Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Aliexpress'den Kask Almak

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar ben daha motorumu almadım. Ama şimdiden kask, eldiven, gözlük gibi temel koruma ürünlerini almayı düşünüyorum. Aliexpress'de şu ürün
    https://s.click.aliexpress.com/e/caTF1kwM 11.11 indirimlerinde 150TL'ye düşüyor. Kullananlar yorumlarını belirtsin lütfen. Evet ucuz ama ucuz diye de illa kötü olacak ön yargısı ile yaklaşmak doğru değildir. Ben zaten çok hız yapacağımı düşünmüyorum. Şimdilik idare etsin yeter. Hem görünüşüdü de güzel.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bajaj dominar
    Alma. Net
    ..........

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Mercedes A serisi bir aracin saatte 64 km suratle duran bir cisme carptiginda ne olduguna bakin lutfen. Sonra "cok hiz yapacagimi dusunmuyorum" cumlesinde aklinizdan gecen hizi degerlendirin. 64 kmh suratten az mi cok mu?

Cevap net: Almayin

https://youtu.be/aT9KJ03-jDA
    MeehMT bunu beğendi.

aliexpreteki ürünlerin kalitesi belli kask falan alma sakın. 150 tl lik kask plastiktir. idare eder bi kask istiyosan en 400 tl göxden çıkar. eldiven dizlik ordan alabilirsin ama onlarında düzgün olanları için 40 dalar olanlarından aşşağısına bakma bile.

LostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Star Fire 48
    ALINMAZ !!!

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Kardeşim motoru daha almadıysan acele etmemeni tavsiye ederim. He bir fırsat görürsen tabi kaçırmamaya çalış lakin öyle bir durum yoksa acele etme. Niye diye düşünürsen: Eline beklemediğin bir yerden bütçeni biraz daha yükseltecek bir para geçebilir. Ayrıca sadece bu da değil. Belki bir fırsata denk geleceksin. Öyle durumlar için elindeki parayı bir süre daha tut derim ben. Yani pişman olmak yerine bir süre sabır et, hem sabır da kasmış olursun

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:29 ----------

Düşündüğün ekipmanları falan da yaz buraya. Belki başkalarının görmediğini görmüşsündür ve onlara bir faydan dokunur. Ayrıca başkaları da sana tavsiye de bulunabilir.

Neden alma dediniz anlamadım. Sağlamlık testlerinde felan iyi korumuş https://youtu.be/NTBQHJ7e0e8

systemj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift 125L CBS
    O testle senin kaskın ne alakası var? Kafa şakaya gelmez.

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Alanların çoğunluğu memnunmuş, Aliexpress kullanıcı yorumlarını incele. Bence alayım mı diye sorman bir hata; Türk insanının genel profilidir; bir ürünü kullananlar gayet memnundur, kullanmayanlar ise hem o hiç kullanmadıkları üründen memnun değildir hem de kıyasıya kötülerler 😂
    turkmen48 ve allegromod bunu beğendiler.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arazide sert sürüş yapmayacaksınız ufak tefek darbelerden korur. Yolda kross kaskı kullanmak eziyet+güvensiz(çin malı)

Motosikleti
    Mondial Drift 125L CBS
    @yamtareroglu tipine bakıp memnun olabilirsin ama önemli olan kazada ne kadar işlevsel olacağı. O yüzden testten geçmemiş hiç bir kask alınmaz. Zira kafayı yere vurdun mu la bu yumurta kabuğuymuș desende akan pekmezin telafisi yok. Bende aliexpress den bir çok ürün alıyorum ama böyle şakası olmayan ürünleri alırsan pişman olduğun zaman iş işten geçmiş olabilir. (ki aliexpress de aynı üründen 2. çi defa sipariş veriyorum, aynısı gelmiyor, standart yok. Adama geçen ki güzeldi bunun dikişler tırt diyorsun 10 dolar indirim yapıyım diyor. Bu standartta satış yapan yerden kask alınır mı)

Motosikleti
    Mt-125
    Ya zaten bir kere 150 liraya çok bir şey beklememek lazım eğer.Görüntüsüyle kendini tatmin etmek istersen al.Ama 150 liraya o kadar malzeme ve o malzemelerin içinde olan kask,ufak bir kaza anında bile bir performans gösterebileceğini bile düşünmüyorum.Yinede senin fikrin.

Motosikleti
    Tracer700
    Kask alacaksan mutlaka dene bedeni uysada kafanı rahatsız edebilir denemen lazım

yigozya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    forumun en taze motorcularından biri olarak motorumu almadan önce aylardır kask üzerine kafa yordum forumu baştan aşağı okudum ve anladım ki gerekirse motorda model düşüp yine de ekipman bütçesini artırmak lazımmış ben de 150-200 civarı kask bakarken ve 1 tl daha fazla verecek param yok derken istediğim motordan kıstım sıfır alacakken ikinci el aldım ve ekipmana para ayırdım mont eldiven dizlik kask vs derken yaklaşık 2000 tl harcadım.kimisi bu paraya sadece kask alıyor orası ayrı tabi ben 500 tl ye givi aldım. daha da param olsa daha kalitelisini alırdım ama ekipman bütçemi neredeyse 3 katına çıkardım. sana da böyle yapmanı tavsiye ederim. ben de 60 km yi geçmem hız yapmam diyordum. motoru aldım 60 km yi geçmedim henüz ama kaçla gidersen git kaza yapma ihtimalin var. sen 20yle giderken adam arabanın kapısını açıyor ve kaza yapabiliyorsun bu kadar basit ve hayatta vücudundan sağlığından daha önemli hiçbir şey yok umarım kask için biraz daha araştırma yapar daha kaliteli bir şeye yönelirsin. bir kere ihtiyacın olacaksa ihtiyacın olduğunda işe yaramalı

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    systemj
    ben Aliexpress platinium üyesiyim, önerin için teşekkür ederim. Ben Çin malları satin alıyorum ve kullanıyorum.. bilinçli ve doğru ürünü aldığında gayet kaliteliler. Bence önyargılarınızdan ve fiyat/marka takıntısından kurtulmasınız. Benim bu forum taziye bölümünde gördüğüm ve bildiğim motor kazalarında hayatını kaybedenlerin hemen hepsi sizin kaliteli diye düşündüğünüz kaskları kullananlar ve sonuçları dehşet verici maalesef..

Motosikleti
    Mt-125
    Alıntı yamtareroglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    systemj
    ben Aliexpress platinium üyesiyim, önerin için teşekkür ederim. Ben Çin malları satin alıyorum ve kullanıyorum.. bilinçli ve doğru ürünü aldığında gayet kaliteliler. Bence önyargılarınızdan ve fiyat/marka takıntısından kurtulmasınız. Benim bu forum taziye bölümünde gördüğüm ve bildiğim motor kazalarında hayatını kaybedenlerin hemen hepsi sizin kaliteli diye düşündüğünüz kaskları kullananlar ve sonuçları dehşet verici maalesef..
    Peki şöyle düşün 50km hızla giden birisi aliexpress ten aldığınız kasklamı daha iyi korunur yoksa o bizim kaliteli dediğimiz kasklar mı?

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Aliexpress üzerinden sürekli alışveriş yapıyorum hatta replika revit eldiven bile aldım ama şu yoğurt kovası gibi kaskları insanlara önermeyin. Bu kask için önyargıya gerek yok n11'de 30 liraya satılan kaskın süslü hali işte. İnsanların hayatlarını tehlikeye atıcak önerilerde bulunmayın.

Motosikleti
    Mondial Drift 125L CBS
    @yamtareroglu
    Hiz eşittir kaza anında kaskın aldığı darbenin artması. Hiç bir kask ölümsüzlük vaad etmiyor. Lakin ben en basitinden şöyle söyleyeyim, arkadaşım ls2 nın normal bi kaskını kullanıyordu, 30-40 km hızla hafif yağmur yağmış asfaltta kontrol kaybetti ve kafayı sağlam yere vurdu ve süründü yerde, hız çok olmadığı için bişey olmadı, kask sapasağlam, eldiven sıyrılmış ufak yara bere. Geçen motosiklet i sattı, kaskı da vermiş, çocuğu okula götürürken kullanması için 100 liraya başka bi kask almıştı, o ne oldu dedim, geçen elimden düştü yarım metreden paramparça oldu dedi. Biri 200-250 liralık ls2 diğeri 100 liralık markasız bişey. Arada pek fark yok gibi dursada fark çok.
    MeRİchJane bunu beğendi.

Motosikleti
    MT 25
    Bende daha motoru almadım motora bakmaya başladığımda 8 bin olan fiyat 11'bin oldu alacağım kask 1000-2000tl aralarında. Motor tamir edilir. Kırılan kemik sakat kalan bir omurga tamir edilmez. umarım bunu etin asfalta değmeden düşünebilirisn. hiç yoktansa 500-700tl arası bir kask bakmanı öneririm.
    ekipmanı alamıyorsan da motoru ertele ama ekipmanın olsun.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Adam alacak o kaskı arkadaşlar siz alma desenizde alınmaz desenizde alacak onun derdi burda egosunu tatmin etmek , siz alma dedikçe o kendince doneler sunucak sizle tartışıcak hatta kavga edicek yani kendi fikrini zorla sizlere adapte etmeye çalışıcak.. olay bundan ibaret ..

yoksa aklı başında biri markası bile belli olmıyan hiç bir standartı desteklemeyen hiç bir sertifikası olmıyan metaryeli neden yapılmış o bile belli olmıyan abs demiş ama yüksek ihtimal naylon bazlı bir plastikdir bir kaskı kafasına takmaz.. demek arkadaşın kafası 30 dolar kadar değerli..

arkadaşada diyiceğim şu kaska o parayı vericeğine normalde hiç önermem ama git ikinci el bir shoei bell avg kask al daha iyi onların ölüsü bile şu alıcağın kaskdan yüz kat daha iyi kafanı korur.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler