Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Kafa karışıklığı - Yeni motor alamamak

Motovento
    REKLAM ALANI
    ZamboKage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATILDI.
    Merhaba forum ahalisi , neredeyse motosikletimi satalı 3 ay oldu. Yeni motosiklet alıcam kafamda 2 model var HONDA CBR 600 RR 2006-2008 arası öbürü Suzuki GSX-R 600 2006-2007 arası olacak.Fakat fikir danışıyorum bazısı hiç bulaşma , bazısı diyor temizse al , bazısı diyor git o paraya yeni model bir mt 07 al.Şimdi bütçem 25-27 bandı arası bundan önceki bütün motosikletlerim naked dı ve artık tövbe etme derecesine geldim. Uzun yolda zulüm geliyor rüzgar insanı salağa çeviriyor.30 KM civarı XJ6 sürdüm en fazla 180 ne kadar dayanabildim rüzgara ve beni kısacası nakeddan soğuttu.Yoksa hiç düşünmeden gidip Honda cb600f hornet alırım bana göre 4 silindir ve nakedların babası.Daha çok racing makine sevdiğim için kafam karışık sizce nasıl bir yol izlemeliyim ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Butçeyi 34-36 ya yukseltirsen temiz Versys bulabilirsin.

Oda olmadi,tracer 700 lere bir bak.

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Şehiriçi de sanki ss'ler seni bıktırır diye düşünüyorum eğer kullandığınız yer bizim gibi İstanbul trafiğiyse. Honda Suzuki arasında ki tercihim ise sadece görüntüsü için Honda.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şimdi evet rüzgar tokat manyağı yapar naked te, peki ss de afedersin domalarak gitmek te baya bi yoruyor insanı.
    tommygun bunu beğendi.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    O zaman sport touring modellere yöneleceksin. 2 sinin ortası

Forumdan Uzaklaştırıldı
    aman aman nerelere geldik

Valeyellow46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Senin fikrin tabii ama "naked sevmedim hadi SS alalım" fikri pek mantıklı gelmez kimseye.Şu an moda scooter ve naked türler zaten çünkü trafikte çok rahat bunlar.

Uzun yol için üretilen, tasarlananlar belli.Touring adı altında satılır zaten bu modeller.

SS'de yorar insanı hem uzun yolda hem trafikte derdi bitmez.

İlla SS alacağım diyorsan alıp kullan dene para senin paran sonuçta.SS ile güzel hava atarsın her türlü zevk verir kısa vadede.Hayalin gerçekleşir belki memnun kalırsın sana bağlı her şey.

Motosikleti
    Tracer700
    cbr500 r tatmin eder seni şehir içinede gelir şehir dışınada fiyatının biraz pahalı olması dışında bence çok güzel bir motosiklet

Motosikleti
    MT-07
    Ben kendi şahsıma sıkıldım ve enflasyonla mücadele kapsamında yerli ve milli R25’e yada MT-25’e yöneleceğim galiba. Bu fiyatlara inek ile öküz alıp çiftleştirsem daha çok kâr ederim gibime geliyor.

Tmm belki kâr için almıyorum ama kafadan zarar etmek içinde alamam.

Rhombeuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    25-30 liraya motor alacak durumdaki ekonomin ile 600rr nasıl yürüteceksin ? Benim bütçemde o kadar ama işin içinden çıkamıyorum. En düşük 6 ortalama 8 litre rahat yakıyor benzin 7 lirayı geçti! 100 km de 60 lira hiç mantıklı değil benim bütçeme göre tabi ... Ben vazgeçtim 250cc den yukarı çıkmıyorum şu aralar .. Ayrıca sadece benzinlede bitmiyor yağ litresi 40-50 lira - iridyum buji sanırım tane 40-50 liralarda x 4 ... Bir set lastik 2 bin küsür ......

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kendi şahsıma sıkıldım ve enflasyonla mücadele kapsamında yerli ve milli R25’e yada MT-25’e yöneleceğim galiba. Bu fiyatlara inek ile öküz alıp çiftleştirsem daha çok kâr ederim gibime geliyor.

MT-25 iş görür... 2 sene önce boyuma olsa alacaktım, yenileri daha bir güzel.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alma onları üstad.Pert doninar onlardan iyi.

Motosikleti
    R25
    Su lafi gorunce istemsizce gulesim geliyor😂😂

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MT-25 iş görür... 2 sene önce boyuma olsa alacaktım, yenileri daha bir güzel.
    Yenileride güzelde pahalılar. MT-07'de çok para. Öküz alınır o paraya :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:50 ----------

Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alma onları üstad.Pert doninar onlardan iyi.
    Neden öyle dedinki? Benim Dominar'ı tokatlamayan MT-25 yoktu inanki. 2 kişi ile bile tozunu attırıyor ortalığın :(

Üstüne Japon motoru die bakıyorum. Bilemiyorumki :( Halen arayışlardayım...

Motosikleti
    ......
    Yenileride güzelde pahalılar. MT-07'de çok para. Öküz alınır o paraya :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:50 ----------

Neden öyle dedinki? Benim Dominar'ı tokatlamayan MT-25 yoktu inanki. 2 kişi ile bile tozunu attırıyor ortalığın :(

Üstüne Japon motoru die bakıyorum. Bilemiyorumki :( Halen arayışlardayım...
    Al aga Mt25 bak keyfine..çift kelle 36 aygır..daha ne olsun..Mastır of tork

Ama sendeki bilekle 6lt yaktirirsin mt ye..orasi ayri mevzu..

Geçen konuda,Suzukiyi al benzinin benden demistin..almayacagimi bildigin icin..ayni jesti ben yapamam..ama bir hayirli olsun derim...

Ulan hayat ne zalım değelmi...goya motorcu motorcunun dostudur heee

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Al aga Mt25 bak keyfine..çift kelle 36 aygır..daha ne olsun..Mastır of tork

Ama sendeki bilekle 6lt yaktirirsin mt ye..orasi ayri mevzu..

Geçen konuda,Suzukiyi al benzinin benden demistin..almayacagimi bildigin icin..ayni jesti ben yapamam..ama bir hayirli olsun derim...

Ulan hayat ne zalım değelmi...goya motorcu motorcunun dostudur heee
    Beni sadece internetten tanıdığın için öyle diyorsun Bende geri vites yoktur. Ancak gider ileriden dönerim Sözüm bakidir. Hiç arkasında durmamazlık yapmam.

2017 modelinde abs yok. Düşündüren kısmı bu, birde fazla yakıyormuş eski Euro3'ler. Şimdi benim %75 sigortadan alacağım para kesin. Onu aldıktan sonra trafik mahkemesinde kalan %25 için hak iddia edeceğim ama belli olmaz. Alamayabilirimde. Alsam Mt-07 için saldırırım fakat MT-25 de accık ufak gibi durduydu gözümde. Kararsızım. İşin aslı motorsuzda olunca çekilmiyor buralar. Metrobüs'te herkes birbirinin üstünde. İntercom'da konuştuğum kadar rahat konuşamıyorum bile telefonla :(

Motosikleti
    ......
    Beni sadece internetten tanıdığın için öyle diyorsun Bende geri vites yoktur. Ancak gider ileriden dönerim Sözüm bakidir. Hiç arkasında durmamazlık yapmam.

2017 modelinde abs yok. Düşündüren kısmı bu, birde fazla yakıyormuş eski Euro3'ler. Şimdi benim %75 sigortadan alacağım para kesin. Onu aldıktan sonra trafik mahkemesinde kalan %25 için hak iddia edeceğim ama belli olmaz. Alamayabilirimde. Alsam Mt-07 için saldırırım fakat MT-25 de accık ufak gibi durduydu gözümde. Kararsızım. İşin aslı motorsuzda olunca çekilmiyor buralar. Metrobüs'te herkes birbirinin üstünde. İntercom'da konuştuğum kadar rahat konuşamıyorum bile telefonla :(
    Eyvallah,dusunmen bile yeter..

Işin ozu almam/alamam..en az 3-4 sene icerisinde bir degisiklik olmaz..elimdeki ile idare ederim..

Ya mt25,yada

2.el Z300 (ABS 39hp doch motor) bak yinede sen bilin.

Ulan işin tuhafi bu seviyede motorda yok piyasada..

Motosikleti
    MT-07
    MT-25 açıkçası titremez die bakıyorum. Bide Japon ya. Caponcuyuz biz. Capon motorlar bizim ata sporumuz gibi at die bindiklerimiz...

Bende Dominar'a sayıp sövüyordum ama ayağımı yerden kesiyordu. Kawasaki hep hayalim ama Z300'e bile dünya para istiyorlar ki altımda küçük kalır. MT-25'te herhelade küçük kalacaktır. Lakin 19900'e satıyorlar şuan. Uzun yola'da gelir die düşünüyorum. Mt-07 alsamda bu hengamede ne kadar hakkı verilebilirki bir motorun? Bunuda düşünmeden edemiyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:52 ----------

Ben yanyana pek görmedim. MT-07 ile MT-25 kasa olarak aynı mı duruyorlar yoksa MT-25 daha mı ufak???

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    MT-25 açıkçası titremez die bakıyorum. Bide Japon ya. Caponcuyuz biz. Capon motorlar bizim ata sporumuz gibi at die bindiklerimiz...

Bende Dominar'a sayıp sövüyordum ama ayağımı yerden kesiyordu. Kawasaki hep hayalim ama Z300'e bile dünya para istiyorlar ki altımda küçük kalır. MT-25'te herhelade küçük kalacaktır. Lakin 19900'e satıyorlar şuan. Uzun yola'da gelir die düşünüyorum. Mt-07 alsamda bu hengamede ne kadar hakkı verilebilirki bir motorun? Bunuda düşünmeden edemiyorum...
    2016 model 4 ay 3700km kullandığım mt25 te 1- sele ile deponun birleştiği kısımda hafif titreşim hissediyordum,
    2- nedense debriyaj kolu ağrı yapıyordu onun harici bir sıkıntısını görmedim.
    Evet yakıt yakıyor, yeni modellerde işlem yaptık yakıt az diyorlar ama motorda tüm özellikler aynı ama yakıt azalmış orası bana pek inandırıcı gelmiyor bunu kullanıcılar daha iyi bilir, sana bir mt25 kullanıcısından bir resim atayım oda eski ABS olmayan modeli kullanıyor ve yakıt için ne dediğini gör, yakıt biraz da kullanıcıya bağlı ama sen bir gör. NC bari al kademe yükselt.

Motosikleti
    MT-07
    İşin gerçeği değiştireyim büyüteyim diyorum ama fiyatta büyüyor. Hemde öyle az buz değil. Direk ayı geliyor kovalamaya. Malum kredilerde belli. Faiz oranı motosiklet kredisi için koçfinans'ta %3,5. İnsanın iflahını kesiyor. Ben Dominar'la biraz kavga ediyordum ama işimide çok güzel görüyordu :(

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)