Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Egsoz soğukken tıngırtı sesi geliyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 125 Mh Drift 2016
    Arkadaşlar motorum Falcon crown 150. Yaklaşık 3 aydır kullanıyorum. Aldığım günden beri egsozda soğuk iken bir tıngırtı sesi var. Son zamanlarda bu ses artmaya başladı. Tamirciye gitmedim çünkü maddi açıdan sıkışığım bu aralar. Motor ile 10 dk yolculuk yapsam bile tıngırtı gitmiyor. Ama örneğin en az 30 dk gibi uzun yolculuklarda bu ses kesiliyor. Sizce sıkıntı nedir, egsozcuya götürsem ne kadar bir masraf çıkar? Şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    motoru sürdükten sonra kontağı kapattığınızda egzozdan gelen tıngırtıyı diyorsanız, o ses normal.

Motosikleti
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru sürdükten sonra kontağı kapattığınızda egzozdan gelen tıngırtıyı diyorsanız, o ses normal.
    Hayır ondan bahsetmiyorum motor soğukken çıkan bir ses

Hamza Toruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DORUKOĞLU
    Video yüklersen daha rahat yorum yapabiliriz
    https://www.youtube.com/watch?v=T0jbH_Vu_eA&t=1s

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Egzoz susturucunuzun içerisinde desibel kırıcı ve odacık diye tabir edebileceğimiz bazı bölümler, elek benzeri sac parçaları vardır (birçok standart susturucuda). Eğer bu parçalar bağlandığı yerdeki puntadan atmışlarsa veya kaynakta bir hata olmuş ve bir parça içeride boşta kalmışsa bahsettiğiniz ses gelebilir. Ya onunla yaşarsınız, ya egzoz susturucusunu kestirip onartırsınız (ki kimse uğraşmaz, hatta saçma bulurlar) ya da yenisi ile değiştirirsiniz. Motosikletiniz garantide ise yetkili servise durumu anlatıp deneyin. Ancak malesef motosikletinizin markasından kaynaklı olarak garantiden bu tip bir işlemi yapmayacaklarını, "normal" veya "müşteri hatası" tanımı koyacaklarını söyleyebilirim.
    Green Arrow bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla bende de tam tersi motoru park ediyorum ince ince çıt sesi geliyor, hatta ilk aldığım gün su sesi sandım da altına mı kaçırıyor motor diye didik didik ettim

Motosikleti
    Evet arkadaşlar böyle bir ses geliyor motordan lütfen yardımcı olun sıkıntısı nedir bu motorun?
    https://www.youtube.com/watch?v=dR6g5tzqLnU

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Alıntı jessepnkmn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar böyle bir ses geliyor motordan lütfen yardımcı olun sıkıntısı nedir bu motorun?
    https://www.youtube.com/watch?v=dR6g5tzqLnU
    Egzozun içinden mi geliyor tam anlamadım bağlantı yerlerini bir kontrol edin, eğer içindense "Kural" abimin dediği gibi içindeki parçalar yarım ayrılmış gaz verince de yerinden oynuyor olabilir.

Motosikleti
    Alıntı zeynelhazan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egzozun içinden mi geliyor tam anlamadım bağlantı yerlerini bir kontrol edin, eğer içindense "Kural" abimin dediği gibi içindeki parçalar yarım ayrılmış gaz verince de yerinden oynuyor olabilir.
    Bağlantı yerinden kastınız neresi tam anlamadım, ne yapmalıyım büyük bir masraf mı eğer parçalar kırılmışsa

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:17 ----------

Ve örneğin 5. viteste uzun bir süre yolculuk yaptığımda durduğumda ses kesiliyor , motorun orijinal sesini duyuyorum çok daha güzel ama tıngırtı olunca çok sinir bozucu
    ENİGMA bunu beğendi.

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    katalizörden geliyor ses içindeki porselenler kırılmış önemli bi şey değil sesin kesilmesi için tamircinin içini açıp temizlemesi gerekli

Motosikleti
    Alıntı ENİGMA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    katalizörden geliyor ses içindeki porselenler kırılmış önemli bi şey değil sesin kesilmesi için tamircinin içini açıp temizlemesi gerekli
    Anladım teşekkür ederim

Rhombeuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egzoz susturucunuzun içerisinde desibel kırıcı ve odacık diye tabir edebileceğimiz bazı bölümler, elek benzeri sac parçaları vardır (birçok standart susturucuda). Eğer bu parçalar bağlandığı yerdeki puntadan atmışlarsa veya kaynakta bir hata olmuş ve bir parça içeride boşta kalmışsa bahsettiğiniz ses gelebilir. Ya onunla yaşarsınız, ya egzoz susturucusunu kestirip onartırsınız (ki kimse uğraşmaz, hatta saçma bulurlar) ya da yenisi ile değiştirirsiniz. Motosikletiniz garantide ise yetkili servise durumu anlatıp deneyin. Ancak malesef motosikletinizin markasından kaynaklı olarak garantiden bu tip bir işlemi yapmayacaklarını, "normal" veya "müşteri hatası" tanımı koyacaklarını söyleyebilirim.
    Peki bu durum bir soruna yol açar mı uzun süreli kullanımda ?

Aynı sorun bende de var .. Ustam sorun yok o sesi duyma devam et dedi .. Uzun yola çıkacam aklımı kurcalıyor ..

Sanmıyorum bir sorun olacağını

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)