Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Branda vs. Rüzgar

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam arkadaşlar;

Forumda ilgili konu buldum ama düşünceme uygun bir cevap göremediğim için konu açayım dedim.

bende Vulture mr 150 var, şu an üstünde bir branda var ancak çok ince olduğu için en ufak bir sürtme rüzgarda deliniyor. Ayrıca rüzgarda arka tarafı direk şişip çıkıyor

Açık alan kullanımına uygun, rüzgar / güneş / yağmur için önerebileceğiniz ideal bir branda var mı?

Bir de açık otopark kullandığım için brandayı çıkardığımda yanımda taşımam gerekiyor, bunu motorun önüne arkasına nasıl sabitlerim? bazı chopper modellerde ön tarafta rulo yapılıp taşıyorlar (sanırım o branda ben öyle yorumladım ) ancak nasıl yaptıklarını bulamadım, aparatı falan mı var?

Dipnot : Sabahları özellike işe gideceğim için acil park edip örtmem gerekiyor motor sıcakken, bu da bazı yerlerinde hafif erimelere neden oluyor. Sanırım bu erime delinme vs. önüne geçemeyiz diye düşünüyorum. buna uygun bir branda varsa güzel olur aslında.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Bence orta sınıf herhangi bir branda işinizi görür.Ben aldığım brandanın alt kısımlarına gelecek yerlerin bir iki kısmını bıçakla delmiştim.Daha sonra ön ve arka taraftan ikişer delik açıp lastiğe bağlıyordum. Böylelikle ne kedi vs içine giriyordu,ne rüzgar uçuruyordu nede rüzgardan branda aşınıyordu. Bu şekilde yaparsanız bence işinizi aldığınız branda yarayacaktır. Biraz daha farklı bir sistem brandaya terziden lastik diktirmeniz.

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Taş koymak en mantıklı çözüm herhalde :D Bide örümcek ip diyorlar sanırım rulo yapıp onunla arkasına bağlarsanız sıkıntı olmaz diye düşünüyorum

taşıma yine bir şekilde çözülebiliyor ancak branda konusunda ciddi sıkıntıdayım, uçmayan yırtılmayan sağlam bir modele ihtiyacım var

Motosikleti
    Honda NC700S
    Bende bir dönem branda kullandım, ucuz 50-60TL olanlardan. Rüzgara direniyor ama güneş gün be gün gevretip parçalıyor brandayı. Ortalama 100TL üzerine çıkmak lazım iyi bir branda için. Oxford fena değil diye biliyorum. Ben NC için Kafkas garaj dan portatif garaj yaptırdım ama Bora 125 için hala branda kullanıyorum. Konuyu takip edeceğim, zira bana da branda lazım.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    geçen sene feyizoğlundan bir branda almıştım,
    yarım gibi,
    egzoz üzerine denk gelmiyor,
    özellikle çantalı araçlar için yapılmış zira arka çantayı da kapsıyor.

feyzioğlunda normal görünümlü brandalar 150tl den başlıyor , direk kaçtım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    içi miflonlu olanlardan alıcaksın brandayı.dikişli değil kaynaklı olanlar su geçirmez.tam motora uygun beden al yoksa alttan alltan alır havalanır ne takarsan tak.ben antalyada içi miflonluyu çoğu kez hiç bağlamadan bırakıyorum çok sıkıntı çıkartmadı bana.ağır branda uçmaz öbürleri yazlık toz olmasın diye satılıyor zaten 60 70 tl olanlardan bahsediyorum.

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Branda olduğunu düşündüğün şey bu mu ?

Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    içi miflonlu olanlardan alıcaksın brandayı.dikişli değil kaynaklı olanlar su geçirmez.tam motora uygun beden al yoksa alttan alltan alır havalanır ne takarsan tak.ben antalyada içi miflonluyu çoğu kez hiç bağlamadan bırakıyorum çok sıkıntı çıkartmadı bana.ağır branda uçmaz öbürleri yazlık toz olmasın diye satılıyor zaten 60 70 tl olanlardan bahsediyorum.
    miflonluyu araştırdım ama delinme konusunda bir farkı olmadığını yazmışlardı. önerebileceğin bi modelin linkini atabilir misin

Alıntı hasangazili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Branda olduğunu düşündüğün şey bu mu ?

https://n11scdn.akamaized.net/a1/450...9219342224.jpg

ha yok sosis bunu biliyom, bi ara aklıma geldi ama litre olarak brandanın sığma ihtimali yoktur, belki cok ince olanlar tıka basa bi derece

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Oxford marka branda iyi. Diğerlerine göre daha sağlam. Bende markasını bilmediğim içi miflonlu olan var. Alt kısmı egsoza değdi delindi. Birde yıprandı sağı solu yırtıldı kedilerden. Bantla yapıştırdım diktirdim ama nafile. Rüzgarda uçmuyor ağır ve çok yer kaplıyor yanında taşınacak bir şey değil. Oxford alıcam sanırım.

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Geçen yıl çadır branda yapan bir yerde 50 tl ye branda yaptırdım. Eksoz değmediği sürece sıkıntı yaşamadım. Yaz kış en ufak bir deforme olmadı. Cantasınıda dikip veriyorlar. Bir brandacıya gidin derim. Piyasada satılan brandalardan daha uzun ömürlü olacağına inanıyorum. Brandayı taşımak için kask filesi veya diğer bir adı örümcek ile motora sabitleyebilir istediğiniz anda kolayca sökebilirsiniz.
    polo34 bunu beğendi.

valla dediğim gibi bi link verseniz acayip sevaba girersiniz

Lengeli Fötr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 - Suzuki V-Strom DL-650
    Ama böyle de olmaz ki. Motor işine girdiysen bazı şeylere artık katlanacaksın. İçi miflonlu branda alırsın chaqalqarlosun da dediğin gibi alttan iple güzel bağlarsan branda fazla havalanmaz. Havalanmadığı için yırtılma olmaz.

Not:sen beni tanımazsın da şimdi, şişman rambo ben 😁

themeh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250 RALLY KTM EXC300
    branda kullanmasak nolur ki?

Dr.Aequitas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Vulcan VN 900 Classic
    Branda konusunda benim de sıkıntım var. Eskiden kapalı garajı olan bir apartmanda kalıyorduk, yeni taşındığımız sitenin bahçesi var, kapalı garajı yok, dolayısı ile eski brandayı kullanmaya devam ediyorum ancak etraf çok açık olduğu için çok fazla rüzgar alıyor, branda hiç üzerinde kalmıyor, sabahları hep bahçenin muhtelif yerlerinden topluyorum, dolayısı ile hiçbir işe de yaramıyor. Branda diktirmeyi planlıyorum ben de.

Rakaful - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aradığınız ürün tam olarak şu.

Kendim kullanıyorum. Kalın bir yapısı var. Kesinlikle yağmur geçirmiyor. Alt tarafı büzgülü ve uçmasın diye de alttan bağlamak için aparatı var. Ön tarafında halat kilit için iki deliği de bulunuyor.

Motosikletten inince hemen takıyorum. Yanma yamulma söz konusu değil.

Bu egzoz un brandayı eritmesini önlemek amacıyla egzosun üstüne acil durumlar için ne koyabiliriz ki brandayı eritmesin? yanımızda taşıyabileceğimiz egzoza zarar vermeyecek birşey?

bazen cidden sogumasını beklemeye vaktim olmuyor.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    petekler ile duvar arasına konulan levhalar o kadar ısıya dayanabilir ise çözüm olabilir.

onu yanımda nasıl taşıcam

brandayı çantaya atıveriyorum ya da arkada örümcek var oraya koyuyorum ancak açık otopark oldugu için park ederken hemen örtmem gerekiyor.

bazen 5-10 dk bekliyorum ama bugun acelem vardı bi baktım delmiş ve eriyip egzosun yanlarına yapışmış ufak bir bölge

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)