Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2 zamanlı hero puch elektriği hakkında yardım!!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    fatih383838 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero puch :D
    Merhaba arkadaşlar. (aydınlatma sitemi hakkında)
    Motorum 1996 model şerif ilk sahibinden 3 ay önce 22bin km aldım.
    Sizlere danışmak istediğim. Aydınlatma sistemini canlandırmak için bir uygulama tecrübesi yada tavsiyesi olan var mı???
    Motorun elektrik aksamında hiçbir sorun yok ancak far sinyal korna gibi alıcıların özellikle sinyalin standart ışık şiddetinde olmasını istiyorum. Gördüğüm kadarıyla staterden far için 1 diğerleri için 1 toplamda 2 adet ac besleme var. Ben bu 2 kaynağı ayrı ayrı dc akıma çevirip regüleli bir şekilde leptop pillerinden oluşan 6 hücreli pilleri şarj ederek. Pillerden aldığım 12v dc ile flaşhörü de değişmek şartıyla ateşleme hariç bütün sistemi led e çevirmek istiyorum. direkt dolu pil ile Orjinal akkor ampüllerle denme yaptım sıkıntı yok gibi duruyor. Kafamdaki soru
    ---Staterden gelen 2 adet besleme yetecek mi??
    ---2 kaynağı köprü diyota bağlayıp tek beslememi yapmalıyım??
    ---Yoksa gövdeden şase alıp 2 kaynak olarak mı pilleri bölüm bölüm şarj etmeliyim??
    Siz değerli abilerim ve kardeşlerime danışmak istedim. Anlatımda bir kusur varsa affola..
    https://i.hizliresim.com/vP0oXm.jpg
    https://i.hizliresim.com/LDJoZa.jpg
    https://i.hizliresim.com/r1qd6V.jpg

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seramik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Bunu en iyi bilecekler uzman Elektrik-Elektronikçilerdir.

Ama aklınızda canlanması için şöyle bir örnek gösterebiliriz.

Musluktan Akan su miktarınız sabit. Siz 1 kova yerine 2 kova doldurmak istiyorsunuz.

Ama kovadaki suyu çok daha hızlı tüketiyorsunuz. Sonuç ortada.

Ek olarak sistemdeki anlık az enerjiyi yüklü bir şekilde gönderebilen kondansatör sistemini deneyebilirsiniz fakat onu da yine elektrik-elektronikçiden yardım almanız gerekiyor. Fakat olup olmaması soru işareti.

Siz en güzeli bir elektrik-elektronikçiye gidin sorun onlar size kesin net bir yanıt verirler.
    İyi günler.

Motosikleti
    xv250
    sadece kaliteli led ampül taksan tesisatla ugraşmadan yeterli olmaaz mı

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Bahsettiğin çıkışlar ac dir. Yani altetnatif akımdır.
    Dc yani doğru akım şarj işini görür. O yüzden çıkışları doğru akıma çevirmelisin.

fatih383838 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero puch :D
    Samet abi aynen dediğin gibi benim planım devre yapmaktı ama bi abimin tavsiyesi üzerine cg motorlarının konjektörünü kullanarak sadece aydınlatma için en kısa zamanda bir çalışma yapacam inşallah. Kayseri gibi motor kültürü olmayan biryerde motor kullanmak zor. Aydınlatmanın zayıf olması daha da sıkıntı oluyor. Kırmızıda beklerken bile sinyal görülsün diye sürekli ara gazı vermek zorunda kalıyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)