Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ekspertiz yan çiziyor yardım.

Motovento
    REKLAM ALANI
    TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam arkadaşlar
    Geçirdiğim kaza sonrası ekpertiz kaza tutanağını karşı taraf hem kroki ile hemde yazıyla tam kusurlu olduğunu belirtmesine rağmen (arkadan çarptı) ekspertiz firması oktay motoru arayıp resim istemiş .Kaza beni şoka soktuğu için o durumda kimse motorun resmini çekemedi ki bende bir nevi şok geçiridim .Açıkcası o durumdan sonra Kimsenin aklına gelmedi resim çekmek.Kaza otoyolda olduğu için yerde yatan motoru vuran araç sahibi hemen kaldırıp kenara çekti

oktay bey resim yoksa işin zor dedi (tutanakta karşı taraf hem kroki ile hemde yazılı olarak kabul etti) ama ben yinede sigorta şirketine arkadaş şok geçirdiği için resim çekememiş diye belirteceğim dedi
    1900 tl tamir masrafı çıkmış.

Sizce sigorta şirketi yan çizerse ne yapmalı yada yapmalıyım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Yan çizmesine gerek yok ki. Sonuçta hatalı karşı tarafsa ödedikleri masrafı karşı tarafın sigortasına rücu ettirecekler.

Motosikleti
    MT-07
    Şahsen tanıdığımdan söylüyorum. Elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışır ama benim bildiğimde Resim çekmek zorunlu kaza anında hatta 1tane falanda değil sağdan soldan tüm açılardan, plakalar gözükecek şekilde vs vs vs.

Kaza yaptığın yerde kamera, mobese vs birşeyler hatırlıyor musun? Belki onlardan görüntü talep edebilirsin?

Ne yazıkki motor kazalarında hemen motoru kaldırmak gibi bir görevleri varmış gibi insanlar hemen saldırıyorlar. Aslında olduğu yerde kalması gerektiğini bizzat polis memurundan azar yiyerek öğrendim ben mesela.

Motoru insanlar kaldırmaya çalışırken en son kaza yapan motorcunun telefonundan resimleri çekip, öyle bırakmıştım. Genede baya laf işitmiştim. Bildiğin kasırgadan önce markete saldıran yağmacılar gibiler, illa o motor kalkacak yerden :(

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şahsen tanıdığımdan söylüyorum. Elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışır ama benim bildiğimde Resim çekmek zorunlu kaza anında hatta 1tane falanda değil sağdan soldan tüm açılardan, plakalar gözükecek şekilde vs vs vs.

Kaza yaptığın yerde kamera, mobese vs birşeyler hatırlıyor musun? Belki onlardan görüntü talep edebilirsin?

Ne yazıkki motor kazalarında hemen motoru kaldırmak gibi bir görevleri varmış gibi insanlar hemen saldırıyorlar. Aslında olduğu yerde kalması gerektiğini bizzat polis memurundan azar yiyerek öğrendim ben mesela.

Motoru insanlar kaldırmaya çalışırken en son kaza yapan motorcunun telefonundan resimleri çekip, öyle bırakmıştım. Genede baya laf işitmiştim. Bildiğin kasırgadan önce markete saldıran yağmacılar gibiler, illa o motor kalkacak yerden :(
    gebze de oldu karanlık bir tünelden geçerken tünel çıkışında oldu,tahminim tünelde kamera sistemi yoktur çünkü ışık da yoktu

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:53 ----------

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yan çizmesine gerek yok ki. Sonuçta hatalı karşı tarafsa ödedikleri masrafı karşı tarafın sigortasına rücu ettirecekler.
    Bende anlamıyorum adam kabul ediyor açıkca arkadan geldim çarptım diyor ama sigorta şirketi resim istiyor.Benim anlamadığım hızır acil ile hastanelik olsak yinede resim isteyecekler .İlginç valla
    Dört Silindirin Gücü Adınaaaa ......!

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gebze de oldu karanlık bir tünelden geçerken tünel çıkışında oldu,tahminim tünelde kamera sistemi yoktur çünkü ışık da yoktu
    İnanki tek temennim işinin senin lehinde ve canın sıkılmadan düzelmesini dilemekten başka birşey değil. Olmuyorsa biraz akışına bırakmak lazım. Sana birşey olmadı ya gerisi önemli değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:56 ----------

Bende anlamıyorum adam kabul ediyor açıkca arkadan geldim çarptım diyor ama sigorta şirketi resim istiyor.Benim anlamadığım hızır acil ile hastanelik olsak yinede resim isteyecekler .İlginç valla
    Yok hastanelik olunca polis gelip tutanak tutuyor. Tecrübe ile sabit

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:57 ----------

Yok hastanelik olunca polis gelip tutanak tutuyor. Tecrübe ile sabit

Gerçi bende tramer'den kaza kusur raporunu bekliyorum.

Zaten hastane polis tutanağımda var

Motosikleti
    MT-07
    Zaten hastane polis tutanağımda var
    Yok yanlış anlaşıldı. Yaralanmalı trafik kazasında raporu polis tutar. Sen sonradan hastaneden rapor almışsın. Benimde 10gündür tramerde gözükmüyor kaza tutamağım. Kanımca hastaneye polis ifadesini götürmedim die. Bugün birşeyimde gidip vermeyi planlıyorum.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Motoru servise götürmüştüm orada sigorta eksperine denk geldim. Kaza yapan bir motoru görmeye gelmişti. Hemen fotoğrafları istedi. Dedi ki " motosiklet kazalarının yüzde sekseni kurgu, ikna edici fotoğraf olmadan onay vermiyoruz". Dedikleri gibi fotoğraf yoksa için çok zor. Red gelirse karara itiraz edebilirsin veya mahkemeye verebilirsin.

Edit :
    Hastane raporum var demişsin. yaralanmalı kazalarda taraflar kaza raporu tutmazlar , polisin gelmesi gerekir. O durumda polis raporu zaten hasar ödemeye yeterli kanıttır.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru servise götürmüştüm orada sigorta eksperine denk geldim. Kaza yapan bir motoru görmeye gelmişti. Hemen fotoğrafları istedi. Dedi ki " motosiklet kazalarının yüzde sekseni kurgu, ikna edici fotoğraf olmadan onay vermiyoruz". Dedikleri gibi fotoğraf yoksa için çok zor. Red gelirse karara itiraz edebilirsin veya mahkemeye verebilirsin.

Edit :
    Hastane raporum var demişsin. yaralanmalı kazalarda taraflar kaza raporu tutmazlar , polisin gelmesi gerekir. O durumda polis raporu zaten hasar ödemeye yeterli kanıttır.
    Aynen yaralı kaza ise sen tutanak tutmayıp polis gelip bu işi halletmek zorunda.

Sizin kazada polis gelmedi mi? Aramadınız mı?
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Yok arkadaşlar kazadan sonra hastanediki nöbetçi polis tutanak tuttu ama ben kazadan ciddi yara almadigim icin kendim bana carpan vatandas ile beraber hastaneye gittik orada hem hastane tutanagi hemde oradaki nobetci trafik polisi tarafindan polis tutanagi tuttum kaza yerinde polisi aradigimizda polis ölümlü yada yaralanmali bir durum yoksa kendi aranizda halledin deyip gelmedi olay bu ama vatandas herşeyiyle olayin suçunu kabul etti
    Şimdi bu ihale banami kalacak?

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Hastane raporu varsa sorun olacağını sanmam.

Bu durumun sebebi sigorta dolandırıcıları. Misal senin arka kuyruğun selen düştüğün için kırıldı. Bir yakınınla kaza süsü verip tutanak tutup senin sigortadan yaptıralım durumu oluyor.

Sigortacılar artık en ufak kazada bile didik didik ediyor, umarım sorunsuz halledersin.

Alıntı tyrung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hastane raporu varsa sorun olacağını sanmam.

Bu durumun sebebi sigorta dolandırıcıları. Misal senin arka kuyruğun selen düştüğün için kırıldı. Bir yakınınla kaza süsü verip tutanak tutup senin sigortadan yaptıralım durumu oluyor.

Sigortacılar artık en ufak kazada bile didik didik ediyor, umarım sorunsuz halledersin.
    eve gelip sağı solu araştırınca raporu hıyar gibi çöpe attığımı fark ettim :( herhalde bana girecek
    Dört Silindirin Gücü Adınaaaa ......!

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    eve gelip sağı solu araştırınca raporu hıyar gibi çöpe attığımı fark ettim :( herhalde bana girecek
    Hastahane kayıtlarında vardır, gidip bir örneğini talep edin. Sonuç alamazsanız Başhekim ile görüşmek istediğinizi ısrarla belirtip durumu anlatıp yardımcı olmasını rica edin.
    ...

Motosikleti
    MT-07
    Hevesini kırmak istemem. Raporu almasına almışsın ama maddi hasarlı trafik kazası olarak tutulmuş tutanaklar. Yaralanmalı trafik kazası die değil. İşler orada çirkinleşiyor.

Poliste ^^benim tutanığımda; tem hasdal mobesesini açarsanız görürsünüz.^^ bağlantı yolunu çizmemiş. Bağlantı yolunu komple emniyet şeridi die göstermiş. Benim şansım olay yerinde video görüntüleri ve gazetede çıkan fotoğraflar olmuş. Dosyaya eklettik bekliyoruz. Bende suç çıkar ise itiraz etmek zorunda kalacağım.

Hastaneden raporu talep ettikten sonra süreç sonunda itiraz hakkın var elinde. Biraz uğraşman gerekecek sadece.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sigorta şirketleri parayı ödememek için her türlü durumu avantajı haline getirir. Bu konuda kendisine çanak tutan ekspertizlere de prim verir.
    avukatınız kanalıyla dava açmakla tehdit edilmekten de pek hoşlanmazlar. İş biraz daha uzarsa avukat bürosundan arıyormuş gibi arayıp konuşun derim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)