Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Vespa boyatmak

Motovento
    REKLAM ALANI
    BondGirl007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa lx 125 3v ie
    selam arkadaşlar
    vespa lx boyatmak için tamirhane'den fiyat aldım. 2500 tl fiyat verdiler. (çantası yok, bi yerinde çatlak var biraz çizikler var)

ufak tefek sorunlar oldugunda mahallede götürdüğüm bi tamirci var o da dedi ki 2500 tl çok, ben 1250 tlye boyatırım işçilik boya falan sıkıntı olmaz dedi

tamirhane'ye gözüm kapalı motorumu bırakırım ama fiyatı için herkes negatif söylüyor.
    neden bu kadar fiyat farkı vardır acaba? sizce hangisine boyatmalıyım yardımcı olursanız çok sevinirim

(seleyi de açık renk kaplatıcam 400tl, yazıları çıkmış onları da yapıcaklar toplamda 3000tl fiyat verdiler yani boya dahil)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    xv250
    çok değil mi sence ?

Motosikleti
    Vespa lx 125 3v ie
    evet çok ama bilmediğim için soruyorum ucuza yaoan kötü mü yapıyor 1250 tl dedi neden acaba bu kadar fiyat farkı var boya ve işçilik farklı mı oluyo

Motosikleti
    xv250
    bilmiyorum da ben oto boyacısına depo için 100 150 civarı tutar diyerek fiyat almıştım kopmle boyatsa idim çamurluklar vs 300 400 ü geçmezdi. boyadan anlamam pek ama fiyat çok gibi geldi

Motosikleti
    MT-07
    Tamirhane sözünün arkasında durur ve yanlış iş yapmaz. Mükemmel işçilik işin uğraşır çünkü prestijli bir yer. Hemen yarı fiyatına ben yaparım demekte şark kurnazlığı olsa gerek

Sana zamanında vespa alma demiştik ama dinlememiştin. Başa gelen çekilir. Marka kullanıyorsan kesenin ağzını açman gerek.
    BondGirl007 bunu beğendi.

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    2500 tl çok fazla.
    1250 ye boyatmak ilk bakışta mantıklı gelse de , önemli olan kimin boyayacağı .
    İyi bir işçilik olmayıp içine sinmedikten sonra 500tl’ye bile boyasa nafile.
    Bence ustadan nereye boyatacağını öğrenip ,
    oraya kendiniz gitmeniz ve işçiliği görüp kendiniz karar vermeniz daha mantıklı.

Farklı bir alternatif arıyorsanız;
    Ben İstanbul’dayken Hasan abi vardı maslakta motocolor on numara işçiliği vardı.
    Ben komple boya yaptırmıştım , içime sinmeyen tek nokta yoktu.
    Ama 10 yol önce
    http://motocolor.net/index.html
    Bura iletişim bileğileri var , fiyat alabilirsiniz.

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    istanbul anadolu yakasında isen ümraniye sanayi sitesinde boyacı zeki usta var. motosiklet boyası üzerine deneyimlidir kendisi. yarış motoru boyama üzerine çalışmaları mevcut. plastik aksam ve fiber tamirinde uzmanlaşmış olan çalıştığı atölyeler var. hasar çatlak vb. tamirat işlerinin yapılmasında yardımcı olabilir.

0532 721 19 63 telefon numarasından kendisi ile görüşebilirsiniz.
    BondGirl007 ve Stock Sever bunu beğendiler.

Motosikleti
    Vespa lx 125 3v ie
    vespa aldıgım için pişman değilim evet her şeyi çok pahalı oluyo ama hem etraftan cok güzel tepkiler aldım hem de çok sevdim iyi hissediyorum
    dediğin gibi marka olunca gerçekten kesenin ağzını açmak gerekiyo benim için biraz görüntü ve marka önemli ama en uyguna getirmeye calısıyorum tabii

Motosikleti
    MONDİAL 150 ZC (Alayına Gider)
    Komple araba boyatsan bu kadar para etmez, bu millet kudurmuş resmen para kazanacam diye.

hayat2teker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 250
    1250 ye boyatırım diyenden de uzak durun bence, en fazla 500-600 dür o işin hakkı

Motosikleti
    xv250
    boyanın vespası olmaz 1000 tllik motorda götürsen adam yapacağı işe bakar. yaptığı iş örneği varsa bir gör derim

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    bizim sokaktaki boyacı eski bir vespayı 300'e boyadı geçen sene.
    hem de kırmızı.
    dolar mark şu bu, hadi olsun 500 tl,
    100 lirayı da motoru almaya giderken dolmuşta düşürsen...
    şusu busu herşey dahil, taş çatlasın 700 tl tutar hamfendi.
    BondGirl007 ve 06Serhat bunu beğendiler.

Boya için İstanbulda Mim moto var Vedat Balkız instagramdan işlerini takip ediyorum güzel duruyor fiyat alabilirsin bence.

Motosikleti
    Peugeot 103
    O 2500 liraya upuzun ve cok genis makam araci bile boyatilir.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Vespa' lar metal kaportaya sahip olduğundan herhangi bir oto boyacısında da yaptırabilirsiniz. Oto boyacılardan fiyat alın.

Boya işi biraz moda işi gibidir. Siz boya yaptırmak için, buna çanta almak diyelim, Louis Vouitton'a gitmişsiniz. Tam kafanızda "bu bu kadar eder mi" derken, arkadaşınız aynı çantayı Boyner'de (belki eski stok) %30 daha ucuza bulduğunu söylüyor. O sırada girip Google'dan bakıyorsunuz, benzeri, kaliteli çakma N11'de yarı fiyatına var. Arkadaşlarınıza mesaj yazıyorsunuz, %70 aşağısına Kapalıçarşı Nuruosmaniye Girişi'nde kaliteli çakmasını alırız diyorlar. Biraz sonra Ankara'daki arkadaşınız "bizim mahalledeki cuma pazarında gördüm, plastik ama o paranın %95 daha aşağısına buldum aldım" diyor.

Tamirhane'nin boyayı sanırım başkasına yaptırıyor. Boyattığı yer de Atatürk Oto sanayi civarında bir yerlerdedir. Bugün Atatürk Oto Sanayi'nde hiç bir boyacı Vespa şasisini 1.500 liradan aşağı boyamaz. Bunu kimseyi savunmak için söylemiyorum, İstanbul'da durum böyle. Ha Topkapı'da bilmemkim vardır, atölye kendinindir, işleri düşmüştür, işçilikten kısar, boyayı verniği dandik alır, boyar.

Boyanın ve verniğin kalitesi Louis Vuitton çantanın deri ve dikiş kalitesi gibidir. İyi olursa güzel görünür, dandik olursa dandik görünür. Muhit var, muhit var, Anadolu'da tahminen çok daha ucuza boyarlar ama Vespa söküp takabilirler mi?

Mahalle boyacısı bunu öyle üstten boyanan bir şey sanmış olabilir, aracın üzerindeki bütün aksamın sökülüp ayrı ayrı boyanması gerekir. Daha önce mahalle işi sökülmeden boyanan Vespa görmüştüm, epeyce korkunçtu. Tamirhane büyük ihtimalle bunu söküp gönderiyor, sonra her şeyi tekrar birleştiriyor. Boyanınca üzerindeki Vespa stikırları çöp oluyor, bunları takıyor, stikır dediğime bakıp da ucuz bir şey sanmayın, kabartmalı, ithal, 3 tanesi 500 lira olmuşsa hiç şaşırmam. Bu arada bir de şasiyi sanayiye götürüp getiriyor. E adam hayrına çalışmıyor ya, 1.500 lira boyacıya verse, 1000 lira da bütün motoru soyup tekrar giydirme artı müşteriye beğendirme artı stikır ücreti olur.

Asıl sormanız gereken bence şu; bu Louis Vuitton çantaya gerçekten ihtiyacım var mı? Bence boyatmasanız da olur. Seleyi de kaplatın gitsin, yırtıksa.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    boya mı

oda ne

https://stickker.net/

zekeriyaimam bunu beğendi.

ismaileren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok. gelecekten ümitli
    Olaya şöyle bakın.
    Bir SuperSport motorunuz olsaydı onu sürekli pırıl pırıl tutmanızı ve en iyi işi yapan boyacıya boyatın derdim.
    Ama bence bir Vespa'ya retro görünüm daha çok yakışır. Ve boya üzerindeki eskimeler bu retro havasını güçlendirir.
    Yani bence boyatmayın.
    Mesela şöyle bir Vespa'yı hiçbir fabrika çıkışı Vespa'ya değişmezdim

Motosikleti
    pulsar ns200
    O eskitmeleri de boyayla yapıyorlar sağı solu çizik görüntüsü kötü motora kimse binmek istemez

Forumdan Uzaklaştırıldı

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)