Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Trafik Sigortası Yaptırmalı Mıyım?

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Yaklaşık bir yıl önce sigortam bitti. Gecikme zammıyla birlikte 500 lira gibi bir rakam çıkıyor. Muayenede bir kaç güne doluyor. Sigortam netten fiyat aldım. Bu fiyata yeniletmeyi düşünmüyorum. Sormak istediğim iki konu var:

1- Önerebileceğiniz bir sigorta şirketi var mı? daha uygun fiyat verebilecek.
    2- Çevirmede hemen arayıp sigortayı telefonla yaptırabilir miyim? Böyle bir uygulama var mı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    Ben quickden yaptım 461 tl

Dr.Aequitas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Vulcan VN 900 Classic
    Geciktikçe ödeyeceğin bedel de artacak. Niye daha fazla bekliyorsun ki? Sigorta ücretinin birkaç katı ceza yemeyi mi bekliyorsun?
    Ayrıca çevirme anında hemen arayıp sigorta yaptırabileceğine inanıyor musun gerçekten?
    BondGirl007 bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kazaya karışsan karşıdaki hasarı nasıl karşılayacaksın?

hocam zaten 400 civarında sigorta parası, öyle fazla bi tutar çıkmamış sana.

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Quick ten gecen yıl yaptırmıştım 354 tl. Bu yül 400 tl civarı bekliyorum. Arkadaşlar bu yıl 400 tl civarı yaptırdı çünkü.

SBN sigortadan 5 taksik 350ye yaptırdım.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Alıntı Dr.Aequitas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geciktikçe ödeyeceğin bedel de artacak. Niye daha fazla bekliyorsun ki? Sigorta ücretinin birkaç katı ceza yemeyi mi bekliyorsun?
    Ayrıca çevirme anında hemen arayıp sigorta yaptırabileceğine inanıyor musun gerçekten?
    Gecikme cezası % 50 ile sınırlı. Zaten benim sigorta sınıra ulaştı artık artmayacak. Sigortayı da o arada yaptırmak polisin insiyatifine kalmış.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:04 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SBN sigortadan 5 taksik 350ye yaptırdım.
    bende teklif aliyim buradan.

murattatoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilla RS660
    Alıntı hasangazili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecikme cezası % 50 ile sınırlı. Zaten benim sigorta sınıra ulaştı artık artmayacak. Sigortayı da o arada yaptırmak polisin insiyatifine kalmış.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:04 ----------

bende teklif aliyim buradan.
    '' polisin insiyatifine kalmış. '' böyle bir şey yok hocam , 1-2 gün geçse tamam ama yıl geçmiş . Aracını bağlarlar çok güzel de bir ceza kitlerler ondan sonra istersen öde ister ödeme derler
    TATOĞLUBİLİŞİM

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Biz enayiyiz zaten sigorta yaptırarak..

İnşallah aracın kitlenir. ağır bi ceza yersin!!!
    birbilent, BondGirl007 ve Dr.Aequitas bunu beğendiler.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Benim 230 tl anadolu sigorta . Herhalde yaş ve hasarsızlık çok etki ediyor.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Alıntı murattatoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    '' polisin insiyatifine kalmış. '' böyle bir şey yok hocam , 1-2 gün geçse tamam ama yıl geçmiş . Aracını bağlarlar çok güzel de bir ceza kitlerler ondan sonra istersen öde ister ödeme derler
    Hoşuna mı gidecek?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:44 ----------

Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz enayiyiz zaten sigorta yaptırarak..

İnşallah aracın kitlenir. ağır bi ceza yersin!!!
    Başka bedduan var mı? Allah ateşler de salsın mı ?

Ulan sanane yaptırırım yaptırmam. Kaza yaparsam ben ödeyeceğim. Ceza yersem ben ödeyeceğim. Sana giren çıkan ne?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:46 ----------

Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim 230 tl anadolu sigorta . Herhalde yaş ve hasarsızlık çok etki ediyor.
    Evet hasarsızlık çok etki ediyor. Hangi şirketten yaptırdınız? Bende bir fiyat aliyim.

Arkadaşlar sigorta yaptırmamış ise yaptırımlarını kabul etmiştir.

Motosiklet ile gider lüks bir araca vurur, karşı tarafın binlerce lira hasarı çıkar vs. bunu göze almış, kendi bileceği bir durum. Girdiği risk büyük farkında.

Ancak bunu eleştri olarak değil yorum olarak yapıyorum, 500 tl'lik bir sigorta konusunda indirim için bu denli düşünüyorsan muhtemel bir kaza anında masrafı ödeyecek gücün yoksa ciddi ciddi sıkıntılar yaşarsın. Kendimden biliyorum, lisedeyken bisiklet ile taksiye çarpmıştım, taksi de panikle çöpe girmişti. Muhtemel su anın parası ile 1000 tl civarı bir masrafı vardı ve ciddi bir süre ödemek için uğraşmam gerekti.

O nedenle dikkatli olmakta fayda var.

Ziraat Sigortayı öneririm(Ziraat Bankası şubelerinden yaptırılıyor), şimdiye dek hep en düşük ödemeyi oradan aldım ve son iki motosikletimin trafik sigortalarını oradan yaptırdım.
    Muhtemelen otomobilimi de (hatta belki kasko da dahil) oraya geçirmeyi düşünüyorum. Sigortam.net hikaye, en düşük biz veririz diyorlar ama ben hep daha düşüğünü buluyorum.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    108 lira cezası var.

Polislere şaklabanlıkta başarılı olunamaz da sisteme girmeden sigortacı telefonla aranıp zorunlu trafik sigortası yaptırılamazsa, aracı da aynı zamanda bağlamaları ve çekici çağırıp otoparka çektirmeleri gerekiyor.

Bu aşamada aslında, sadece 108 TL cezayı öderim, aracı bağlatmadan sigortacıyı telefonla ararım gibi bir çözüm çok mantıklı gözükmüyor çünkü, cezayı neye göre kesecekler, madem sistemde sigortalı gözükünceye kadar bekleyecekler de? Ceza kesmekten de vazgeçmeleri gerekir ki, bu çok da ihtimal dahilinde değil... Tabii hüner hünerdir, bir şey diyemem ...

Sonrasında, hemen otoparka gidip sigortamı telefonla yaptırdım, verin aracımı denilemiyor. Emniyete gidip belge almak gerekiyormuş. Ruhsat sahibi bizzat kendisi gidecek oraya da... Sonrasında otoparka gelip araç alınabilir. Tabii çekici ücreti ve otoparkta kalma bedeli de ödendikten sonra.

100 lira cekici tutsa. 50 lira otoparktutsa 2 günlük, etti 150 + 108 = 250 lira ...

Trafik sigortasının 500 lira olduğu dikkate alındığında ve kaza sonrası maddi külfet ayrı tutulmak üzere, sırf yaptırmamanın cezası olaraktan 250 lira ile 2 kere çevirmeye takılma hakkı hesap edilebilir

Yıl içerisinde çevirmeye takılma riskiniz 2 kereden az ise sigorta yaptırmayıp sadece çevirmede cezasını ödemek, ihtimal hesapları açısından daha karlı gibi

Yalnız; kaza riski dikkate alındığında ... ha, yok, burası dikkate alınmıyordu; bize bir şey olmaz, olursa da sittin sene (60 sene) ödenir...

Eh, bu durumda, çevirmeye 2 kereden fazla denk gelmemek kaydıyla, yaptırmadan devam etmek karlı görülebilir.

İlave not; her kolluk kuvvetine neredeyse ceza kesme yetkisi verildiği ve acayip ceza geliri ihtiyacı olduğu şu dönemde çevirmelerin artacağını öngörmek için kahin olmaya gerek de yoktur.

Boşver, devam...

dostum motorla bi yere çarpıp hasar verirsen başın büyük derde sokarsın. hele yayalara çarparsan iliklerine kadar sömürürler bak. şakası yok bi an önce yaptır. büyük risk.
    yawuz58 ve _chaotic_ bunu beğendiler.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Sigorta yaptırmayarak hangi riski alıyor acaba.Muhtemelen kaza yaparsa kaçacak. Plaka yada kamera kaydı bulunmazsa uğraş dur.Sanıyormusunki 400tl ye sigorta yaptırmayan adam kaza yapacak durup tüm hasarı karşılayacak.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    demek 1 yıldır sigortasız dolaşıyorsun! sen zeka küpü, sen ki bir deha, eğer ki sen çok akıllı, neden o zaman ki bunu burada paylaşmak? sen bilmiyor ki millet kızacak? haberin yok ki var millette ağrı karın!

yani benim sigorta 9 ay önce bitti ve kimin haberi var? söylemiyorum, söylemem çünkü sigorta ödeyenler fesadından çatlayacak ve bu kıskançlık ile iğnelemeye başlayacaklar. sokacaklar arı gibi

polisten uzak dur, kaza yapma bu kadar basit... kaza yapmamak tamamda güvenlik birimlerinden uzak durabilme bazen mümkün olmuyor, o çok önemli.

ben 2017 yılının ilk ayında 1400 liraya bir kez sigorta yaptırdım ve sigortacıların gördü göreceği rahmet o idi. daha alırlar babayı.

https://www.youtube.com/watch?v=zyAd...=youtu.be&t=11

şaka yapıyorum, ben sigorta yaptırmıyorum ve bunu daha dün bile yazdım galiba bir yorumumda. yaptırmıyorum aga...

vergi adaleti olmayan bu ülkede kaçabildiğim her vergiden kaçıyorum her vergiden!
    Shrieker bunu beğendi.

cenıfır lopez kalçalarını daha ucuza sigortalamıştır , 1400 ne yav
    Olcay Avşar bunu beğendi.

murattatoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilla RS660
    Fatih bey plakanız sanırım '' 34 N 6023'' Şikayetinizi ediyorum bakalım sigortasız gezmeniz için bir cezai bedel öder misini ne olur . Şu mesajınızı da kopyaladım ek olarak https://www.cimer.gov.tr/ e şşikayet ediyorum halkı vergi ödememeye şevk ediyorsunuz diye. Hayırlısı bakalım.

iyi günler diğer arkadaşımızın da plakasını bulup ek şikayet açıyorum.

Biz enayiyiz demek ki , devlete vergisini ödemeyen den her şeyi beklerim.
    Dr.Aequitas bunu beğendi.

uu ceymis bond

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)