Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Trafik cezası hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    660 Tenere
    Merhabalar iyi forumlar,

Eylül ayında bir araba aldım, borcu yoktu zaten olsaydı noterden satış verilmezdi. İki gün önce baktığımda önceki sahibinin adına ve aracın plakasına 1444 lira faiziyle birlikte işlenen bir trafik cezası gördüm, haziran ayından kalma. Tahminim yapılandırma zamanı veya af zamanı bir şekilde borcu taksitlendirdi sonra ödemeyince borç görünür oldu.

Sorum şu, bu borç beni ilgilendirir mi? Sonuçta aracın plakasıda yazıyor ama ceza adamın ismine yazılmış.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Aracı üstüne aldığından dolayı direk adamın sorunu oluyor. Noterden aracın satışını alırken borçsuzdur die aldın çünkü.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    acilin, maliye.. gardasim borc adamin borcu. seni ilgilendirmiyor. şimdi rahatla. derin nefes al.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 125
    Ayni sey benimde basima geldi. 2 yil once sattigim araca trafik cezasi geldi. Vergi dairesi ile konustum. Trafik zabitasinin cezayi yazdiktan sonra bunu sisteme kaydettirmek icin 3 yıl (evet yanlis okumadiniz tam üç yıl) suresi varmis.. yahu cezayi hakkaride yazip yuruyerek edirneye getirsen 3 yıl surmez.. deveye sormuslar neren dogru diye.... Memura diyorumki kardesim ben bu araci borcu yoktur yazisi alip seneler once satmisim. "İnternet denilen birsey var kontrol etseydiniz" seklinde 20 IQ urunu bir laf etti. Madem internet denilen birsey var, hersey online; o memur neden tas devrinde kalmista 2 bucuk yil sonra vermis iceriye cezayi? Online olsun o zaman bu isler dedim. Karsilik veremedi elbette... Ayrica ben araci sattiktan sonra 3 yil pesindenmi kosacagim.. rezillik iste, klasik...

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı spectre222 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayni sey benimde basima geldi. 2 yil once sattigim araca trafik cezasi geldi. Vergi dairesi ile konustum. Trafik zabitasinin cezayi yazdiktan sonra bunu sisteme kaydettirmek icin 3 yıl (evet yanlis okumadiniz tam üç yıl) suresi varmis.. yahu cezayi hakkaride yazip yuruyerek edirneye getirsen 3 yıl surmez.. deveye sormuslar neren dogru diye.... Memura diyorumki kardesim ben bu araci borcu yoktur yazisi alip seneler once satmisim. "İnternet denilen birsey var kontrol etseydiniz" seklinde 20 IQ urunu bir laf etti. Madem internet denilen birsey var, hersey online; o memur neden tas devrinde kalmista 2 bucuk yil sonra vermis iceriye cezayi? Online olsun o zaman bu isler dedim. Karsilik veremedi elbette... Ayrica ben araci sattiktan sonra 3 yil pesindenmi kosacagim.. rezillik iste, klasik...
    ceza yazılır da seni bulamazlarsa belli bir süre sonra ilanen tebliğ oluyor. seninki de bu hesap olmuş.

Motosikleti
    660 Tenere
    Cevaplar için teşekkür ederim arkadaşlar.

Motosikleti
    fazer
    2 hafta önce yanlış yere oto park ettim diye 108TL ceza yedim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)