Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

E ihale sitesi açıldı vfr 800x sıfır km sandık motorlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    murat 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda crf 250l rally
    İhale Bilgileri
    İhale Adı 2015 HONDA VFR800X
    İhale No 1841KOC2018T209A486
    Birim KOCAELİ TASFİYE İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ
    İhale Kategorisi ARAÇ
    Alt Kategori MOTORSİKLET
    Modeli HONDA
    Model Yılı 2015
    Motor Hacmi 781
    Silindir Sayısı 4
    Hasar Oranı (%) 0
    Km'si 0
    Bulunduğu Yer KOCAELİ TASFİYE İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ
    Başlangıç Tarihi 01.11.2018 16:00:00
    Bitiş Tarihi 06.11.2018 16:00:00
    Satışa Esas Bedel 49500
    İhale Usul Açık Teklif Usulü
    Tasfiye Nedeni 4458 Sayılı Kanun
    Teminat Oranı 10 %
    Azami Teminat Tutarı 4950

parası olan baksın beyler bayide bile 2015 sıfır km 60 bin tl yaklaşık 10 adet var sandık motorlar bu pahalılıkda ıhale ile en makul fıyata alınabilir bakmada fayda var

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Satışa Esas Bedel 49500 TL olarak yazmışlar.Şu ihale olaylarını bilmiyorum ama fiyatı bu mu oluyor yoksa açık arttırma usulü mü?

Forumdan Uzaklaştırıldı

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    defalarca ihalede bulunmuş biri olarak şunu söyleyebilirim. Bunun bize hiçbir faydası yoktur. Sıradan vatandaşlar bu tip araba ve motorları alamıyorlar. Hepsinin kendi adamları var zaten genelde bu tip ürünleri yine malın sahibi alıyor. Boşuna uğraşıp kendinizi yormayın. Yani 49 50 milyar verseniz bile bu motosikleti alamassınız alan olursa ellerinden öperim

Forumdan Uzaklaştırıldı

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ohhoo daha bunun kdv'si var, damga vergisi var, boku püsürü var, var da var.

UZAK DURUN!!!
    Erkan344 bunu beğendi.

Motosikleti
    Şu an yok..
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satışa Esas Bedel 49500 TL olarak yazmışlar.Şu ihale olaylarını bilmiyorum ama fiyatı bu mu oluyor yoksa açık arttırma usulü mü?
    Bildiğim kadarıyla açık artırmanın başlangıç fiyatı ...
    Neredeyse 50.000 tl ...
    Açık artırmada 60.000 ve daha fazla artabilir..
    Bence uğraşmaya değmez..
    Ayrıca onu alıp hemen süremeyiz...
    Sonuç itibarıyla 2015 üretim neredeyse 4 yıllık motor..
    Hiç kullanılmasa da lastikler,motor yağı ,sıvılar vs değişmesi gerekir..
    O şekilde direk kullanmak yatak yorgan vs zarar verebilir..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    anlık geçerli teklif

"01.11.2018 09:31:38.420 37225,00"

https://www.eihale.gov.tr/Kullanici/Ihale/Detay/181586

Motosikleti
    honda crf 250l rally
    açık artırma usulu sıte uzerınden fıyat verebılıyorsun e ihale yazıp e devlet şifresi ile giriş yapılıyor bıraz inceleyin esas bedel le satış olmaz ise fiyatı düşürüyorlar diye hatırlıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:30 ----------

Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    defalarca ihalede bulunmuş biri olarak şunu söyleyebilirim. Bunun bize hiçbir faydası yoktur. Sıradan vatandaşlar bu tip araba ve motorları alamıyorlar. Hepsinin kendi adamları var zaten genelde bu tip ürünleri yine malın sahibi alıyor. Boşuna uğraşıp kendinizi yormayın. Yani 49 50 milyar verseniz bile bu motosikleti alamassınız alan olursa ellerinden öperim
    bu dedıklerınız eskıdendı artık herkes katılabılıyor sizin yazdıklarınızın önüne geçmek için sistemi değiştirdiler eskiden galericiler şirketler alıyordu şimdi bireysel katılıp alabilirsiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:32 ----------

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ohhoo daha bunun kdv'si var, damga vergisi var, boku püsürü var, var da var.

UZAK DURUN!!!
    19- İhaleyi kazandım bana maliyeti ne kadar olacak?
    Satışa esas bedelin içinde eşyaya ait ÖTV, KDV vb gibi kalemler dahil bulunmaktadır. İhale sonrasında ise kabul edilen teklifin yanı sıra damga vergisi, bandrol ücreti ve varsa maktu vergi ve bunun ÖTV ve KDV'si tahsil edilmektedir. Ödeme süresi içerisinde üye ek süre talep ederse ayrıca ek süre bedeli de satış bedeline ilave edilmektedir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:34 ----------

Alıntı Erkan344 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bildiğim kadarıyla açık artırmanın başlangıç fiyatı ...
    Neredeyse 50.000 tl ...
    Açık artırmada 60.000 ve daha fazla artabilir..
    Bence uğraşmaya değmez..
    Ayrıca onu alıp hemen süremeyiz...
    Sonuç itibarıyla 2015 üretim neredeyse 4 yıllık motor..
    Hiç kullanılmasa da lastikler,motor yağı ,sıvılar vs değişmesi gerekir..
    O şekilde direk kullanmak yatak yorgan vs zarar verebilir..

Başlangıç Tarihi 01.11.2018 09:10:00
    Bitiş Tarihi 06.11.2018 09:10:00
    Satışa Esas Bedel 49.500
    Teminat Oranı 10 %
    Teminat Tutarı 4.950
    İhale Başlangıç Tutarı 37.125

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı murat 60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    açık artırma usulu sıte uzerınden fıyat verebılıyorsun e ihale yazıp e devlet şifresi ile giriş yapılıyor bıraz inceleyin esas bedel le satış olmaz ise fiyatı düşürüyorlar diye hatırlıyorum[COLOR="Silver"]
    Şimdi siteyi biraz inceledim ihalelerde araçların başlangıç fiyatı esas bedelin %75 i eşyalarde %50.Yani bu motosiklet 37.125 TL den ihaleye başlıyor.Bence yine de pahalı.İhale sonrası vergi,muayene ıvır zıvır,birde üstüne o kadar süre yatmış motosikletin lastik,akü vb.. değişecek.Aslı astarını geçer diyorum.
    Erkan344 bunu beğendi.

Motosikleti
    honda crf 250l rally
    Şimdi siteyi biraz inceledim ihalelerde araçların başlangıç fiyatı esas bedelin %75 i eşyalarde %50.Yani bu motosiklet 37.125 TL den ihaleye başlıyor.Bence yine de pahalı.İhale sonrası vergi,muayene ıvır zıvır,birde üstüne o kadar süre yatmış motosikletin lastik,akü vb.. değişecek.Aslı astarını geçer diyorum.
    Satışa esas bedelin içinde eşyaya ait ÖTV, KDV vb gibi kalemler dahil bulunmaktadır. İhale sonrasında ise kabul edilen teklifin yanı sıra damga vergisi, bandrol ücreti ve varsa maktu vergi ve bunun ÖTV ve KDV'si tahsil edilmektedir. Ödeme süresi içerisinde üye ek süre talep ederse ayrıca ek süre bedeli de satış bedeline ilave edilmektedir.
    burda yazan masraflar nekadar tutar bılemıyorum hesbı bilen birileri yazarsa öğrenmiş oluruz ama makine sifir sonuçta koruyucu yağ var üzerinde bunlar degerlendırılmelı motor konusunda sıkıntı olmayacağı kanaatındeyım malum sıtede ıkıncı el en düşük fiyat bile 38 bin tl 2015 model için
    fedos bunu beğendi.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı murat 60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    açık artırma usulu sıte uzerınden fıyat verebılıyorsun e ihale yazıp e devlet şifresi ile giriş yapılıyor bıraz inceleyin esas bedel le satış olmaz ise fiyatı düşürüyorlar diye hatırlıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:30 ----------

bu dedıklerınız eskıdendı artık herkes katılabılıyor sizin yazdıklarınızın önüne geçmek için sistemi değiştirdiler eskiden galericiler şirketler alıyordu şimdi bireysel katılıp alabilirsiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:32 ----------

19- İhaleyi kazandım bana maliyeti ne kadar olacak?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:34 ----------

Başlangıç Tarihi 01.11.2018 09:10:00
    Bitiş Tarihi 06.11.2018 09:10:00
    Satışa Esas Bedel 49.500
    Teminat Oranı 10 %
    Teminat Tutarı 4.950
    İhale Başlangıç Tutarı 37.125
    Tabiki katılabiliyor bende bir umut ara ara katılıyorum. Alamıyorsunuz diyorum. Alabiliyorsanız alın. Siz bunu söylediğiniz fiyata alın üzerine 5 koyup ben sizden almassam adam değilim. Bu işe honda izin vermez zaten en başta kendisi yüksek girip alır. Boşa uğraşmayın diye bildiğim için söylüyorum. Bunu gören birçok kişi kafa yorup uğraşıp deneyecek belki bu işi bunu siz düşünmüyor olabilirsiniz ama ben peşin peşin düşünüp uyarıyorum. Bukadar paranız olmasına gerek yok ihaleleri takip edin. Crf 250 fiyatına r1150 gsler çıkıyor çoğu zaman motorunuzu satıp bi katılın bakalım o ihalalere ne oluyor. Eğer bu işleri bilmiyor daha önce katılmadıysanız kimseye tavsiye etmeyin. net.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Maalesef hala ülkemizde ihale işleri öyle anlatılan şekilde yürümüyor. Alacak kişiler belli başlı kişiler. E satışta belki bi miktar daha kolay olabilir.
    Bu ihalelerde en büyük sıkıntı almak istediğin malı inceleyememek. Hani şimdi gittin aldın bir araba, içinden motor çıkmayabilir mesela.

Motosikleti
    Artık Yok...
    şu anda sıfır vfr800 ün fiyatı 70 bin tl civarı bayisine göre değişiyor 68 e verende var 65 e verende var 72-73 e verende var ben ortalamayı aldım 70 dedim..

damga vergisi, bandrol ücreti, maktu vergisi ÖTV ve KDV'si satış rakamına ekleyin üstüne trafik işlerinde gidicek parayı ekleyin görüceksinizki gidip bayiden sıfır alsam daha iyiydi dedirticek 3 bin tl 5 bin tl ancak olursa olabilicek bir fark olucaktır..

Motosikleti
    honda crf 250l rally
    şuan takıbdeyım teklıf veren sadece bir kişi 37 250 olarak ihale 5 gün sürüyor bakalım kaç paraya gidecek kımsenın kımseyı görmediği onlıne bir sistem uzerinden yok size bırakmazlar filan doğru kelimeler değil şartname var arkadaşlar bakın okuyun işine gelen alır işine gelmeyen almaz bu sadece bilgilendirme amaçlı bir paylaşım

Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    bu ihaleler sandığınız gibi içlerinde mafya tarzı adamların olduğu yeddi emin ihalelerinden değil beyler, herşey usulune uygun isteyen alabilir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    hesaplayamadığım önemli şey
    bayiden alınanın garanti vaadi

Takip edenler sonucu yazarsa çok güzel olur.

Bir sorum olacak. Videolu anlatımda ihalede ilk 2 içine giremediyseniz teminat paranızı iade dedi. Peki biri pes edene kadar ilk 2 devam mı ediyor fiyat vermeye?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ihale sonucu, ilk iki den bahsediliyor

birinci vazgeçerse ikinci alır
    aradaki fark birinciden çıkar
    sanırım

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    ihale bedelinden aşağı teklif verilebiliyor mu?

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)