Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

En İyi Fiyat/Performans'a Sahip 150cc'lik Motor

Motovento
    REKLAM ALANI
    zebercet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    - / Benelli TNT 250 / Hero Hunk
    Arkadaşlar hepinize iyi akşamlar, bir kaç zamandır başlangıç için 150cc'lik motosikletler hakkında araştırma yapıyordum. En son RKS Titanic 150-S de karar kılmıştım lakin bugün Kuba CR1-S'in fiyatını duyana kadar...

Nakitte 5000 TL'e kadar indirim yapılabilir diye tahmin ediyorum, bu miktar RKS Titanic'de 6500 TL idi. Titanic'e ek olarak CR1-S'de arka fren disk.

5000 Liraya daha iyi fiyat/performans gösterebilecek bir motor var mıdır, ek olarak sanırım bu modelin üretimi -2018 son olacak şekilde- durdurulmuş bu herhangi bir sorun teşkil eder mi?

Fiyata o kadar mutlu oldum ki, ehliyetimi almadan motosikleti almak istiyorum. Sizce böyle bir şey yapılır mı

Edit : Sanıyorum tam özellikleri şu şekilde;

MOTOR
    Hacmi 150.06cc
    Motor Tipi 4 Zamanlı
    Silindir Tek Silindir
    Maksimum Güç 11.4 Hp (8.5 kw) 8000rpm
    Yakıt Sistemi Karbüratör
    Ateşleme C.D.I. Ateşleme
    Soğutma Hava Soğutmalı
    GÜÇ AKTARMA
    Sürüş Sistemi Kuba Sürüş Sistemi
    Ön Fren Disk
    Arka Fren Kampana
    SÜSPANSİYON
    Ön Çift Teleskopik Çatal
    Arka Helezonik Yay Çift Amortisör
    Ön Lastik 80/90-17
    Arka Lastik 110/80-17
    BOYUTLAR
    Uzunluk 1990 mm.
    Yükseklik 1050 mm.
    Genişlik 785 mm.
    Dingil Mesafesi 1250 mm.
    Boş Ağırlık 125 kg.
    Kuba Motor ürünlerin teknik özelliklerini ve renklerini haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bugün ns150 aldım 150 likler arasında bindiğim en güçlü ve hızlı motor konforu dizaynında oldukça tatmin edici 7000 liraya aldım silah gibi maşallah

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Heinsing adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün ns150 aldım 150 likler arasında bindiğim en güçlü ve hızlı motor konforu dizaynında oldukça tatmin edici 7000 liraya aldım silah gibi maşallah
    ateş ediyor mu?

ben olsam aynı seçimi yapardım, her ne kadar kronik sorunlar dile getirilse de ben bunları kabullenir yine de o motoru alırdım...

Aynen ateş ediyor kronik sorunlar olarak devir saatin geç gelmesini diyorsanız kul yapımı 1000rr bile kronik sorunları vardır ve illaki her motorun vardır bajaj f/p ürünleri sunduğu için nedense en ufak şey aha motor çöp oluyor türkiyeden 8 kişi motor krank kırıyor diye bi yalan atmış ortaya bunu duyan bajaj kötülüyor serviste çalışan arkadaşım da 2016 model 50.000 de ns150 val tek sıkıntısı soğuk havalarda devir saati geç geliyor diyor ve hala kullanmaya devam ediyor

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çin baktığın için 2 model önerebilirim o bütçeye

Sıfır : Mondial Vulture Mr 150 ( ilk motorum ve açıkçası tork yönünden 150 cc ile alakası yok)

İkinci el : Tvs Apache Rtr 150 (kendi segmentinin en iyilerinden sayılabilir)
    TOTEMONS bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Heinsing adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen ateş ediyor kronik sorunlar olarak devir saatin geç gelmesini diyorsanız kul yapımı 1000rr bile kronik sorunları vardır ve illaki her motorun vardır bajaj f/p ürünleri sunduğu için nedense en ufak şey aha motor çöp oluyor türkiyeden 8 kişi motor krank kırıyor diye bi yalan atmış ortaya bunu duyan bajaj kötülüyor serviste çalışan arkadaşım da 2016 model 50.000 de ns150 val tek sıkıntısı soğuk havalarda devir saati geç geliyor diyor ve hala kullanmaya devam ediyor
    evet, krankları evde kendi elleriyle kırıp algı operasyonu peşinde hepsi. hey allaam yareppim.
    zekeriyaimam, yulis ve systemj bunu beğendiler.

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet, krankları evde kendi elleriyle kırıp algı operasyonu peşinde hepsi. hey allaam yareppim.
    krank kıran bi tane pulsar göstersene bana ?

Bajaj a binmeyip bu kadar fikri olan insanlar yüzünden bu algı oluşuyor ne demiş cem yılmaz beyni yok fikri var

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı coderadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    krank kıran bi tane pulsar göstersene bana ?
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...u-maceram.html

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    Şiddetle hero hunk öneririm

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çin baktığın için 2 model önerebilirim o bütçeye

Sıfır : Mondial Vulture Mr 150 ( ilk motorum ve açıkçası tork yönünden 150 cc ile alakası yok)

İkinci el : Tvs Apache Rtr 150 (kendi segmentinin en iyilerinden sayılabilir)
    Canına yandigim Tvs kral makinadır..180ligini kullaniyorum..gram üzmedi..
    orh bunu beğendi.

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cbf 150 alsanıza ya. Nedir bu şekil merakı ??? (çaktırmayın ben de beğenmiyom kendi motosikletimin şeklini :Ddd )

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dayıoğlu..

Geçen akşam ceviz kırarken,yaninda benim tvs nin kranginada iki vurayım..bir,iki,üç dedim kırılmadı laa ama ibre direk 100km/h çıktı..yoksa vites miydi ulaa..

Buda böyle bir anımdır..

zebercet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    - / Benelli TNT 250 / Hero Hunk
    Arkadaşlar kuba cr1-s kalmamış. RKS Titanic 150-S 6000 TL'e alabilirim sanırım. Bu vakitte motosiklet almak mantıklı mı, havalar soğuk ve yağışlı olacağı için soruyorum. Ancak fiyat uygun gibi

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kışın da binerim diyorsan neden almayasın?

ekonomi düzelmeyecek belli bir süre.

Bineceksen al gitsin.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Kuba CR1 (veya CR1-S) hangisini bulursanız artık, tüm bayileri tek tek arayabilirsiniz, başka illerde de olsa.

Web sitesinden tüm illerdeki bayilerin numaralarına ulaşabilirsiniz.

Ben benimkini Antalya'dan İlhan Motor'dan almıştım.

Fiyat / Performans olarak harika motor! Hele 5 bin liralara indilerse nakitte, hiç kaçırma. 2. elini 4 bin lere vermeye çalışıyorlar malum sitede...

Mevsim olarak da tam alma zamanı aslında; ellerindekini eritmeye çalışıyor bayiler genelde bu aralar. Ben benimkini 4 sene önce kasım ayında almıştım.

4 yılda 12 bin km yaptım.

Hala da duruyor.

Satsam üzülcem sanki; ta öyle memnunum

Ara ara KızılDana yerine Kubazaki'yi kullanıyorum hala yine; çocuklar gibi şen oluyorum

Bir kere gidon açısı daha geniş... Otopark çıkışında dar alanda ayaklar yerde ileri geri ittirip kaktırırken dananın boynunu döndüresiye Kubazakiyle çoktan dönmüş çalıştırmış çıkmış oluyorum. Şehir içi trafikte daha kıvrak manevra imkanı sağlıyor duran araçların arasından ...

Bulabilirsen, özetle, Kuba CR1(S) tavsiye ederim.

Olmadı 2. eline bakabilirsiniz...

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    2. El hero hunk al ömür boyu bin

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Ulan Hindistan' da 2 ay kaldım. Bajaj' ı bizim kadar sevmiyor herifler Genel ve yıllık satışta 4. ve 5. sıralarda geziyor. O da zaten tek silindir ve küçük cc motorlar üretmesinden ötürü. Çünkü asya pazarının olayı bu 50-150 cc arası. Hindistan' dan en sık göreceğiniz motor Hero' dur. Sonra Honda ve TVS gelir. Paran yoksa ve bazı sorunları kabul ediyorsan Bajaj alırsın. Motor ile ilgili sıkıntı çıkarmadı diyelim. Muhakkak elektronik problem yaşarsın. Küçük motorları çok zorlayan bir millet olduğumuz için. Bu markalar bizim elimizde kalır.

Birde Bajaj da şöyle bir durum var. Sorun söylemek, bir sorundan bahsetmek vatan hainliğine giriyor. Hemen ihrac ediyorlar gruptan yahu arkadaş bir motosiklet sorunlu ise sorunludur. 7000 TL ye satılırken bunları görmezsin ama fiyat uçar giderse gözüne batar.

CBF150 var YBR125 var TVS180 var. Bunlar bozulabilen motosikletler değil. Çok zor çok nadir problem çıkarır. Ama Bajaj da giderken lastiğin çıksa aman karşiiiim söyleme kimseye makinenin fiyatı düşmesin filan gibi bir tavır alıyor herkes.

Bazıları da tasarımı filan güzel diyor. Ben çok şekilci bir insanım yalan yok. İşim gereği tasarım çok takip ettiğim bir konu. Bajaj Boxer güzeldir mesela. İlkeldir bozulmaz ve temel bir motosiklete benzer.

Ancak Pulsar' a bakıyorum. Bende yarattığı hissiyat çok kekremsi çok sığ. Daha güzel boklarım olmuştu galiba. Yani bir şey bu kadar çirkin olabilir.
    Hintliler çok pis ama çok renkli insanlar. Ağzında 5 diş var 3' ü altın. Pulsar bu haleti ruhiyenin dışa vurumu gibi.

Temel ve teknolojik olmayan bir motosiklet al bütçe buna daha yatkın. Şekilci olacaksan Boxer iyi bir çözüm. Uzun vadede YBR olur CBF olur sıfır olmak zorunda değil. İyi araştır temizi elbet bulunur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:12 ----------

Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuba CR1 (veya CR1-S) hangisini bulursanız artık, tüm bayileri tek tek arayabilirsiniz, başka illerde de olsa.

Web sitesinden tüm illerdeki bayilerin numaralarına ulaşabilirsiniz.

Ben benimkini Antalya'dan İlhan Motor'dan almıştım.

Fiyat / Performans olarak harika motor! Hele 5 bin liralara indilerse nakitte, hiç kaçırma. 2. elini 4 bin lere vermeye çalışıyorlar malum sitede...

Mevsim olarak da tam alma zamanı aslında; ellerindekini eritmeye çalışıyor bayiler genelde bu aralar. Ben benimkini 4 sene önce kasım ayında almıştım.

4 yılda 12 bin km yaptım.

Hala da duruyor.

Satsam üzülcem sanki; ta öyle memnunum

Ara ara KızılDana yerine Kubazaki'yi kullanıyorum hala yine; çocuklar gibi şen oluyorum

Bir kere gidon açısı daha geniş... Otopark çıkışında dar alanda ayaklar yerde ileri geri ittirip kaktırırken dananın boynunu döndüresiye Kubazakiyle çoktan dönmüş çalıştırmış çıkmış oluyorum. Şehir içi trafikte daha kıvrak manevra imkanı sağlıyor duran araçların arasından ...

Bulabilirsen, özetle, Kuba CR1(S) tavsiye ederim.

Olmadı 2. eline bakabilirsiniz...
    Duke 200 139 kg BN251 143 kg sınıfındaki en hafif motosikletlerden biri. Niye dana diyorsun hocam Tek silindir Kawasaki KL250 bloğunun iyi bir taktlidi. Arazi makinesi gibi kalkar. Dana deme Tay de Tavşan de

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Doğrusu danayı övgü maksatlı kullanıyordum . 150 cc'den sonra bu ilk 250 cc'ye binişim. Bu BN251 harbi dana gibi

Dana, ele avuca sığmayan, güçlü kuvvetli anlamlarında ... Cüsse olarak da daha iri ... Gerçi bunlar BN251 sayfanın konusu... Tabii BN251'den de memnunum.

Tay olmaz, tavşan hiç olmaz ama başka bir isim gelirse aklıma düşüneyim ... Dana güzel özetliyor gibi aslında
    oialdemir bunu beğendi.

motorcrus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cıbır
    herkes bişey öneriyor ne alacağız şaşırdık mecbur alacağim bir motor kurumsal firma sagolsun bölgemi değiştirdi gideceğim yerden belediye otobüsü geçiyor sadece sıkıntı olacak aklımda ybr 125 var ama uzun yolda sıkıntı boy 1.85 :(

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)