Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Trafik Sigortası Yaptırmalı Mıyım?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Wing750 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Alıntı hasangazili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaçak elektrik konusunu hiç açma. Konuşuyorsun bir yere kadar benim sigorta yaptırmamamla senin sigortanın yüksek çıkmasını açıklayamıyorsun.

Arabamın sigortası 350 lira motorunki 440 lira boş konuşmayın. İspat etmeye gerek bile duymuyorum
    Şunu okursanız sigorta yaptırmadığınız için başkaları nasıl zarar görüyor anlayabilirsiniz. Sizin ödemediğiniz sigorta primi, verdiğiniz zarar tutarı da diğer sigorta yaptıranlara paylaştırılıyor.
    http://www.sigortagundem.com/haber/s...i-asti/1161278

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Alıntı Wing750 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şunu okursanız sigorta yaptırmadığınız için başkaları nasıl zarar görüyor anlayabilirsiniz. Sizin ödemediğiniz sigorta primi, verdiğiniz zarar tutarı da diğer sigorta yaptıranlara paylaştırılıyor.
    bunlar sigorta şirketlerinin zararını halkın üzerine yıkmasından başka birşey değil. Adam sigortasını yaptırmış kurala uymuş. Sen uymayan adamın yükünü vazifesini yerine getiren adamın üzerine yüklüyorsun. Ne kadar adaletli. Sigortasını yaptıran adamın sorunu değil ki git bir şekilde yaptır sigortasını sigorta yaptıranın sorunu değil ki. Ben çalıştığım şirkette muhasebede ki evrakları girmiyim patron da benim evraklarımı alsın çok çalışan elemanlara dağıtsın o zaman. İşleyiş de büyük sıkıntılar var kanımca.

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Ya arkadaşım bu konuşuldu. Ben birine çarparsam kişi hastane masraflarını güvence hesabından alıyor. Sonra devlet benden bu parayı fayizye icra ediyor. Durum bundan ibaret.

Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Ya arkadaşım bu konuşuldu. Ben birine çarparsam kişi hastane masraflarını güvence hesabından alıyor. Sonra devlet benden bu parayı fayizye icra ediyor. Durum bundan ibaret.
    Siz en iyisi elektrik, su da ödemeyin. Sizin bakış açınızla yakalanmazsan sorun yok. Yakalanırsanız ödersiniz cezasını. Durum bundan ibaret nasılsa.
    YZFR25 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araç trafik sigortası fiyatı her yıl,

Aracınızın bir önceki yıldaki hasarsızlık puanı,
    Model marka özellikleri,
    Aracın kullanıldığı ilin trafik yoğunluğu
    Mevcut yıl (sigorta yaptırdığınız yıl) için belirlenen prim miktarının optimize edilmesi ile belirlenir.

Son madde sanırım konunun neden kaçak elektrik ile bağdaşlaştırıldığını açıklıyordur.
    Biraz daha açarsan bunu bilmek istiyorum.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tamam sen kaza yaptın. karşı tarafa 300 000 tl (ölümlü kaza allah korusun) ödemen için fatura çıktı. sen sigortalı değilsin. fon ölen kişinin ailesine bu parayı veriyor. sana da dava açıyor. şimdi bana söyler misin? senin 300 tl ödeyecek güçün yokken 300 bin tl yi nasıl ödeyeceksin? hiç bir mal varlığın yoksa haciz gelecek bişey yok. ee en kötü hapise atılır sonra bahçeli çıkar bi af der salıverirlirsin. ee bu 300 000 turkish papel kimin cebinden çıktı?
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya işte arkadaş biraz ezbere konuşmayı seviyorum.
    geçende de yok avrupada ehliyet tr de ki kadar pahalı değil de falan diyordu...
    Burada yanlış anlaşılma olmuş arkadaştan özür diliyorum.

Hem iftira atıyorsun hem yalan söylüyorsun. Ben ne zaman Avrupada ehliyet Türkiyede ki kadar pahalı değil dedim.
    Ah be bebişim. Ben sana mı dedim onu söyledin diye.
    bir bak bakalım kimin yazısına alıntı yapmışım. o kimin yazsına alıntı yapmış..
    Neyse sen onu anlayamıyacaksın zaten bu sigorta olayını anlayamadığın gibi. fatih.met nickli arkadaş için dedim o avrupa türk ehliyet muhabbetini!

Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    tamam sen kaza yaptın. karşı tarafa 300 000 tl (ölümlü kaza allah korusun) ödemen için fatura çıktı. sen sigortalı değilsin. fon ölen kişinin ailesine bu parayı veriyor. sana da dava açıyor. şimdi bana söyler misin? senin 300 tl ödeyecek güçün yokken 300 bin tl yi nasıl ödeyeceksin? hiç bir mal varlığın yoksa haciz gelecek bişey yok. ee en kötü hapise atılır sonra bahçeli çıkar bi af der salıverirlirsin. ee bu 300 000 turkish papel kimin cebinden çıktı?
    300 lira ödemek istemiyorum çünkü gereksiz buluyorum. Ayrıca ben motosikletle birini öldüren hayatımda bir kere duydum oda herkesin tanıdığı Barkın Bayoğlu. Kaza sonrası dava açılmıştı. Sonuçlandı mı bilmiyorum. Kazanın oluş şeklinden rahmetli yayanın da en azından kısmende olsa kusurlu olduğu anlaşılıyor. Yaya geçidinde yayaya çarpması lazım ki motorcunun yüzde yüz kusurlu bulunsun. Ha diyelimki oldu evimi satarım arabamı satarım üstüne bide motoru satarım yinede öderim. Bu seni ilgilendirmez. Nasıl ödeyeceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:44 ----------

Ah be bebişim. Ben sana mı dedim onu söyledin diye.
    bir bak bakalım kimin yazısına alıntı yapmışım. o kimin yazsına alıntı yapmış..
    Neyse sen onu anlayamıyacaksın zaten bu sigorta olayını anlayamadığın gibi. fatih.met nickli arkadaş için dedim o avrupa türk ehliyet muhabbetini!
    tamam kusura bakma ben kendime alındım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:45 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araç trafik sigortası fiyatı her yıl,

Aracınızın bir önceki yıldaki hasarsızlık puanı,
    Model marka özellikleri,
    Aracın kullanıldığı ilin trafik yoğunluğu
    Mevcut yıl (sigorta yaptırdığınız yıl) için belirlenen prim miktarının optimize edilmesi ile belirlenir.

Son madde sanırım konunun neden kaçak elektrik ile bağdaşlaştırıldığını açıklıyordur.
    Eğer bu sigorta şirketleri hesap yaparken geçen yıllardaki ödedikleri miktara göre hesap yapıyorlarsa kimsenin bana bir şey demeye hakkı yok. Ama trafikteki bütün araçlara göre hesap yapıyorlarsa yani sigortasız araçları da kaza oranına dahil ediyorlarsa siz haklısınız.

300 lira ödemek istemiyorum çünkü gereksiz buluyorum. Ayrıca ben motosikletle birini öldüren hayatımda bir kere duydum oda herkesin tanıdığı Barkın Bayoğlu. Kaza sonrası dava açılmıştı. Sonuçlandı mı bilmiyorum. Kazanın oluş şeklinden rahmetli yayanın da en azından kısmende olsa kusurlu olduğu anlaşılıyor. Yaya geçidinde yayaya çarpması lazım ki motorcunun yüzde yüz kusurlu bulunsun. Ha diyelimki oldu evimi satarım arabamı satarım üstüne bide motoru satarım yinede öderim. Bu seni ilgilendirmez. Nasıl ödeyeceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:44 ----------

tamam kusura bakma ben kendime alındım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:45 ----------

Eğer bu sigorta şirketleri hesap yaparken geçen yıllardaki ödedikleri miktara göre hesap yapıyorlarsa kimsenin bana bir şey demeye hakkı yok. Ama trafikteki bütün araçlara göre hesap yapıyorlarsa yani sigortasız araçları da kaza oranına dahil ediyorlarsa siz haklısınız.
    Sen anlamakta zorluk mu çekiyorsun, troll müsün? yoksa??? ne ayaksın bilader.

Motosikletle öldürdüğünü görmemişmiş. bak kardeşim sen başka bi motorcuya çarpıp öldürebilirsin. kırmızı ışıkta yaya geçinde çarpabilirisn. öndeki arabaya çarpıp o da hakimeyitini kaybetip şaranpolden uçabilir başka raca çarpıp öldürebilir. yani sen sonuç olarak bir kazada ölüme sebebiyet verebilirisn.

istemiyorum ne demek? o zaman sen ssk primini de ödeme, sen vergi de ödeme, sen tuvalete gidince sıçtın diye o 1 tl yi de ödeme. allahın suyunu kullanıyorsun diye su faturası ödeme, bunları bende gereksiz buluyorum. ödeme.
    bu kadar saçma bir mantık olabilir mi? neyse bilader senin yaşın ufak anlaşılan. aklın biraz kıt daha büyümen lazım. hadi bye

Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Bu arkadaş en güzel dersi kendisi gibi düşünen birisiyle çarpışınca alır. Gerçi herhangi bir kazada da fikri yine tamamen değişir ama...
    hasangazili bunu beğendi.

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    bence konu başlığında ki sorunuza güzel cevaplar aldınız. Sigorta yaptırmıyorum diye hala da devam ediyorsanız konu başlığı siz ne derseniz deyin ben yaptırmayacağım olmalıydı. Umarım başınıza bişey gelmeden sigortanızı yaptırırsınız da sonradan başınızı duvarlara vurmazsınız.
    hasangazili bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200

istemiyorum ne demek? o zaman sen ssk primini de ödeme, sen vergi de ödeme, sen tuvalete gidince sıçtın diye o 1 tl yi de ödeme. allahın suyunu kullanıyorsun diye su faturası ödeme, bunları bende gereksiz buluyorum. ödeme.
    bu kadar saçma bir mantık olabilir mi? neyse bilader senin yaşın ufak anlaşılan. aklın biraz kıt daha büyümen lazım. hadi bye
    Vergi ödememekle bur bir mi? Devletin yolunda motor sürüyoruz. Otobüsüne metrosuna biniyoruz. Güvenliğinden faydalanıyoruz. Tabiki vergi vereceğim. Ama sigorta yapmadığım için kimsenin bir şeyini kullanmıyorum.

Vergi ödememekle bur bir mi? Devletin yolunda motor sürüyoruz. Otobüsüne metrosuna biniyoruz. Güvenliğinden faydalanıyoruz. Tabiki vergi vereceğim. Ama sigorta yapmadığım için kimsenin bir şeyini kullanmıyorum.
    ssk yı ödeme. hasta olunca paranla tedavi olursun tıpkı kaza anında paranla zararı karşılayacağın gibi.
    veya bankadan kredi çektiğin zaman bankacıya bilader ben sigortaya karşıyım sigorta yaptırmıyorum diyebiliyor musun?
    arndiol bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    ssk yı ödeme. hasta olunca paranla tedavi olursun tıpkı kaza anında paranla zararı karşılayacağın gibi.
    veya bankadan kredi çektiğin zaman bankacıya bilader ben sigortaya karşıyım sigorta yaptırmıyorum diyebiliyor musun?

Diyorum da kendim söylüyorum kendim dinliyorum. Durumun böyle olması bankacının haklı olduğu anlamına mı geliyor. Ferdi kaza sigortası yaptırdım. Adamlar motosikletle yapılan kazayı teminat altına almıyormuş. İptal edene kadar bir sürü uğraştık. Gelde bunlara para kazandır. Hepiniz sigorta şirketlerini savunuyorsunuz farkında olmadan.

Diyorum da kendim söylüyorum kendim dinliyorum. Durumun böyle olması bankacının haklı olduğu anlamına mı geliyor. Ferdi kaza sigortası yaptırdım. Adamlar motosikletle yapılan kazayı teminat altına almıyormuş. İptal edene kadar bir sürü uğraştık.
    cidden sen ya bizimle dalga geçiyorsun, ya da anlamanda, olayları idrak etmende gerçekten sorunların var.

yapma bilader yapma umrumuzda değil. ne halin varsa gör. kaza geçir evini satmak zorunda kal. çok ta umrumuzdaydı...

Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    cidden sen ya bizimle dalga geçiyorsun, ya da anlamanda, olayları idrak etmende gerçekten sorunların var.

yapma bilader yapma umrumuzda değil. ne halin varsa gör. kaza geçir evini satmak zorunda kal. çok ta umrumuzdaydı...
    Sana inat yaptıracağım

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:33 ----------

Siz en iyisi elektrik, su da ödemeyin. Sizin bakış açınızla yakalanmazsan sorun yok. Yakalanırsanız ödersiniz cezasını. Durum bundan ibaret nasılsa.
    Yav kardeşim bu hırsızlık resmen yakıştırdığınız şeye bak konumuzla ne alakası var?

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu ne saçma bir konu. Fiyatları tartışırsın, eleştirirsin anlarım tamam da yaptırmalı mıyım diye sormak abesle iştigal. Motorlu bir araçla trafiğe katılıyorsan yaptıracaksın tabi eğer soyismin ulusoy, ağaoğlu yada koç değilse

Bunun en net cevabını sigortasız bir araçla suçlu bulunduğun bir kazaya sebep olduğunda alırsın. Ama temennim burada insanları dinleyip gidip efendi gibi sigortanı yaptırmandır...

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ıhh ıhh yaptırmıcam diyor özetle.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Dask 200 tl
    otomobil sigortası 480tl
    motosiklet sigortası 410 tl
    ssk primi mide elden alırsam... ? Ulan adam haklı galiba :D

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)