Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motoru anahtarsız çalıştırma yöntemi, yada uzaktan kumanda. yardım !

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    R25
    Selam üstadlar motosikletim sym Xpro 125 lik, motor çalışır durumdayken anahtarı off konumuna çevirmeden çekerek çıkarabiliyorum. Şimdi bunu fırsata çevirmek istiyorum grenajın gizli bir yerine tuş koyarak, anahtarsız motoru çalıştırmak istiyorum. acil durum stop tuşu bulunmuyor, bulunsaydı hiç tuş koymama gerek kalmayacaktı sanırım. Kısaca daha anlaşılır şekilde anlatayım anahtarı takıp motoru çalıştıracağım ve anahtarı çekip çıkaracağım, motor çalışıyor şekilde kalacak, stop için bu yapacağım tuşu kullanacağım. Anahtar ile işim olmayacak, fakat anahtarsız motor hep ON konumunda kalacağı için aküyü etkilerim. Başka bir fikir olarak uzaktan kumanda da olabilir, varmıdır böyle bir imkan ? Kuryelik yaptığım için sürekli aç kapa yapacağım ve kumanda ne kadar dayanır. Hırsızlık vs gibi sorunları yazmayın lütfen sadece sorumun mantıklı bir yöntemi bulunurmu. 🙏 teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:34 ----------

ABS gereksizdir diyen dahilerimizden bile ses yok 😒

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam beynim eridi.

Maksat konu üste taşınsın ondan yazıyorum.

Aklımda bir soru var; nedennnnnn?

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Benim anladığım motorun anahtarını arayıp, bulup, kontağa sokup, çalıştırmak yerine; kontağı ON konumunda bırakıp bu ekstra bir tuşla açıp kapatmak istiyorsun?
    Hırsızlığa mahal verebilecek bir durum ama endişe etmem dersen:

Kontaktan geçen elektriğe seri bir on/off anahtar bağlayacaksın. Buna benzer bulunduğu konumu koruyan ama dikkat çekmeyen bir anahtar olmalı.

Kontak ve bu anahtar açıkken motor çalışabilecek ama herhangi biri kapanırsa stop edecektir. Kontak anahtarına giden kablolara bak eğer iki kablo varsa işin kolay. Bir kaç tane kablo varsa tespit yapman gerekecek. Özünde çok basit bir işlem.

Edit: Bu arada bu yöntemle akü problemin olmaz
    pea bunu beğendi.

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Alarmlarda uzaktan çalıştırma sistemi var.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    adam bazı motorlarda ve arabalarda olan anahtarsız çalıştırma benzeri bişey yapmayı hayal ediyor sanırım

Motosikleti
    R25
    Alıntı MSMorkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim anladığım motorun anahtarını arayıp, bulup, kontağa sokup, çalıştırmak yerine; kontağı ON konumunda bırakıp bu ekstra bir tuşla açıp kapatmak istiyorsun?
    Hırsızlığa mahal verebilecek bir durum ama endişe etmem dersen:

Kontaktan geçen elektriğe seri bir on/off anahtar bağlayacaksın. Buna benzer bulunduğu konumu koruyan ama dikkat çekmeyen bir anahtar olmalı.
    https://www.direnc.net/dc133-onoff-a...-9913-48-B.jpg

Kontak ve bu anahtar açıkken motor çalışabilecek ama herhangi biri kapanırsa stop edecektir. Kontak anahtarına giden kablolara bak eğer iki kablo varsa işin kolay. Bir kaç tane kablo varsa tespit yapman gerekecek. Özünde çok basit bir işlem.

Edit: Bu arada bu yöntemle akü problemin olmaz
    Motosikletin kitapcığında kontak on konumunda uzun süre beklerse akü biter yazıyordu. Honda da arkadaşım var farklı bir teknik uygulayacak sanırım on konumuyla işin olmayacak dedi. Sanırım direk tuşa bağlayacak. Yapıldıktan sonra paylaşım yapacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:06 ----------

Alıntı hasangazili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alarmlarda uzaktan çalıştırma sistemi var.
    Kuryelik yapıyorum uzaktan çalıştırma daha güzel olabilir fakat buna dayanabilecek kumanda ve sistem lazım. Günde nereden baksan 50 civarı motoru aç kapa yapıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:08 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam beynim eridi.

Maksat konu üste taşınsın ondan yazıyorum.

Aklımda bir soru var; nedennnnnn?
    Kuryelik yapıyorum motoru sürekli aç kapa anahtarı yanına al, o kadar eşya var üstümde pos, bozuk para, kağıt para, sigara çakmak, cüzdan, adisyonlar, iki adet telefon. Anahtarı koyduğum cebimi şaşırıyorum bazen de üstünde bırakıyorum. Bu sistemle işim çok kolay olacak tuşa bas çalıştır 🧐😎

Motosikleti
    NC750X
    pcx te var sanırım o özellik. amahtarın cebinizde olması yetiyor.. en sağlıksı bu özelliği halihazırda var olan bir motosiklet almanız bence.. ha benim motorum çalınsa da olur sonuçta immobilizer falan hak getire, olanı da iptal edeceğim derseniz sizin karrınız elbette..

Motosikleti
    R25
    Alıntı foxtrot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pcx te var sanırım o özellik. amahtarın cebinizde olması yetiyor.. en sağlıksı bu özelliği halihazırda var olan bir motosiklet almanız bence.. ha benim motorum çalınsa da olur sonuçta immobilizer falan hak getire, olanı da iptal edeceğim derseniz sizin karrınız elbette..
    Güzel sistem varmış pcx te, tuşu göz önünde olmayacak bir yere koyacağım nereden anlayabilir hırsız bey 😊 zaten çalan adam anahtarsızda götürür paket servisi yapıyorum, binaya siparişe çıktığım zaman motor öylece duruyor. Mecbur yapmalıyım yoksa anahtarı üstünde unutup çaldıracam yada anahtarı kaybedecem 😁

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletin kitapcığında kontak on konumunda uzun süre beklerse akü biter yazıyordu. Honda da arkadaşım var farklı bir teknik uygulayacak sanırım on konumuyla işin olmayacak dedi. Sanırım direk tuşa bağlayacak. Yapıldıktan sonra paylaşım yapacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:06 ----------

Kuryelik yapıyorum uzaktan çalıştırma daha güzel olabilir fakat buna dayanabilecek kumanda ve sistem lazım. Günde nereden baksan 50 civarı motoru aç kapa yapıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:08 ----------

Kuryelik yapıyorum motoru sürekli aç kapa anahtarı yanına al, o kadar eşya var üstümde pos, bozuk para, kağıt para, sigara çakmak, cüzdan, adisyonlar, iki adet telefon. Anahtarı koyduğum cebimi şaşırıyorum bazen de üstünde bırakıyorum. Bu sistemle işim çok kolay olacak tuşa bas çalıştır ����
    Dediğim gibi aküden gelen enerjiyi direk kesecek o anahtar. Yani bir nevi çift kontak sistemi. yapınca detayları yazarsın buraya

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ben motoru ilk aldığımda internetten ucuz bir alarm alıp servisteki ustaya taktırmıştım. Ustada işi bilen biriymiş bütün bağlantılarını yapmış sağ olsun. Uzaktan kumandayla motoru çalıştırabiliyordum. Yalnız şöyle bir sorunu vardı sistemin; motor çalıştıktan sonrada marşa basmaya devam ediyordu. İçindeki ayar 3 yada 5 saniye boyunca marşa basmasını sağlıyordu. Usta kablolara çok yük bindiği için sigortayı biraz büyük numaralı olanla değiştirdiğini söyledi. Bir gün yolda giderken kablolardan duman geldi motor bir daha çalışmadı. Sigortası atmış. Çekiciyle motoru götürüp uzaktan çalıştırmayı iptal ettirmiştim. Kumandada sorun olmuyor. Kumanda dayanırda motor her çalıştırmada 5 saniye marşa basarsa bu marş motoruna zarar verebilir. Bu konuya girecekseniz iyice araştırıp marş basma süresi ayarlanabilir veya kısa olan bir alarm bulmanızı tavsiye ederim. Kuryelik yapan biri için faydalı olabilir. Anahtarlıkla belinize takarsınız her defasında aramaya gerek olmaz. Hatta biraz uzaktan basarsanız motor yağı devirdaim yapmış olur. Bu faydasıda olabilir.

Motosikleti
    R25
    Alıntı hasangazili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben motoru ilk aldığımda internetten ucuz bir alarm alıp servisteki ustaya taktırmıştım. Ustada işi bilen biriymiş bütün bağlantılarını yapmış sağ olsun. Uzaktan kumandayla motoru çalıştırabiliyordum. Yalnız şöyle bir sorunu vardı sistemin; motor çalıştıktan sonrada marşa basmaya devam ediyordu. İçindeki ayar 3 yada 5 saniye boyunca marşa basmasını sağlıyordu. Usta kablolara çok yük bindiği için sigortayı biraz büyük numaralı olanla değiştirdiğini söyledi. Bir gün yolda giderken kablolardan duman geldi motor bir daha çalışmadı. Sigortası atmış. Çekiciyle motoru götürüp uzaktan çalıştırmayı iptal ettirmiştim. Kumandada sorun olmuyor. Kumanda dayanırda motor her çalıştırmada 5 saniye marşa basarsa bu marş motoruna zarar verebilir. Bu konuya girecekseniz iyice araştırıp marş basma süresi ayarlanabilir veya kısa olan bir alarm bulmanızı tavsiye ederim. Kuryelik yapan biri için faydalı olabilir. Anahtarlıkla belinize takarsınız her defasında aramaya gerek olmaz. Hatta biraz uzaktan basarsanız motor yağı devirdaim yapmış olur. Bu faydasıda olabilir.
    Alarm işine pek sıcak bakmıyordum zaten yorumunuz çok faydalı oldu teşekkürler

Motosikleti
    MT 25
    Gps takip modüşü alıcaksın 60 tlye aliexpresten birtane de hat alıcaksın. konturlu. sms atıcaksın açılacak kapatacaksın kapanacak ya da arayacaksın açılacak kapatacaksın kapanacak hem çalınırsa falan da iyi olur

Motosikleti
    GeorgesnocaNA
    Motorumda uzaktan kumanda ile calisan alarm var, ayrica gpsde var. eger alarm alacaksan 2 way alarm alman siddetle tavsiye edilir. Cok ucuzunada kacmadan ortalama bisey alin. Pisman olmazsiniz bir daha para verseler anahtarlada ugrasmazsiniz. 3 seneye yakindir kullaniyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    artık o düğmenin gizliliği kalmadı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)