Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

BENELLİ LEONCİNO

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Pulsar rs 200
    Benelli leoncino alan kullanan kullananı gören var mı ? Çıktığımdan beri çok beğendiğim çok merak ettiğim bir motordu lakin hiçbir yerde ne bulabildim ne görebildim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı Enes ŞENTÜRK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benelli leoncino alan kullanan kullananı gören var mı ? Çıktığımdan beri çok beğendiğim çok merak ettiğim bir motordu lakin hiçbir yerde ne bulabildim ne görebildim.
    Bu yıl satışa çıkacak merak etme. TR de 2 tane yok sadece. Fabrikada var şuan, ( 200 üzeri bir üretim yapılmış bile ) CB500F 42.000 TL oldu. Ben fuar için gelen 2 motordan birini aldım. Siyah olanda eyüp te bir bayide.

Fiyatlar bu duruma geldiği için motor ölü doğsun istemiyorlar. O yüzden bu yıl satılmadı. Ama tavsiyem Şubat' ta fiyatı görüp başka bir şeye yönelmeyin. Nasıl CB500F 42 den satılmıyor bayiye gidince şuan 38 e iniyorlar. Aynı şeyler Leoncino içinde geçerli.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:42 ----------

Green Arrow bunu beğendi.

systemj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift 125L CBS
    Onur sen Benellide mi çalışıyorsun. Baya bi bilgin var benelli hakkında. Üretim bandı, fabrika vs bilmediğin yok gibi.

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı systemj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onur sen Benellide mi çalışıyorsun. Baya bi bilgin var benelli hakkında. Üretim bandı, fabrika vs bilmediğin yok gibi.
    Yok. Hocam bir mühendislik firmasında tasarımcıyım. Ancak Benelli nin motosikletlerini eskiden beri takip ederim. Birde bayisi ile arkadaş olduk. Arada uğrarım. Bu kadar sızıntı o yüzden
    systemj bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar rs 200
    eyvallah usta bende sıkı takipteyim benelliyi. pulsar rs den pek memnun kalmadım Leoncinoyu kesinlikle düşünüyorum merakla bekliyorum.
    oialdemir bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Peki bu TRK502 lerin yeni renkleri ne zaman gelecekmiş.Varmı bilgi.

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki bu TRK502 lerin yeni renkleri ne zaman gelecekmiş.Varmı bilgi.
    Bu sene yeni renk olur heralde 6-7 aydır burada toplanıyor.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Sabah bizim işyerinin oraya bir TRK geldi, motorun sesi gerçekten güzel. Ama o cüsseye en az bir 650 isterdi. Leoncino'nun cüsseye yeterli bir motor ama...

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:34 ----------

Fuarda binmiştim TRK gerçekten oturuş ve ergonomi olarak çok konforlu. (Sürüşünü bilmem...)

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabah bizim işyerinin oraya bir TRK geldi, motorun sesi gerçekten güzel. Ama o cüsseye en az bir 650 isterdi. Leoncino'nun cüsseye yeterli bir motor ama...

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:34 ----------

Fuarda binmiştim TRK gerçekten oturuş ve ergonomi olarak çok konforlu. (Sürüşünü bilmem...)
    TRK502 çok güzel motor gidişi filan iyi. Giderken ağırlığını hissetmiyorsun ama Leoncino dan 30 kg daha ağır. Gerçekten çok fazla bir fark. Bu da hızlanmasını kötü etkiliyor. 0-100 6,5-7 sn civarı.

Honda nasıl CB500F-CBR500-CB500X aynı ağırlıkta yapabiliyorsa Benelli' nin de bu konuda çalışması lazım. TRK hafiflemesi gereken bir motor. Çünkü hepsi aynı güçte ama şöyle bir fark var.

48 HP // 45 Nm

CB500F 190 kg // 0 - 100 4,9 - 5,4 sn
    Leoncino 186 kg // 0 - 100 4,9 - 5,4 sn
    CB500X 193 kg // 0 - 100 4,9 - 5,4 sn

TRK502 217 kg // 0 - 100 6,5 - 7,0 sn

Terapist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TRK502 çok güzel motor gidişi filan iyi. Giderken ağırlığını hissetmiyorsun ama Leoncino dan 30 kg daha ağır. Gerçekten çok fazla bir fark. Bu da hızlanmasını kötü etkiliyor. 0-100 6,5-7 sn civarı.

Honda nasıl CB500F-CBR500-CB500X aynı ağırlıkta yapabiliyorsa Benelli' nin de bu konuda çalışması lazım. TRK hafiflemesi gereken bir motor. Çünkü hepsi aynı güçte ama şöyle bir fark var.

48 HP // 45 Nm

Hocam motorda abs var mı? Rksnin sitesinde özelliklerinde yazmıyor.

Edit: pardon ya kocaman yazıyormuş ana ekranda. Ben teknik özelliklere bakıyordum.

Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster

48 HP // 45 Nm

Sürüşte ağırlığı fark edilmiyorsa iyi. 0-100 hızı çok önemli değil diye düşünüyorum. Bence 70-140 arası hızlanma daha önemli.
    Verdiğiniz ağırlık örneği doğru ama derinlemesine incelemek lazım hangi malzemelerden kaynaklı bu ağırlık farkı.
    Honda’nın ve Benelli’nin bu iki modeli kendilerine göre aynı ebatlarda mı?

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı Terapist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam motorda abs var mı? Rksnin sitesinde özelliklerinde yazmıyor.

Edit: pardon ya kocaman yazıyormuş ana ekranda. Ben teknik özelliklere bakıyordum.
    ABS ve ECU bosch ile geliştirilmiş. Gayet kaliteli ve yeterli. Çift kanallı bir ABS sistemi olduğu için arkayı kapatıp yanlaya yanlaya gidebiliyorsunuz hatta

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:32 ----------

Alıntı mece14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sürüşte ağırlığı fark edilmiyorsa iyi. 0-100 hızı çok önemli değil diye düşünüyorum. Bence 70-140 arası hızlanma daha önemli.
    Verdiğiniz ağırlık örneği doğru ama derinlemesine incelemek lazım hangi malzemelerden kaynaklı bu ağırlık farkı.
    Honda’nın ve Benelli’nin bu iki modeli kendilerine göre aynı ebatlarda mı?
    İkiside giriş seviyesi Touring sınıfında. blok ağırlığı farklı değil neredeyse. Zaten leoncino nun cb500f den hafif olması bunu ispatlar nitelikte. Problem TRK nın şase ve motor dışında ki malzemelerinde. Gösterişli ve heybetli yapmaya çalışırken motoru dev gibi yaptılar. Hissiyat olarak çok güzel. Burada bir problem yok. Ama Honda bunu yapabiliyorsa Benelli neden yapmasın ya da yapamasın. ki yapmış aynı blok ile başka sınıfta ağırlık olarak öne geçmiş 4 kg. TRK da niye 2-0 geride başlıyor. Bizde çok önemsenmese de TRK ağırlığı sebebi ile avrupa ve ingiltere de çok eleştirildi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)