Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Aliexpress'den Kask Almak

Motovento
    REKLAM ALANI
    yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Buradaki konu kask seçiminin ötesinde bir konu.. Hakkında hiçbir fikriniz olmadığı ve daha önce kullanmadığınız ürünleri sanki kullanmış ve deneyimlerek çok kötüymüş gibi kötülemeniz. Daha düne kadar aynı mantıkla Kore motorlarını ve Bajaj motorları da kötülüyordunuz..

Bence kullanmadığımız ve hatta adını dahi duymadığınız ürünlere peşinen karşı çıkmak dikkate alınmayacak bir davranıştır..
    Yaklaşım biçiminiz dogmatik bir reddetme ve kötüleme yerine, kendi kullandığınız ve memnun kaldığınız ürünleri tavsiye etmekten öte gitmemelidir.
    turkmen48 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Artık Yok...
    bir kaskı kullanmamız için o kaskın uluslar arası kalite ve güvenlik sertifika standartı olması lazım avrupada bu ece dir amerikada dot dur özel kurumlardan sağlamlık güvenlik testi olması lazım avurpada bu sharpdır amerikada snell dir..

Avrupada ece onayı olmıyan kask satılmaz amerikada dot onayı olmıyan kask satılmaz. senin bu kaskının markası ne standartı varmı tabiki yok.. ham maddesi nedir policarbon mu , fiber mi ..

sen bunları bilmeden gelip kullanmadığınız bir kask hakkında yorum yapıyorsunuz diyorsun .. kusura bakmada o kaskı bedava masaya koysan şurda aklı başında kafasına sağlığına değer veren kimse alıpda kullanmaz bile..

zaten ece onayı olmıyan dot onayı olmıyan hiç bri kalite ve güvenlik standartı olmıyan avrupada ve amerikada satılması yasak olan bir kaskı burda millet niye alsın niye kafasına taksın..

sen eğer bu kaskın ece ve dot standartları var diyorsan markasını ver bakalım bizde varmı yokmu ..

Motosikleti
    Mt-125
    Alıntı yamtareroglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buradaki konu kask seçiminin ötesinde bir konu.. Hakkında hiçbir fikriniz olmadığı ve daha önce kullanmadığınız ürünleri sanki kullanmış ve deneyimlerek çok kötüymüş gibi kötülemeniz. Daha düne kadar aynı mantıkla Kore motorlarını ve Bajaj motorları da kötülüyordunuz..

Bence kullanmadığımız ve hatta adını dahi duymadığınız ürünlere peşinen karşı çıkmak dikkate alınmayacak bir davranıştır..
    Yaklaşım biçiminiz dogmatik bir reddetme ve kötüleme yerine, kendi kullandığınız ve memnun kaldığınız ürünleri tavsiye etmekten öte gitmemelidir.
    Peki birde şöyle düşünün.Para hiçbir zaman yalan söylemez bu bir gerçek.Gidip arkadaşada Arai RX7,AGV PİSTA al demiyoruz en azından buna 150 lira vericeğine adı duyulmuş biraz daha düzgün bir şeyler kendinide garantiye al diyoruz logaritma abinin dediği gibi sertfikası olmayan bir kaskı almak ne kadar mantıklı bir bu olay var.Ki bunu alıcak arkadaş bunu iyi olduğu için değil fiyatını uygun bulduğu için alıcak.Ve zaten kimse memnun kalmadığı ürünleri niye diğer insanlarada tavsiye etsin ki.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sen kullandın mı, test mi ettin, kaç kask kullandın kaç tanesini asfalta patlattın da burada dandik bi kaska alakasız benzetmelerle iyidir diyorsun?
    Ben bu kaskları biliyorum. 5 para etmez, günden güne dağılan kendini salan, kafası para etmeyen adamın kullanacağı yoğurt kabı
    MeRİchJane bunu beğendi.
    Az silindir, çok iş

Motosikleti
    Artık Yok...
    bu arada şu forumdaki en son markacı adamda benimdir herzaman alternatif kaliteli markalara açığımdır.. ama yeterki stadartları olsun uluslararası..

hyo çıkdı en çok markayı savununlardan biri bendim ,daelim çıktı keza öyle mesela şu sıralar hero favori markam ucuz markalardan.. ama laf olsun diye tutmuyorum bu markaların bir mühendisliği,kalitesi var... hyo suzuki ile ortak arge yapmış, hero hondayla yapmış, daelim yamaha ile yapamış ürünleride o kadar kaliteli ve sorunsuz.. avrupa ve amerikada satışları var çünkü her tür onayı almışlar..

kaskdada öyle benim için uluslararası evrensel ece dot gibi standartlar olsun her marka başımın tacı.. ben için mühendislik ve metaryel ve tabiki bu mühendislik ve meteryali onaylıyan sertifika önemli varsa şayet markanın ne olduğu çok ilgilendirmiyor beni..
    systemj bunu beğendi.

Motosikleti
    Hemşerim ben iyi demiyorum ki sen kötü diyorsun. 😂 sanırım ya söyleneni anlamakta zorluk çekiyorsun ya da sırf bir şey demiş olmak için yorum yazıyorsun..

Kullanmadığın hatta adını bile bilmediğin bir ürünü ne diye kötülüyor nasıl beş para etmez diyorsunuz ? Bu nasıl bir mantık nasıl bir izan..
    Alan onlarca kişi kullanmış beş yıldız vermiş, sen hiç kullanmamışsın kötüleyip duruyorsun..
    Bence fikir yapınızı bir kontrol edin, burada insanlara yardımcı olmuyorsunuz, sadece marka holiganlığı yapiyorsunuz bu tutumunuzla.. Türkiye'de satılan ithal ürünlerin en az 3 misli fiyata satıldığını bilmiyor musunuz ? 1000 liraya satılan kaskın Çin de 150-200 liraya satıldığını bilmiyor musunuz ? Biliyorsanız neden böyle yorumlarla bir korku balonu yaratıyor, bilmiyorsanız neden öğrenmiyorsunuz ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:16 ----------

@Batuhank
    Sen bu kaskları nereden biliyorsun bakayım, kaç tane kask patlattın, kaç defa düştün anlat bilelim.. Bu markayı kaç defa kullandın ? Nerede çalışıyorsun NCAP test alanında mı 😁
    turkmen48 bunu beğendi.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yav biliyorum diyorum neden bahsediyoesun daha. Milletin canıyla böyle kolay oynamayın. Kask bu KASK

Motosikleti
    Mt-125
    Hemşerim ben iyi demiyorum ki sen kötü diyorsun. �� sanırım ya söyleneni anlamakta zorluk çekiyorsun ya da sırf bir şey demiş olmak için yorum yazıyorsun..

Kullanmadığın hatta adını bile bilmediğin bir ürünü ne diye kötülüyor nasıl beş para etmez diyorsunuz ? Bu nasıl bir mantık nasıl bir izan..
    Alan onlarca kişi kullanmış beş yıldız vermiş, sen hiç kullanmamışsın kötüleyip duruyorsun..
    Bence fikir yapınızı bir kontrol edin, burada insanlara yardımcı olmuyorsunuz, sadece marka holiganlığı yapiyorsunuz bu tutumunuzla.. Türkiye'de satılan ithal ürünlerin en az 3 misli fiyata satıldığını bilmiyor musunuz ? 1000 liraya satılan kaskın Çin de 150-200 liraya satıldığını bilmiyor musunuz ? Biliyorsanız neden böyle yorumlarla bir korku balonu yaratıyor, bilmiyorsanız neden öğrenmiyorsunuz ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:16 ----------

@Batuhank
    Sen bu kaskları nereden biliyorsun bakayım, kaç tane kask patlattın, kaç defa düştün anlat bilelim.. Bu markayı kaç defa kullandın ? Nerede çalışıyorsun NCAP test alanında mı ��
    Abi şimdi kaska gelen yorumları okudum şekli şemali güzel ama kaza anında korumaz demiş bir arkadaş.Diğer bir kişide bisiklet,kayak vb. şeyler için uygun demiş ve kaskın tamamen plastik olduğu söyleniyor.Bir başkasıda petrol ve tutkal koktuğunu söylüyor.Ki güzel paketlenmiş bir kaskın genelde herkesde çizikler olduğunu görüyorsunuz yorumlara bakınca yeni kadar güvenli bir kask olmadığını düşünüyorum hala

Motosikleti
    Reel kullanıcı yorumları kötüyse elbette almayacaksın arkadaşım.. Ama ürün hakkında hiçbir bilgimiz olmadan da kendi kullanmadığımız şeyleri kötüleyip durmayalım..

Motosikleti
    Mt-125
    Reel kullanıcı yorumları kötüyse elbette almayacaksın arkadaşım.. Ama ürün hakkında hiçbir bilgimiz olmadan da kendi kullanmadığımız şeyleri kötüleyip durmayalım..
    Ya sizde haklısınız ama 200 lira bir kask ile 300 liralık kask arasında bile çok büyük farklar olabiliyor o fiyatta olan bir kaskında iyi olmasını beklemiyosun...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Marka holiganlığına ben de karşıyım.
    Kullanmadığın hatta adını bile bilmediğin bir ürünü ne diye kötülüyor nasıl beş para etmez diyorsunuz ?
    Ürün herhangi bir standart testten geçmiş mi? Geçmemişse nasıl güvenebiliriz kaza anında yeterli koruma sağlayacağına? Hiç bir standart test sertifikası olmayan güvenlik ekipmanını kötülemek yanlış mı?

Bu arada güvenlik ekipmanı için kullanıcı yorumu ne kadar geçerli bir ölçü? Mesela kazada bunu takıp hayata veda etmiş insanlar yorum yazma fırsatı bulabilmiş mi?

1000 liraya satılan kaskın Çin de 150-200 liraya satıldığını bilmiyor musunuz ?
    Sertifikasız kask almak tamamen yanlış. Ancak sertifikalı (DOT, ECE, ne olursa) bir kaskın Çin'de buradaki fiyatının üçte birine satıldığına bir örnek gösterebilir misiniz?

Motosikleti
    @hasmet
    Ben de sizinle aynı soruları soruyorum..

Üçte biri değil üç katı, Basit bir örnek LS2.. Çin'den ucuza alabilirsiniz..

Aslında iyi ki Türkçe yazıyorum, yazdığım da.gayet basit; kullanmadığın bilmediğin şeye karşı çıkıp kötülemeyeeceksin.. Bunda karşı çıkılacak bir nokta yok, var diyenin başka bir niyeti vardır muhakkak..

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Kask deyince nedense aklima hep bu video gelir

https://youtu.be/YLDssZaDg_o
    systemj bunu beğendi.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    malzeme abs plastik demiş, yani baya sert bi malzeme.
    içerisindeki köpük ne alemde belli değil, bi darbede beyin sarsıntısı geçirtebilir bu kask.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Ece 22.05 standartlarına uygunsa alabilirsiniz. Nasıl anlayacaksız.. LS2 gibi bir çok marka farklı ülkelere kask üretmekte. Mesela ülkemizde kaçak olarak türkiyeye sokulmuş nbr 7471 etiketine sahip brazilya için üretilmiş çok dandik ls2 kasklar satılıyor. En çok bulunan serisi FF396 n11 gibi sitelerde bunları bulabilirsiniz. Aynı kaskın ece22.05 etiketli modelleri 600 700 liraya satılırken nbr etiketlileri 250 300 liraya satılıyor.

Nbr olanların kabuğu inanılmaz ince zaten elinizle bastırdığınızda dış kabuk yamuluyor...

Tüm bunlara bakılarak aliexpresten satıcı ece22.05 yazmış olsa bile almanızı tavsiye etmiyorum. Türkiyede çok ucuza bulabileceğiniz kasklar var. Bir dönem bu sitede şimdi revitlerde olduğu gibi shoeilerin sahtesinide satıyorlardı. Türkiyeden çok kişi aldı ve ikinci elde onları orjinal gibi satarak dolandırıcılık yaptılar.

Aliexpresste yazan hiç bir açıklamaya ve satıcıya hemen inanmayın. Tüm gün kafanızda duracak bu kask teninize temas edecek terinizle karışacak vs. Kullanılan iç malzemelerde önemlidir.

İran gibi biryerde yaşamış olsaydınız belki düşünebilirdiniz fakat her sokak arasında binlerce çeşit kask satıldığını düşünürsek türkiyeden aliexpresten kask almanız ne derece sağlıklıdır bilemiyorum. Ben tavsiye etmiyorum.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    Ya ben bunun aynısını bisikletçi arkadaşta gördüm havalı ve rüzgardan yüzü yanmasın diye takıyor. Ciddi söylüyorum git 10 lt lik su şişesini kes içine köpüğü doldur. sonra kafana uygun şekilde, maket bıçağıyla tıraşla daha güvenli olur.

Herkes garip garip yorumlar yapmış. Kask çok şekil, anlıyorum almak istemeni ama beynin asfalta akarken şekli değil sağlamlığı önemli olacak. Yani 300 400 ver en kötü mt revenge var taş gibi kask. Sırf şekil olsun diye alcaksan da al kafeye yaklaşmadan asıl kaskınla değiştir ne diyeyim artık. Şu kaskı alıp asflata çıkmanın hiç bir anlamı yok.

Şekil güvenlik diyorsan da ne yazık ki parana kıyacaksın dostum

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam alacak o kaskı arkadaşlar siz alma desenizde alınmaz desenizde alacak onun derdi burda egosunu tatmin etmek , siz alma dedikçe o kendince doneler sunucak sizle tartışıcak hatta kavga edicek yani kendi fikrini zorla sizlere adapte etmeye çalışıcak.. olay bundan ibaret ..

yoksa aklı başında biri markası bile belli olmıyan hiç bir standartı desteklemeyen hiç bir sertifikası olmıyan metaryeli neden yapılmış o bile belli olmıyan abs demiş ama yüksek ihtimal naylon bazlı bir plastikdir bir kaskı kafasına takmaz.. demek arkadaşın kafası 30 dolar kadar değerli..

arkadaşada diyiceğim şu kaska o parayı vericeğine normalde hiç önermem ama git ikinci el bir shoei bell avg kask al daha iyi onların ölüsü bile şu alıcağın kaskdan yüz kat daha iyi kafanı korur.
    https://videos.deathaddict.com/2017/01/9655_e.jpg

Motosikleti
    Artık Yok...
    kardeşim ben 13-14 yıldır bu sitedeyim senin gibi yüzlerce insan gördüm gelirler dandik dundik hiç bir kalitesi olmıyan çar çöp markası belli olmıyan sertifikası stadartı olmıyan malları sırf ucuz diye kendilerinede yandaş bulabilmek adına konu açarlar.. hani birisi oo şahane mal harika alınır hemen al kardeşim falan diyicek adam ararlar bulamayıncada malı anlamsızca bomboş savunmaya kalkarlar ve bu işinde bir sonu olmaz..

güneşi balçıkla sıvayamassın..

burda bir tane olumlu yorum varmı şu konuya 30 kişi yazdıysa bir tane "şahane alınır kardeşim al on numara kask diyen varmı" tam aksine herkes alma diyor , herkes kalitesiz diyor burdaki herkes saf bir sen çok zekisin..

kalitesini nerden biliyorsun diye inat ediyorsun diyoruzki standartı varmı kalite burdan belli olur ece veya dot standartı varmı ... o kısmı bilerek atlıyorsun markasını bilmiyorsunuz takmamışsın diyorsun tekrar diyorum türkiyede bu kaskı kafamıza takabilmemiz için ece kalite standartı olması gerekir.. varmı ver markasını biz bakalım varmı yokmu avrupa birliğinin sitesinden ..

tutturmuşsun kalite kaliteli mal kalite güvenlik sertifikası almış maldır..bir malın kaliteli olduğunu böyle anlarsın. türkiyede tse onayı olmıyan mal üretilebilirmi iso standartı olmıyan mal üretilebilirmi üretilemez ve satılamaz yasakdır ancak merdiven altı ürünler üretilir öyle..

çin olayına gelince çine gitme avrupada bile kask fiyatları çok uygun bak kaliteli bir kask al avrupadan ben marka kaskları geçdim yok arai,avg,shoei ,nolan ,schbert falan .. adı sanı duyulmamış ama kalite belgeleri olan bir kask al misal kabuto,premier,suomy,bitwell,box,duchinni,simpson, vemar en ufak bir laf etmem edenede en başda senin yanında ben savunurum markayı.. çünkü bu adını sanını duymadığın markaların her tür ece dot sharp snell testleri güvenlik onayları var...

systemj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift 125L CBS

adam eliyle kırıyor senin dediğin kaskı. (Şimdi de adam süpermen felan mı diyeceksiniz) Kullanmadan nerden biliyorsun diyen arkadaş özellikle izlesin.
    yigozya bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Bizim evdeki damacana daha dayanıklıdır kesin :D

O değilde adamlar kaskın arkasına çakma dot snell etiketi yapıştırmışlar üstüne snel etiketide yamuk yapıştırmışlar :D
    orh bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler