Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial RX1İ Evo Alınır mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Darülaceze'nin daha çok işine yarar bence 12bin lira...
    En azından yetim sevindirmiş olursunuz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Artık Yok...
    rx1, derbi terra ben bu tip motorları motorda bir hırsı olmıycak tamamen keyfine zevkine binicek sizin oralar gibi cennet gibi yerde yaşıycak sizin oralarda bir sürü koylar adalar falan sizin oranın halkının bildiği turistlerin bilmediği gizli yerler falan vardır haliyle oralara patika yollardan asfalt olmıyan toprak yollardan falan gidicek bir motor olarak görmüşümdür tam o işin motoru.. atıcan çantaya havluları shortmayoyu,şınorkeli yada mangalı sucukları mezeleri yakıcan ateşi
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Cbr650 F
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rx1, derbi terra ben bu tip motorları motorda bir hırsı olmıycak tamamen keyfine zevkine binicek sizin oralar gibi cennet gibi yerde yaşıycak sizin oralarda bir sürü koylar adalar falan sizin oranın halkının bildiği turistlerin bilmediği gizli yerler falan vardır haliyle oralara patika yollardan asfalt olmıyan toprak yollardan falan gidicek bir motor olarak görmüşümdür tam o işin motoru.. atıcan çantaya havluları shortmayo,şınorkeli yada mangalı sucukları mezeleri yakıcan ateşi
    Tam olarakta onu hayal ediyorum 1-2 yıldır,hislerime tercüman oldunuz
    bursalıali bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    BN125 in resmini ocak ayında ilk gördüğümden beri neredeyse motora aşık oldum desem yeridir.

RX1 i görünce onuda çok beğendiğimi belirtmeliyim.

Bu arada BN251 e baktım. Acaba 250 cc mi alsam diye.

Şehir içinde kullanıyorum. Güzergahımda çok dur kalk oluyor ve sokaklar okadar darki aradan geçme şansı neredeyse yok. Üstelik birde Kadırga yokuşunun çıldırtıcı dur kalkı var. Ağır motor o yokuşta canından bezdiriyor insanı. Çünkü yokuşun birçok yerinde durduğumda viraja denk geliyor. Bu nedenle bir ayak tabanı yere basarken diğer ayak parmak ucuna denk geliyor (üstelik boyum 179 cm).

Bu nedenle BN125 tercihime geri döndüm. Şu anda sıkıntı hissetmiyorum.

Motosikleti
    Cbr650 F
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BN125 in resmini ocak ayında ilk gördüğümden beri neredeyse motora aşık oldum desem yeridir.

RX1 i görünce onuda çok beğendiğimi belirtmeliyim.

Bu arada BN251 e baktım. Acaba 250 cc mi alsam diye.

Şehir içinde kullanıyorum. Güzergahımda çok dur kalk oluyor ve sokaklar okadar darki aradan geçme şansı neredeyse yok. Üstelik birde Kadırga yokuşunun çıldırtıcı dur kalkı var. Ağır motor o yokuşta canından bezdiriyor insanı. Çünkü yokuşun birçok yerinde durduğumda viraja denk geliyor. Bu nedenle bir ayak tabanı yere basarken diğer ayak parmak ucuna denk geliyor (üstelik boyum 179 cm).

Bu nedenle BN125 tercihime geri döndüm. Şu anda sıkıntı hissetmiyorum.
    Hocam bendede 1.77 boy var benelli altımda baya kucuk kaldı ve sanırım titreşim soruuda varmış o yüzfen terchimi benelliden yana kullanmadım

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Titreşim alt devirlerde 3500-4000 altında var. Burayı geçince yok.
    Bence küçük durmuyor. Dikkat ederseniz ayak tabanlarım tam olarak yere basıyor. Üstelik bacaklar bir miktarda açık. Bu benim özellikle tercih ettiğim bir durum.

Motosikleti
    Cbr650 F
    Hiç kullanıcısı yok mu forumda 😑

LostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Star Fire 48
    Hala Suzuki Van van 125 diyorum japon üretimi üst düzey kalite 127 kg titreşim yok sizin oralarda harika gider.

Motosikleti
    Cbr650 F
    Alıntı LostRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hala Suzuki Van van 125 diyorum japon üretimi üst düzey kalite 127 kg titreşim yok sizin oralarda harika gider.

https://www.youtube.com/watch?v=7wDa1h05W6Q
    Bana hitap etmiyor malesef 😑

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:07 ----------

Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Titreşim alt devirlerde 3500-4000 altında var. Burayı geçince yok.
    Bence küçük durmuyor. Dikkat ederseniz ayak tabanlarım tam olarak yere basıyor. Üstelik bacaklar bir miktarda açık. Bu benim özellikle tercih ettiğim bir durum.

https://i.hizliresim.com/Azoqg0.jpg
    2.000 km de 10.000 tlye 1 tane var burda.Yedek parça durumu servis ücretleri nasıl?

Motosikleti
    Artık Yok...
    Adam senin motoru test etmiş buralardan bakabilirsin.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı eyupsivrikay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...
    2.000 km de 10.000 tlye 1 tane var burda.Yedek parça durumu servis ücretleri nasıl?
    Abicim, başlangıç yapacaksın, öğreneceksin, sağa sola sürteceksin...

Sen BN125 boyuma uygun değil deyince aslında daha dikkatli incelersen hem boyuna uygun hemde sele yüksekliği, motor ağırlığı, çanta, dur kalkı çok yerde ayakların yere tam basması gibi önemli şeylere dikkatini çekebilmek için resmi koydum.

Şahsi fikrimi sorarsan BN125 sana çokta uygun değil. Koruma demiri yok. Yaptırayım desen takılabilecek bir yerde yok. O yüzden en ufak bir yan yatmada hasar alacaktır. Tekrar hatırlatayım birde şu rodaj var. Ben bitmedi diye sıkıldım mesela.

Benim ilk motorum 1980 veya 81 de Fransız malı iki zamanlı 3 vitesli Motobekaneydi. Yanlış hatırlamıyorsam 69 veya 71 modeldi. Yaş 18, öğrenciydim senin gibi. Motor ikinci eldi. 200 Alman markına almıştım. Hergün enaz 50 km yol yapardım okula gidip gelmek için.

Daha bayıra her yola girer çıkardım. Bir yıl kullanıp yine 200 marka satmıştım. Yağ değişimi dışında hiç bir masrafım olmamıştı.

Babana burayı okut, ikna et. Çıtanı biraz düşür. Malum sahibinden sitesinde 5-6 bin liraya temiz Honda CB125 motorlar var. Bölgende servisi de var. Bir sorun çıktığında hallettirirsin kolayca. Motordan soğumazsın. Kullan bir yıl tecrübe kazan. Seneye istediğin motoru alırsın.

Bu arada asıl öğreneceğin şey motoru kullanmak değil.

Asıl, yolu ve trafiği okuyarak motorunu en uygun şekilde yönlendirmeyi öğreneceksin.

Bunu aklından çıkarma.
    pea bunu beğendi.

dogukanb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR125R
    Merhaba seninle yaşıtız. Ilk başta CB125R düşünüyordum sonrada başlangıç motoruna bu para verilmez kafası ile CBR125 aldım. Sende çinli motora bu paralari vermek yerine CBR125+ Güzel ekipmanlar alabilirsin.

Motosikleti
    Cbr650 F
    Alıntı dogukanb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba seninle yaşıtız. Ilk başta CB125R düşünüyordum sonrada başlangıç motoruna bu para verilmez kafası ile CBR125 aldım. Sende çinli motora bu paralari vermek yerine CBR125+ Güzel ekipmanlar alabilirsin.https://i.hizliresim.com/4zdqLq.jpg
    Kardeşim keşke temiz cbr olsa burda.Soruşturduğum tüm cbr lar hasarlı çıktı.Adam diyor "Hiçbir sorunu yok,bi sorun yaşamadı şu ana kadar",servisteki tanıdığıma gösteriyorum motoru "Alma hararet sorunuyla gelmişti bu motor" gibi oldu hepsi,temiz cbr bulunsa keşke

Motosikleti
    xv250
    taş gibi motor ve yakışıklı diğer arkadaşların önerdiği motorların bazıları gibi çirkin değil

Motosikleti
    Cbr650 F
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Darülaceze'nin daha çok işine yarar bence 12bin lira...
    En azından yetim sevindirmiş olursunuz.
    Hocam sanırım sizdede mondial bir makina var neden böyle bir görüş bildirdiniz acaba?
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Şahsi düşüncem git ybr veya cbf al, olmadı drift al. Canın sıkılırsa yere at. Sonra kaldır tekrar bin. Nie bu kadar uzadı bu konu anlamış değilim. Ne kadar temiz bakarsan bak, emin ol vuruk, çürük, ezik canını sıkar. Hergün olmuyor 1kez olur gözüne takılır. Bugün benim motorun rodajı için köy yollarından geçiyordum. Millet ybr ler ile tarlalara girip çıkıyor, istediklerini yapıyordu. Bugüne kadar bu çinli adv makineler mi vardı?

dogukanb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR125R
    Her motorda sorun olabilir sonuçta mekanik bir makine. Çok büyük sorunlar olmadığı sürece bu kadar hassas davranmana gerek yok bence.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı eyupsivrikay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abilerim,ablalarım,kardeşlerim merhaba forumda ilk yazım bu.Sizden tecrübelerize dayanarak fikir almak istiyorum.16 yaşındayım lise öğrencisiyim rx1i çok hoşuma gitti sizce alınır mı?Alanlar var mı?2 kişi almayı düşündüğümüz için bayii 12.000 tl'ye satabileceklerini söylediler.
    Bence alınmaz-paranı çar çur etme...
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    Mt-125
    Motor hakkında inan bir fikrim yok. 125 cc lik hava soğutmalı ama görünüşü güzel bir makine. Her alet sadece araçlar için değil her alet sorun çıkarabilir. Birazda şanstır (0 km almış olduğumuz arabanın 25000 binde yağ yakması ve o sorunun Türkiye genelinde sadece bizde görülmesi). Kullanan motoru bilen kişiler al demiş bazı kişilerde farklı markalar önermiş.Şunu diyeceğim her gün motora binen sen olacaksın eğer motordan zevk almıycaksan o motoru alma daha iyi sorunlar çıkarabilir her motor çıkarır.Hepsinin kronik rahatsızlıkları olabilir.Eğer senin içine yattıysa çok fazlada sorun çıkarıcak bir motor değilse düşünmeden al.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Cbr650 F
    Alıntı MeRİchJane adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor hakkında inan bir fikrim yok. 125 cc lik hava soğutmalı ama görünüşü güzel bir makine. Her alet sadece araçlar için değil her alet sorun çıkarabilir. Birazda şanstır (0 km almış olduğumuz arabanın 25000 binde yağ yakması ve o sorunun Türkiye genelinde sadece bizde görülmesi). Kullanan motoru bilen kişiler al demiş bazı kişilerde farklı markalar önermiş.Şunu diyeceğim her gün motora binen sen olacaksın eğer motordan zevk almıycaksan o motoru alma daha iyi sorunlar çıkarabilir her motor çıkarır.Hepsinin kronik rahatsızlıkları olabilir.Eğer senin içine yattıysa çok fazlada sorun çıkarıcak bir motor değilse düşünmeden al.
    En anlamlı bi kaç yorumdan bir taneside bu oldu herhalde teşekkurler 😊
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler