Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Kuru asfalt motosikletçisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı Wing750 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru olabilir. Ama NC bence iyi hızlanıyor ve keyifli. Kötü tarafı, karakteri yok. Ne enduro ne turing. Bir de çok çirkin ama seviyorum.
    elbette çok güzel özellikleri var ama iyi hızlanıyor değilde bana yetiyor yazmak gerçekçi olabilir yüksek devir çeviren makina kullanmadınız herhalde , konuyuda saptırdık :(
    Wing750 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende yazın da kisin da kullaniyorum, fakat kışın kullanmama durumunu da bi yerde makul buluyorum, hele arka amortisor ve çamurluk temizleme sikintisi karda çamurda ve motorun da ekstra yıpranmasi dert oluyor, agresif kullanamamayi da ekleyince kısmen benzer bir durum soz konusu.

Bu yüzden kışın genellikle ikinci motoru kullanırım, hava durumu hiç farketmiyor otomobilin yola çıktığı her havada kullaniyorum eksi derecede falan hiç acimiyorum buna;) belki senede bir iki gün taksi. Daha az kullandığım motora ise havalar sebebiyle otuz gün mars basmadigim oldu, tek marsta çalışıyor, çok defa yirmi gun durmustur.(akü tam olarak hangi kullanımda dolar bilmiyorum fakat yüz kilometre yapmadan birakmiyorum gezerken).. Zaten bikac yıldır kar yağdığı bile yok, bir ay doğru düzgün kış oluyor , üstü başı kışlık yapıp muhakkak denemelisin kuru havalarda motor zevkinden mahrum kalmamak için..Ben soğuğa da gelemem diyorsan ihtiyaten bi akü şarj cihazına kalıyor iş, daha da olmazsa 'Motor nasıl yatirilir' başlıklarına uğrayıp nisan ayında yollara tekrar merhaba..
    Wing750 bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Bende tatlı su motorcusu olmak istiyorum ama metrobüse bineceğimi hatırladığım anda gene biniyorum motora. Gereksiz İBB’nin gereksiz projesi. Metro yapsa idi de bizde insan gibi gitseydik.

Wing750 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Alıntı moonspell07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En temizi şarj aleti almak. Akıllı olanından dolunca şarjı keseninden. Ben geçen sene aldıydım 182 tl kampanyaları takip edip ucuza alınabilir.
    Kenarda bulunsa iyi olur. Zorda kalırsam sağa sola koşturmam.

Motosikleti
    Artık Yok...
    misket kadar dolu yağdığı zamanda bile motor üstünde yakalandım en çok sevdiğim keyif aldığım benimde böyle kapalı havalar olurya yağmur yağıcak gibi olur hatta hafif çizeler severim çok keyifli olur o sıra motor sürmek.. birde geceleri sürmeyi çok severim heleki iki üç kafa adam olsa gece uzun yol inanılmaz keyiflidir.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çözümü çok basit.
    Kuru havalarda siz motorunuzu keyifle kullaniyorsunuz, diğer her türlü hava şartında motorunuzu ben kullanıyorum. Haziran - Ekim ayları arasında komple motor sizde kalabilir.
    Wing750 ve RoofRoof bunu beğendiler.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    40-45 gün kadar dışarıda brandalı şekilde kaldı, üzerine kar, yağmur yağdı. sonra tek marşta çalıştı.
    japonlar genelde sağlam oluyor.
    Wing750 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Herkesin malı kendine göre canının yongası ...

Siz bilir misiniz ki ben Kubazakimin üstünü gecenin 01.00'inde yağmur yağmaya başladı diye üşenmeyip aşağıya inip o yağmurda rüzgarda brandasıyla örttüğümü, parmaklarım üşüyerekten brandasının uçlarındaki ipleri zar zor bağladığımı ...

Disk kilidi de takıyordum. Ayrıca üstü açık garajın demir kapısının iki kanadını da boğaza çekilmiş zincir gibi zincirliyordum Abus asma kilitle kilitleyip
    Wing750 bunu beğendi.

Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkesin malı kendine göre canının yongası ...

Siz bilir misiniz ki ben Kubazakimin üstünü gecenin 01.00'inde yağmur yağmaya başladı diye üşenmeyip aşağıya inip o yağmurda rüzgarda brandasıyla örttüğümü, parmaklarım üşüyerekten brandasının uçlarındaki ipleri zar zor bağladığımı ...

Disk kilidi de takıyordum. Ayrıca üstü açık garajın demir kapısının iki kanadını da boğaza çekilmiş zincir gibi zincirliyordum Abus asma kilitle kilitleyip
    Bilmem mi Kimsenin motosikletine laf etmem. Herkesin motosikleti kıymetli ve güzel. Eğirdir Dağ Komando Okulu'nda henüz gençken Aralık-Nisan arasında geçirdiğim zamandan dolayı da o bölgenin soğuğunu çok iyi bilirim. Az dolaşmadım dağlarında gece ayazında, kar altında. Gece gece Davraz zirvesi yapmış adamım. İyi koruyun Kubazaki'yi.
    GezeGeze bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)
    Valla 1 sefer aküyü bitirdimi sonra ayar tutmuyor onun için her ihtimale karşı 2 haftada bir çalıştırmada fayda var, motorun zinciri temizleyip yağlarken kontağı açık unuttum 40-45dk kadar, akü bitti :( bu olay başıma 2 defa geldi ikincisi 15-20 dk felan sürdü ama tabi zor marş aldı, alarm da var.
    Şimdi 1 hafta çalıştırmazsam marş basmıyor. fiyatlar da kol gibi.
    Wing750 bunu beğendi.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Hocam kışın motosiklet kullanılmazmı be
    Benim ömrüm "Kâr bu sene 1 metre yağsada ağız tadıyla motor sürsek diyerek geçiyor
    2 sene önce mesela mis gibi kar yağdı, sokaklar bomboş, istanbul'da bile deniz seviyesinde neredeyse 40 santim kar vardı.
    O karda öyle yorulmuştum ki, -1 havada gece 12de çenemden ter damladigini hatırlıyorum
    Yağmurda motosiklet sürmemek; dahaca gerçekten motosiklet sürmemektir bana göre

O iki teker su birikintisinden süratle geçerken, suyu ortadan ikiye yaracak bi kerede olsa mutlaka

Deneyin mutlaka, her ne kadar korkutucu tehlikeli gelsede deneyin.
    Sonuçta motosiklet sürmeyen insanlara görede motosiklet sürmek çok tehlikeli korkunç bir şey değil mi ?
    Wing750 ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    tarz meselesi bizim gibi adamlar sever bazıları güneşi gördümü çıkar benim arkadaşda hd vrod var adamı daha 2-3 senedir motorun üstünde 10 defa ya gördüm ya görmedim motor devamlı yatışda ancak yazları hava sıcak olucak asfalt cayır cayır yanıcak o zaman çıkarır .. işin garip yanı bu adamda daha önceden gt650 comet vardı motordan inmezdi bunu aldı motora binmez oldu çok tuhaf..
    Wing750 bunu beğendi.

Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam kışın motosiklet kullanılmazmı be
    Benim ömrüm "Kâr bu sene 1 metre yağsada ağız tadıyla motor sürsek diyerek geçiyor
    2 sene önce mesela mis gibi kar yağdı, sokaklar bomboş, istanbul'da bile deniz seviyesinde neredeyse 40 santim kar vardı.
    O karda öyle yorulmuştum ki, -1 havada gece 12de çenemden ter damladigini hatırlıyorum
    Yağmurda motosiklet sürmemek; dahaca gerçekten motosiklet sürmemektir bana göre

O iki teker su birikintisinden süratle geçerken, suyu ortadan ikiye yaracak bi kerede olsa mutlaka

Deneyin mutlaka, her ne kadar korkutucu tehlikeli gelsede deneyin.
    Sonuçta motosiklet sürmeyen insanlara görede motosiklet sürmek çok tehlikeli korkunç bir şey değil mi ?
    Benim için motosiklet keyif demek. Eğer sıkıntı verirse tat almam diye düşünüyorum hep. Ama herkes aynı şeyde buluşmuş. Denemek lazım demek ki.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:11 ----------

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tarz meselesi bizim gibi adamlar sever bazıları güneşi gördümü çıkar benim arkadaşda hd vrod var adamı daha 2-3 senedir motorun üstünde 10 defa ya gördüm ya görmedim motor devamlı yatışda ancak yazları hava sıcak olucak asfalt cayır cayır yanıcak o zaman çıkarır .. işin garip yanı bu adamda daha önceden gt650 comet vardı motordan inmezdi bunu aldı motora binmez oldu çok tuhaf..
    Sıcak havada asfalta daha iyi tutunur diye düşündüğüm için aslında sıcak tam benim tarzım. Kimisi kaçar sıcaktan. Ben deri ceket, eldiven, ful korumayla, içinde tişört su gibi. Ama keyif veriyor. gerçekten de tarz meselesi.

Gönenç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NS200(ESKİ),CBR500R(ESKİ),CBR650F
    Yukarıda bir arkadaş kış için motoru kullanmayacaksam depoyu boş bırakmaya dikkat ederim yazmış,sitede bazı yazılarda da depoyu dolu bırakmak tavsiye edilmiş.Son karar nedir bu konuda

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı Gönenç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yukarıda bir arkadaş kış için motoru kullanmayacaksam depoyu boş bırakmaya dikkat ederim yazmış,sitede bazı yazılarda da depoyu dolu bırakmak tavsiye edilmiş.Son karar nedir bu konuda
    depoyu dolu bırakarak içerde oksitlenmeye yani pas oluşumuna engel oluruz , ful depo bırakmak iyidir..
    Gönenç bunu beğendi.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    depoyu dolu bırakarak içerde oksitlenmeye yani pas oluşumuna engel oluruz , ful depo bırakmak iyidir..
    bir motor 6 aydan fazla yatacak ise ,depodaki benzin özelliğini kaybetmeye başlar buda motor için zararlıdır.Yarım depo ile ayda bir kez 15-20 dk sürüş yapmak hem akünün sarj edilmesi,hem motorun mekanik organlarının yorgunluğunun alınması ve depodaki benzinin yolda iken sarsıntılardan kaynaklı depo içindeki kuru tarafların ıslanması sağlanarak pas oluşumuda engellenir (bunu sürmeseniz bile motorunuzu gidondan tutarak sağa-sola sarsarak depodaki benzini çalkalama yapabilirsiniz).Bİr motor 1 aydan fazla yatırılmamalıdır.Havalar açık iken bir fırsat kısa sürelide olsa da sürülmelidir.
    Gönenç bunu beğendi.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Motosikleti
    Artık Yok...
    sulu akü şarj boşalsada tutar bir şey olmazda kuru aküler sıkıntılı şarjı bir kere bittimi tutmaz içindeki madde özellliğini yitiriyor.
    Wing750 bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Yanlış bilmiyorsam sülfatlanma oluşuyor, özel şarj cihazlarıyla (çok yatıp piç olmadysa) kurtarabiliyorsunuz. Bende Yamaha YES-9 şarj cihazı var 1-2 hafta yatıracaksam söküp bir şarj ediyorum, kullanmadan önce bir daha. Taş gibi tutuyor.
    Wing750 bunu beğendi.

Rakaful - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Forumda son zamanlarda denk geldiğim en keyifli konulardan birisi oldu. Yazan herkese teşekkür ediyorum.

Normalde motosikletim branda altında bahçede açıkta duruyor. Kışın kapalı bir yere kapatıp Şubat sonrasında kullanmaya başlayayım diye düşünüyordum. Ama son zamanlarda kışın niye kullanmayayım ki? diye ciddi ciddi soruyorum kendime. Cevap malum tabi.

Islak havalarda ben de kullanmayı pek sevmiyorum. Yağmur tecrübem de oldu ama yok bana göre değil dedim. Artık kışın kuru havalarda kullanayım diyorum. İlk kış tecrübem olacak bakalım nasıl olacak...
    Wing750 bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış bilmiyorsam sülfatlanma oluşuyor, özel şarj cihazlarıyla (çok yatıp piç olmadysa) kurtarabiliyorsunuz. Bende Yamaha YES-9 şarj cihazı var 1-2 hafta yatıracaksam söküp bir şarj ediyorum, kullanmadan önce bir daha. Taş gibi tutuyor.
    YEC-9'muş, yanlış hatırlamışım. Güncel fiyatı 350TL.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler