Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tekstil Montta Tadilat

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Arkadaşlar merhaba,
    Nispeten uygun bir fiyata istediğim montu buldum fakat ben Xl giyiyorum, mont 2Xl. Aslında omuzlarım 2XL'a tam oturuyor,xl'da çok hafif sıkıyor ama açar problem değil. Omuzlarım ve göğüslerim çok geniş. 3Xl'da giysem doldurur fakat sıkıntı bel ve karında. Spor'dan ötürü belim ince olduğu için 2xl belden bir tık çuval gibi oluyor. Mont çok içime sindi, alsam belini daralttırabilir miyim? Yapılabilirse Montu rezil etmeden bu tadilatı yapabilecek bildiğiniz yer var mı? Bir, bir buçuk beden kadar küçülse yeter beli.
    Bir de tadilat yapıldıktan sonra su geçirmezlik özelliğini kaybeder mi, ne yapmam gerekir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Önceki montum xxl venom air di. Kollarda ve koltuk altından bele kadar daralttırmıştm. O montla kaza da yaptım dikişleri açılıp sıkıntı yaratmadı. Yalnız bilekte manşet kısımları hafif açılma yapmıştı kazadan önce. Yeniden diktirdim bir daha sorun yaşamadım. Bence burda önemli olan dikiş te kullanılan ipin sağlamlığı ile dikiş te kullanılan makinenin gücü. Çünkü montlar da kullanılan kumaş normal kumaşa göre daha kalın ve sert olduğu için makine dikemiyor. Önemli olan bir diğer nokta da montun ne kadar daralacağı ve montun dizaynı. Bu konu en çok manşet kısımlarında önemli nedeni ise montun kol kısımları farklı renklerden oluşuyorsa burada farklı renkteki kumaşların birleşim yeri normalden daha kalın oluyor. Makineyi en çok zorlayan kısımlar bu birleşim yerleri. Yapılacak daralma sonrasında yeni birleşim yerine daha önceki birleşim yeri denk gelirse dikilecek kumaş daha kalınlaşacağı için tahminim standart terzinin dikiş makinesi o kısmı dikemeyecektir. En iyisi bildiğiniz bir terziye gidip üstünüze göre ölçü alındıktan sonra eski birleşim yerlerinin yeni birleşim yerlerinde üst üste gelip gelmediğine bakılmalı ve terzinin düşüncelerine göre hareket edilmeli.

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Bende de aynı şekil, koltuk altından gittikçe genişleyecek şekilde bele kadar daratlmam lazım. Kalıbı bozulmasın istiyorum çok hoşuma gitti mont. Deneyimi olan varsa anlatırsa çok sevinirim. Bir de deri mont için soracağım aynısını, yapılabilir mi? Ama önceliğim tamamen tekstilde tadilat konusu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:27 ----------

Kadıköy ve Üsküdar'a pasajların içinde olduğu belirtilen bir iki adres buldum eski konulardan, ama 2014den kalma konular hala faaler mi acaba? Bir de moto say diye bir yer gördüm bir bakarız dediler. Bir bilgisi olan var mı?

yawuz58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse
    Bence montu daraltmak yerine ayarlı kuşak filan taktırın sıkıp gevşetebilirsiniz

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Ayarlı kayış var zaten en alt kısmında ama yetmiyor, omuzlarım geniş ve belim baya ince çok dengesiz oluyor. İlla tadilat yapılacak yani 2Xl alırsam. İlla yaptıran vardır da denk gelmek lazım. Yer bilenler aydınlatırsa sevinirim motosiklet ekipmanından anlayan.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Yapılır, ben 2. el aldığım Difi deri montu daralttırıp kollardan kısalttırmıştım. Mont XL bedendi, L beden oldu. Sonra satmıştım birkaç ay sonra. Deride yapılabiliyorsa tekstilde de olabilir. Yeter ki terzinizin bu konularda işlem geçmişi olsun.

yawuz58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayarlı kayış var zaten en alt kısmında ama yetmiyor, omuzlarım geniş ve belim baya ince çok dengesiz oluyor. İlla tadilat yapılacak yani 2Xl alırsam. İlla yaptıran vardır da denk gelmek lazım. Yer bilenler aydınlatırsa sevinirim motosiklet ekipmanından anlayan.
    terziler yapar ama yaşlı kişiye gitmeyin ,veya bu montları diken illaki konfeksiyon vardır onları bulmak lazım onlara yaptırabilirsiniz bende düşmüştüm sağ kolumda sürmedenden dolayı yanık olmuştu montta terziye gittim oraya kalın etiket dikti dokuma birşey

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Bir deri, bir tekstil alabilirim. İkisinde de aynı problem var gerçi. Göğüslerden aşağısı bol. Yaptırdığınız yerin adresini verme şansınız var mı?

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir deri, bir tekstil alabilirim. İkisinde de aynı problem var gerçi. Göğüslerden aşağısı bol. Yaptırdığınız yerin adresini verme şansınız var mı?
    Ben aşağıda link verdiğim yerde tadilat yaptırıyorum. Yanılmıyorsam Hasanpaşadaki birkaç motosiklet mağazasına da tadilat konusunda destek veriyorlar. Bir konuşun, fikir alın derim. Difi deri mont, Held yazlık deri eldivenler, Dainese deri mont tadilatlarında ben memnun kaldım.

https://www.ustanerede.com/EMEK-DERI...oy,PR-300.html
    berk_cglr ve Green Arrow bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Yarın bir arayayım, deriyi her türlü yaparlar gibi duruyor da tekstili bir sorayım asıl beğendiğim mont tekstil çünkü

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:58 ----------

Tekstil için motosiklet ekipmanından anlayan, iyi bir terzi bilen varsa paylaşırsa çok sevinirim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler