Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Kafa karışıklığı - Yeni motor alamamak

Motovento
    REKLAM ALANI
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Tvs 200 gelse,tam alinacak motor,

Kaydirakli debriyaj
    Abs dual
    Bosch enjeksiyon
    Yağ sogutucu(Ram air destekli sogutma)
    Yeni nesil alt motor
    Metzeller lastik

Fiyati 14-15 arasi olsa iyi satar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tvs 200 gelse,tam alinacak motor,

Kaydirakli debriyaj
    Abs dual
    Bosch enjeksiyon
    Yağ sogutucu(Ram air destekli sogutma)
    Yeni nesil alt motor
    Metzeller lastik

Fiyati 14-15 arasi olsa iyi satar.
    Yahu MT-25'i peynir ekmek yapmışlar. 19900tl'ye. Millet ikinci eline 19000tl fiyat çekiyor şuanda. Ne bileyim ne alırsan yanına kar gibi yılbaşından önce. Yılbaşından sonra ne olur? Tahmin bile edemiyorum...

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu MT-25'i peynir ekmek yapmışlar. 19900tl'ye. Millet ikinci eline 19000tl fiyat çekiyor şuanda. Ne bileyim ne alırsan yanına kar gibi yılbaşından önce. Yılbaşından sonra ne olur? Tahmin bile edemiyorum...
    Boşver 2eli.takma ilanlari kim ne yazarsa yazsin.
    Satan var mi senden ondan haber ver??
    Ilan tarihine bak bakalim..
    0 km al bak dalgana..
    Angrypower bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Motor parasının %75’i değilde %100’ünü alsaydım çok daha rahat davranırdım. Herhalde sırt çantası takıp kendimi 500-600km’lik yola atsam, üzmez die düşünüyorum. Resmen ölümü gösterdiler, sıtmaya razı ettiler. Motosiklet bile artık ulaşım aracından çok lüks oldu :(

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    ABS'siz ise iş değişir. Yeni ABS'li model için zannediyordum ben o fiyatı. Seni bilmem ama ben ABS'siz motora bakmam bile...

2 sene önce ABS'siz satıldığını bilsem bakmaya bile gitmezdim. Şimdi öğrendim :0

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:48 ----------

ABS'siz, IRC lastik ve kış... Cık olmaz.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ABS'siz ise iş değişir. Yeni ABS'li model için zannediyordum ben o fiyatı. Seni bilmem ama ben ABS'siz motora bakmam bile...

2 sene önce ABS'siz satıldığını bilsem bakmaya bile gitmezdim. Şimdi öğrendim :0

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:48 ----------

ABS'siz, IRC lastik ve kış... Cık olmaz.
    O lastikler, alındığı gün değişecek. Onda sorun yok. Genede Abs'nin var olması insana güven telkin ediyor.

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sürekli kullanıcıysan Cbr500R yeni kasa. Az yakar idareli kaçar şehir içi de şehir dışı da üzmez. Tek sıkıntı satması biraz zor.

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boşver 2eli.takma ilanlari kim ne yazarsa yazsin.
    Satan var mi senden ondan haber ver??
    Ilan tarihine bak bakalim..
    0 km al bak dalgana..
    arkadaşın bahsettiği rakamlar yüzde 10 indirimli fiyatı ile sıfır MT 25 fiyatı bildiğim kadarıyla.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yenileride güzelde pahalılar. MT-07'de çok para. Öküz alınır o paraya :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:50 ----------

Neden öyle dedinki? Benim Dominar'ı tokatlamayan MT-25 yoktu inanki. 2 kişi ile bile tozunu attırıyor ortalığın :(

Üstüne Japon motoru die bakıyorum. Bilemiyorumki :( Halen arayışlardayım...
    Boşver topspeedi.Zaten alırken hızlı olmadığını biliyorduk.Dominar almak istediğin bu iki motordanda çok avantajlı bunu sende biliyorsun.Dominarın çileden çıkaran titreşimi olmasa iyi idi.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı 127 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sürekli kullanıcıysan Cbr500R yeni kasa. Az yakar idareli kaçar şehir içi de şehir dışı da üzmez. Tek sıkıntı satması biraz zor.
    Sürekli kullanıcıyım ama cbr500r alacağıma yeni kasa mt-07 alırım. Cidden Honda baya bir tozuttu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:35 ----------

Alıntı chaqalqarlos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşın bahsettiği rakamlar yüzde 10 indirimli fiyatı ile sıfır MT 25 fiyatı bildiğim kadarıyla.
    Aynen indirimli fiyatından dolayı bakıyorum. Gönül isterdi ki mt-07 alayım ama çok para. Açıkçası işe git-gel hafta sonu bir iki gazla die bakınca çok fazla masraf ediyormuşum gibime geliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:37 ----------

Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boşver topspeedi.Zaten alırken hızlı olmadığını biliyorduk.Dominar almak istediğin bu iki motordanda çok avantajlı bunu sende biliyorsun.Dominarın çileden çıkaran titreşimi olmasa iyi idi.
    Şimdi dominarın özellikleri iyi hoş fakat top speed yok, titreşimi çok, nazlanıyor giderken. Birde uzun yola çıkarken insanı düşüncelere teşkil ediyor. Gitmesem mi die. Biliyorumki titreyecek ve sıkıntı oluyor. Yaşadım. İzmir’e gittim ve geldim. Titriyor abi. Ne yaparsan yap titriyor. Motosiklette şunu öğrendim f/P die bir olay sadece can sıkıyor.

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Sürekli kullanıcıyım ama cbr500r alacağıma yeni kasa mt-07 alırım. Cidden Honda baya bir tozuttu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:35 ----------

Aynen indirimli fiyatından dolayı bakıyorum. Gönül isterdi ki mt-07 alayım ama çok para. Açıkçası işe git-gel hafta sonu bir iki gazla die bakınca çok fazla masraf ediyormuşum gibime geliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:37 ----------

Şimdi dominarın özellikleri iyi hoş fakat top speed yok, titreşimi çok, nazlanıyor giderken. Birde uzun yola çıkarken insanı düşüncelere teşkil ediyor. Gitmesem mi die. Biliyorumki titreyecek ve sıkıntı oluyor. Yaşadım. İzmir’e gittim ve geldim. Titriyor abi. Ne yaparsan yap titriyor. Motosiklette şunu öğrendim f/P die bir olay sadece can sıkıyor.
    bende işyeri açıcam 29.500'e koydum ilana mt 07'i millet krediden sebep yaklaşamıyor herhalde. 300 görülme sıfır arama Gerçi satma niyetim yoktu foto falan 2 3 tane attım ondan da olabilir de kredi faizleri yüksek durumlar belirsiz kimse para bağlamak istemiyor malesef.

Acaba yüksek mi koydum diye ilanlara da bakıyorum yüksek de değil diğer örneklerine göre.

Motosikleti
    MT-07
    İlan fiyatı muadillerine göre uygun olsada ne yazıkki çok pahalı geliyor bu devirde herkese. Bende MT-25'in sıfırına bakma istememin sebebi; kampanya ile ucuza geliyor ve milletin ikinci el fiyatı ile aynı oluşundan kaynaklı.

Gerçekten MT-25 ile MT-07 arasındaki boyut farkını merak ediyorum. Boyut farkıda yoksa pekte sıkıntı olmaz benim için die düşünüyorum. Varsın 14000 devir çevirsin. Çakarım full sentetik yağı devam ederim

Bir diğer husus yakıt meselesi. Şimdi ona bakacaktım. Ben günde 85km yol yapıyorum 365gün desem, 31025km yılda / 100 = 310,25 bu değeri 100km de yakacağım yakıt olan 7 hatta 8 ile çarpayım. 310,25*8=2482tl yani 2500tl senede benzin parası desem MT-25 için

MT-07 daha az yaksın die bakıyorum. 310,25*5= 1555tl ortalama yakıt desem. Aşağı yukarı 1000tl fazla yakar die düşünüyorum. ABS parası olarak 5000tl fark var die düşünsem 6000tl çatal oluyor.

20000tl fiyata 6000tl eklesem 26000tl'ye güzel bir makine bulursam onuda düşünsem saçma olmaz die düşünmeyede başlamadım değil...

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    İlan fiyatı muadillerine göre uygun olsada ne yazıkki çok pahalı geliyor bu devirde herkese. Bende MT-25'in sıfırına bakma istememin sebebi; kampanya ile ucuza geliyor ve milletin ikinci el fiyatı ile aynı oluşundan kaynaklı.

Gerçekten MT-25 ile MT-07 arasındaki boyut farkını merak ediyorum. Boyut farkıda yoksa pekte sıkıntı olmaz benim için die düşünüyorum. Varsın 14000 devir çevirsin. Çakarım full sentetik yağı devam ederim

Bir diğer husus yakıt meselesi. Şimdi ona bakacaktım. Ben günde 85km yol yapıyorum 365gün desem, 31025km yılda / 100 = 310,25 bu değeri 100km de yakacağım yakıt olan 7 hatta 8 ile çarpayım. 310,25*8=2482tl yani 2500tl senede benzin parası desem MT-25 için

MT-07 daha az yaksın die bakıyorum. 310,25*5= 1555tl ortalama yakıt desem. Aşağı yukarı 1000tl fazla yakar die düşünüyorum. ABS parası olarak 5000tl fark var die düşünsem 6000tl çatal oluyor.

20000tl fiyata 6000tl eklesem 26000tl'ye güzel bir makine bulursam onuda düşünsem saçma olmaz die düşünmeyede başlamadım değil...
    MT25 ile M07 arasında şöyle birşeye çok şaşırmıştım. MT07 sanki selesi daha yerde gibi kullanışı daha kolay ilginç şekilde. Özelliklerden hiç bakmadım ama oturduğum da o şekilde fark ettim. Ayrıca yakıt konusuna gelince evet kesinlikle motor 7bin devirden sonra hem acayip bir hal alıyor bağırması gitmesi vs. hemde yakıt olarak ama 7 bin deviri geçmedikçe aman aman can yakmıyor. Buarada gösterge 5,4 olarak gösteriyor yakıtta bende acaba bunun doğruluğu nedir ?

Motosikleti
    MT-07
    https://www.youtube.com/watch?v=Nk0SDadFesk

5,4l/100km ibaresi varsa 100km'de yaktığı yakıtı gösteriyordur.
    chaqalqarlos bunu beğendi.

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    bahsettiğiniz gibiyse bahsedilen gibi 6,5-7 hatta 8 falan yakmıyor MT 07.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    20bin lira faize koysan ayda 300-350 lira verir. 6 ay dursa 1800 lira verir. Motoru alacaksın bineceksin 21800 liraya satabilecek misin. Bu piyasada motor satmak zor. Önümüzdeki aylar da gözüküyor ki daha da zor olacak. Bilemedim. Benim dominar satılsa 50lik alıp bütün parayı faize koymayı düşünüyorum.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20bin lira faize koysan ayda 300-350 lira verir. 6 ay dursa 1800 lira verir. Motoru alacaksın bineceksin 21800 liraya satabilecek misin. Bu piyasada motor satmak zor. Önümüzdeki aylar da gözüküyor ki daha da zor olacak. Bilemedim. Benim dominar satılsa 50lik alıp bütün parayı faize koymayı düşünüyorum.
    faize para koymak isteyenler için doğru da faize karşı olanlar için malesef başka birşey yapmak lazım. Ben mesela işyeri açmayı düşünüyorum iki ortak.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı chaqalqarlos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bahsettiğiniz gibiyse bahsedilen gibi 6,5-7 hatta 8 falan yakmıyor MT 07.
    Yok yakmıyor zaten. Daha sakin kullansan daha da az yakıyor.

ozomoto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200-Daelim Daystar250-Dominar
    Alıntı ZamboKage adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba forum ahalisi , neredeyse motosikletimi satalı 3 ay oldu. Yeni motosiklet alıcam kafamda 2 model var HONDA CBR 600 RR 2006-2008 arası öbürü Suzuki GSX-R 600 2006-2007 arası olacak.Fakat fikir danışıyorum bazısı hiç bulaşma , bazısı diyor temizse al , bazısı diyor git o paraya yeni model bir mt 07 al.Şimdi bütçem 25-27 bandı arası bundan önceki bütün motosikletlerim naked dı ve artık tövbe etme derecesine geldim. Uzun yolda zulüm geliyor rüzgar insanı salağa çeviriyor.30 KM civarı XJ6 sürdüm en fazla 180 ne kadar dayanabildim rüzgara ve beni kısacası nakeddan soğuttu.Yoksa hiç düşünmeden gidip Honda cb600f hornet alırım bana göre 4 silindir ve nakedların babası.Daha çok racing makine sevdiğim için kafam karışık sizce nasıl bir yol izlemeliyim ?
    Eğer Muğla'da yaşıyorsan ve 600cc ss düşünüyorsan motorcu muhabbetinin son çektiği eve dönüş videosunu izle derim. Bu makinalar zaten trafiğe pek uygun olmayan makinalar bir de hava koşulları sıcak olunca arızalar baş gösteriyor. Benim tavsiyem cbr500r veya kawasaki er6-f olurdu. Hem istediğin tarzda hem rüzgardan bir nebze korunursun hem de çift silindir avantajını kullanırsın.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emin ol o parayı faiz'e koyarsan, tahmin ettiğinden daha az getirisi olur. 50cc almakta bana hiç mantıklı gelmiyor. Burası İstanbul, adamın üstünden geçerler sen nie gitmiyorsun die. Sollamaz seni hayvanın oğlu çünkü ebatı senden büyük...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)