Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mt-25 Far Ampülü

Motovento
    REKLAM ALANI
    ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sanırım bu sorun kronikmiş bilmiyorum motorum 22bin km oldu geçen gün kendi kendine kısalar hop diye gidiverdi. Tavsiyesi olan varmı şu marka al daha güzel tarzında tecrübe etmiş arkadaşlar varmıdır aramızda

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    NARVA far ampulleri iyidir.

Far ampulünün soket kısmından tutup aydınlatan kısmında kalan metal sacın üzerine baktığınızda "örn:35w35w" gibi bir değer göreceksiniz. Bu değerin ilki kısa far hüzmesinde çekilen akımı, ikincisi ise uzun fark hüzmesinin çektiği değeri gösterir. Bu değerdeki aynı ampulü bulup takmanızı öneririm (uzun far değeri için birinci ve ikinci değeri toplarsınız. Yani mevcut örnek için kısa far gücü 35W, uzun far gücü 35+35=70W' çıkar). Daha güçlü ampul daha iyi aydınlatacaktır emin olun ancak şarj sistemini ciddi şekilde zorlayacak, stator ve konjektör arızası potansiyelini arttıracak ve hatta daha fazla ısınacağından dolayı kısa veya uzun vadede far içerisini karartacak veya eritecektir.

Far ampulünü asla ama asla cam kısmından tutmayın, dokunmayın, herhangi bir bezle silmeyin, solvent veya yağ, toz kir bulaştırmadan yerine takıp oturtun. Sadece metal kısımlardan tutup yuvasına oturtup kilitledikten sonra soketini düzgünce takın.

Far ampulleri genellikle cam kısmından dokunulduğu için ömürleri çok kısalmaktadır. Montajda buna dikkat edin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:13 ----------

Bu arada, H4 tipi halojen ampul için örnek vermiştim. Sizin ampulleriniz H7 ise daha küçük ve incedir ve üzerinde sadece tek bir değer yazılı olabilir. Yine değerlere sadık kalarak kaliteli bir marka tercih etmenizi öneririm.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Osram Night Breaker Laser Next Generation listelerde üst sıralarda. En üst sıradaki ampuller Türkiyede yok

babuş n11de var gözüküyor

Wing750 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    22 bin km ampul için az ömür diyorsunuz. Bence hiç de az değil. Ampulün ömrünü km olarak değil de yanık kaldığı süre olarak da bakmak lazım. Bir de eğer sarsıntılı yolda sürüyorsanız o da kısaltır. Ampulün içindeki ince teller ısınınca daha kolay kopar hale gelir. Ufak sarsıntıda bile zarar görür. Bunlara ek olarak da gelen elektrik geriliminde oynamalar oluyorsa o da ömrünü kısaltır.
    Tabii ki ucuz ampulün ömrü diğerlerine göre daha az olur diye bir kanı var. Ama ben otomobilime 100 TL verip Philips'in ampullerinden aldım, 15 günü zor çıkarttılar. Elektrikçiden aldığım 10 liralık ampuller hala yanıyor Farlarım sürekli açık kullanırım, gece gündüz fark etmez.

Alıntı ahe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    babuş n11de var gözüküyor
    Yazdığım var olmayanları yazamadım haliyle :(
    http://www.meteoronbroadway.com/best...adlight-bulbs/
    https://bestheadlightbulbs.com/9-bes...ht-bulbs-2018/
    https://www.google.com.tr/amp/s/www....t-bulbs/%3famp
    Gavur yanıltmıyor
    ahe bunu beğendi.

LostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Star Fire 48
    Osram ın
    X racer beyaz ışık,
    Night racer kuvvetli ışık
    veren motosiklet ampullerini tercih edin diğerleri otomobiller için olduğundan
    çabuk patlıyor titreşime dayanıklı değiller.
    Bütün serileri Türkiye de mevcut ama internette zor bulunuyor osram türkiye yi arayın yönlendiriyorlar.
    Ben x racer ve night racer ı aldım.
    ahe bunu beğendi.

Alıntı Wing750 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    22 bin km ampul için az ömür diyorsunuz. Bence hiç de az değil. Ampulün ömrünü km olarak değil de yanık kaldığı süre olarak da bakmak lazım. Bir de eğer sarsıntılı yolda sürüyorsanız o da kısaltır. Ampulün içindeki ince teller ısınınca daha kolay kopar hale gelir. Ufak sarsıntıda bile zarar görür. Bunlara ek olarak da gelen elektrik geriliminde oynamalar oluyorsa o da ömrünü kısaltır.
    Tabii ki ucuz ampulün ömrü diğerlerine göre daha az olur diye bir kanı var. Ama ben otomobilime 100 TL verip Philips'in ampullerinden aldım, 15 günü zor çıkarttılar. Elektrikçiden aldığım 10 liralık ampuller hala yanıyor Farlarım sürekli açık kullanırım, gece gündüz fark etmez.
    anladım hocamda sonuç ne peki ne alın diyorsunuz

efemontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Mondial Extreme Maxx 200
    Ben de bir soru sorayım.
    35/35 watt h4 far ampulü yerine 55/60 watt ampul takılırsa yanma kararma gibi durumlar olur mu? Benim motosikletten kullanan bir kaç kişiyle konuştum 'olmaz' cevabını aldım ama tatmin edici açıklama yapılmadı. Siz ne dersiniz?

Alıntı LostRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Osram ın
    X racer beyaz ışık,
    Bütün serileri Türkiye de mevcut ama internette zor bulunuyor osram türkiye yi arayın yönlendiriyorlar.
    teşekkür ettim reizz

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:55 ----------

az önce osramı aradım https://urun.gittigidiyor.com/otomob...-set-374734708beni buraya yönlendirdi buradan alabilirsiniz dedi alıyom

Alıntı LostRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Osram ın
    X racer beyaz ışık,
    İkisinide kullanma şansınız oldu mu? hangisi daha güzel

Motosikleti
    yamaha mt-25
    ben OSRAM 64193 SUP kullanıyorum uygun fiyatlı

LostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Star Fire 48
    Night racer tercihim. X racer renk tonu olarak daha beyaz , ama daha zayıf.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Osram Night Breaker Laser Next Generation listelerde üst sıralarda. En üst sıradaki ampuller Türkiyede yok
    Canını yediğim tvs180 de orjinal osram var..cidden kalite ampul..hintli babuşlar malzemeyi bol bol takmiş..

Hee narva modelleride iyidir

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı efemontana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de bir soru sorayım.
    35/35 watt h4 far ampulü yerine 55/60 watt ampul takılırsa yanma kararma gibi durumlar olur mu? Benim motosikletten kullanan bir kaç kişiyle konuştum 'olmaz' cevabını aldım ama tatmin edici açıklama yapılmadı. Siz ne dersiniz?
    Konudaki ikinci mesajı okursanız sorunuzun cevabını yazmıştım
    ...

Hazır yeni ampul alacaksanız kaliteli bir led ampul tercih edin.Motorun elektrik gücünü düşürür,şarj dinamonuzu ve elektrik devrelerinizi korur.Akünüzün ömrünü uzatır,aşırı ısıdan dolayı far aynanızın kararmasını engeller.Yinede karar sizin....ç

Alıntı noz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hazır yeni ampul alacaksanız kaliteli bir led ampul tercih edin.Motorun elektrik gücünü düşürür,şarj dinamonuzu ve elektrik devrelerinizi korur.Akünüzün ömrünü uzatır,aşırı ısıdan dolayı far aynanızın kararmasını engeller.Yinede karar sizin....ç
    Bunların hepsi teorik, süper minimal etkiler. Motosiklet zaten fabrika çıkışı halojen geliyor.

Diğer yandan led ampulu aldım, taktım diye bir şey yok. Mercek kullanmak gerek.
    Kullanmayan varsa o da kendi öküzlüğü
    Az silindir, çok iş

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)