Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kask Önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Selamlar

3 Sene oldu hala kaskımı değiştirmedim. Nolan N86 kullanıyorum hala. Fakat bu aralar paraya kıyıp orta seviyeli bir kask almayı düşünüyorum.

Max 2500TL bütçem var. Zorlarsam 3000TL bandına çıkabilirim.

Nolan hoş kask, fiyatına göre kaliteli sayılır. 3 Senedir kullanıyorum vizör sorunu vs yaşamadım. Sadece 120-130dan sonra çok fazla rüzgar uğultusu yapıyordu.

Shoei GT-AIR serisi hoşuma gidiyor. Bir mağazada ayak üstü inceleme fırsatım oldu ama kafama takmadım. Rüzgar almaz elbet ama ses seviyesi nasıl bilmiyorum. Ortalama 120km civarı hızlarda rüzgar sesi fazla almayan bir kask arıyorum.

Neler Tavsiye edersiniz? Alıp en az 3 sene kullanabileceğim bir kask olsun istiyorum. (Not: Güneş Vizörü olsa iyi olur. )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Alıntı Mucit23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar

3 Sene oldu hala kaskımı değiştirmedim. Nolan N86 kullanıyorum hala. Fakat bu aralar paraya kıyıp orta seviyeli bir kask almayı düşünüyorum.

Nolan hoş kask, fiyatına göre kaliteli sayılır. 3 Senedir kullanıyorum vizör sorunu vs yaşamadım. Sadece 120-130dan sonra çok fazla rüzgar uğultusu yapıyordu.

Shoei GT-AIR serisi hoşuma gidiyor. Bir mağazada ayak üstü inceleme fırsatım oldu ama kafama takmadım. Rüzgar almaz elbet ama ses seviyesi nasıl bilmiyorum. Ortalama 120km civarı hızlarda rüzgar sesi fazla almayan bir kask arıyorum.

Neler Tavsiye edersiniz? Alıp en az 3 sene kullanabileceğim bir kask olsun istiyorum. (Not: Güneş Vizörü olsa iyi olur. )
    Ben de 3 yıllık Gt-Air kullanıcısı olarak başka bir kask arıyorum. Vizörü çizildi, değiştirmek istedim yeni vizöre 900 TL dediler.

Sessizlik arayışınız varsa Gt-Air'i önermiyorum. 120'den sonrayı bırakalım, önce de gayet ses alıyor.
    Yarın olmayacak gibi kullanırsan yarın olmaz.

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    O fiyatlara Shark da düşünebilirsiniz. Gayet güzel kaskları mevcut o fiyat aralıklarında.
    Buarada S-Drak Vinta modelinden kullanan var mı? Memnun olan veya olmayan varsa yazarsa sevinirim.
    ( https://urun.n11.com/kask/shark-s-drak-vinta-carbonkirmizi-kask-P247195736 )

o fiyat aralığında şarkmış nolanmış mtmiş. öyle damacanadan yapılma şeyleri kafana sakın takma. o paraya alınacak alternatifsiz tek kask shoei qwesttir. Başka birşeyi düşünme bile. Diğerleri aşırı tırt. Shoei kullanıyorum geçenlerde üç arkadaşımın agv k3 shark bilmem ne ve nolanını taktım. kendi kaskımı geri takınca oh be dedim.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Emreerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de 3 yıllık Gt-Air kullanıcısı olarak başka bir kask arıyorum. Vizörü çizildi, değiştirmek istedim yeni vizöre 900 TL dediler.

Sessizlik arayışınız varsa Gt-Air'i önermiyorum. 120'den sonrayı bırakalım, önce de gayet ses alıyor.
    kasktaki vizörler temizlenebiliyormuş

Dört Silindirin Gücü Adınaaaa ......!

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    shoei gt-air gürültülü bir kasktır.shoei nxr ise başarılıdır her konuda

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Selamlar

forumda biraz araştırmanızı tavsiye ederim hergün 3 kere aynı başlık açılıyor
    ryangt bunu beğendi.

Motosikleti
    Biraz araştırayım. Gt air ile ilgili gürültü şikayeti yapan baya kullanıcı yorumu var.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hjc rpha70 ? shark spartan ?

Motosikleti
    Shoei NXR serisinde güneş vizörü varmı? GT-AIR'lerde var sanırım.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Kabuto modellerinede bir bak.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Shoei NXR serisinde güneş vizörü varmı? GT-AIR'lerde var sanırım.
    nxr'da yok . tek gunes vızorlu modelı galıba gt air

Motosikleti
    Artık Yok...
    o fiyat aralğına çıkdınmı nolanı es geç , shoei, schubert, arai, agv, shark, bell, soumy ninde iyi modelleri oluyor bunlardan şaşma derim..

Motosikleti
    GT-AIR ile NXR Arasında kaldım. NXR belki gt-aire göre daha iyi ama GT-AIR de Güneş vizörü olması benim için seçim olacak sanırım.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Biraz araştırayım. Gt air ile ilgili gürültü şikayeti yapan baya kullanıcı yorumu var.
    güneş vizörlü her kask mandalın oradan giren rüzgar sesinden ötürü ses yapar gt air de yüksek süratlerde ıslık sesi yapabiliyor. Nekadar az detay okadar sessiz kask.

travel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an yok.
    Shoei Qwest kullaniyorum. Maksimum 120km hiza cikiyorum. Bahsettiginiz kadar rahatsiz edici bir ses duymadim. Uzun yolda da rahatsizlik vermedi kesinlikle.
    Memnunum ve tavsiye ederim.

Motosikleti
    Şuan işim dolayısıyla ankaradayım bir sürede ankarada olacağım. Ankarada istediğim her türlü markayı bulabileceğim kaskları vs deneyebileceğim bir motosiklet mağazası varmıdır?

GT-AIR in gürültü yapması konusunda oturuş pozisyonuda etkili diyorlar. Şuanki Nolan N86'daki en büyük şikayetim üzerine takmış olduğum interkom sistemi ile ortalama 120 ve üzeri hızlarda müziğin rüzgar sesi ile karışması. Hani nasıl derseniz 120-130'u geçince 4 camı açık arabada son ses müzik dinlemek gibi birşey oluyor. Yeni alacağım kaskada iyi bir interkom sistemi döşeyeceğim. Nolan'da doğrudan bunun altyapısı hazırlanmıştı(NCOM) Yeni alacağım kaskta bununla ilgili sorun yaşamak istemiyorum.

Burada birkaç mağazanın internet sitesine baktım. Açıkçası internetten alsam baya uyguna gelecek. Fakat bir mağazada deneyip görmem lazım. Burdaki mağazalarda fiyatlar biraz yüksek.

murattatoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilla RS660
    https://urun.n11.com/kask/shoei-qwest-bloodflow-tc-3-full-face-kask-P272411696?recId=jnh6ev06-fitvcc5role-S.W_DET_ALSO_LOOKED.C.c197_a274-1t4gfoi

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mototan'da bulabilirsiniz tüm modelleri.

onun dışında gt-air istisnasız her motorda gürültülü bir kaskken, nxr her motorda gt-air'e göre daha sessiz bir kasktır. motor tipi yüzünden gürültü olayı şehir efsanesi, ancak touringte kocaman cam yüzünden daha az rüzgara maruz kaldığınız için haliyle daha az gürültü yaparken racing motorda direkt rüzgarı yediğiniz için aşırı gürültü yapıyor.

Motosikleti
    Aklıma birde Schubert S2 Serisi geldi. Shoei NXR serisi ile Hemen hemen aynı fiyat bandında geziyorlar.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)