Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ekipman Tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mt-125
    Öncelikle motora yeni başlıycağım ve ekipman hakkında pek bir bilgim yok bakıyorum ama çok fazla kafam karışıyo sizdende biraz yardım almak istiyorum
    Bütçe 5000-6000 arası

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Heh ne zamandır ekipman tavsiyesi gelmiyordu. Bıktım yemin ediyorum bıktım ama rahat duramıyorum. Gene gene yazıyorum.

Bot: 4riders yada socyco yada daha kaliteli
    Mont: Venom yada daha kaliteli
    Pantolon: Tech90 yada motosiklet pantolonu
    Eldiven: kış geldi Scoyco mc17b yada daha kaliteli
    Kask: Bütçe yeter die düşünüyorum Shoei Qwest yada daha kaliteli

NOT: Kesinlikle LS2 kask alma. Kendini yakma. AGV'ye yanaşma. Nolan'larada bakabilirsin istersen ucuz olsun die.

Hadi hayırlısı olsun...

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Heh ne zamandır ekipman tavsiyesi gelmiyordu. Bıktım yemin ediyorum bıktım ama rahat duramıyorum. Gene gene yazıyorum.

Bot: 4riders yada socyco yada daha kaliteli
    Mont: Venom yada daha kaliteli
    Pantolon: Tech90 yada motosiklet pantolonu
    Eldiven: kış geldi Scoyco mc17b yada daha kaliteli
    Kask: Bütçe yeter die düşünüyorum Shoei Qwest yada daha kaliteli

NOT: Kesinlikle LS2 kask alma. Kendini yakma. AGV'ye yanaşma. Nolan'larada bakabilirsin istersen ucuz olsun die.

Hadi hayırlısı olsun...
    LS2 nin arrow modeli hem uygun fiyatlı hem de kalitelidir. Tavsiye edilir.

murattatoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilla RS660
    AGV neden yanaşmamalı ?

https://urun.n11.com/kask/agv-k-3-sv-thyrus-pearl-whiteblack-plk-kask-P119627151?BEDEN=XL&gclid=Cj0KCQjw08XeBRC0ARIsAP_g aQBeoA-Cd4WySb5WqTEWgUs6KFdoWm-Spf6wdUVtJPb1ySJSC5eTKBcaArupEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

bu kask mevcut bende ,cevabınızı merak ediyorum eleştirisel olarak değil. Doğru yanlış önerizi merak ettiğim için AGV sektörün en büyük devlerinden bir tanesi direkt olarak model değil marka söylemeniz tuhaf olmuş
    TATOĞLUBİLİŞİM

Motosikleti
    MT-07
    Buğu yapıyor, aşırı ses alıyor. Bu iki faktörde senin kaza riskini arttırıyor. Kaskın görevi kaza esnasında seni darbelerden korumak ve en sağlık şekilde seyahet etmene olanak sağlayıp, kazaya sebebiyet vermemek.

Bu kask kazaya sebebiyet veriyor. Yağmurlu havalarda vizörü atıp, şınorkel gözlüğü taksan daha faydalı.

Motosikleti
    Artık Yok...
    ekipmanda genel olarak uluslar arası ece,ce iso standartları olması öncelikli tut yeterli hepsi orta sınıf montların hepsi birbirinin hemn hemen aynıdır kumaşları genelde d600 dür iç korumalarıda orta sınıfdır..

eldiven mümkünse dainese yada revit o kadar paran yoksa pro bikerda güzel.. scoycoda iyi ..

ayakkabı bot yani burun koruması kaval kemiği koruması bilek koruması olsun bunlara dikkat et..

kaskda giriş sınıfında ls2 yada mt orta sınıfda nolan üst sınıfda shoei schubert arai bell v.b bakabilirsin..

dizlikde al masfallı , reflektörlü hırkada al gece sürüşlerinde bazen montunun üstüne giyersin..

Bu arada mümkünse imkanın varsa 4 mevsim değil kışlık ve yazlık olarak 2 set topla..

o 4 mevsimler yüzünden millet kışın korumalı yazın korumassız geziyor.. çünkü kışın ne tam ısıtıyor yazında terletiyor adamı ..

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Ekipmanda dikkat edilmesi gerekenlerle ilgili bir başlık en tepeye sabitlenmeli artık.
    Kızıl pars bunu beğendi.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    1 ) Mutlaka tüm ekipmanları alın. Pahalı bir kask pahalı bir mont almaya çalışmayın. Bunun yerine hepsinin ucuzu bile olsa hepsini almaya çalışın.

2 ) Mutlaka tüm ekipmanlarda motosiklet kullanıcılarına yönelik koruma sertifikasyonlarının olmasına dikkat edin. Adı motosiklet botu diye 300 lira az verip kunduracıdan motosiklet ayakkabısına benzeyen botlar almayın.

3 ) Vaktiniz varsa farklı test kuruluşları sharp dot motorradhelm gibi farklı sitelerdeki incelemeleri ve kullanıcı yorumlarını okuyarak ön bilgi edinin.

4 ) Satıcının ağzından çıkan her kelimeye arkasını araştırmadan inanmayın.

Merhaba bende yeni başlayanlardanım. Suanda mont ve kask aldım.Dizlik olarak zandona 3260 düşünüyorum. Sizce nasıl?

-Kask Gıvı 50.4 kapalı kask
    -Mont yazlık ls2 breeze

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı coolfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba bende yeni başlayanlardanım. Suanda mont ve kask aldım.Dizlik olarak zandona 3260 düşünüyorum. Sizce nasıl?

-Kask Gıvı 50.4 kapalı kask
    -Mont yazlık ls2 breeze
    imkan varsa dizlik yerine motosiklet pantolonu alın, yoksa iyi ürün ama eldiven ve ayakkabı mutlaka kullanın

Alıntı murattatoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    AGV neden yanaşmamalı ?

https://urun.n11.com/kask/agv-k-3-sv-thyrus-pearl-whiteblack-plk-kask-P119627151?BEDEN=XL&gclid=Cj0KCQjw08XeBRC0ARIsAP_g aQBeoA-Cd4WySb5WqTEWgUs6KFdoWm-Spf6wdUVtJPb1ySJSC5eTKBcaArupEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

bu kask mevcut bende ,cevabınızı merak ediyorum eleştirisel olarak değil. Doğru yanlış önerizi merak ettiğim için AGV sektörün en büyük devlerinden bir tanesi direkt olarak model değil marka söylemeniz tuhaf olmuş
    o zaman ben bir tık daha artırıyorum ve AGV'nin özellikle K3'ünden kaçarak uzaklaş diyorum. İnanılmaz gürültülü konforsuz ve müthiş buğu problemi olan bir kask. Ayrıca yanlış bilmiyorsam termoplastik. yani su damacanası. Yeterli mi ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)