Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Başlangıç motosikleti, küçük hacimli motosiklet, büyük hacimli motosiklet, vs vs

Motovento
    REKLAM ALANI
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Mesele cc olayı değil,

Birisi 50-60hp arasi
    Digeri 10-20hp arasi

Gaz kolu tepkileri ayni olmayan ve panik halinde kranktan tekere ani gaz açmada 30hp arasi guc ileten bir makinadan bahsediyoruz..

Hele hele yine panik halinde,ani vites kucultmedeki arka teker kilitleme olayina daha gelmedim bile.

50-150cc arası min 20-30Bin km.
    200-500 arasi min 30-40bin km.
    600 ve uzeri min 50bin ve uzeri tecrube..

Bu arada,güclu makinalarin kontrası,kucuk hacimlere oranla zordur
    Angrypower bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Yazıların neredeyse tamamına katılıyorum. Bende başlangıç motoru için düşük cc ile başlanması gerektiğini düşünenlerdenim. Bu yüksek cc motosiklete binse kullanamayacağı için değil. Örneğin motosikleti kullanmaya başlayan biri 1000 CC yada 600 CC motosikletin isteklerini karşılayamayacaktır. Anlık ters tepkilerine karşılık veremeyecektir.İstisna arkadaşlar olabilir onları ayırıyorum. Demek istediğim o motorun bir nevi hakkını veremez. O zaman hakkını verecek motosikletlere yönelmesi. İşin başlangıç kısmına geri dönersek kişi ne şekilde kullanması gerektiğini öncelikle bilmeli. Sonra sürme amacı şartlar koşulları göz önüne getirerek motosiklet seçimi yapmalı. Şahsen SS hastası biri olarak naked kullanıyorum. Bu mt 07'in kaşını gözünü sevdiğimden değil işimi en iyi gören motosikletlerden biri olduğu için.

Wing750 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Alıntı chaqalqarlos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazıların neredeyse tamamına katılıyorum. Bende başlangıç motoru için düşük cc ile başlanması gerektiğini düşünenlerdenim. Bu yüksek cc motosiklete binse kullanamayacağı için değil. Örneğin motosikleti kullanmaya başlayan biri 1000 CC yada 600 CC motosikletin isteklerini karşılayamayacaktır. Anlık ters tepkilerine karşılık veremeyecektir.İstisna arkadaşlar olabilir onları ayırıyorum. Demek istediğim o motorun bir nevi hakkını veremez. O zaman hakkını verecek motosikletlere yönelmesi. İşin başlangıç kısmına geri dönersek kişi ne şekilde kullanması gerektiğini öncelikle bilmeli. Sonra sürme amacı şartlar koşulları göz önüne getirerek motosiklet seçimi yapmalı. Şahsen SS hastası biri olarak naked kullanıyorum. Bu mt 07'in kaşını gözünü sevdiğimden değil işimi en iyi gören motosikletlerden biri olduğu için.
    Haklısınız, katılıyorum söylediklerinize, ancak ben bu konuda yine kişinin karakter özelliğine geleyim. MT-07 ile NC neredeyse aynı beygir gücünde. MT-07 180kg galiba. NC aşağı yukarı 50kg daha ağır. MT-07 daha kıvrak ve atik. Şimdi böyle bakınca benim de MT-07 seçmemde bir fark olmazdı temelde. Ancak benim beklentilerim daha başka diye NC aldım. Kullanım karakterim de farklı. Yazdığımda bunu anlatmaya çalıştım. yoksa mesele sadece cc değil.
    Forumda siz de çok iyi biliyorsunuz ki elinde parası olsa cc falan dinlemeyecek çok üye var. 50 cc motosikletin canını çıkaran çok kişi var. Sevdiğinden değil, gücü ona yettiğinden. Bir de benim gibi 'hakkını veremeyenler' var. Şu cc bu cc meselesi biraz da oradan gürültü koparıyor.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Wing750 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısınız, katılıyorum söylediklerinize, ancak ben bu konuda yine kişinin karakter özelliğine geleyim. MT-07 ile NC neredeyse aynı beygir gücünde. MT-07 180kg galiba. NC aşağı yukarı 50kg daha ağır. MT-07 daha kıvrak ve atik. Şimdi böyle bakınca benim de MT-07 seçmemde bir fark olmazdı temelde. Ancak benim beklentilerim daha başka diye NC aldım. Kullanım karakterim de farklı. Yazdığımda bunu anlatmaya çalıştım. yoksa mesele sadece cc değil.
    Forumda siz de çok iyi biliyorsunuz ki elinde parası olsa cc falan dinlemeyecek çok üye var. 50 cc motosikletin canını çıkaran çok kişi var. Sevdiğinden değil, gücü ona yettiğinden. Bir de benim gibi 'hakkını veremeyenler' var. Şu cc bu cc meselesi biraz da oradan gürültü koparıyor.
    Mt 07 :75hp
    Nc 750:55hp

Arada 20hp var

Neredeyse ayni beygir gucunde dediginiz icin belirttim.

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Alıntı Wing750 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğiniz gibi herkes bütçesine göre canını çıkarıyor aletlerin. Ben yüksek CC Derken genel olarak atik durmasını bilmeyen çok kısa sürede yüksek hızlara çıkan motosikletlerden bahsediyorum aslında. İki 650 cc'lik motosiklet arasında ciddi farklar olabiliyor.Bende mesela genel olarak ev iş kullanıyorum. Bir kere artçımla Şile'ye gittim pişman oldu artçım mt'de. Bunu sürekli yapsam mesela biran önce satarım diye düşünüyorum fakat bu senede birkaç kez olduğu için sorun olmuyor. Herkes umarım motosikletin gazına gelmeden yavaş yavaş alıştıkça sınırları aşar yoksa istemediğimiz konuları burada konuşmak zorunda kalıyoruz.
    Wing750 bunu beğendi.

Wing750 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mt 07 :75hp
    Nc 750:55hp

Arada 20hp var

Neredeyse ayni beygir gucunde dediginiz icin belirttim.
    Yanlış biliyormuşum, teşekkür ederim.
    levend84 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler