Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Seleye kendi başına jel uygulamak, az paraya çok konfor.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Wing750 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Motosikletimi aldığımdan beri hep selenin rahatsızlığından bahsediliyor. Ben açıkçası uzun yol da yaptım ama öyle aman aman rahatsız olmadım. Tabii daha rahat olsa memnun olurum o başka.
    Çoğu kullanıcı da çözüm arıyor. Bulunan en kolay, ucuz ve basit çözüm genellikle küçük bir minder. Dıştan seleye bağlanabilen kolay bir çözüm. Bazısı sünger minder bazısı da şişirilebilenlerden kullanıyor. Ama sök - tak ve çok şık durmuyor.

Biraz daha para ayırabilen kesim de jel sele peşinde koşuyor. Jel deyince işler de epey değişiyormuş öğrendim. Bir arkadaşımın Pulsar'ı var. Bir yıl kadar önce jel sele yaptırmış çok rahat ediyormuş. Dıştan bakınca çok güzel görünüyor. Kaça yaptırdığını sordum 650 lira dedi. Attı mı rakamı bilemiyorum. Bahsettiği bir yıl önce. Şu anda ne kadardır bilemiyorum.

Epeydir internette bu iş nedir diye bakıyorum. Garip fiyatlar var. Ben de acaba kendim yapabilir miyim diye bakınıyorum epeydir. Cesaret edersem benim seleyi söküp dağıtacağım. Geçenlerde çanta taşıma demirini takarken sökmüştüm. Ne kadar basit bir malzeme olduğunu görünce şaşırdım. Uyduruk bir alt plaka, üstünde ince bir sünger ve vinleks.

aliexpress'te bu sele jellerini satıyorlar. Kalınlığına (1 ya da 2 cm), boyuna göre 8 ile 25 dolar arasında değişiyor. Bugünkü kurla 44 ile 138 lira arası.
    https://www.aliexpress.com/wholesale...hText=gel+seat

n11'de birisi, birebir aynı jeli 839 liraya satıyor.
    https://urun.n11.com/branda-ve-sele-...5x1-P286295748

Youtube'da bir uygulama gördüm. 1 cm kalınlıkta olan jelden kullanmış. Sanırım 25x25 cm plaka yeter. aliexpress'te bu jeli almak 10 doları, yani yine bugünkü rakamla 55 lirayı geçmez demektir. Eğer elinizden geliyorsa, vaktiniz var, paranıza kıyamıyorsanız denemeye değer sanki.

Thesinner83, HUN ve blk_pasa bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    NC750X
    11 dolara satılan malzemeyi çin'den al üstüne %1300 karını ekle.. sattığın ürünün resmini bile çekme çinlinin çektiği resmi koy sat.. süpermiş.. @wing750 üstadım üşenmemiş araştırmışsınız, ellerinize sağlık... eğer bir gün yaparsanız fotoğraflarını da çekip buradan paylaşabilirseniz bizlere de bir ışık olur paramızı çakallara kaptırmamış oluruz..

Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Alıntı foxtrot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    11 dolara satılan malzemeyi çin'den al üstüne %1300 karını ekle.. sattığın ürünün resmini bile çekme çinlinin çektiği resmi koy sat.. süpermiş.. @wing750 üstadım üşenmemiş araştırmışsınız, ellerinize sağlık... eğer bir gün yaparsanız fotoğraflarını da çekip buradan paylaşabilirseniz bizlere de bir ışık olur paramızı çakallara kaptırmamış oluruz..
    Açık söyleyeyim yapamam diye korkmuyorum ama en son vinleksi tekrar üste kaplarken doğru dürüst becerebilir miyim ondan çekiniyorum. Düzgünce gerip, hoş görünmesini yapmak lazım. İç kısmını yapmak basit. Videoda adım adım çok güzel anlatmış yapan. Gerçi en kötü ihtimalle vinleksi kaplamacıya götürüp ona gerdiririm düzgün olsun diye.
    Cesaretimi toplayayım bir deneyeceğim.
    Archidraw bunu beğendi.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    jel mel uğraşmayın.
    aiqhawk ile bildiğimiz aynı mantık. Çok daha ucuza.

Belki jel kadar denk olmaz ama, her türlü iş görür.
    n0mad, kadango ve Wing750 bunu beğendiler.

Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jel mel uğraşmayın.
    aiqhawk ile bildiğimiz aynı mantık. Çok daha ucuza.
    https://www.youtube.com/watch?v=gfZrzcRbpug

Belki jel kadar denk olmaz ama, her türlü iş görür.
    Tüm bu çözümleri gördüm. Hepsi çok akıllıca ve rahat çözümler. Ben sadece biraz daha motosikletin orijinal görüntüsünü bozmadan, sürekli iyileştirme yapmadan kullanılacak bir şey arıyorum. Yoksa bu da harika.
    sey_47 bunu beğendi.

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı Wing750 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açık söyleyeyim yapamam diye korkmuyorum ama en son vinleksi tekrar üste kaplarken doğru dürüst becerebilir miyim ondan çekiniyorum. Düzgünce gerip, hoş görünmesini yapmak lazım. İç kısmını yapmak basit. Videoda adım adım çok güzel anlatmış yapan. Gerçi en kötü ihtimalle vinleksi kaplamacıya götürüp ona gerdiririm düzgün olsun diye.
    Cesaretimi toplayayım bir deneyeceğim.
    bostancı oto sanayisinde döşemeci hayati usta var kime sorsanız gösterir.. aslında ben direkt jeli alıp kendısıne goturmeyi düşünüyorum... motosikleti aldığım akrabam üzerinde tucano urbano sele yumuşatma yastığını da veriyor ama orijinali gibi durmuyor hiçbir şey.. ayrıca ileride eşim de artçı olarak binebileceğinden dolayı bu padlerden 2 adet alıp hem sürücü hem artçı için 2 tarafa da uygulatmayı düşünüyorum..
    Wing750 bunu beğendi.

Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Alıntı foxtrot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bostancı oto sanayisinde döşemeci hayati usta var kime sorsanız gösterir.. aslında ben direkt jeli alıp kendısıne goturmeyi düşünüyorum... motosikleti aldığım akrabam üzerinde tucano urbano sele yumuşatma yastığını da veriyor ama orijinali gibi durmuyor hiçbir şey.. ayrıca ileride eşim de artçı olarak binebileceğinden dolayı bu padlerden 2 adet alıp hem sürücü hem artçı için 2 tarafa da uygulatmayı düşünüyorum..
    Aslında bu yol da iyi bir yöntem. Ustaya ne ve nasıl yapılmasını istediğini söyleyerek, sanırım makul bir fiyata mal etmek mümkün bu yolla da. Bilmiyorum ama herhalde çılgın bir rakam istemez küçük bir sele uygulamasına.

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Benim elim yatkındır böyle şeylere kendim demek isterim. Alttan zımba makineniz varsa iki kişi gerdirip takıyorsunuz oldukça basit aslında ama yapamam diyorsanız bir ustaya götürün mutlaka

Not: Evdeki L tipi koltuğu hanımla ikimiz kapladık. Bir iki noktası hariç kimse inanmıyor bizim kapladığımıza
    Wing750 bunu beğendi.

Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Alıntı Ekrem_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim elim yatkındır böyle şeylere kendim demek isterim. Alttan zımba makineniz varsa iki kişi gerdirip takıyorsunuz oldukça basit aslında ama yapamam diyorsanız bir ustaya götürün mutlaka

Not: Evdeki L tipi koltuğu hanımla ikimiz kapladık. Bir iki noktası hariç kimse inanmıyor bizim kapladığımıza
    Ben de severim böyle işlerle uğraşmayı. Elimden de gelir. Ama bazı şeylerde el yatkınlığı yetmiyor. Çok basit ama bilmediğimiz püf noktaları olabilir. Usta denen adamlar işte o püf noktasını biliyor.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Bir ara ben de çok araştırmıştım, alide yoktu ama ebay amazonda vs vardı jeller. Alıp deneyecek kadar da ucuz değildi, vazgeçmiştim.

Verdiğin linklere bakayım bi, ayrıca bende zımba makinesi de var
    Wing750 bunu beğendi.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Ucuz yollu havalı minder kullanmış biri olarak örneğin 100 km de ağrıyorsa totomuz 150 km de gene ağrıyordu jelde kaplattım evet dokununca ve üzerine oturunca yumuşak eskiye nazaran konfor artıyor ama oda agrı yapıyor totoda kesin çözümü jel olmuyor o işlere kalkışmadan önce aklınızın bir köşesinde bulunsun jelin olayı askında daha farklı çok araştırdım zamanında asıl amacıntekerlekli sandalye kullanıcıların sürekli oturdukları için kan dolaşımının etkilenmemesi jelden önce orjinalde ve havalı minderde belirli bir süre sonra totoda ve bacaklarda uyuşma oluyordu jelde bu hiç başıma gelmedi ama şöyle bir tablo cizecek olursam orjinal sele 100 havalı minder 150 jelde 200 km de ağrı yapıyor gibi diyebilirim jel yerine çok güzel süngerler yapıyorlar bende jel yaptırdıktan sonra denk geldim jelden daha konforluydu hemde çok uygundu fiyat olarak yine karar sizin
    Wing750 bunu beğendi.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Mobildeyim aradaki yorumları okumadım. Ben de birkaç saatten sonra rahatsız olduğum için visco yastığı enine kesip kılıf ve cirtcirt bant ile sök tak olarak çözüm buldum. Çok iyi değil ama ağrı sizi ve kasislerde ayağa kalkmazsam oluşan baskı da azaldı.

Bunun kalıcı olması için ben de selenin en üst kısmından 4-5cm kesip yaptığım visco sungeri oraya birleştirebilir miyim diye düşünüyorum.

Bu arada aliexprese ya da büyük meblağlara gerek yok. Visco olarak n11de jelli minder de var 60lira mi öyle birşeydi. 5cmlik visco üzerinde yarim santimlik jel var. Ben evimdeki visco yastığı kestigim için tekrar satın almadım.
    Wing750 bunu beğendi.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Jel kullananlardan duydugum sogukta o jel bir donduruyormus arka tarafi bir donduruyormus uf
    lifegoeson13 bunu beğendi.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı EUOGLU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jel kullananlardan duydugum sogukta o jel bir donduruyormus arka tarafi bir donduruyormus uf
    Yazında kışında bindim ne yazın terletti nede kışın dondurdu size söylenen ile yakından uzaktan alakası yok normal sele soğukta nasıl soğuksa jelde öyle
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Orjinal sele alarak konfor elde etmek isteyenlere bir tavsiye de benden. Denemeden almamak gerekir.
    Son iki motorum aynı. Birisinde konfor sele vardı birisinde daha pahalı olan ısıtmalı sele (Konfor sele tüm modellerinde standart bu arada). Açıkcası ısıtmalı sele de daha çok konfor bekliyordum. Hayal ettiğim normal seleyi ısıtmalı haline çevirmiş olmalarıydı. Ama tamamamen farklı bir sele ile karşılaştım. Gezi yazılarımı takip edeniniz varsa orada farketmişsinizdir yola çıktığım zaman uzun km ler kat ediyorum. Konfor selede hiç şikayet etmedim bugüne kadar. Nedense ısıtmalı olan aynı konforu vermiyor.
    Wing750 bunu beğendi.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    https://www.n11.com/magaza/viscofoam

Bu mağazadaki ürünler de yardımcı olabilir. Bunları jeli nasıl tabi bi alıp bakmak gerek.

Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.n11.com/magaza/viscofoam

Bu mağazadaki ürünler de yardımcı olabilir. Bunları jeli nasıl tabi bi alıp bakmak gerek.
    Bu jeller galiba şu buzdolabında poşetle soğutulup buz yerine kullanılan türden. Yani biraz daha sıvı haldeki jeller. Isınınca iyice akışkan hale geliyor. Seleye uygulananlar biraz daha kıvamlı.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Jeli az önce sipariş ettim.Kendim uygulamaya çalışacağım.
    Wing750 bunu beğendi.

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jeli az önce sipariş ettim.Kendim uygulamaya çalışacağım.
    hayırlı olsun. Yorum,video yada fotoları bekliyoruz. Umarım memnun kalırsınız.
    lifegoeson13 bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    bir yanlış anlama olmasın o jeller kalite kalite dir .. doğrudur 500-600 tl lik jelde var aliexpress de satılan 10 tl lik jelde var ..

buda var hakiki jel

https://www.amazon.com/dp/B012XXJ39A/ref=psdc_404653011_t1_B00KSMCFOO

buda var 10 dolarlık jel

http://www.aliexpress.com/item/1Pcs-Motorcycle-Seat-Gel-Pad-3-Sizes-Shock-Absorption-Mat-Comfortable-Soft-Cushion-Blue-Comfortable-Shock/32873565368.html
    Wing750 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler