Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Arkadaşıma zehri verdim

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Arkadaşlar dun aksam karar aldi motor alacak ama cocuk simdiye kadar hic kullanmamis. A2 ehliyeti yok ama b ehliyeti var bende dedim madem tecrubende yok motosiklet ehliyetinde yok gel sana 50 cc bi motor alalim dedim scooter istemedigini biliyordum baktim biraz arastirdik kuba dragon 50 almaya karar verdi kendisinin B ehliyeti var.
    Şimdi biz yakın civarlardaki sehirleri falan gezmek istiyoruz ama bu motorla gidebilir miyiz? Yani ben ona ayak uydururum yavas giderim o konuda yorum yapmaniza gerek yok ancak motor gider mi? Uzun yolda dikkat etmesi gereken neler olur. İnternetten izledigim kadariyla motor 85 yapiyor.
    Aslinda drift falan almayi dusunuyorduk ama malum fiyatlar artti ehliyet alması gerekicek ekipmanida var bunun bize 10 bine gelecek ortalama. Bizde en iyisi 50 cc bi motor alip kalan parayada ekipman alalim dedik.
    Ha baska 50 cc motor onerisi olanlar da yazabilir çünkü arkadas biraz spor gorunumu olan bi motor istiyor ama boyle bir model bulamadim ben. Dragona zaten zor ikna ettim hala kararsiz kendisi. Gorunus olarak biraz agresif bi motor istiyor.

Linc edecekler yorum yapmazsa sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    50 lik ve uzun yol....

olur olur

spor görünüm için yamasaki alıabilirsiniz ama biraz yamanırsınız

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    50cc uzun yol yapar gayette. yolu yaparsın da en son bela okuyup otobüsle dönersin

http://www.motosiklet.net/forum/moto...sikletler.html

Konu mevcut, bak bi istersen.

Motosikleti
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50cc uzun yol yapar gayette. yolu yaparsın da en son bela okuyup otobüsle dönersin

http://www.motosiklet.net/forum/moto...sikletler.html

Konu mevcut, bak bi istersen.
    Hocam alacak olan ben degilim kendisinede ben soyledim dinlene dinlene gideriz dedi eyvallah dedim.
    Bende 125 lik bide 600 luk motor var benlik bi mevzu yok ama arkadasa motor aldırmaya calisiyorum
    O konuyu incelemistim

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yok anladım hocam, dediğim gibi uzun yol dediğini bilmiyorum ama düz bir yol ise muhtemelen 100 km den sonra isyan eder ki motoru dinlendirmen gerekecektir ara ara.

konudaki motosikletlere bak, ancak spor görünümlü 50 cc motor, görünüm vs. performans karşılaşması sonucu motosikletten sogutabilir.

ya da tam tersi "ulen ehliyet almalıyım verin bana mt07" de diyeiblir

Motosikleti
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok anladım hocam, dediğim gibi uzun yol dediğini bilmiyorum ama düz bir yol ise muhtemelen 100 km den sonra isyan eder ki motoru dinlendirmen gerekecektir ara ara.

konudaki motosikletlere bak, ancak spor görünümlü 50 cc motor, görünüm vs. performans karşılaşması sonucu motosikletten sogutabilir.

ya da tam tersi "ulen ehliyet almalıyım verin bana mt07" de diyeiblir
    Ya benim korkum simdi bisiklete bile belki hic binmemistir hadi diyelim ehliyetini de aldik altina bi 125 lik 150 lik bi motor verirsek ne olur onu bilmiyorum.

Ha bide bi merakim daha var simdi diyelim yola ciktik ben 600 lukle gitsem yanindan 70-80 motor surekli o hizda gidince isyan eder mi acaba onunda dusunuyorum. Hic daha once 70-80 sabit kullanmadim.

Motosikleti
    Peugeot 103
    Alıntı thedarkfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar dun aksam karar aldi motor alacak ama cocuk simdiye kadar hic kullanmamis. A2 ehliyeti yok ama b ehliyeti var bende dedim madem tecrubende yok motosiklet ehliyetinde yok gel sana 50 cc bi motor alalim dedim scooter istemedigini biliyordum baktim biraz arastirdik kuba dragon 50 almaya karar verdi kendisinin B ehliyeti var.
    Şimdi biz yakın civarlardaki sehirleri falan gezmek istiyoruz ama bu motorla gidebilir miyiz? Yani ben ona ayak uydururum yavas giderim o konuda yorum yapmaniza gerek yok ancak motor gider mi? Uzun yolda dikkat etmesi gereken neler olur. İnternetten izledigim kadariyla motor 85 yapiyor.
    Aslinda drift falan almayi dusunuyorduk ama malum fiyatlar artti ehliyet alması gerekicek ekipmanida var bunun bize 10 bine gelecek ortalama. Bizde en iyisi 50 cc bi motor alip kalan parayada ekipman alalim dedik.
    Ha baska 50 cc motor onerisi olanlar da yazabilir çünkü arkadas biraz spor gorunumu olan bi motor istiyor ama boyle bir model bulamadim ben. Dragona zaten zor ikna ettim hala kararsiz kendisi. Gorunus olarak biraz agresif bi motor istiyor.

Linc edecekler yorum yapmazsa sevinirim.
    Shinari taipar 50 öneririm bir deneyin arkadaşınız ne diyecek? Kendisi aslında 125 cg motoruna sahip parçası bol modifiye edilebilir -yani cafe racer vb. şekilde fakat motor modifiyesine de uygundur- vesaire

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Ya benim korkum simdi bisiklete bile belki hic binmemistir hadi diyelim ehliyetini de aldik altina bi 125 lik 150 lik bi motor verirsek ne olur onu bilmiyorum.

Ha bide bi merakim daha var simdi diyelim yola ciktik ben 600 lukle gitsem yanindan 70-80 motor surekli o hizda gidince isyan eder mi acaba onunda dusunuyorum. Hic daha once 70-80 sabit kullanmadim.
    Hocam test edildi, sonuç başarısız. Olayı anlatayım; Arkadaşımda cbf 600 var, bende arkadaşımdan ödünç aldığım drift var(benim motor çok güçsüz kalır diye istemiştim). Kemere gaz kesmeden gittim 100ün altına inmedim ona rağmen ikimizede işkence oldu. O uzuyor gidiyor sonra beni bekliyor, ben ona yetişemiyorum bekletiyorum diye stres oluyorum falan. Anlayacağınız baya sıkıntılı bir durum oluyor. Ki drift 150cc 15 beygir yaklaşık, siz burda 50 ccden bahsediyorsunuz. 125lik motorla 50lilik motor olabilir. Benim 100cc ile başka bir dostumda rx9 varken Antalya'da bir şelaleye gitmiştik git gel 75 km yol yaptık ortalama hız 60 falandı. Küçük ccye küçük cc rahat oluyor ama büyük cc ile küçük cc işkenceden farksız..

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    Rx9 kullanıcıları cok memnun şeklide tatlı

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başlığı görünce dragon 50 alsin diyecektim bir de 32 lik çanta mis, şehirdışı falan yapmaz yuzellilik zor yapiyor derken; daha buyuk motorla beraber hiç olmaz.

Linç gibi sayma fakat, hayatında bisiklet sürmediğinden dolayi ise dragon 50 bile evlerden ırak diyorum.

Denge olayı için bes yuzliraya bisiklet alıp alti ay falan iki tekere adım atsın biraz haşır neşir olsun, zehri bir başkasına bulaştırmak arkadaşınızın sağlığı ve vicdanınız için daha iyi olabilir, bisiklete binmemiş arkadaşınız motosiklet konusunda gaza geldiyse biraz dizginlemeniz daha iyi olabilir dost acı söylerden hareketle.

ben ninja 250r ile sürmeye başlamıştım daha önce motoru bırak mobilet bile kullanmamıştım, motoru bilmediğim halde binip tamamen arabadaki debriyaj mantığıyla yeşilköyden mertere getirmiştim...15 bin km yaptım ninja250r ile..

ama bu biraz benimle alakalı, bence arkadaşın 125cc bir makine ile başlayabilir, çok sıkıntı olacağını sanmıyorum.

yine kendi bilir.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Bahsettiğiniz seviyedeki yeni başlayacak kullanıcı için Honda ACE125' i şiddetle tavsiye ederim.

Bisiklet kadar, hatta daha da kolay sürülebilen vitesli motosiklettir.

Şekil de olsun, sevimli de derseniz MSX125 üstüne pek tanımıyorum. Sağlamlık ve yakıttaki cimrilik de cabası.

Hatta bir innova veya winggo. Ancak kesinlikle ve kesinlikle 50cc motosikleti, 50cc motosiklet ile başlanmasını, ona para verilip heba edilmesini, daha başlamadan arkadaşınızın motosikletten soğumasını önermiyorum.

Motosikleti
    Alıntı peugeotcu103 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Shinari taipar 50 öneririm bir deneyin arkadaşınız ne diyecek? Kendisi aslında 125 cg motoruna sahip parçası bol modifiye edilebilir -yani cafe racer vb. şekilde fakat motor modifiyesine de uygundur- vesaire
    1 saattir ulaşamıyorum meşgul telefonu :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:04 ----------

Alıntı kefkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlığı görünce dragon 50 alsin diyecektim bir de 32 lik çanta mis, şehirdışı falan yapmaz yuzellilik zor yapiyor derken; daha buyuk motorla beraber hiç olmaz.

Linç gibi sayma fakat, hayatında bisiklet sürmediğinden dolayi ise dragon 50 bile evlerden ırak diyorum.

Denge olayı için bes yuzliraya bisiklet alıp alti ay falan iki tekere adım atsın biraz haşır neşir olsun, zehri bir başkasına bulaştırmak arkadaşınızın sağlığı ve vicdanınız için daha iyi olabilir, bisiklete binmemiş arkadaşınız motosiklet konusunda gaza geldiyse biraz dizginlemeniz daha iyi olabilir dost acı söylerden hareketle.
    Şöyle söyleyim yıllaar yıllar önce benim elektrikli bisikletim vardı onunla dengede duramıyordu :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:06 ----------

Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsettiğiniz seviyedeki yeni başlayacak kullanıcı için Honda ACE125' i şiddetle tavsiye ederim.

Bisiklet kadar, hatta daha da kolay sürülebilen vitesli motosiklettir.

Şekil de olsun, sevimli de derseniz MSX125 üstüne pek tanımıyorum. Sağlamlık ve yakıttaki cimrilik de cabası.

Hatta bir innova veya winggo. Ancak kesinlikle ve kesinlikle 50cc motosikleti, 50cc motosiklet ile başlanmasını, ona para verilip heba edilmesini, daha başlamadan arkadaşınızın motosikletten soğumasını önermiyorum.
    Hocam o miktarlara çıkamıyor ki.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Hocam o miktarlara çıkamıyor ki.
    3500 TL' den var mesela...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)