Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İşletimi en uygun hangisi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-25, Versys650, GV250 (Satıldı) Çinlilere muhtaç
    Herkese iyi forumlar. Hayallerimi susleyen versys650 me sonunda kavuştum. Ancak sehir ici kullanim cok yoruyor beni. İkinci motosiklet olarak articili da binebilecegim ve gunluk en az 100 km yaptigim yola uygun ve bilhassa işletimi uygun olan motosiklet arıyorum. Simdiden cevaplariniz icin teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    100 km şehir içi yol varmı

Versys adındanda anlaşılacağı gibi her şartta kullanılabilecek nefis bir motor , sıkışık trafikte de gayet kıvraktır , ayaklar yere tam basmıyorsa motora alışana kadar zorlanabilirsiniz normaldir , alçaltma kitide uygulanabilir bu sürede.. pcx yada nmax gibi hafif sukuterler durkalk trafikte daha az yorucudur ama trafikden çıkıp çevre yoluna giriyorsanız yüksek hacim ve büyük tekerlekler çok daha iyidir..

Motosikleti
    Artık Yok...
    güzel ucuz yollu bir scooter al geç derim maddi gücüne bağlı varsa paran xmas azsa paran sym tarzı bir şey tarz istersen piaggio .. sana zevkine kalmış

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Adından anlaşılacağı gibi kısmını anlamadım ben. Ne demek ki Versys?

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adından anlaşılacağı gibi kısmını anlamadım ben. Ne demek ki Versys?
    Versatile ve system.
    GezeGeze ve ilkeronat bunu beğendiler.

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    ikinci motoru almak için bütçeniz zorlanmıyorsa NMAX veya PCX o kadar çıkamam derseniz eski modellerden yamana nouvo güzel ve ucuzdur.honda beat de olabilir.

Motosikleti
    Scooter benim tarzim degil acikcasi. Versys evet cok yonlu ama kalkislarda ve araya girmelerde sikibti cekiyorum. Ybr ya da cb.f 125 ler artci ike binilebilir mi? Sehir ici 100 km Ankara ici git gel yolum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:40 ----------

Ybr cbf ciler binilir mi sehir ici artcili 125 150 lige tehlikesiz bir sekilde? Bakim masraflari uygun mudur? Selamlar

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    Alıntı Zeybeks adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scooter benim tarzim degil acikcasi. Versys evet cok yonlu ama kalkislarda ve araya girmelerde sikibti cekiyorum. Ybr ya da cb.f 125 ler artci ike binilebilir mi? Sehir ici 100 km Ankara ici git gel yolum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:40 ----------

Ybr cbf ciler binilir mi sehir ici artcili 125 150 lige tehlikesiz bir sekilde? Bakim masraflari uygun mudur? Selamlar
    yani başka motor olmayınca 2 kişi ybr veya cbf150ye biniyorum ama çok lezzetli değil.
    güvenlik konusuna gelirsek; uygun şeridi bilip sıkıştıran araçlarla fazla polemiğe girmeden yıllarca güvenli bir sürüş yapılır.

Motosikleti
    Alıntı crxforever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani başka motor olmayınca 2 kişi ybr veya cbf150ye biniyorum ama çok lezzetli değil.
    güvenlik konusuna gelirsek; uygun şeridi bilip sıkıştıran araçlarla fazla polemiğe girmeden yıllarca güvenli bir sürüş yapılır.
    Diyorum ki guzel bir topcase. Trafikte ybr, uzunda versys. Sizin de ybr varmis. Sanirim uretimleri bitti onlarin. Simdi ys mi oldu acaba?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:28 ----------

Ybr nin mi artci selesi iyidir, cbf nin mi?

Motosikleti
    ybr125 2008
    Diyorum ki guzel bir topcase. Trafikte ybr, uzunda versys. Sizin de ybr varmis. Sanirim uretimleri bitti onlarin. Simdi ys mi oldu acaba?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:28 ----------

Ybr nin mi artci selesi iyidir, cbf nin mi?
    cbf150 aldım ama ybr den vazgeçemedim. emektarı da toplayınca yedek motor yapmayı düşünüyorum.

artçılı olarak cbf150 daha konforlu.binen arkadaşlarımın yorumları da bu yönde. 25cc hacim farkı ile az da olsa daha torklu.
    sürücüsü için de bayağı konforlu bir araç.90km sabit otoyolda ilerlerken bazen kendimi kamil koç setrası ile seyahat ediyormuş gibi hissediyorum

ybr ise trafikte çok kıvrak kendine has keyfi olan bir motor.en arapsaçı trafikte bile tekerini döndürecek bir boşluk buluyor.koltuğu cbf kadar büyük olmasa bile çok rahatsız değil.yakıtı daha az. parçaları çok kaliteli. mesela 130bin km filan aynı gaz telini kullandı. 200bin km de ve hala arka ve ön teker rulmanları orijinal.

her ikisi de alındı mı pişman etmez. 2 kişi cbf daha ideal olur.

Motosikleti
    Ya hep cbf150 y i tek tip olarak goruyorum. Renkli renklilerini bulamaz miyiz

Motosikleti
    Artık Yok...
    kapında yüksek hacim çok yakan bir manuel varsa genelde otomatik az yakan bir motor bulundurur motorcular bu bir kural değildir tabiki ama bir denge en nihayetinde..

scooterdan bende çok keyif almıyorum misal ama istanbulda her defasında iyiki bu x10 almışım diyorum yürüyen padişah koltuğu..

köprü trafiğinde özellikle saat 4-5 civarlarında dur kalkda bir sürü motorcu görüyorum omzunu gereken belini geren boynunu ovan ben arka yaslanmış gidiyorum rahat rahat..

eğer istanbuldaysan şehir içi trafiğindeysen scooter al geç derim bunun sevip sevmemek ile pek ilgisi yok bu önünde bir dağ patika yol var ve burdan geçmen lazım ama arazi aracı ben sevmiyorum demek gibi bir şey fakat ordanda arazi aracı dışında başka bir araçla geçemessin.. istanbul trafiğide öyle akmıyorki adamı yoran kısmı zaten akmaması ve dur kalkın motorcular için bile artık elzem ve kaçınılmaz olması..

eskisi gibi diyemem artık motorlar öyle eskisi gibi aralardan derelerden kaçıyor bizde bal gibi artık arabalar gibi dur kalk trafiğine takılıyoruz .. hatta motorsiklet sayısında bile öyle bir patlama varki motorlular artık kendi trafiğini yaratıyor..

Motosikleti
    ybr125 2008
    Ya hep cbf150 y i tek tip olarak goruyorum. Renkli renklilerini bulamaz miyiz
    temiz gri rengi aradım bulamadım, kırmızı da nasip olmadı siyah aldım.
    ilk başlarda yanlış motora bindiğim bile oldu. o kadar çok ve aynı ki.

çıkartmalarını söküp değişik bir şeyler yapılabilir.

ben sağına soluna böyle bir şey düşündüm ama sonra üşendim.

Motosikleti
    İlginiz ve tavsiyeniz icin cok teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:16 ----------

Alıntı crxforever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    temiz gri rengi aradım bulamadım, kırmızı da nasip olmadı siyah aldım.
    ilk başlarda yanlış motora bindiğim bile oldu. o kadar çok ve aynı ki.

çıkartmalarını söküp değişik bir şeyler yapılabilir.https://upload.wikimedia.org/wikiped...eoftheMoon.jpg

ben sağına soluna böyle bir şey düşündüm ama sonra üşendim.
    Cbf150 deneyecegim. Cok tesekkur ederim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)