Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CB125F ön fren sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CB125F
    İki hafta önce sıfır cb125f aldım. Şu an 250 km'de. 3 gün önce farkına vardığım bir sorundan bahsetmek istiyorum. Ön frene basınca, ABS'li motosikletlerde frene abanınca frenin açılıp kapanması durumu gibi bir şey oluyor. Bildiğiniz gibi motosiklette ABS yok. Her zaman bu durum oluyor frene yavaş ya da sert basınca durum değişmiyor. Frene sert de basmıyorum yavaşlama amaçlı hafifçe dokununca bile böyle oluyor. Sanki bir şey değiyor gibi sonra gidon titriyor. Ön takımlarda sorun varmış gibi. Motosikleti hiç yıkamadım yağmurda da sürmedim. Yani sıcak soğuk dengesizliğiyle disklerin yamulmuş olacağını düşünmüyorum. Ama başka bir şekilde yamulmuş olabilir mi bilmiyorum. Bir yere çarpmadım. Belki de daha önce de böyleydi ben yeni fark ediyorum.

Honda servisine götürmeli miyim? 2 yıl garantisi var. Servise gittiğim için bir şey olmasa bile ücret talep ederler mi? Gitmeden önce randevu mu almam gerekiyor? İlk motorum olduğu için sürecin nasıl işlediğini bilmiyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Cb125 F ler CBS kombine frenli.

Gelelim mevzuya.

Lastik basinclari ne durumda
    Gidon göbek mesnet somunu torklandimi
    Sert bir sekilde, cukur vb.yere girdin mi?
    Motoru orta sehpaya al ve on tekeri hizla dondur,tikirti var mi?

Motosikleti
    Honda CB125F
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cb125 F ler CBS kombine frenli.

Gelelim mevzuya.

Lastik basinclari ne durumda
    Gidon göbek mesnet somunu torklandimi
    Sert bir sekilde, cukur vb.yere girdin mi?
    Motoru orta sehpaya al ve on tekeri hizla dondur,tikirti var mi?
    Motosikleti 2 hafta önce aldım. Şu an rodajda olduğu için çok daha dikkatli kullanıyorum. Girdiğim çukurlar ufak tefek öyle derin değildi. Bu sabah orta sehpaya alıp tekeri yavaşça döndürdüm disklerde bir şey yoktu ses de gelmedi. Yarın daha hızlı döndürüp bakacağım. İkinci soru için yeni alınmış motosiklette hemen somun torklatılır mı?

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı dahilibellek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikleti 2 hafta önce aldım. Şu an rodajda olduğu için çok daha dikkatli kullanıyorum. Girdiğim çukurlar ufak tefek öyle derin değildi. Bu sabah orta sehpaya alıp tekeri yavaşça döndürdüm disklerde bir şey yoktu ses de gelmedi. Yarın daha hızlı döndürüp bakacağım. İkinci soru için yeni alınmış motosiklette hemen somun torklatılır mı?
    Genel bir kontrol ettir serviste,fren esnasinda,sağa sola çekme var vs.de anlat durumu.

Son durumuda burada paylasirsan,diger kullanicilara faydasi olur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler