Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Kuru asfalt motosikletçisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Arkadaş bu gün yaş 64. Biri bypass kalp ,diğeri bel fıtığı , öbürü 8.5 saat sürmüş paraganglioma ve artı üç operasyon daha olmak üzere vücudumda 6 adet
    yazıyla tekrarlıyorum ALTI tane büyük ameliyat var. Buna rağmen senenin 365 günü demir atımı kullanmaya devam ediyorum. Bursa endurodan motorcu arkadaşlarım , motosiklet kullanmanın alzaymır gibi beyinsel hastalıkların önüne geçtiğini anlatmışlardı. Hatta Japon doktorlarının tavsiyesidir, diye
    aktardılar. Bu yüzden yılın her ayı içinde şehir içi - dışı diye ayırmadan sürüyorum motorumu. Bir tek karlı buzlu havalarda çok az kullanıyorum , çünkü
    lastiklerim asfalt lastiği. Hepinize de yağmurda ıslana ıslana iki teker kullanmayı tavsiye ederim. Selamlarla.
    Wing750, Rakaful ve Gönenç bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Wing750 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Alıntı Rakaful adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumda son zamanlarda denk geldiğim en keyifli konulardan birisi oldu. Yazan herkese teşekkür ediyorum.

Normalde motosikletim branda altında bahçede açıkta duruyor. Kışın kapalı bir yere kapatıp Şubat sonrasında kullanmaya başlayayım diye düşünüyordum. Ama son zamanlarda kışın niye kullanmayayım ki? diye ciddi ciddi soruyorum kendime. Cevap malum tabi.

Islak havalarda ben de kullanmayı pek sevmiyorum. Yağmur tecrübem de oldu ama yok bana göre değil dedim. Artık kışın kuru havalarda kullanayım diyorum. İlk kış tecrübem olacak bakalım nasıl olacak...
    Benim de kışın kullanmamakla, soğukla derdim yok. Ama ıslak yolu sevmiyorum. Fazla temkinliyim sanırım ondandır. Yoksa soğuk ya da sıcak fark etmez aslında. Yol kuru olsun yeter. Kullanırken gerilmeden, strese girmeden, ufak ufak gideyim.
    Rakaful bunu beğendi.

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    "Tatlı su motorcusu, motorcuyum diye geçinme, 2 teker ruhu yok sizde."

Gibi boş laflara gerek farklı topiclerde, gerekse izledeğim videolarda denk gelmişliğim var. Bende sizinle aynı duyguları paylaşıyorum. yağmurda sürdüğümde viraja girerken motor altımdan çıkacak gibi geliyo çoğu zaman. Üstüm başım ıslanıyo, frene dokunmaya korkuyorum, gazlayamıyorum dolayısıyla ve bu keyif vermiyo. Aksine düşücem diye geriliyorum.

Bide ben arabamı ne zaman kullanıcam? O kadar para verdim aldım, üstüne 15 bin lira extra taktım kışın 2 ay bineyim yani dimi. Adamı hasta etmeyin
    Wing750 bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    o altımda kaçıcak falan gibi şeyleri hissetmenizin nedeni motorlarınızdaki lastikler.. michellin bile olsa bugün satılan lastiklerin çoğu yaz lastiği..

su mukavemeti vardır illaki ama soğuk asfalt ve su kaygan zemin mukavemeti minumumdadır zaten o iş için tasarlanan lastikler değil.. o hissi hissetmenizin nedeni o olabilir.
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler