomob...ProductClicked

Motosikleti
    Alıntı Fr.Sante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada bahsedilen app plaka orjinal ölçülerde 15x25 cm ve mühürlü muayeneden geçilmesi için basılan standart plakalar var internette. Zaten muayeneden geçer diye satılıyor. Onlarla gayette geçiliyor , geçtik. Boşuna para verme geçemezsin çok iddialı olmuş.

Şöforler odası 35 tl ye satıyorsa bunlara neden 48 tl verilsin ki? Gider orjinalini bastırırım.

Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı Fr.Sante adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Şoförler Cemiyetinden 17,00 liraya almak varken bu üçkağıtçılara 48,00 lira vermek pek akıl işi değil.

Motosikleti
    Güncel. Şöforler odasından plaka bastırmak için muayneye girip plakadan geçmediğine dair yazıyı istiyorlar. Yada rushat sahibi Emniyet ten yazı alacak ben gireceğim birazdan muayneye kusur yazısı ile plaka bastıracam. Güncel bilgi

Motosikleti
    falcon flash 100
    Harf veya rakamlara denk gelmedikten sonra sorun yok arabayı o şekilde kaç sefer muayene ettirdik sorun olmadı.

nalpergok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Arkadaşlar önce emniyet müdürlüğüne giderek delik plakanızı teslim ediyorsunuz. Size vermiş oldukları yazı ile birlikte Şoförler cemiyetine giderek 17,00 TL. gibi bir bedele plakanızı yenilemiş oluyorsunuz. Yalnız emniyete motosikletinizle gitmeyin. Ben plakamı teslim ettiğimde yolda plakasız çevirirlerse bu yazı beni kurtarır mı demiştim, memur arkadaşın verdiği cevap; Çevirenin vicdanına kalmış olmuştu.

Diğer yandan, bence de internetten alıp da 47,00 TL. vermeye hiç gerek yok. (Bu yazdıklarım muayeneye gitmeden önce ki aşamadır.) Delikli plakanız ile muayeneden geçemezseniz buradan verilecek yazı ile doğrudan şoförler cemiyetine gidip plakanızı bastırıyorsunuz..

rebeka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende muayeneye götürdüm motoru orada muayene için gelenler "sen hiç bekleme senin plakada vida var geçmez muayeneden" dediler ama geçti. sonra dönüp ne oldu dedim hepsi morardı.
    yani milletin ağzına bakmayacaksın.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    arkadaşım 2 gün önce delikli plaka ve ufak boy ile geçti.40 kere dedim git büyük plaka al zaten geçmicek bide üstüne deldik oda geçmez ama gelin görünki tek sefer de 10 dakka geçti geldi

valeros46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Muayeneye gidecekseniz delik plaka ile gidin. Muayeneden geçemeyeceksiniz ama muayene kağıdıyla gidip yeni plakanızı sadece 17 TL ye başka hiçbir belge-başvuru olamdan 5 dk da çıkartacaksınız. Plakada delik işini sadece muayeneden geçene kadar sorun olarak görmeyin. Aynı şekilde app plakaya da para vermeyin ve kullanmayın. Plaka işi gün geçtikçe daha sıkı tutuluyor ki (umarım daha da sıkı tutarlar); polis çevirmesinde polisin ceza yazmaya ve trafikten mene hakkı var. Hele ki artık trafik polisi dışındaki emniyet görevlilerine de ceza yazma hakkı verildikten sonra. Peynir ekmek gibi ceza yazılacaktır plakalara.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Ben vidaları söküp delikleri beyaz silikonla kapatıp muayeneden geçmiştim.

Motosikleti
    Öğleden önceki bir arkadaşınki geçmemiş gitmiş plaka bastırmış. Bende geçmez diye iki vida deliği vardı ( vidalar harf yada rakamlara kesinlikle denk gelmiyor) vidalar üzerinde hiç sökmeden girdim geçmese zaten cemiyet 30 metre uzak ta hemen bastıracam. Sorunsuz geçti hayret.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)