Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

yılan hikayesine döndü güvenilecek adam kalmadı, önemli konu

Motovento
    REKLAM ALANI

motorum ninja 250r şuan ki ustam her ne kadar temizlemenin iyi olmayacağını söylememe rağmen hava filtremi temizlemişti fakat sanırım işlevini yitirmiş, bana mondialin bi modelinin hava filtrelerini alıp birleştireceğini ve uydurabileceğini, boşu boşuna 500 lira para vermeme gerek olmadığını söyledi.

siz ne düşünüyorsunuz bu konuda? ustaya pek güvenemiyorum birkaç falsosu var 4-5 gün önce şanzıman içindeki ön çıkış milinin arkasındaki bilyaların dağıldığını tümden motorun sökülüp bilyaları değiştirip motoru geri toplayacağını söyledi bilyaların dağılma sebebi motoru götürmeden 2-3 gün önce 70-80 le giderken zincir koptu ön dişliye dolandı ve düşüp sürüklendim biraz, neyse götürdüm bilyalar değişecek dedi tamam dedim 2 gün bıraktım ustaya makineyi, 2 gün sonra gittim motoru bi aldım motor kısmını bildiğiniz mat siyah boyayla boyamış contalardan anlamayayım diye çünkü boyayı kazıdım contalar hiç yeni gibi durmuyordu, şimdi motor ısınınca o boya yanıyor duman çıkıyor pis pis kokuyor, boyamayı unuttuğu kısım makinenin deponun altında kalan kısımları da hala tozluydu, bu nasıl makine sökmek? bir de conta parası...vs diyip 1000 lira para aldı.

kendisine işini adam akıllı yapıp yapmadığını sorduğumda da "1 kuruş haram para aldıysam oğlumu görmek nasip olmasın allah belamı versin ben sana kimseye yapmadığım indirimi yaptım" diye yeminler ediyor.

kendisi bujiyi değitirmiş, hava filtresini temizlemiş, "radyatör pompası" dediği şeyin bi tanesinin tam çalışmadığını söyleyip onu değiştirmiş, bunların hiçbirini istemedim ben. motor ondayken yapmış hepsini. sebep olarak da benimle iyi anlaştığını, motor sanki kendininmiş gibi muamele yaptığını söyledi.

motoru aldım 3 gün sonra denemek için e5 e çıktım, makine 9 bin devir üstüne çıkmıyordu, 120 yi geçemedim.

kendisine bunu söyledim, benzinin kirli olabileceğini yeni benzin almam gerektiğini ayrıca tekrar geldiğimde enjektörü temizleyeceğini söyledi.

önümüzdeki hafta tekrar gideceğim, motor açıldığı için yağ değişimi yapmamız gerektiğini söyledi ama ben yağı ondan önce değiştirdim, motor açılsaydı yağ yeni olmaz mıydı? yağı bi boşalttım kapkara yağ çıktı?

dün kendim yağ değişimi yaptım castrol koydum 5.viteste 170 i gördüm fakat çok zorlandı eskiden atak çıkıyordu 150-160 gibi rakamlara, 6.vitese attığımda çok etkisi olmadı eskiden cidden etkilerdi.

bu gece tekrar gazlayacağım deneme amaçlı, sizce ne yapmalıyım? bu güçten düşmenin sebebi nedir? ilk gazladığım gece 120 yi geçemeyince çok moralim bozuldu sollamalarda falan yavaş kalmak çok kötü bir duyguydu..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    panik yapma. belki sebebi başka bir şeydir.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Motor blogunu mat siyah boyamış´tan sonrasini okumadım..

Eski çıkan parçaları(sorunlu)sorsaydin,merak ettim gormek istiyorum diye?

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    Yol yakınken, o ustanın dükkanının önünden bile geçme derim ben. Karakter Zayisi bir mahlukat olduğu her halinden belli. Eski parçaları sorduğunda vereceği cevap', abi hurda hepsi çöpe attım gitti kimsenin işine yaramaz diye...Edit benim bildiğim hiçbir usta müşteriye sormadan parça değiştirmez. Nasıl bir usta ise
    bursalıali bunu beğendi.

kendisine işini adam akıllı yapıp yapmadığını sorduğumda da "1 kuruş haram para aldıysam oğlumu görmek nasip olmasın allah belamı versin ben sana kimseye yapmadığım indirimi yaptım" diye yeminler ediyor.

şöyle bir yemin okuyunca tüylerim ürperdi terbiyesizim. bana göre işini doğru yapan insan yemin etmez. niye yemin etsin ki? ortadoğu'da maalesef çocuğunun üzerine yemin edip yalan söyleyenler var. nasıl bir coğrafya, inanın aklım almıyor.

Motosikleti
    MT-07
    Zararın neresinden dönsen kardır diyip, elini kolunu daha fazla kaptırma. En çokta sevdiklerini görmek nasip olmayanlar çalıp, çırpıyor. Bir örnek vereyim. Her cuma'yı kaçırmayan elinden tespih eksik olmayan bir abimiz var. Dedikodunun bini bir para. Geçenlerde resmi kurumun deposundan ağır, 1tanesi 4kişinin ancak taşıdığı 4 tane kamelya çaldırdı. Sorsan ondan namuslusu yok. Gece bekçisi idi. Birde milleti karalamaya çalıştı.

Millet babasına güvenmiyor bu devirde, sen rastgele bir motor tamircisine güvenmeye çalışıyorsun...

tokhanoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O dükkanın önünden bile geçmeyin derim ben

arkadaşlar yazdıklarınızı tek tek okudum, hepinize hak veriyorum ama aklım almıyor bi insan nasıl bu kadar büyük yeminler edebilir? adamın günahını almak istemiyorum ya yapmışsa ben anlamadıysam diyorum ama anlaşılmayacak gibi de değil.

pazartesi gidip tekrar konuşacağım, o kadar para verdim.

ya karşılığını verecek yada "söke söke" alacağım, ben öğrenciyim o parayı çıkarıp vermek kolay olmadı borca girdim o kadar.

motoru adam gibi yaparsa hiç sıkıntı yok çalışırım hakkını yine veririm ama bana "yaptım" deyip o paraya çöküyorsa o parayı ondan söke söke alacağım.

Alıntı PETRICHOR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yazdıklarınızı tek tek okudum, hepinize hak veriyorum ama aklım almıyor bi insan nasıl bu kadar büyük yeminler edebilir? adamın günahını almak istemiyorum ya yapmışsa ben anlamadıysam diyorum ama anlaşılmayacak gibi de değil.

pazartesi gidip tekrar konuşacağım, o kadar para verdim.

ya karşılığını verecek yada "söke söke" alacağım, ben öğrenciyim o parayı çıkarıp vermek kolay olmadı borca girdim o kadar.

motoru adam gibi yaparsa hiç sıkıntı yok çalışırım hakkını yine veririm ama bana "yaptım" deyip o paraya çöküyorsa o parayı ondan söke söke alacağım.
    çökmeden önce elinde sağlam kanıtların olmalı. tam emin olmadan hak iddia etme. bence motoru sağlam bir ustaya göster. işlem yapılmış mı, yapılmamış mı bir baksın.

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çökmeden önce elinde sağlam kanıtların olmalı. tam emin olmadan hak iddia etme. bence motoru sağlam bir ustaya göster. işlem yapılmış mı, yapılmamış mı bir baksın.
    bi ustaya gittim, şansıma husumetli olduğu bi usta çıktı birbirilerine laf sokup duruyorlar. biri motorun açıldığını diğeri açılmadığını savunuyor.

anlayacağın 3. bir usta bulup gitmem lazım.

sıkıntı şu ki, motor açılmadıysa ben bunu adama nasıl kabullendireceğim? adam dediklerini yapmadıysa resmen benim para çöpe gitti.

tokhanoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Servisten rapor verirler mi ki bu aracın Bloğunda işlem yoktur diye? Verirlerse eğer al sana kapı gibi dayanak ama vermezlerse işin zor ayrıca bir insan neden bloğu boyar ya?

Motosikleti
    pulsar ns200
    Motor bloğunu siyahla boyamak nedir size sormuş mu bunu yaparken? Anlaştığınız tamir dışında başka işlem yapıyorsa size bildirmek zorundadır, benim başıma gelse param yok deyip eski parçaları taktirirdim o zaman parçaları değiştirip değiştirmediği de ortaya çıkardı. Adını sanını yazın da başka vatandaşlar gidip motorunu boyamasın

Motosikleti
    MT-07
    Anlaşıldı. Sen hakkımı arayacağın mevzusuna batağa daha çok gireceksin. Bol şanslar diliyorum.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Benim Japon motorum olacak, bir tane usta bozuntusu alıp kafasına göre boyayacak, o boyayı alıp o adamı simsiyah boyar evine öyle gönderirirm. Kesmezse biraz da döverim.

Şu usta sıfatlı adamların her dediğine inanmayın. Bir şey yaptırmadan önce ne yapacağını sorun, kafanıza yatmıyorsa bilen birine danışmadan yaptırmayın.

Dxsec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200
    En basitinden bir bilgisayar tamircisine bilgisayarınızı tamir ettiğinde bir süre sonra tamirci arar şu şu parçalar değişmesi gerek şu kadar fiyatı var yapalım mı diye soruyor bu usta denilen şahıs nasıl oluyor da motoru kafasına göre boyuyor.
    Keşke usta sıfatını herkese vermeseler. Belirli bir süre çalıştıkran sonra bir eğitimden geçip sertifika verip o şekilde usta yapsalar.
    Sana önerim motora bakıp herhangi bir sıkıntısı varsa anlayıp değişen parça varsa onları rapor halinde sana sunan güvenli bir yer bulup oradan rapor al eğer motorunda değişiklik varsa raporun fotokopini al sözde ustaya götür ve paranı geri iste vermezse raporu polise veripi şikayette bulunacağını söyle dürüst bir usta hiçbir şey için yemin etmez. Yaptığı işin arkasında durur.

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    bloğu neden boyamış? usta bilmezmi ısınınca leş gibi kokacağını? bunu yapan adama motor yaptırma diyorum diğer yaptıklarına yorum yapamıyorum bile.. başka ustalara götür nedenini öğren sonra götür ona beleşe yaptır.. ama ona direk götürme iyice içine edebilir!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)