Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Aliexpress'den Kask Almak

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı yamtareroglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @hasmet
    Ben de sizinle aynı soruları soruyorum..

Üçte biri değil üç katı, Basit bir örnek LS2.. Çin'den ucuza alabilirsiniz..

Aslında iyi ki Türkçe yazıyorum, yazdığım da.gayet basit; kullanmadığın bilmediğin şeye karşı çıkıp kötülemeyeeceksin.. Bunda karşı çıkılacak bir nokta yok, var diyenin başka bir niyeti vardır muhakkak..
    Geçerli bir koruma sertifikası olmayan her kask kötülenebilir bence. Kullanmaya gerek yok. Zaten kullanmamak lazım. Görünüşü istediği kadar güzel olsun, istediği kadar rahat olsun, hiç farketmez. Görünüşe ve konfora para harcayacaklarina ARGE ve güvenliğe harcasalarmış. Sonuçta ürün aksesuar değil, güvenlik ekipmanı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçerli bir koruma sertifikası olmayan her kask kötülenebilir bence. Kullanmaya gerek yok. Zaten kullanmamak lazım. Görünüşü istediği kadar güzel olsun, istediği kadar rahat olsun, hiç farketmez. Görünüşe ve konfora para harcayacaklarina ARGE ve güvenliğe harcasalarmış. Sonuçta ürün aksesuar değil, güvenlik ekipmanı.
    anlatamassın boşuna yorma kendini.. bu arkadaşa benziyen farklı bir kardeşde benim çevremde var gitti aliexpress den çakma dainese mont aldı 5-6 ay önce her yerdede söylüyor orjinali 5-6 bin liralık montu almış 200-300 liraya falan.. aynı bu arkadaşa anlattığımız gibi anlatmaya çalışdık aynı görünsede kalitesizdir giyme git en azından standartları olan ucuzda olsa prosev prohel tarzı bir mont al ..

yok siz bilmiyorsunuz konuşuyorsunuz falan filan sağda solda hava atıyor aklı sıra hani üstündeki 5-6 bin liralık hakiki dainese miş gibi.. neyse geçenlerde motordan düşüyor Allahdan bir şeyi yok düşük hızda olmuş yerde 7-8 metre bir ufak sürüklenmiş monttan geriye bir şey kalmamış mont param parça , montun korumaları kırılmış 7-8 metre öyle 40-50 metre sürüklenmeden bahsetmiyorum.. 7-8 metrede monttan geriye bir şey kalmamış..

üstündeki kalın kazağı korumuş Allahdan etine gelmemiş asfalt..

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    fikirler sabitken ne diye başlık açılır anlamıyorum. Altında yapılan tartışmalar da haybeden yere...

geçenlerde yarım yamalak eksik bilgilerle ''kask alcam,mutlaka bu sertifikalı olmalı,diğerleri çöp!!'' şeklinde başlık açıp güvenliğe kendince önem veren vatandaş, gidip ucuz diye üretim tarihi 2015 olan kaskı aldı...

bırakın isteyen istediğin alsın tartışmayın kimseyle , bilginizi paylaşın,fikrinizi söyleyin - baktın muhalefet ediyor- aslansın sen de geç

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    @logaritma
    Sen bu sözleri kime söyledin, şimdi bu üsluba göre cevap vereceğim ? "bu arkadaşa benzeyen" falan derken ??

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2015 model kask olsa ne oluyor? Duyuyorsunuz bir yerden bir şeyler ama yarım.
    10 sene rafta durmuş termoplastik ls2 bundan 10 kat daha iyi.
    Yoğurt kabından farksız diyorum, içi, dışı her yeri dağılıyor diyorum.
    Nedir bu olmayanı oldurma sevdası

pnongrata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Adventure 390
    Aynı konuyu zamanında motor hocama danışmıştım.

- "Hocam ne dersiniz, ucuz kasklar var. Onlardan alayım mı, işe yarar mı sizce?"

- "Kafana kaç para değer biçiyorsan onu al oğlum"

Motosikleti
    Artık Yok...
    @logaritma
    Sen bu sözleri kime söyledin, şimdi bu üsluba göre cevap vereceğim ? "bu arkadaşa benzeyen" falan derken ??
    gördüğün gibi hasmete söyledim zaten onun yazısını alıntıladım bu arkadaşa benziyen derkende seni söyledim ama kötü anlamda demedim fikirleriniz düşünce yapınız aynı anlamında dedim. oda 5-6 bin liralık mont ucuz diye aldı sende 30 dolarlık kaskı tamamen ucuz diye almak istiyorsun.. gördüğün gibi kötü bir anlam çıkarıtılıcak bir mevzuda yok zaten beni bilenler bilir üslubumda değil tarzımda değil..

bu arada gene görmek istediğini görüp almak istediğin yeri almışsın benziyende demedim benziyen "farklı bir kardeş" dedim kimse kimseye benzemez..

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Arkadaşım ben bu kaskı al ne zaman demişim ? Neden yalan söylüyorsun ? Ha sen öyle anlamissan o zaman yorumları okumadan cevap vermişsin.. deneyimlemediğiniz, kullanmadığınız, kullanıcı yorumlarını oncelemediginiz ürünlere direkt kötü demeyin dedim ve sürekli aynı şeyi söylüyorum.

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam alacak o kaskı arkadaşlar siz alma desenizde alınmaz desenizde alacak onun derdi burda egosunu tatmin etmek , siz alma dedikçe o kendince doneler sunucak sizle tartışıcak hatta kavga edicek yani kendi fikrini zorla sizlere adapte etmeye çalışıcak.. olay bundan ibaret ..

yoksa aklı başında biri markası bile belli olmıyan hiç bir standartı desteklemeyen hiç bir sertifikası olmıyan metaryeli neden yapılmış o bile belli olmıyan abs demiş ama yüksek ihtimal naylon bazlı bir plastikdir bir kaskı kafasına takmaz.. demek arkadaşın kafası 30 dolar kadar değerli..

arkadaşada diyiceğim şu kaska o parayı vericeğine normalde hiç önermem ama git ikinci el bir shoei bell avg kask al daha iyi onların ölüsü bile şu alıcağın kaskdan yüz kat daha iyi kafanı korur.
    Dot sertifikası var teknik olarak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:28 ----------

Buradaki konu kask seçiminin ötesinde bir konu.. Hakkında hiçbir fikriniz olmadığı ve daha önce kullanmadığınız ürünleri sanki kullanmış ve deneyimlerek çok kötüymüş gibi kötülemeniz. Daha düne kadar aynı mantıkla Kore motorlarını ve Bajaj motorları da kötülüyordunuz..

Bence kullanmadığımız ve hatta adını dahi duymadığınız ürünlere peşinen karşı çıkmak dikkate alınmayacak bir davranıştır..
    Yaklaşım biçiminiz dogmatik bir reddetme ve kötüleme yerine, kendi kullandığınız ve memnun kaldığınız ürünleri tavsiye etmekten öte gitmemelidir.
    Katılıyorum. Özellikle bana egomu tatmin ettiğimi söyleyen arkadaşa soruyorum. Ben sadece bilgi edinmek için konuyu açtım. Konuda da belirttim kaskı kullanan varsa söylesin ye ama adam sırf 30$ diye kötü diyor. Tamam da kardeşim sen bu konuya nerden varıyorsun. Dot sertifikalı diyor belki de gerçek. Değilse bile illa kötü olacak kaidesi yok. Hayır dayanaklarını merak ediyorum ondan.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:31 ----------

Hocam o zaman 200TL bir kask önerin onu alalım?

Motosikleti
    Mt-125
    Alıntı turkmen48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:28 ----------

Katılıyorum. Özellikle bana egomu tatmin ettiğimi söyleyen arkadaşa soruyorum. Ben sadece bilgi edinmek için konuyu açtım. Konuda da belirttim kaskı kullanan varsa söylesin ye ama adam sırf 30$ diye kötü diyor. Tamam da kardeşim sen bu konuya nerden varıyorsun. Dot sertifikalı diyor belki de gerçek. Değilse bile illa kötü olacak kaidesi yok. Hayır dayanaklarını merak ediyorum ondan.
    Dostum zaten azda olsa kullanıcı yorumlarını okusaydın anlardın ne kadar iyi olup olmadığını.Zaten bir kask dot yada ece sertifikası olmadıktan sonra %80 ihtimalle o kask iyi değildir çöptür demiyorum.İyi değildir diyorum zaten senin bu attığın kasktada bisiklet kayak vb. şeyler için uygun sağlam değil demişler ki gelen kargoya göre hala ürünlerde küçükte olsa kırıklar oluşmuş.

Motosikleti
    xv250
    Çin mallarını kötüleyenleri ciddiye alma alıcıların yorumları hepsi olumlu ama kaskın iyi olduğu anlamına gelmez . o paraya kask gözlük ve eldiven veriyor yanında o kasktan birşey beklenmez aynı sitede daha iyi kasklar var onlara bakablirsin
    yamtareroglu bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Kardesim,dikkatli incele,6. ve 2.resimdeki kask kilit tokasindan hersey anlasiliyor..

Birisi mikrometrik sistem,digeri 70tl lik kask kilit sistemi..var gerisini sen dusun.

300-350 arasi mt thunder modellere bak.fena kask sayilmaz.sertifikalarida var.

Motosikleti
    Artık Yok...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:31 ----------

Hocam o zaman 200TL bir kask önerin onu alalım?
    dot sertifikası teknik olarak olmaz ya vardır ya yoktur varsa ver markasını modelini kaskın bakalım listeden varmı yokmu.. onun dot sertifikası falan yok çinliler etiketi yapıştırmışlar laf olsun diye kim nerden bilicek kim araştırıcak neticede hatta resimde altta snell den bile geçdiği approved etiketi var.. ne kaskmış ama kalite akıyorda biz farketmemişiz. tekrar ediyorum dot dan geçdiğini söylüyorsan ver markasını modelini dot listesinden kendim üşenmiycem bakıcam.. dot un sitesine girer bakarım listeye.. o kaskın dot ve snell sertifikası olsun ben burda senden özürdiliycem ve bende hemen bir tane kendime sipariş edicem..

https://www.smf.org/certlist/std_M2015

"Değilse bile illa kötü olacak kaidesi yok. Hayır dayanaklarını merak ediyorum ondan" sertifikası yoksa illaki kötüdür nokta... sertifika ne demektir kalite ve sağlamlık testlerinden geçmiş onay alma belgesi demektir amerika yada avrupa pazarında satış izni almış demektir ece yada dot olarak.. belli güvenlik ve kalite testlerinden geçmiş onay almış demektir.. biz niye sertifika diye tutturmuşuz bundan.. çünkü kaliteli kaskla iyi kask ile kötü kaskın farkı burdan anlaşılır..

sen araba alıyorsun gidip ncap den 1 yıldız almış hiç bir güvenliği olmıyan arabamı alırsın yoksa ncapden 5 yıldız almış güvenliği tam arabamı alırsın.. ben şimdi desem kardeşim 1 yıldız almış ama nerden biliyorsun aracın kötü olduğunu bana dayanağını göster herkes bana güler.. zaten 1 yıldızı kötü olduğu için almış..

yanlışın var ben 30 dolar diye kötü demedim hiç bir sertifikası ve onayı standartı yok diye kötü dedim..

şu aliexpress deki olumlu yorumlarda ayrı bir olay yorumu adama neye göre yapmış ürün eline ulaşmış aa çokgüzel demiş yorum yapmış yada ürün elime ulaşdı güvenli satıcı demiş yorum yapmış,, ürünle kaza yapıp yada ürünü sağlamlık güvenlik testine sokupda kask kaya gibi çıktı diyen varmı yok.. bizde aliexpress den bir ton alışveriş yapıyoruz.. kask işi öyle olumlu yorumluk bir şey değilki..

kaskın testlerine bakarsın gidersin revzillaya bakarsın motrocyledays e bakarsın adv ye bakarsın adamlar crash test yapıyorlar simulasyonlar yapıyorlar kaskda motordan atıyorlar falan düşme testleri yapıp kendileri test ediyorlar dayanıklılık testleri yapıyorlar olumlu olumsuz yanlarını yazıyorlar test yada yorum dediğin budur..

200 tl ye ben ne alırsın bilmem ama ne alırsan al ece standartı olsun.. sıfırına gücün yetmiyorsa tekrar ediyim pek önermem ama model yılı yeni az kullanılmış ikinci el gayet kaliteli bir kask alabilirsin..

bende bell var misal qualifier modeli şu anda sahibindende ara ara görüyorum 200-300 tl lere satanlar oluyor on numarada kaskdır.. keza tertemiz yeni mt ler satılıyor ikinci el tarz değişikliğinden ötürü yada adam motorunu satmış kaskı nerdeyse hiç kullanmammış yada artçısına almış artçısının kafasına uymamış falan filan ..
    systemj bunu beğendi.

Ls 2 ff 351 düşünüyorum ama n11'de s bedeni yok ya xs ya xl felan. Kafa çevrem 56cm bu yüzden beden bulamadım. Ben de ncr monster alacağım n11'den hem DOT onaylıymış.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:20 ----------

Ls 2 ff 351 düşünüyorum ama n11'de s bedeni yok ya xs ya xl felan. Kafa çevrem 56cm bu yüzden beden bulamadım. Ben de ncr monster alacağım n11'den hem DOT onaylıymış.
    Arkadaşlar ece22-05 belgesi varmış. DOT değil.
    logaritma bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    ece belgesi olması daha iyi .

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler