Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Kışlık Eldiven Sorunsalı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Şu an kullanmakta olduğum Scoyco MC23 yazlık eldivenim ile binanın dışına çıktığımda bile daha motorun kontağı çevirmeden ellerim buz kesiyor.

Uzun lafın kısası, kışlık bir eldiven satın almak zorundayım ama zorlayabileceğim bir bütçem yok, taş çatlasın 200TL'lik bir model bakıyorum. O yüzden uçuk şeyler önermezseniz veya biraz daha biriktir şunu al demezseniz sevinirim.

Aklımda şöyle bir şey var, 1-1.5 ay bir şekilde idare edip, kartopu eldivenleri ile vs. motoru kullanıp şu ürünü almayı düşündüm. Sizce bu ürünü almak mantıklı mı?

https://tr.aliexpress.com/item/Free-...mDwwkCfC1XYg10

Vexo WS10'dan Venom 90 serisine, Prosev'den 4Riders'a kadar bir çok modele baktım ama hepsi inanılmaz derecede kullanışsız geldi bana. Hoşuma giden bir tek MC17B o da fiyatını hak etmeyecek kadar pahalı duruyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

selamlar, daha dün andes antonov wp kışlık eldiven aldım. Tam da sizin bütçenize göre. Rahat baya, elinizi üşütmüyor hiç fakat sıkışık trafikte debriyaj sıkıp bırakmaktan sol elim ilk defa ağrı yaptı.

Naçizane tavsiyem kar eldiveni ile motora binmemeniz yönünde. Fazla kalın oldukları için fren hissiyatınız vs eksi yönde etkilenecektir ve Allah korusun kazaya sebebiyet verebilir.

İyi sürüşler dilerim..
    Danmark16 bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Vallahi ben gittim elcik ısıtma aldım, kesin çözüm, bendeki 100€'luk Dainese kışlık eldiven bile işe yaramıyor, 200-250€'luk alacağıma o parayı elcik ısıtmaya yatırmak daha mantıklı geldi. 200-250'lik eldivenlerin bile bir noktadan sonra yeterli geleceğini zannetmem...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:27 ----------

Not: Oxford'un premium modelleri 700-800TL civar satılıyor. Bir dükkânda geçen kış fiyatı olan 480TL'den bulunca kaçırmadım. Piyasada daha ucuz elcik ısıtmalar da var ama bu Oxford'lar süper (daha önce de kullanmıştım), İngiltere fiyatından ucuza geldi.
    Kızıl pars bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Sorunsal ne ya?
    burakrak bunu beğendi.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Ben geçen yıl 250liraya tucano urbano almistim. Şu anda 400un üzerinde. Drdnin outlet kampanyasında aşağıdaki model var 194lira. Ataşehir ve hasanpasada mağazaları var. Ben de gittiğimde yedek olarak bu modele bakacağım.
    Mtech wind h2o

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorunsal ne ya?
    sana ne? adamın sorusuna cevap vereceksen ver. Vermeyeceksen dil zabıtalığı yapmak sana mı kaldı ?
    Carlsberg, pintus, hyo kenan ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    KTM Duke 390
    Buymuş efendim.
    http://www.tdk.gov.tr/index.php?option=com_gts&arama=gts&guid=TDK.GTS.5b d4960843a8d0.99387515

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Elcik ısıtmada tavsiye edeceğiniz marka var mı? Uzun zamandır kullanan var mı?

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ekrem_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elcik ısıtmada tavsiye edeceğiniz marka var mı? Uzun zamandır kullanan var mı?
    Aliexpressde satilan isitici padler var gidona sariliyor. Onlar dahi is görüyorlar. Bir onceki motorumda 3 dolarlik birşey alip kullanmiştim. Gayet iş görüyorlar.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

elcik ısıtma tavsiye etmek nedir ya. abi hiç mi aklınız fikriniz yok utanmıyor musunuz insanlarla dalga geçmeye? motosiklette elleri üşüten şey soğuk değil rüzgardır. elcik ısıtma rüzgarı mı kesiyor. Allahım sen bize akıl fikir ver tez zamanda ya. Ha karışmayayım diyorum da insanı çileden çıkartıyorsunuz cidden ya

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Coderadam senin kodda bug var. Bilmeden kullanmadan yorum yapma kısmını remark'la...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:30 ----------

Bilen birisi bakıp düzeltsin bug'ı...

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Coderadam senin kodda bug var. Bilmeden kullanmadan yorum yapma kısmını remark'la...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:30 ----------

Bilen birisi bakıp düzeltsin bug'ı...
    neyde ne var anlamadım?

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    10 derece altında en kaliteli kışlık eldiven bile olsa 20 dakika sonra eller üşümeye başlar. Elcik ısıtma aldım ben de gelmesini bekliyorum ama çok beklentim yok. Kullanan kişilerin taktırdıktan sonra bu zamana kadar elcik ısıtmasız nasıl kullandım diyeceksin gibi yorumlarından sonra sırf meraktan aldım. Senelerdir en büyük sorunum ellerin üşümesi. Elcik ısıtma beklentimi karşılamazsa tucano urbano elcik rüzgarlıklarını alıp taktırıcam artık sağlığım görüntüden önemli değil.

Motosikleti
    MT-07
    Scoyco mc17b
    StiF bunu beğendi.

Motosikleti
    YZF R25
    Cevaplarınız için teşekkürler, alakasız cevap veren arkadaşlarda bi' zahmet araştırsınlar, kelime daarcıklarına bir yeni kelime eklenmiş olur.

Neyse, kar eldiveni kullanmama tavsiyesi için teşekkür ederim, alternatif yollar arayacağım artık. Antonov'u görmüştüm daha önce ancak Andes markası için 200TL bir hayli fazla geldi, neredeyse aynı paraya MC17B alınabiliyorken... MC17B'ye bile o parayı verip vermeme konusunda kararsızım... @FalconX

@Cyan Usta beni aşıyor, günlük zaten 10-15 dakika üniversiteme giderken giyeceğim, soğuktan biraz korusun yeter. @Fr.Sante

@gerivites mtech'i hiç duymadım bi' araştırayım, teşekkürler.

@Angrypower açık ara en çok hoşuma giden o evet ama 240TL ne bileyim biraz fazla geldi o eldivene ya...

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben de iyi bir kışlık eldiven arayışındayım. Forumda eski konuları araştırdığımda elcik ısıtma taktırdıktan sonra kış vakti mevsimlik eldivenle bile üşümeden rahat sürenlerin yazılarını okudum. Kışlık eldivenin yanında ucuz yollu bir çözüm arayanlar için Aliexpress'ten bir link bırakıyorum aşağıya. Yıllar önce forumda biri uygulumamış ve motorunu satana kadar 2 sene sorunsuz kullanmış.

https://www.aliexpress.com/item/Univ...3-fa6c66ecbaaf

Rhombeuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçenlerde linki verdiğim eldiveni aldım. Fena değil bi bakın isterseniz ..

https://www.motoruma.com/spidi-breez...veni-siyah-gri

Motosikleti
    YZF R25
    Dediğim gibi çok uzun mesafe sürüşü yapmadığım için elçik ısıtma işinre pek sıcak bakmıyorum, o ısınana kadar zaten ben gitmiş olurum. :D

@Rhombeuz, görmüştüm elbette, eminim kalitelidir de ancak dediğim gibi benim bütçemi öyle böyle aşmıyor bu, bu parayı verecek lüksüm yok maalesef.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:27 ----------

Bu Aliexpress konusu hakkında ne düşünüyorsunuz acaba merak ettim?

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Çok çabuk ısınıyor Oxford'unki (3-4dk max. Zaten 1dk'sı motor ısınırken geçer.) 5 kademe, 5. kademe 50C, el yakar olsun diye koymuşlar ama pratikte kullanımını düşünemiyorum.

burakrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme max 200
    Şunu sipariş vermeyi düşünüyorum kullanan var mi acep https://m.tr.aliexpress.com/item/328...w1540668626291
    ABONE OLMAK İÇİN >>> youtube.com/channel/UC2pNC9t3HM5t01YezVcCwzw

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)