Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

MT25 // CB250R // DOMINAR 400

Motovento
    REKLAM ALANI
    trabajad0r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB250R
    Herkese merhabalar,

Şehir(Mersin) içi kullanımı, işe git gel, ve ara ara 200-300 km'lik kısa mesafe artçılı geziler için naked motosiklet almayı düşünüyorum.

Düşük cc'li ( maks 250cc ) makinelerle yaklaşık 10000km yol tecrübem var, kazam yok ancak 1 yıldır motosiklet kullanmıyorum.

Uzun süredir araştırıyorum ve aşağıda belirttiğim motosikletlere kadar daraltabildim.

Boyum 180cm kilom 70kg

Bütçe : 15000-20000 TL( motosiklet)
    2500-3000 ( ekipman )

Özellikle bu motorlardan birkaçını kullanan karşılaştırma yapma fırsatı bulan arkadaşlardan öneri rica ediyorum.

1- Yamaha Mt25 (2016-2017)
    2- Honda Cb250R (2018)
    3- Bajaj Dominar 400 (2017-2018)

Farklı önerilere de açığım ancak aklımdaki 3 motosikleti yukarıda belirttim.

Şimdiden herkese teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bence bu modelleri almak için treni kaçırdık çoktan. Tnt250 için ne gibi yorumlar gelir ona da bakın.

Motosikleti
    Honda NC700S
    Bu liste içinde en mantıklı alet CB250R bence , düşük model olsun yüksek cc olsun dersen Honda NC serisine de bir göz at derim. Yüksek km ler kafanı karıştırmasın makinenin 175k üstüne çıkıp da hala rutin bakım ile yürüyenleri mevcut.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Cb250r neredeyse YBR boyutunda ufacık bir motosiklet hiçbir handikapi yok onu unutun.
    Şuan yamahada kampanya var 2017 model sıfır mt25 ler 19.990 tl.

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Yamaha MT 25 sıfır alırdım şahsen. Piyasası olan bir motor. Motorun herşeyini kendin bileceksin ilk sahibi olacaksın vs. Şehiriçi için de gayet ideal.

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    3 ü de iyi motor aga sana kalmış bence

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    3 4 sene binerim dersen anlattiklarin dominar diyor.tek zarar ettiren motoru bu listede dominar.en konforlusuda o tabi.en zevklisi mt25 en kullanici dostu cbr en torklu dominar farkli kulvarlar

Motosikleti
    CB250R
    Fiyat olarak haklısınız, 2 yıl önce nerdeyse yarı fiyatına alabileceğimiz motosikletler şu an inanılmaz fahiş fiyatlara satılıyor.
    Öneri için teşekkürler, tnt 250yi araştıracağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:46 ----------

CB250R tasarım olarak en çok beğendiğim aslında, fakat zincir sesi problemi varmış henüz sağlıklı bir çözüm de üretilemedi bildiğim kadarıyla.
    Bunun yanında boyut olarak da soru işaretleri var kafamda hafta sonu honda'ya gidip bakacağım. Test motoru var ise test etmek istiyorum. Fakat 0 motosiklet alıp ( ki şu anki fiyatlar inanılmaz yüksek, 2 yıl önce mt07 alabiliyorduk ama ön göremedim o yüzden şu an 250 cc bir şehir motoru yeterli olacak) zincir sesiyle uğraşmak zorunda kalacak olmak kafamı kurcalıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:51 ----------

Bu kampanyayı ben de gördüm, ve en yakın seçenek gibi duruyor, aklımdaki soru şu, 20000tl ile mt25 alıp lastik için yaklaşık 1000 lira harcayacağım. 2017 Mt25te abs de olmaması lastik konusunu daha da önemli hale getiriyor. Çünkü yağmur çamur işe git gel için de kullanacağım motosikleti.

21000tl'ye 2017 mt25 mi
    22750tl'ye 2018 cb250r mı

Zaten bu segmente çıktığımda maddi durumları biraz zorlamam gerekecek. 15-16binlerden bahsediyor olsaydık daha kolay olurdu tabi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:55 ----------

Dominarla ilgili biraz araştırma yapabildim fakat diğerleri kadar bilgim yok henüz hala araştırıyorum. 2. el piyasasında inanılmaz bir fiyat düşüşü olmuş gibi görünüyor veya ben yanlış yorumluyorum. 2017 sıfır modeller 23-24bin lirayken yine 2017 8-10bin kmde 15-16 binlere bulunabiliyor motosiklet.

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Alıntı trabajad0r adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyat olarak haklısınız, 2 yıl önce nerdeyse yarı fiyatına alabileceğimiz motosikletler şu an inanılmaz fahiş fiyatlara satılıyor.
    Öneri için teşekkürler, tnt 250yi araştıracağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:46 ----------

CB250R tasarım olarak en çok beğendiğim aslında, fakat zincir sesi problemi varmış henüz sağlıklı bir çözüm de üretilemedi bildiğim kadarıyla.
    Bunun yanında boyut olarak da soru işaretleri var kafamda hafta sonu honda'ya gidip bakacağım. Test motoru var ise test etmek istiyorum. Fakat 0 motosiklet alıp ( ki şu anki fiyatlar inanılmaz yüksek, 2 yıl önce mt07 alabiliyorduk ama ön göremedim o yüzden şu an 250 cc bir şehir motoru yeterli olacak) zincir sesiyle uğraşmak zorunda kalacak olmak kafamı kurcalıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:51 ----------

Bu kampanyayı ben de gördüm, ve en yakın seçenek gibi duruyor, aklımdaki soru şu, 20000tl ile mt25 alıp lastik için yaklaşık 1000 lira harcayacağım. 2017 Mt25te abs de olmaması lastik konusunu daha da önemli hale getiriyor. Çünkü yağmur çamur işe git gel için de kullanacağım motosikleti.

21000tl'ye 2017 mt25 mi
    22750tl'ye 2018 cb250r mı

Zaten bu segmente çıktığımda maddi durumları biraz zorlamam gerekecek. 15-16binlerden bahsediyor olsaydık daha kolay olurdu tabi.
    Artık motosiklet fiyatlarının ne kadardan ne kadara geldiğinden ziyade ne şekilde zarar ettirmez hatta ne şekilde kâr ederim diye sorgulamak lazım. Sıfır PCX i 7000-TL'e aldım 2 sene önce şuan 16.700 civarı diyorlar. Bence içine sinen bütçeni sarsmayan fazla masrafı olmayan yakıtı bakımı yormayacak motosikleti seçmen senin için daha iyi olacaktır.

Motosikleti
    CB250R
    Bu durumda, 2. el piyasası en iyi Mt25 gibi görünüyor. Yakıt olarak 2018de motosiklet cimrileşmiş fakat 2017 model için durum ne bilmiyorum. 2016 modelin çok yaktığından şikayet edenler olmuş. Bir de eu4 olmaması 2. el piyasasında sıkıntı çıkartır mı endişem var, 2018 modellerde abs ve birkaç yeni iyileştirme yapılmış. bundan 4 yıl sonra 2. el mt25 alırken muhtemelen "2018 ve sonrası model al" diye tavsiye vereceğiz.

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    yada biraz daha sabredip hem abs li hem daha teknolojik birşey alacaksın ki ne alırken nede satarken aklında soru işareti kalsın.

systemj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift 125L CBS
    Benelli BN251 16 bin sıfırı, abs li. Üzerinde metzeller lastik var.
    GezeGeze bunu beğendi.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Mt-25 abs'li olarak kampanyalı 23250 tl olması lazım. Bu bir seçenek olabilir yada dominar. Cb250r de dediğin gibi zincir sesi mevcut ve firma kabul etmiyor hatasını. Yeni mt serisi yakıt olarak iyiymiş ama eskiler biraz müsrif. Bende zamanında düşünmüştüm fakat dominar' da karar kıldım çünkü 2017 modelini 18'e 12 ay taksit vade farksız aldım. Ayrıca güvenlik açısından iyi çünkü ön arka abs ve kaydırmalı debriyaj falan da var ve yüksek torktan dolayı atik ve lastikleri idare eder. Mt için lastik de lazım. Dominar yakıt olarak iyi bence. Ben 3.2-3.7 lt aralığında tüketiyorum. Cb de güzel ve fabrika çıkışlı lastiği de iyi ama zincir sesi can sıkıcı diyorlar. 2018 mt yada dominar arasında secim yapardım. Dominar fiyatının dalgalı olması zammın çok eski olmamasından çünkü eski fiyat 18-20 arasıydı. Şimdi ise 2017 modelinin resmi fiyatı 24 bin tl. Ikinci el temizini bütçen dahilinde bulabilirsin ve kaybın da olmaz pek. Ayrıca kronik denilecek bir arızası yok.

Ne olursa olsun abs li model alırdım.
    alp010 bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Mt25 al bak işine..

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    0 alma bence 16-17 ye temiz bulursun bu motorlardan

Rhombeuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben sana Suzuki İnazuma 250 öneririm .. Kalıplı oturaklı hepsinden daha kaliteli motordur .. Suzuki alırsan nir kere bir daha hep suzukide kalırsın

Motosikleti
    CB250R
    Alıntı Norton772 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mt-25 abs'li olarak kampanyalı 23250 tl olması lazım. Bu bir seçenek olabilir yada dominar. Cb250r de dediğin gibi zincir sesi mevcut ve firma kabul etmiyor hatasını. Yeni mt serisi yakıt olarak iyiymiş ama eskiler biraz müsrif. Bende zamanında düşünmüştüm fakat dominar' da karar kıldım çünkü 2017 modelini 18'e 12 ay taksit vade farksız aldım. Ayrıca güvenlik açısından iyi çünkü ön arka abs ve kaydırmalı debriyaj falan da var ve yüksek torktan dolayı atik ve lastikleri idare eder. Mt için lastik de lazım. Dominar yakıt olarak iyi bence. Ben 3.2-3.7 lt aralığında tüketiyorum. Cb de güzel ve fabrika çıkışlı lastiği de iyi ama zincir sesi can sıkıcı diyorlar. 2018 mt yada dominar arasında secim yapardım. Dominar fiyatının dalgalı olması zammın çok eski olmamasından çünkü eski fiyat 18-20 arasıydı. Şimdi ise 2017 modelinin resmi fiyatı 24 bin tl. Ikinci el temizini bütçen dahilinde bulabilirsin ve kaybın da olmaz pek. Ayrıca kronik denilecek bir arızası yok.
    Teşekkürler, 20 bile yüksek bir fiyat benim için şu an 0 motosiklet zor görünüyor. 2. el temiz Dominar veya Mt25 olacak sanırım. Mt25 hafta sonu deneyeceğim. Duruma göre karar veririm. Umarım 2. el motosiklette sıkıntı yaşamam

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mt25 sana güven verir hem yolda hem uzun vadede bakımı sorunsuzluğu keyifli motosiklet uzun yollardada dağ bayır asfaltinda egimli yollarda bogulmaz artçılı bile performansi düşmez.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sharkspeedr2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mt25 sana güven verir hem yolda hem uzun vadede bakımı sorunsuzluğu keyifli motosiklet uzun yollardada dağ bayır asfaltinda egimli yollarda bogulmaz artçılı bile performansi düşmez.
    Yohh artık.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)