Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Suzuki'nin Yitip Giden Modeli (SV650a)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-07
    Suzuki SV650a'yı ülkemize getirip resmen ayağına sıktı ve satışı neredeyse kalmadı. Enduro severler için V-Strom 650'yi patır patır satarken, aynı dayanıklılığa sahip motorunu kullandığı SV650a'yı ise neredeyse kimseye satamadı. Malum sitenin ilanlarına bakınca alanın elinde kalıyor gibi bir izlenimde yok değil.

Ne kadar tipi hoşuma gitsede neredeyse piyasada olmadığı için mecburen bayi'den sıfır almak gerekiyor gibi. Zamanında MT-07'den ucuza piyasaya sürülmüş olmasına rağmen gelen ek %20 gümrük vergisi sayesinde, her nasıl olduysa MT-07'den pahalı duruma geldi.

Sebebi nedir acaba? Neden Suzuki böyle yapıyor? Ürün yelpazesine baktığımda ve sokaktaki motorları incelediğimde pek bir satışta yapamıyor. Normal olanı; Suzuki'nin kampanya yapıp küsen kullanıcı kitlesini kendine çekmesi değil midir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Sv 650 ABS 6.999Usd
    Z 650 ABS(kawasaki)6.999Usd
    Mt 07 ABS 7.500Usd

Usa´da 650-700cc naked top list.

Kawasaki
    Suzuki
    Yamaha

Esasinda SV tam alinasi bir model.mt ile arasinda 2hp fark var.mt ye gore biraz daha ağır.

Motosikleti
    MT-07
    Türkiye fiyatlarını Euro'ya çevirdim sen şimdi deyince:

Kawasaki Z650 10400€ (2018)

Suzuki SV650a 49000tl 7216€(Güncel kur'a ben böldüm.) (2018)

Yamaha MT-07 41.000tl 9.491 €(Sitesinde yazan fiyat.) (2018)

Bu durumda halen firmalar iteliyorlar

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    6 ters dönmüş.

Motosikleti
    ......
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye fiyatlarını Euro'ya çevirdim sen şimdi deyince:

Kawasaki Z650 10400€ (2018)

Suzuki SV650a 49000tl 7216€(Güncel kur'a ben böldüm.) (2018)

Yamaha MT-07 41.000tl 9.491 €(Sitesinde yazan fiyat.) (2018)

Bu durumda halen firmalar iteliyorlar
    Dayıoğlu,

Usa´da Sv650 ödeme planı.

48 Ay,Ayda 145.81 dolar taksitle vade farksiz.(6.999)

Alacanmı?hemen sardırak...

Henry kanka,hazirla abine Sv650,dost işi olsun...

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Amerigayı bilmem de Türkiye'de servisi yok hükmünde desem yeridir.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dayıoğlu,

Usa´da Sv650 ödeme planı.

48 Ay,Ayda 145.81 dolar taksitle vade farksiz.(6.999)

Alacanmı?hemen sardırak...

Henry kanka,hazirla abine Sv650,dost işi olsun...
    TR'de öyle bir imkan olacak, Pazartesi izin alıp motoru alırdım. İlk gördüğüm günden beridir hep hoşuma gidiyor bu alet.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Tamam da 20 senedir var bu motor.Tamamen distribütörle alakalı.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amerigayı bilmem de Türkiye'de servisi yok hükmünde desem yeridir.
    İstanbul'da illaki servis sorunum olmayacak. Merkez bayiye bile gider motosiklet.

İşin en iyi tarafı evladiyelik die nitelendirelebilir gözümde. Hobi motoru olarak kullanılabilir. Dominar ile İzmir'e giderken yaşadığım sıkıntıları bunda sanmıyorum o kadar yaşaşayım. Üstüne max aynı yakar hatta daha az da yakabilir. Tek handikabı rüzgar olacaktır. Rüzgar'dan tokat yemeye alışkın olduğumdan pek farketmez gibi gibime geliyor.

Motosikleti
    ......
    İstanbul'da illaki servis sorunum olmayacak. Merkez bayiye bile gider motosiklet.

İşin en iyi tarafı evladiyelik die nitelendirelebilir gözümde. Hobi motoru olarak kullanılabilir. Dominar ile İzmir'e giderken yaşadığım sıkıntıları bunda sanmıyorum o kadar yaşaşayım. Üstüne max aynı yakar hatta daha az da yakabilir. Tek handikabı rüzgar olacaktır. Rüzgar'dan tokat yemeye alışkın olduğumdan pek farketmez gibi gibime geliyor.
    SV altimda olsunda,varsın rüzgar döner bıçaklarıyla dalsın..

Motosikleti
    MT-07
    SV altimda olsunda,varsın rüzgar döner bıçaklarıyla dalsın..
    Yok motosikletsiz hayata başlayayım, tövbe edeyim diyorum ama olmuyor

Tamam İstanbul içinde artık pek sürmem okullar kapanmadan ama motosikletsizde hayat cidden geçmiyor. Hele yazın hiç geçmez

Motosikleti
    ......
    Yok motosikletsiz hayata başlayayım, tövbe edeyim diyorum ama olmuyor

Tamam İstanbul içinde artık pek sürmem okullar kapanmadan ama motosikletsizde hayat cidden geçmiyor. Hele yazın hiç geçmez
    Gel beni dinle,hayal kurarak kendini heder etme,al pert paranı,

Alak sanada Tvs180 gariban işi olsun,az yakar,az gider,hafta sonlari turlarsın..gaz kolunu diplesen bile 3.50litre yakiyor.

Sen bu akşam rüyasina yat bu işin..

Motosikleti
    MT-07
    Gel beni dinle,hayal kurarak kendini heder etme,al pert paranı,

Alak sanada Tvs180 gariban işi olsun,az yakar,az gider,hafta sonlari turlarsın..gaz kolunu diplesen bile 3.50litre yakiyor.

Sen bu akşam rüyasina yat bu işin..
    Aklımda yok değil, lakin Apache'yi alsam ben direk işe gider gelirken gene kullanırım. Tatlı su motorcusu olasım var. İşin gerçeği ben biraz gel-gitli adamım. Canım sıkıldı Cuma işten çıktım, İzmir'e gittim geldim yada Cumartesi sabah İzmir'e gideyim, Pazar sabah geri geleyim modunda takılmayı seviyorum.

Araba ile 1400km yol gidip, uyuyup-uyanıp, kebapla kahvaltı yapıp, 1400m geri gelmişliğimde çok ama motor biraz daha yoruyor die İzmir ve Ege çevreleri daha hoşuma gidiyor.

Tüm mantık çerçevem bundan ibaret. İlla orta sınıf istememin sebebide bu. Ha param yok orası ayrı konu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Motoru sataydim aliodum ama olmadi daha gecen konusunu da acmistim.76 hp 64 tork veriyor yol tutus viraj efsane kaliteli bir motor.her dilden testini de izledim ama 2018 modeli su an 49.900tl.aynen yurt disinda mt07 den az biraz daha ucuza satiliyor.suzuku sag olsun taş gibi bir motoru gömdüler.debriyaj destegi ve dokunmatik baslangicta cabasi.cogu testte lider cikiyor ama bizde sonuncu

Motosikleti
    MT-07
    Bu makineler ile top speed falan yapamazsın zaten. Hayata küstürür, rüzgar adamı tokat manyağı yapar. Bunu alacaksın viraja gideceksin, icabında depo üstü çanta + sırt çantası falan günübirlik ufak tefek max 500-600km lik yollara vuracaksın. Baktığında iyiki sahibi diyeceksin (ki dominar'da da derdim.).

Ben çok özeniyorum motor ile şehirlerarası, uluslararası yolculuğa çıkanlara. Bana göre hayatı yaşayan insanlar onlar. Dominar'ım ile gittiğimde de bunu hissetmiştim. 1 değil 2 silindir olsun ama benim olsun. Tek silindir adamı hayattan bezdiriyor
    nanis61 bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Bu makineler ile top speed falan yapamazsın zaten. Hayata küstürür, rüzgar adamı tokat manyağı yapar. Bunu alacaksın viraja gideceksin, icabında depo üstü çanta + sırt çantası falan günübirlik ufak tefek max 500-600km lik yollara vuracaksın. Baktığında iyiki sahibi diyeceksin (ki dominar'da da derdim.).

Ben çok özeniyorum motor ile şehirlerarası, uluslararası yolculuğa çıkanlara. Bana göre hayatı yaşayan insanlar onlar. Dominar'ım ile gittiğimde de bunu hissetmiştim. 1 değil 2 silindir olsun ama benim olsun. Tek silindir adamı hayattan bezdiriyor
    Vakit bol olacak,ve parada olacak,

Mesela,

Kira getirisi yüksek bir dükkanın olacak,camış gibi yatacaksın,vereceksin kiraya.ben diyeyim 20bin sen de 30 bin,

Makinayı servise çekeceksin,hiç fiyat sormadan bak usta ne gerekiyorsa yap.

Ekipman mı begendin,veya aksesuar mı,fiyat bile almadan,çat çat çekeceksin kartı...

Son olarak,

Belirleyeceksin rotanı,bakacaksın dalgana...

Kafa boş,gerginlik yok,pazartesi iş başı sendromu yok,gözün ekrandaki yakıt seviyesinde olmayacak...

Ulan ne senaryo yazdım be...neyse sabah motora 30tl lik en pahalisindan benzin alayimda sevinsin yavrucak...

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    MT'nin yüzüne bakmam aga, alınacak 650-700 civar naked budur. Ama satmaya almayacaksın, dibine kadar kullanacaksın. İncecik V Twin. V Twin demiş miydim?
    Angrypower ve nanis61 bunu beğendiler.

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200

Mesela,

Kira getirisi yüksek bir dükkanın olacak,camış gibi yatacaksın,vereceksin kiraya.ben diyeyim 20bin sen de 30 bin,

Ekipman mı begendin,veya aksesuar mı,fiyat bile almadan,çat çat çekeceksin kartı...

Son olarak,

Kafa boş,gerginlik yok,pazartesi iş başı sendromu yok,gözün ekrandaki yakıt seviyesinde olmayacak...

Ulan ne senaryo yazdım be...neyse sabah motora 30tl lik en pahalisindan benzin alayimda sevinsin yavrucak...
    Abi bir an gözümde canlandı sonra da 1 ay sonraki vize sınavlarım aklıma geldi. Cbf üstünde ağlıyorum şuan.
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07

Mesela,

Son olarak,

Aga İstanbul’dan İzmir 600km civarı. Çanakkale üstünden gidersen ki ben sadece o rotayı seviyorum. Dominar ile gittiğimde bile gidiş dönüş 465₺ mi ne yakmıştı ve stock halinde makine çok kasılıyordu. Ortalama 5lt/100km yaksa fene güzel. En kötü senaryo ile 65lt benzin. Gene en kötü senaryo ile 160₺’ye otelde kaldın geri geldin ve 25₺ feribot parası ödedin. 640₺ birde yedin içtin en babasından 750₺. Verdiği kafa rahatlığı en az 1ay. Uçmakdereye gitmek 300km. 1 ayda 1200km. Kafa rahatlığı falan yok. Yardır yardır gidiyorsun. 3-5 dönüyorsun sonra gene yardır yardır eve geliyorsun.

Birde doğma büyüme İstanbul’luyum. Çok sıkıldım. 10 sene kaçtım sonra kürkçü dükkanına geri döndüm. Zincirlenmiş gibi hissediyorum big eteksiz metropolde.

Hazır para olsada ben gene çalışırım. Haftasonları evde oturuyorum die mesai yazdırmaya çalışıyorum sıkıntıdan.
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    ......

Haftasonları evde oturuyorum die mesai yazdırmaya çalışıyorum sıkıntıdan.
    Hacı,16saat mesaide bana yazsan ne hayra geçer..
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)