Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Kışlık Eldiven Sorunsalı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de iyi bir kışlık eldiven arayışındayım. Forumda eski konuları araştırdığımda elcik ısıtma taktırdıktan sonra kış vakti mevsimlik eldivenle bile üşümeden rahat sürenlerin yazılarını okudum. Kışlık eldivenin yanında ucuz yollu bir çözüm arayanlar için Aliexpress'ten bir link bırakıyorum aşağıya. Yıllar önce forumda biri uygulumamış ve motorunu satana kadar 2 sene sorunsuz kullanmış.

https://www.aliexpress.com/item/Univ...3-fa6c66ecbaaf
    Mobil oldugumdan link vermeye uğrasamamistim.
    Bende aynen linkteki ürünü kullandım. Isınması 1 dk sürmüyor. Aslında memnundum ama ciddi derece hava sıcaklığı düştüğünde, avuç içleriniz sahra çöllerinde hissederken, elinizin dış kısmı biraz üşüyebiliyor. Ama avuç içi sicak olduğundan parmak uçlarınız donup his kaybı yaşamıyorsunuz.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mobil oldugumdan link vermeye uğrasamamistim.
    Bende aynen linkteki ürünü kullandım. Isınması 1 dk sürmüyor. Aslında memnundum ama ciddi derece hava sıcaklığı düştüğünde, avuç içleriniz sahra çöllerinde hissederken, elinizin dış kısmı biraz üşüyebiliyor. Ama avuç içi sicak olduğundan parmak uçlarınız donup his kaybı yaşamıyorsunuz.
    Ben de alayım diyorum, elektrik tesisatına zarar vermezse güzel bir ürüne benziyor.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Carlsberg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Angrypower açık ara en çok hoşuma giden o evet ama 240TL ne bileyim biraz fazla geldi o eldivene ya...
    Sana şunu diyebilirim. Mobilden yazdığım için pek ayrıntıya giremedim. Scoyco mc17b ile kaza yaptım, yerlerde sürüklendi, sağa sola çarptı. Sonuç fevkalede. Scoyco ile Venom bu piyasadaki harbi f/p ürünleridir bence. Aldığın zaman aklında soru işareti kalmasın.

Lakin ıslandığında içeriye su geçirmez ama sıkıp kurumaya bırakmazsan suyu salmıyor yada kalorifer üstüne falan koyman gerekiyor.

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Şu an kullanmakta olduğum Scoyco MC23 yazlık eldivenim ile binanın dışına çıktığımda bile daha motorun kontağı çevirmeden ellerim buz kesiyor.

Uzun lafın kısası, kışlık bir eldiven satın almak zorundayım ama zorlayabileceğim bir bütçem yok, taş çatlasın 200TL'lik bir model bakıyorum. O yüzden uçuk şeyler önermezseniz veya biraz daha biriktir şunu al demezseniz sevinirim.

Aklımda şöyle bir şey var, 1-1.5 ay bir şekilde idare edip, kartopu eldivenleri ile vs. motoru kullanıp şu ürünü almayı düşündüm. Sizce bu ürünü almak mantıklı mı?

https://tr.aliexpress.com/item/Free-...mDwwkCfC1XYg10

Vexo WS10'dan Venom 90 serisine, Prosev'den 4Riders'a kadar bir çok modele baktım ama hepsi inanılmaz derecede kullanışsız geldi bana. Hoşuma giden bir tek MC17B o da fiyatını hak etmeyecek kadar pahalı duruyor.
    Sırf senin için 2.5 yıldır kullandığım eldivenin incelemesini yaptım. Bu fiyatlara almaman gereken, başka alternatiflere bakman gereken dilim döndüğünce bir video cektim. Yüklenince link atarım.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    https://youtu.be/0oj3Ygk94KQ

Prosev 4500 eldiven incelemem.
    Carlsberg bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    2 hafta kadar önce prosev'in kışlık bir modelini aldım, fena değil ama biraz his kaybı yaşatıyor gibi. Fiyatı 220TL idi. Modelini yazarım bakınca.

Geçen sene vexo sport isimli kışlık eldiveni aldım, ellerim hiç üşümüyor kesinlikle tavsiye ederim. Bütçeni aştığının farkındayım ama bu eldiven soğuğa kesin çözüm sağlıyor o yüzden yazmak zorundaydım.

Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Cevaplar için tekrardan teşekkür ederim, sanırım yine en iyi seçenek AliExpress'ten alıp 1 ay başka yollarla idare etmek olacak. Burada fiyatlar gerçek manada ateş pahası, ben yetişemiyorum. Birileri de yazlığın içine ameliyat eldiveni giyip denememi söyledi, mantıklı geldi, bir de onu deneyelim bakalım.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Cevaplar için tekrardan teşekkür ederim, sanırım yine en iyi seçenek AliExpress'ten alıp 1 ay başka yollarla idare etmek olacak. Burada fiyatlar gerçek manada ateş pahası, ben yetişemiyorum. Birileri de yazlığın içine ameliyat eldiveni giyip denememi söyledi, mantıklı geldi, bir de onu deneyelim bakalım.
    Cerrahi eldivenler işini görür ama ellerinin hava almasını engellediği için çok iyi değil o yüzden çok uzun yolculuklarda kullanmamaya çalış.

Motosikleti
    Artık Yok...
    kışlık eldivenler kalın olur scooter kullanıyorsan al kullan sorun yok gayette güzel iş görür kalitelisi elin hiç üşümez , ama manuel kullanıyorsan debriyaj bas çek bileğini ağrıtır zamanla ..

elcik ısıtma yanlış anlaşılmış, elcik ısıtma soğuk havalarda ellerin elcikden mukavemetini kaybetmemesi için kullanılır özellikle yüksek rakımlarda çok etkili bir unsurdur..

Benim tavsiyem eldiven içliği revitin helium eldiven içlikleri falan var polara benziyor kesin çinlide üretmişdir aliexpress de vardır ucuza onlardan alabilirsiniz .. ben almadım ama sanırım onu kullanırsanız bir beden büyük eldiven almanız gerekebilir.

yada alternatif kuryelerin paket dağıtıcılarının kullandığı elcik kılıfları var isimlerini bilmiyorum onlardan alabilirsiniz temelli çözüm..

Motosikleti
    MT-07
    Çin’den giyim unsurlarının getirilmesine karşıyım. Kanserojen maddelerin insan tenine değmesi, direk kanser olmak demek. Bilemiyorum? Sıcak bakamıyorum bu ünden Çinlilere.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çin’den giyim unsurlarının getirilmesine karşıyım. Kanserojen maddelerin insan tenine değmesi, direk kanser olmak demek. Bilemiyorum? Sıcak bakamıyorum bu ünden Çinlilere.
    bende karşıyım özellikle montlara kasklara tam karşıyım bizim bir kardeşimizde aliexpress den 5-6 ay önce çakma dainese mont almışdı geçenlerde kaza yaptı Allaha şükür bir şeyi yok düşük hızda yapdı 7-8 metre bir sürüklenme olmuş yerde mont param parça içinde kalın boğazlı kazak var o korumuş asıl kazakda gitmiş tabii.. montun içindeki korumalarda kırılmış ..

kaskda öyle güya ece testi varmış dot testi varmış sharp dan 4 yıldız 5 yıldız almış araştırıyorsun yok öyle bir kask bakıyorsun avrupada satışı bile yok öyle bir markanın..

eldiven unsuru farklı türkiyede satılan eldivenlerin ucuz yollu zaten %95 çinden gelen çinde üretilen eldivenler.. o kısımda ben öneriyorum .. fuardan eldiven almışdım indirimde araştırınca mesela çin malı olduğunu öğrendim aynısı aliexpress dede satılıyor .. proline mı neydi markası .. iş görüyormu 2 kez hafif düşdük iş gördü

Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Usta kask, bot gibi şeyler tamam malzemesi kalitede fark ettirir ama eldiven ve cekette herhangi bir sorun olacağını sanmıyorum, malum bugün bizim kullandığımız ürünlerin %90'ı zaten çinden getiriliyor. Bir de şu mantığım var, Türkiye'de 950TL olan ürünün neredeyse 1'e 1'ini oradan 200'e getirebiliyorum. MC17B bile 240TL'den ucuza yok piyasada...

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kışlık eldivenler kalın olur scooter kullanıyorsan al kullan sorun yok gayette güzel iş görür kalitelisi elin hiç üşümez , ama manuel kullanıyorsan debriyaj bas çek bileğini ağrıtır zamanla ..

elcik ısıtma yanlış anlaşılmış, elcik ısıtma soğuk havalarda ellerin elcikden mukavemetini kaybetmemesi için kullanılır özellikle yüksek rakımlarda çok etkili bir unsurdur..

Benim tavsiyem eldiven içliği revitin helium eldiven içlikleri falan var polara benziyor kesin çinlide üretmişdir aliexpress de vardır ucuza onlardan alabilirsiniz .. ben almadım ama sanırım onu kullanırsanız bir beden büyük eldiven almanız gerekebilir.

yada alternatif kuryelerin paket dağıtıcılarının kullandığı elcik kılıfları var isimlerini bilmiyorum onlardan alabilirsiniz temelli çözüm..
    Revit Helium'u çok araştırdım ama genel olarak herkes kullanışsız olduğundan yakınıyordu ya, yinede tavsiye için teşekkür ederim. Bi' ameliyat eldivenlerini deneyeyim diyorum.

Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cerrahi eldivenler işini görür ama ellerinin hava almasını engellediği için çok iyi değil o yüzden çok uzun yolculuklarda kullanmamaya çalış.
    Günlük 10 dakika gidiş geliş için kullanacağım ya, çok büyük sıkıntı olacağını sanmıyorum.
    Taklitler Aslını Yüceltir!

Motosikleti
    MT-07
    Esas söylediğim şeyi kaçırmışsın. Türkiye'deki ürünler cilt kanseri olma riskini taşımıyorlar. Lakin Çin'den gelenler sorun teşkil ediyorlar. Sağlamlığı için falan demiyorum. Kanser olma die diyorum

Motosikleti
    Artık Yok...
    Türkiyeye getirtilen ürünlerin ben şahsen ciddi bir kontrolden geçildiğini düşünmüyorum . aliexpress deki satılan eldiven neyse türkiyede satılanda aynen odur türkiyeye özel üretim yapmazlar..

travel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiyeye getirtilen ürünlerin ben şahsen ciddi bir kontrolden geçildiğini düşünmüyorum . aliexpress deki satılan eldiven neyse türkiyede satılanda aynen odur türkiyeye özel üretim yapmazlar..
    Cin’den yasal yollarla getirilen her urun saglik testlerinden geciriliyor. Hatta abarti derecede inceleniyor bile diyebilirim.
    Turkiye’de uretilen urunlet icin ayni sey soylenemez.
    Aliexpress den getirdiginiz urunler bu testlere girmiyor. Saglik acisindan ne kadar tehdit olusturdugunu bilmiyoruz.
    Bu fiyatlarin bu kadar ucuz olmasi sorgulamanizi gerektirir bence.
    Saglik sizin tabii ki dilediginizi almakta ozgursunuz.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Fr.Sante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 derece altında en kaliteli kışlık eldiven bile olsa 20 dakika sonra eller üşümeye başlar. Elcik ısıtma aldım ben de gelmesini bekliyorum ama çok beklentim yok. Kullanan kişilerin taktırdıktan sonra bu zamana kadar elcik ısıtmasız nasıl kullandım diyeceksin gibi yorumlarından sonra sırf meraktan aldım. Senelerdir en büyük sorunum ellerin üşümesi. Elcik ısıtma beklentimi karşılamazsa tucano urbano elcik rüzgarlıklarını alıp taktırıcam artık sağlığım görüntüden önemli değil.
    Taktıktan ve kullandıktan sonra tecrübelerini yazarsan seviniriz. (Not: Her türlü iyi bir eldiven lazım + rüzgâr koruma da işi tamamlar. Benim önceki motorda rüzgâr koruma da vardı, şimdikinde yok; bunun etkisini de iyi değerlendireceğim, henüz yeterince soğumadı havalar... Olmadı bir GP kompozit de takacağım öne.)

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    kışlık eldivenin bir görevi soğuktan korumak ama asıl görevi kazada elleri korumak, bu yüzden alırken tek yönlü düşünmemek lazım, rüzgar en iyi eldiveni bile belli sıcaklık altında işlevsiz hale getiriyor, elcik koruma, elcik ısıtma ve korumaları iyi kaliteli bir eldiven üçlüsü eksi derecelerde bile eli sıcak tutar, bir de kuryelerin elcik korumaları var ki, motoru tipsiz göstermese en iyisi onlar.

wetehan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z900
    Revit summit H2O soğuk ve koruma olarak ciddi derece de güzel bir eldiven. Bazı arkadaşlar gülecektir belki ama ben yazın dahil genellikle bu eldiveni kullandım çünkü kalın olmasına rağmen en rahat ettiğim eldiven kalıplarından biri. TR fiyatı yüksek ama aliexp kopyalarına güveniyorsanız eğer şimdi baktım 40$ civarı.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)