Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Plaka konusu

Motovento
    REKLAM ALANI
    peyloride - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1100 L1
    Merhaba,

Plakamda vida mevcut. Çarşamba gününe muayene randevusu aldım. Tek derdim plaka, emniyette ordan oraya uğraşmak istemiyorum işimden dolayı. Şöyle bir ürünle karşılaştım, muayeneden geçer mi acaba bilgisi olan var mı? Ya da plakayı tamamen legal olacak bir şekilde uğraşmadan nasıl değiştirebilirim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Plakanizi alıp şoförler odasına gidiyorsunuz ve yenisini çikartiyorsunuz 35 tl ücreti var. Uğraştırıcı bir yanı yok.
    ERTOBİ bunu beğendi.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Plaka basma yetkisi şoförler odasında değil mi?

Sahte mühürlü sahte plaka sacı diye bir muhabbet var internet haberlerinde...

Motosikleti
    MT-07
    Anlamadığım nokta, legal iş yapmak daha ucuz ve güvenli iken ne die kendini sıkıntıya sokasınki?

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Benim anlamadığım, app plaka yasal değil. Tamam. Tama da bunları üretenler alenen reklam verebiliyorlar. Ne iş? Yoksa üretimini yapmak yasal da araca takmak mı yasak? Üretimini yasaklamak çok basit halbuki.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim anlamadığım, app plaka yasal değil. Tamam. Tama da bunları üretenler alenen reklam verebiliyorlar. Ne iş? Yoksa üretimini yapmak yasal da araca takmak mı yasak? Üretimini yasaklamak çok basit halbuki.
    bende o minicik olan değil orta boy applaka var muhurlu hicbirsey demiyor amcalar hemide vidalı

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Derler demezler kısmı ayrı. Merak ettiğim, sonuçta yasak bu. Niye üretenlere izin veriliyor? Hani genelde böyle işler yapanlar "Bunlar dekoratif amaçlıdır, araçta kullanmak için değildir." şeklinde bir uyarı koyarlar ki en azından bir şey olduğunda "biz millet plakaya taksın diye üretmiyoruz" diyebilsinler (Tabii bilen bilir ne için olduğunu). Ama bakıyorum, öyle bir ibare de yok. Açık açık app plaka, alın aracınıza takın deniliyor. Ve devlet hiçbir şey yapmıyor.

benim anlamadığım o vidayı plakanın okunmasını engelleyecek şekilde takma amacınız nedir?

Motosikleti
    Honda CRF1100 L1
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlamadığım nokta, legal iş yapmak daha ucuz ve güvenli iken ne die kendini sıkıntıya sokasınki?
    Bir kaç yerde okuduğum kadarıyla ordan oraya ordan oraya 3-4 saat uğraşmak gerekiyormuş. Şu an buna ayıracak vaktim olmadığı için böyle bir yol arıyorum yoksa küçük olsun şekilli olsun derdim yok.

Alıntı coderadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim anlamadığım o vidayı plakanın okunmasını engelleyecek şekilde takma amacınız nedir?
    Motosikletimi satın aldığımda bu haldeydi, ilk motosikletim olduğu için de plakada vidanın sorun olduğundan haberdar değildim. Ayrıca okunmasını engelleyecek şekilde değil, hiç bir fark yaratmıyor vidalar ama vidalı plakayı hiç bir şekilde kabul etmedikleri yazıyor her yerde.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı peyloride adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir kaç yerde okuduğum kadarıyla ordan oraya ordan oraya 3-4 saat uğraşmak gerekiyormuş. Şu an buna ayıracak vaktim olmadığı için böyle bir yol arıyorum yoksa küçük olsun şekilli olsun derdim yok.

Motosikletimi satın aldığımda bu haldeydi, ilk motosikletim olduğu için de plakada vidanın sorun olduğundan haberdar değildim. Ayrıca okunmasını engelleyecek şekilde değil, hiç bir fark yaratmıyor vidalar ama vidalı plakayı hiç bir şekilde kabul etmedikleri yazıyor her yerde.
    Vida meselesi zaten yeni uyduruldu ve muayeneden geçemiyorsun. Bizzat yaşadım. Vidaları daksil ile beyaza boyayanlar da vardı muayene istasyonunun önünde. Onlar geçti mesela. Benim vidalardan biri harfin üstüne denk geliyor diye geçemedim. Ama muayene yapılıp, geçici bir kusur kağıdı verdiler. Yeni plakayı alıp geldim, muayenesine tekrar bakılmadan yeni muayene kağıdını düzenlediler. Durum bu.

App zaten yasal değil. Artık mühür de yeterli değil. Yasal plakalarda bayrak hologramı falan da oluyor. App plakalarda bu yok.

Sen en iyisi şoförler odasına eski plakanla git, geçen sene 17,5 TL idi şimdi ne kadar bilmiyorum, hemen orada basıp veriyorlar. Uğraştıracak bir şey yok. Oradan oraya diye koşturacağın bir durum da yok. Plakam vidalı deyip götür eskisini, al yenisini. Olay bu kadar.
    peyloride bunu beğendi.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    F 650 GS (2005)
    10 gün önce muayeneye gittim.
    Plakamda 2 vida vardı.
    Vidaları söktüm, plakayı çift taraflı bant ile yapıştırdım.Delikleri beyaz boya ile boyadım. Muayeneye gidene kadar da plaka düşmesin diye şeffaf koli bandı ile sardım. Muayeneden hemen önce koli bandını kestim.
    Muayenede sorun olmadı.
    Muayene sonrası yine koli bandı ile sarıp iş yerine kadar geldim.

İş yerinde plakayı yerinden sökemedim. Çift taraflı bant sağlam tutmuş. mevcut deliklere yine vidaları takıp, üstlerini yine beyaza boyadım.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Vidalar rakamların üzerinde veya ortasında değilse, daksil ile boya geçersin. APP plaka alayım falan deme sakın. Alacaksan yine al da muayeneden sonra tak.

Motosikleti
    Honda CRF1100 L1
    Bende iki delik rakamlara denk geliyor ne yazık ki, daksil vs. gibi çözümlerle kurtarabileceğimi sanmıyorum.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı peyloride adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende iki delik rakamlara denk geliyor ne yazık ki, daksil vs. gibi çözümlerle kurtarabileceğimi sanmıyorum.
    O zaman hiç önceden uğraşma. Tuvturk'ün verdiği kağıtla gidip şöförler odasından bastırıyorsun. Nerden randevu aldın bilmiyorum ama en kolay değiştirme şekli bu.

valeros46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben delikler rakamlara denk gelmemesine rağmen kalmıştım. Plakayı sökmeden vidaları söküp beyaz macunla gitmeni de önermem. Plakalık yok ise de geri yollayabiliyorlar. Hiç riske etme bence, eğer geçemezsen plaka kağıdını veriyorlar 17 TL' ye bastırıyorsun. Ama muayeneden sonra yine vidalayayım dersen onda da trafik polisi çevirip ceza yazabiliyor. Ben kaldığım eski plakamın görselini ekliyorum, başka bir nedenden dolayı plakam komple değişti:

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı valeros46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben delikler rakamlara denk gelmemesine rağmen kalmıştım. Plakayı sökmeden vidaları söküp beyaz macunla gitmeni de önermem. Plakalık yok ise de geri yollayabiliyorlar. Hiç riske etme bence, eğer geçemezsen plaka kağıdını veriyorlar 17 TL' ye bastırıyorsun. Ama muayeneden sonra yine vidalayayım dersen onda da trafik polisi çevirip ceza yazabiliyor. Ben kaldığım eski plakamın görselini ekliyorum, başka bir nedenden dolayı plakam komple değişti:
    https://i.hizliresim.com/PD9Y28.jpg
    Aynı sebeple kalmıştım ben de. Vidalar rakam ve harflerin sağında, solunda, üstünde, altında, içinde hiçbir şekilde olmayacak. Yani boşu boşuna kalmadın muayeneden. Yeni kanun gereği kısaca vidalı plaka yasak. En temizi yeni plaka + herhangi bir motosiklet servisinden plakalık istemek. Çok ucuza ve uğraştırmadan hallediliyor. Muayeneyi beklemeden plakayı değiştirmek lazım.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    ben de kaldim dostum ayni sebepten. hos benim vidalari allah yaratti dememisler nereye bulduysa atmislar. ama motor 98 model. o yillarda boyle bir yonetmelik yoktu. her neyse o ayri bir konu.

simdi sen gideceksin muayeneye. kalacaksin guzel. o kaldigin kagidi alip en yakin soforler odasina, ruhsat fotokopisi, kimlik fotokopisi ve o kaldigin muayene kagidinin asli ile gidiyorsun. 17 tl tek plaka ucretini yatirip yeni plakani alip, ayni gun muayene istasyonuna donuyorsun. sadece plakayi kontrol edip gectigin kagidi verip gonderiyorlar.

kolay gelsin.

nalpergok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 660 Sport
    Yalnız şöyle bir durum var, doğrudan şoförler cemiyetine giderek yenilemek mümkün değil. Önce Emniyet Müdürlüğüne giderek kusurlu plakanı teslim ediyorsun ve oradan verilen kağıtla birlikte şoförler cemiyetine giderek plakanı yenileyebiliyorsun.

LostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Star Fire 48
    Trafik şube artık kalabalık değil randevu almadan plakanı al şubeye git plakayı alıp kağıt veriyorlar oradan şöförler odasına 17 tl ye iş bitiyor yol hariç toplam 15 dakika

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)