Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sürücü Kursu Sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    zebercet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    - / Benelli TNT 250 / Hero Hunk
    Merhabalar, yaşım 20 A2 ehliyet almayı düşünüyorum. Daha öncesinde B sınıfı ehliyetimi almıştım, öncesinde ehliyetimi aldığım yere gittim. Bana verdiği fiyat 900 TL ve direksiyon sınav parası içinde. Ancak şöyle bir sorun var ki, sonrasında gittiğim yerlerde dahil, sürekli sorulan "motor kullanmayı biliyor musun?" sorusuna hayır dediğimde yalniz biz motor ehliyeti vermiyoruz, "nasil" diye sorduğumda ise sadece vitesli motosiklet öğretiyoruz. Üzerinde durmasını, denge sağlamayı falan öğretmiyoruz dedi. Açıkcası pek anlamadım.

Gittiğim diğer sürücü kursları ise 1010 TL + 100 TL ücret istediler. İstanbul Anadolu Yakası'nda daha uygun fiyatlara eğitim de alabileceğim bir sürücü kursu önerebilir misiniz?

Almayı düşündüğüm motosiklet ise RKS Titanic 150-S şuan 6500 TL gibi bir fiyatı var. 6500 + 1500 ehliyet + 1000 ekipman derken bütçemin neredeyse iki katı bir fiyat söz konusu oluyor ve açıkcası nereden kısarsam kardır diyerek sürücü kursu önerilerinizi bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aslında demek istediği bisiklet binmeyi biliyor musun olabilir

bisiklet binmeyi bilmeyen birisine dengesi , direksiyon kontrolü vs herşeyi baştan öğretmek gerekir, adamlar en temelden uğraşmak istemiyordur.

Bisikletle bile düşüp durdugumuzu düşünürsek motosiklet hasar alır diye korkuyo olabilirler
    zebercet bunu beğendi.

blk_pasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda SH300i NF02
    Alıntı zebercet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, yaşım 20 A2 ehliyet almayı düşünüyorum. Daha öncesinde B sınıfı ehliyetimi almıştım, öncesinde ehliyetimi aldığım yere gittim. Bana verdiği fiyat 900 TL ve direksiyon sınav parası içinde. Ancak şöyle bir sorun var ki, sonrasında gittiğim yerlerde dahil, sürekli sorulan "motor kullanmayı biliyor musun?" sorusuna hayır dediğimde yalniz biz motor ehliyeti vermiyoruz, "nasil" diye sorduğumda ise sadece vitesli motosiklet öğretiyoruz. Üzerinde durmasını, denge sağlamayı falan öğretmiyoruz dedi. Açıkcası pek anlamadım.

Gittiğim diğer sürücü kursları ise 1010 TL + 100 TL ücret istediler. İstanbul Anadolu Yakası'nda daha uygun fiyatlara eğitim de alabileceğim bir sürücü kursu önerebilir misiniz?

Almayı düşündüğüm motosiklet ise RKS Titanic 150-S şuan 6500 TL gibi bir fiyatı var. 6500 + 1500 ehliyet + 1000 ekipman derken bütçemin neredeyse iki katı bir fiyat söz konusu oluyor ve açıkcası nereden kısarsam kardır diyerek sürücü kursu önerilerinizi bekliyorum.
    fiyat nedir ne derler bilmem ama eğitim istiyorsan gelişim sürücü kursuna bak derim sıfırdan öğretiyorlar.
    zebercet bunu beğendi.
    Faith makes all things possible.
    Honda SH300İ NF02 Owned. / Yamaha BWS100 Owned. / Honda CBX250 Twister Sold. / Honda CBR125R HRC Sold. / Honda PCX125 Limited edition Sold. / Asya Polo 50 139QMBGY6 Sold.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Ben de Gelişim diyecektim, Kadıköyde. Anadolu yakasında pratik olarak öğreten başka bilmiyorum. Ben ucuz bir yerden aldım ama sınavdan önce temel eğitime gittim başka yere. 2 günde öğrettiler, kursa kalsak halimiz perişandı. Kurstaki eleman (eleman diyorum çünkü eğitmen hiç değil) hiç bilmeyen bir kızı motorun arkasından tutarak öğretmeye çalışıyordu. Çok uğraştı denge falan sınav günü geldiğinde onu sınava sokmadılar. Bir sonraki tarihe girecek dendi bilmiyorum sonra öğrenmiştir herhalde.
    zebercet bunu beğendi.

Goztepe/Sahrayiceditte Yesil İsik surucu kursu var orayi tavsiye ederim ekrem hoca ile halil hoca superdir ogretirler. Zaten kendi pistleri var gelisim de oraya geliyor ama gelisim sadece cuma cumartesi pazar geliyor. Yesil isik ogrenci sayisina gore bazen carsamba persembe cuma cumartesi pazara kadar cikiyor. Pist kursa cok yakin zaten fiyatini bilmiyorum ama kesinlikle tavsiye ederim
    zebercet bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    İstanbul il sınırları dahilinde sürücü kurslarında kaymakamlık tarafından belirlenmiş ayrıntılı bir Taban Fiyat Uygulaması vardır.

Aksi durumun tespiti halinde doğrudan kurs kapatma ve on binlerce liraya varan cezalar uygulanmaktadır.

İstanbul il sınırları dışından çok daha ucuza ehliyet alabilirsiniz.

Ancak unutmayın ki ne kadar ekmek o kadar köfte. Hem ucuz olsun hem derleri tam olsun hem motosikleti yeni ekipmanı tam olsun hem herşeyi öğretsin... Eh biraz da mantık di mi
    zebercet bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 125 ABS
    Anadolu yakasını bilmem ama bu işte en iyi yer motto akademinin kursu olan GİZ Sürücü Kursu.
    zebercet bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında demek istediği bisiklet binmeyi biliyor musun olabilir

bisiklet binmeyi bilmeyen birisine dengesi , direksiyon kontrolü vs herşeyi baştan öğretmek gerekir, adamlar en temelden uğraşmak istemiyordur.

Bisikletle bile düşüp durdugumuzu düşünürsek motosiklet hasar alır diye korkuyo olabilirler
    Açıkcası soruyu ben de tam anlamlandıramadım, dediğiniz gibi olabilir.

Alıntı blk_pasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fiyat nedir ne derler bilmem ama eğitim istiyorsan gelişim sürücü kursuna bak derim sıfırdan öğretiyorlar.
    bakacağım, cevap için teşekkürler.

Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de Gelişim diyecektim, Kadıköyde. Anadolu yakasında pratik olarak öğreten başka bilmiyorum. Ben ucuz bir yerden aldım ama sınavdan önce temel eğitime gittim başka yere. 2 günde öğrettiler, kursa kalsak halimiz perişandı. Kurstaki eleman (eleman diyorum çünkü eğitmen hiç değil) hiç bilmeyen bir kızı motorun arkasından tutarak öğretmeye çalışıyordu. Çok uğraştı denge falan sınav günü geldiğinde onu sınava sokmadılar. Bir sonraki tarihe girecek dendi bilmiyorum sonra öğrenmiştir herhalde.
    Gelişim kursu ile yarın görüşürüm muhtelemen, cevap için teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:54 ----------

Alıntı gaddarnahra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Goztepe/Sahrayiceditte Yesil İsik surucu kursu var orayi tavsiye ederim ekrem hoca ile halil hoca superdir ogretirler. Zaten kendi pistleri var gelisim de oraya geliyor ama gelisim sadece cuma cumartesi pazar geliyor. Yesil isik ogrenci sayisina gore bazen carsamba persembe cuma cumartesi pazara kadar cikiyor. Pist kursa cok yakin zaten fiyatini bilmiyorum ama kesinlikle tavsiye ederim
    Yeşil Işık sürücü kursu'da artık aklımda, cevap için teşekkürler.

Motosikleti
    R25

Açıkcası kurs hocaları motosiklet sürmeyi bilmediği için bu soruları sorup ona göre kayıt alıyorlar, diğer konu rks ye para vermeyin bir arkadaşımız aldı şasi sağ taraftan kırılmış kaza vs yok, egzozdan sesler geliyor motor el marşında geç alıyor bazen almıyor, şimdi kullanıma bağlı diyeceksiniz evet doğruluk payı olabilir ama örnek olarak bir Apache alsan canınıda çıkarsan böyle sorunlar ile karşılaşmazsın. Alabilirsen Apache al derim sıfır olmasına gerek yok bir kaç bin km deki motorları o fiyata alabilirsin rodajı düzgün yapılmışsa hem rodajdan kurtulursun hemde ilk 500 bakım masrafı vs kurtulursun.

Arkadaşlar aynı sorunu bende yasadım.Bu nedenle kurstan bağımsız olarak hondanın eğitim akademisinde 2 gün eğitim aldım.Hiçbirşey bilmeden 2 gün sonunda herşeyi öğrendim tavsiye ederim.Eğer sıfır bilginiz varsa doğrusunu öğrenerek başlamak uzman eğitmenlerden ders almak harika tavsiye ederim.

https://safetyturkiye.com/egitim-programlari

Motosikleti
    Arkadaşlar bugün tekrardan sürücü kursu ile görüşmeye gittim, 700 TL Kurs + 100 TL Direksiyon Sınav ücretinde anlaştık. Ancak motor eğitimi vermediklerini söylediler. Yalnızca 1 saat eğitim varmış o kadar! Sınavdan korktuğumdan da değil ama peki ya kalirsam diye sorduğumda, 270 TL tekrardan ödeme yapmam gerektiğini söyledi. Ciddi anlamda sinir, stres oldum bu ehliyet konusunda. Motor kullanmayı sürücü kursu tarafından öğrenmemem ayrı, ekipman alacak paramın ehliyet ile ayrı masrafta olması canımı sıkıyor.

Artık süreci biraz daha uzattım ama düzgün bir sürücü kursuna gitmek istiyorum, lütfen biraz indirim yapabilecek yerler olsun. Gelişim sürücü kursu'na sorduğumda taban fiyattan bile yüksek fiyat söylediler. Önerilerinizi dinlemeye devam ediyorum...

Almayı düşündüğüm motosiklet olarak 5000 TL'e kadar 2.El TVS Apache RTR 150 düşünüyorum.

hocam ben Mayıs'ta gelişim'e gittim ve gayette memnun kaldım. Adamlar gerçekten öğretmeye çalışıyorlardı bize öyle ki sıkılıp bırakmak isteyenlere 2 tur daha at tam olmadı falan diyorlardı. Ben gayet memnun kaldım.

Büyük Anadolu sürücü kursu var ben ordan uygun fiyata aldım Anadolu yakasında kursu var mı bilmiyorum ama ayrıca motosiklet eğitimi veriyorlar hatta ben bilmiyordum 4 ay boyunca 2 haftada bir eğitim aldım hiç bir sorun olmadı diğer kurslar 2 ders verip sınava sokuyorlardı

Motosikleti
    Alıntı b0ddah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam ben Mayıs'ta gelişim'e gittim ve gayette memnun kaldım. Adamlar gerçekten öğretmeye çalışıyorlardı bize öyle ki sıkılıp bırakmak isteyenlere 2 tur daha at tam olmadı falan diyorlardı. Ben gayet memnun kaldım.

Gelişim Sürücü Kursu 1200 TL Kurs + 100 TL direksiyon dedi. Yeşil Işık Sürücü Kursu ile görüştüm, 1000 TL Kurs + 100 TL direksiyon dediler, Göztepe'de pistleri varmış sanırım. Teşekkür ederim cevabınız için.

ashes35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R --> CBR 650F
    Alıntı b0ddah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende ocakta gelişimden aldım. Gayet iyiler

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    a2 ehliyetin belli kısıtlamaları var tavsiyem a sınıfı almanız ve birdaha bu işlerle uğraşmamanız. Şu an kanun sistem nedir bilemiyorum. 2 gün önce bir arkadaşım kursa yazıldı a2 diye kayıt etmişler uyardım a ya çevirdiler sizinde direk a sınıfı alma şansınız varsa a sınıfı alın. Sanıyorum 24 yaş sınırı var

Motosikleti
    Mt-125

Ehliyet konusunda bir fikrim yok ama motordan biraz kısabilirsin bütçeni aşıyosa. eğer karışalayabilirim dersende ekipmanına biraz öncelik ver

Motosikleti
    F 650 GS (2005)
    Ülkenin ekonomik koşulları belli.
    Herşeyden sonuna kadar kısmaya çalışıyoruz.

Ya da bir işe başlarken bütçe belirleyip, asgari gerekleri göz önüne almıyoruz.

Ucuz bulduğunuz bir sürücü kursuna giderek, ehliyeti cebinize koymakla bitmeyecek iş.
    O sürücü kursunda sadece motosiklet üzerinde durmayı öğreneceksiniz. Motosikletin dinamikleri, sürüşteki teknikler, panik durumunda yapacaklarınız...
    Eğer bunları zaman içinde kendim öğrenirim diye düşünüyorsanız, kendi kendinize öğrenmek hem en yavaş, hem de en pahalı yöntemdir. İşin içine motosiklet girince de en tehlikeli yöntem olarak adlandırabiliriz.

Bütçeyi tekrar değerlendirin. İlk etapta pahalı bile görünse, işi bu olan eğitim kurumlarından eğitim almanızı öneririm. Ehliyet alma aşaması da daha sorunsuz geçecektir.

Motosikleti
    İlginiz için teşekkür ederim, Gelişim Sürücü Kursu ile anlaştım. İlk etapta çok ilgililerdi, evraklarımı tamamlayıp, kayıt işlemini tamamlayacağım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)