Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

20 Bine ne alınır ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Merhaba abiler,3 aydır motorsuzluktan kafayı yiycem artık.20.000 e kadar bir motor bakıyorum 10 peşin üstü senet şekilde.
    Aklımda 2 motor var biri fazer600 diğeri Mt-07.Mt biraz riskli geliyor gözüme.
    Birde 10 bine dolar alıp yıl sonu 2 ye katlar mıyım acaba ? Bu da kafama takıldı ufak bir soru.
    4 Teker Güven 2 Teker Heycan Verir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Spacy
    Yarısı peşin kalanı taksitle satan yerler varmı?
    Senetle satan çoğu yer 10.000 TL lik motora 13-15.000 diye hesap yapıyor!!

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yusufkalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    M
    Birde 10 bine dolar alıp yıl sonu 2 ye katlar mıyım acaba ? Bu da kafama takıldı ufak bir soru.

10 bin e dolar alıp 2ye katlamayı düşünüyorsun dolar artınca motosiklet fiyatı sabit mi kalcak?

Hadi sabit kaldı benzin parası sabit mi kalacak?

hadi o da kaldı trafik cezaları sabit mi kalacak?

Sen boşver, içine sinen motor varsa al geç.
    kulspruta bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    mt07yi 10 peşin kalanı taksit almak isterseniz 35bin liraya falan gelir heralde. Senetle satan birkaç yerin fiyatlarına bakmıştım da normalden 1,5-2 kat fazla oluyor. Doların sene sonunda 2ye katlaması durumunda 10bin tl 20bin tlye katlamış olsa da fiyatlar da artacağından birşey değişmeyecek. Dolar 2ye katlarsa vay halimize.

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Merhaba abiler,3 aydır motorsuzluktan kafayı yiycem artık.20.000 e kadar bir motor bakıyorum 10 peşin üstü senet şekilde.
    büyük makinayı aldın
    binebiliyor musunki düzgün ?

kağıthanede oturuyormuşsun bende oralardayım
    en basit örneği kanyonun altından merkeze çıkacam desen bazı saatlerde trafikten motosikletle bile gidemiyorsun
    onu geçtim dereyolunda vadi istikametinde gidiş dönüş yolu mayın tarlası gibi çukurlarla dolu daha geçen burgman 400'ün ön lastiğini yardım ön teker bilyalarım ve furş takımı gitti beraberinde. yolu böyle yapan belediyeninde mühendisinde bipliyorum her seferinde.

kısacası büyük motor aldın binecek yol var mı ? yok
    hepsini geçtim asfalt kalitesi bile boktan 0 dökülen asfaltta bile 600f'im asfalta çizebiliyor eskiden mümkün değildi bu lastik soğukken bile neredeyse

lastik fiyatları eskisine göre 3 katına fırlamış durumda neredeyse

birde hırsızlık olayları eskiden sezon vakti olurdu şimdi 7/24 motoru çalınan çalınana böyle boktan bir memlekette yaşıyorken ben olsam almazdım diyorum.
    logaritma bunu beğendi.
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Öncelikle mt yi kiralamacı bir abiden alıcam canlı 20 senetle 25 e bırakıyor.Bence dolar katlamaya başlar bir süre sonra tekrar.O yüzden kafama o da takıldı.
    Not:1Yıl için 5.000 faizde pek abartılı gelmedi bana.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:16 ----------

Alıntı ibo4316 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarısı peşin kalanı taksitle satan yerler varmı?
    Senetle satan çoğu yer 10.000 TL lik motora 13-15.000 diye hesap yapıyor!!
    Yok 1 yıl için 5.000 sadece ekstra.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:17 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 bin e dolar alıp 2ye katlamayı düşünüyorsun dolar artınca motosiklet fiyatı sabit mi kalcak?

Hadi sabit kaldı benzin parası sabit mi kalacak?

hadi o da kaldı trafik cezaları sabit mi kalacak?

Sen boşver, içine sinen motor varsa al geç.
    Muhtamelen öyle yapacağım.Sonumuz hayırlı olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:18 ----------

Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    büyük makinayı aldın
    binebiliyor musunki düzgün ?

kağıthanede oturuyormuşsun bende oralardayım
    en basit örneği kanyonun altından merkeze çıkacam desen bazı saatlerde trafikten motosikletle bile gidemiyorsun
    onu geçtim dereyolunda vadi istikametinde gidiş dönüş yolu mayın tarlası gibi çukurlarla dolu daha geçen burgman 400'ün ön lastiğini yardım ön teker bilyalarım ve furş takımı gitti beraberinde. yolu böyle yapan belediyeninde mühendisinde bipliyorum her seferinde.

kısacası büyük motor aldın binecek yol var mı ? yok
    hepsini geçtim asfalt kalitesi bile boktan 0 dökülen asfaltta bile 600f'im asfalta çizebiliyor eskiden mümkün değildi bu lastik soğukken bile neredeyse

lastik fiyatları eskisine göre 3 katına fırlamış durumda neredeyse

birde hırsızlık olayları eskiden sezon vakti olurdu şimdi 7/24 motoru çalınan çalınana böyle boktan bir memlekette yaşıyorken ben olsam almazdım diyorum.
    Hırsızlık için otoparkla anlaşıcam daha öncede 2 motorumu otoparka bırakıyordum.Aylık 100 TL
    Büyük motor olarak sorunum yok bir çok motora indim bindim rent a bike da çalıştım şimdi de eski çalıştığım yerden alacam.
    Aslında ilk Mt-25 düşünmüştüm ama 07 deki güç beni baya tahrik ediyor özelikle şuan c3 alan biri olarak azıcık bir motor gücü bile beni baya heycanlandırıyor.
    Yol olarakda zaten gün içinde çalışan ve okuyan biriyim sadece akşam ve hafta sonları otobanda sahilde gezme planlarım var.
    Hacı Osman metro istasyonundan perpa ya Xmax teslim ettim dün aylık kiralayan birine o bile beni mutlu etmişdi.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Şu anki piyasada borçlanacak durum yok. Yarınımızın ne olacağı belli değil. Fabrikalar sürekli işçi çıkarıyor. Esnaf iş yok diye kan ağlıyor. Kışın dahada kötü olacak durum.

Yani ben olsam hiç uğraşmazdım senetle. Paran kadar motor al. O paraya alınabilecek büyük motorlarda var.

Yazdığın motorlar ise katil lakaplı. Kimseye tavsiye etmem onları.

Motosikleti
    Peugeot 103
    Cb500f cbr500r cb650f cbf500

Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu anki piyasada borçlanacak durum yok. Yarınımızın ne olacağı belli değil. Fabrikalar sürekli işçi çıkarıyor. Esnaf iş yok diye kan ağlıyor. Kışın dahada kötü olacak durum.

Yani ben olsam hiç uğraşmazdım senetle. Paran kadar motor al. O paraya alınabilecek büyük motorlarda var.

Yazdığın motorlar ise katil lakaplı. Kimseye tavsiye etmem onları.
    O konuda haklısınız yanlız benim iş yaptiğım şirket kibrısta bu yüzden yaz kış işlerde sorun olmuyor.10 Bine bulabilceğim en iyi motor sanırım küçük kardeş Mt 25.Yinede teşekürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:34 ----------

Alıntı peugeotcu103 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cb500f cbr500r cb650f cbf500
    Bana pek hitab eden motorlar değil.Yinede teşekür ederim.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    20 bine kadar alıcağın mt7 çöp olabilir

Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20 bine kadar alıcağın mt7 çöp olabilir
    Evet bende kiralık da kulanılan motoru alıcam ama tanıdık diye biraz içim rahat.

YZFR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 200 Abs
    Ben olsam cc düşürüp daha yeni, temiz bir şeyler alırdım. Çöpe para vermektense..

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    Alıntı YZFR25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben olsam cc düşürüp daha yeni, temiz bir şeyler alırdım. Çöpe para vermektense..
    kesinlikle aynı fikirdeyim

Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Uzun süre 3 yıl kadar 150cc scooter 125cc vitesli sürdüm artık biraz elimin altında güç olsun istiyorum.Yine de fikir güzel teşekürler.

Motosikleti
    CBR650R 2020
    Selamlar. Bu ara benim de motor tutkum tavan yaptı. Fiyatlar uçuk ama alacağım büyük ihtimal. Bir r25 kullanıcısı olduğunuz için sormak istedim. Bayi ile görüştüm 2017 r25 abs 24.000 tl kampanyada. Normalde 26.250 tl. 2018 abs li modeli ise 26.750 tl. Sizce nasıl bir seçim yapayım? İki motor arasında ne fark var euro3-4 farkı dışında. Bu 2017 abs li model güncellenmiş versiyon mu acaba? Bildiğim 2017 lerde abs yoktu çünkü.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Yusuf yanlış anlama dostum ama seni acemi bir arkadaş diye hatırlıyorum ben sanki forundan, yanılıyorsam düzelt beni.

Mt-07 ve fazer şaka yapılacak aletler değil çünkü.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:46 ----------

Son yorumunda yeni gördüm tecrübeni dostum.
    Bana kalırsa bulaşma derim yine de bildiğini okuyacaksın her halukarda tabi.
    250cc eli yüzü düzgün birşey bak.
    Mt-7, fazer, tracer gibi torklu makinaların hatasını toprak örter.
    İyi düşün taşın dostum.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

YZFR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 200 Abs
    Alıntı Umut_1981 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar. Bu ara benim de motor tutkum tavan yaptı. Fiyatlar uçuk ama alacağım büyük ihtimal. Bir r25 kullanıcısı olduğunuz için sormak istedim. Bayi ile görüştüm 2017 r25 abs 24.000 tl kampanyada. Normalde 26.250 tl. 2018 abs li modeli ise 26.750 tl. Sizce nasıl bir seçim yapayım? İki motor arasında ne fark var euro3-4 farkı dışında. Bu 2017 abs li model güncellenmiş versiyon mu acaba? Bildiğim 2017 lerde abs yoktu çünkü.
    Ben geçen ay abs olmayan 2017 modelini 22.250 TL ye aldım. Şimdi düştü 21.500 e kısmet. Malum sadece motosikleti almakla iş bitmiyor. İlk motorum olduğu için ehliyet, ekipman, trafik sigortası, disk kilidi, lastik (orijinal lastikleri kötü) derken maliyet baya bir arttı benim. O yüzden 2018 abs li olan modelden 5000 lira daha ucuz olduğu için 2017 abssiz olanını aldım. Bütçem kısıtlıydı absli olanını alamadım.

Abs li olan modellere bakıyorsanız 2017 yerine 2018 alın derim. Fiyat farkı bence değer. 2017 ile 2018 arasında euro 3-4 farkı dışında, mavi ve siyah renkler güncellendi. Mesela benim motor mat siyah, 2018 olan modellerde mat siyah yok. 2017 abs li olanlar yüksek ihtimal euro4 tür ancak emin değilim.

Euro4 ler daha az yakıyor diyorlar, euro3 ile arasında performans anlamında bir fark var mı bilmiyorum. Performans farkı olduğunu sanmam ki olsa bile güncellenen her zaman daha iyidir. Yakıt konusu da insanın elinde bitiyor. Aynı motora 3 litre yaktıran da var 6 litre yaktıran da. Ben 3.5 3.7 civarı görüyorum göstergede. Rodaj henüz bitmedi motor 450 km civarında.

Bence bir bayi ile görüşüp net bilgi alın kafanızdaki soru işaretleri silinsin

Motosikleti
    CBR650R 2020
    Ben geçen ay abs olmayan 2017 modelini 22.250 TL ye aldım. Şimdi düştü 21.500 e kısmet. Malum sadece motosikleti almakla iş bitmiyor. İlk motorum olduğu için ehliyet, ekipman, trafik sigortası, disk kilidi, lastik (orijinal lastikleri kötü) derken maliyet baya bir arttı benim. O yüzden 2018 abs li olan modelden 5000 lira daha ucuz olduğu için 2017 abssiz olanını aldım. Bütçem kısıtlıydı absli olanını alamadım.

Abs li olan modellere bakıyorsanız 2017 yerine 2018 alın derim. Fiyat farkı bence değer. 2017 ile 2018 arasında euro 3-4 farkı dışında, mavi ve siyah renkler güncellendi. Mesela benim motor mat siyah, 2018 olan modellerde mat siyah yok. 2017 abs li olanlar yüksek ihtimal euro4 tür ancak emin değilim.

Euro4 ler daha az yakıyor diyorlar, euro3 ile arasında performans anlamında bir fark var mı bilmiyorum. Performans farkı olduğunu sanmam ki olsa bile güncellenen her zaman daha iyidir. Yakıt konusu da insanın elinde bitiyor. Aynı motora 3 litre yaktıran da var 6 litre yaktıran da. Ben 3.5 3.7 civarı görüyorum göstergede. Rodaj henüz bitmedi motor 450 km civarında.

Bence bir bayi ile görüşüp net bilgi alın kafanızdaki soru işaretleri silinsin
    Hocam çok teşekkür ederim bilgiler için. Aynı dönemden bende geçiyorum şu an Ehliyet alıyorum ve bütçe olarak 25-27 aralığındayım. Aklıma yatan 2017 abs li 24.000 tl olan. Aradaki 3.000 tl ile de söylediğiniz ekipman ve diğer masrafları hallederim diye düşünüyorum.

Bu konu dışında r25 ten memnun musunuz? Tip olarak benim de çok hoşuma gidiyor ama 2018 abs mt25 25.000 tl ye aklıma gelmiyor değil. İki motor arasında seçim yapacağım ama ağırlık r25 te. Bu hafta sonu gidip göreceğim ikisini de. Karasızlık çok kötü bir şey Hiç inceleme ya da kullanma şansınız oldu mu mt25 i? Çok soru sordum kusura bakmayın.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Boy yetiyorsa peşin paraya KTM 640 Adventure al. Gücü ve Torku gör.

themeh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250 RALLY KTM EXC300
    crf250l ya da rally

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)