Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Kardeşliği

Motovento
    REKLAM ALANI
    SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    Dün gece birebir yaşadığım durum.

Akşam iş çıkışında yakınlardaki spor salonuna gittim. Açık alandaki motosiklet park yerine girdim, Motosikleti stop ettiğim anda omuzuma dostça bir el dokundu.

- Abi, plakan düşmek üzere, benim başıma geldi, çok iş istiyor haberin olsun, dedi.

Bir de baktım, gerçekten 2 vida ile tutulan plakanın bir vidası düşmüş, plaka sarkıyor.

Neyse, sporumu yaptım, eve giderken bir nalbur bulursam yaptırırım diye düşünüyorum. Akşam saat 8 filan oldu, hava karanlık. Motosikleti çalıştırdım. İlk 20 metrede yoldan geçen bir evlere teslimat motosikleti korna ile uyardı, dedim bismillah. Yavaş yavaş Zorlu'nun ordan Zincirlikuyu mezarlığına ilerledim. Amacım köprü yoluna girip evin oralarda açık nalbur bulmak. Zira Zİncirlikuyu'da nalbur filan hak getire...Arada sık sık geriye bakıp plakayı kontrol ediyorum. Mezarlığın önünde 3 motosikletli, ana yola çıkarken 2 motosikletli, köprü sapağına doğru 3 ya da 4 motosikletli, bir minibüs bir taksi...hepsi uyarıyor. plak diye bağırıyor, düşecek diyor...

Zincirlikuyu'dan köprü yoluna girdim, dur kalkta yavaşladım, 2 motosikletli....hepsi plakayı işaret ediyor...hatta biri muhabbete daldı, abi çok çekersin ben çok çektim, dedi..Hemen yaptır diyen mi dersin, herekse korna çalıyorum kafamla teşekkür ediyorum bu arada...

Köprüyü geçene ve nalbura ulaşana kadar yaklaşık 20 motosiklet ve 5 civarı araç ile kornalı, elli, hatta sesli muhabbete girdim..

Tüm bu güzel insanlara teşekkür ediyorum. Belki de bazıları forumdadır.

Plaka işi tamam. Yollarda yalnız olmadığımı bilmek sevindirici.
    Tengri, pintus, Kızıl pars ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Sonunda düştü zannettim, iyi kaybetmemişsin
    fz6_fazer ve kdiner bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şans işte, bana da kurye artistlik yapıyor kırmızı ışıkta
    zekeriyaimam bunu beğendi.

gerilim filmi gibi yazı olmuş. son cümleye kadar ha düştü ha düşecek diye beklemekten yazdıklarına odaklanamadım kardeş

splender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Son ana kadar kaybettim diyeceksin sandım, yanlız değilmişim

Kardeşlik güzeldir.

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Birkaç ay önce Beyoğlu'ndan Şile'ye gidene kadar yolda ışıklarda selamlaşmalar,karşı şeritten korna ile selamlamalar,dinlenmek için durduğum da yanımızda durup bir sorun mu var diyen tüm dostlara da ben teşekkür etmek isterim. Motosikletçi ruhunu bozmamak dileğiyle.
    kulspruta bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    ben olsam "plakan düşecek" diyenlere cevap olarak "sorduk mu? sanane kardeşim? ben böyle gezmeyi seviyorum belki, düşecekse ben uğraşacağım sana ne oluyor?" derdim. "milletin yaşam tarzına saygı duyun biraz" derdim.

bozardım onları.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Zorlunun arkasındaki Levazım yokuşundan aşağı in, Ortaköy'e doğru ilerle Migros'u geç, ilerideki caminin hemen karşısında nalbur vs ne ararsan bulursun

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Akşam üzeri motorumla turlarken,telefon geldi kenara çektim işimi hallettikten sonra yan ayakliği açık unutmusum,

300mt ilerdeki işiklarda durdum arkamdan gelen motorlu arkadaş,Abi yan ayakligin açık diye uyardı,iyiki yol düzdu cidden sakat iş,dalginligima geldi..teşekkur ettim.

içimden,Ulan gunde trafik icinde en az 10tane yavşakla uğraşiyoruz..en azından bu şekilde uyarı ve yardimseverlik,moral anlaminda bonus oluyor..

Genelleme yapmadan,´´Motorcunun dostu yine motorcudur´´

Motosikleti
    R25
    İki sene önce arabayla üniversite sınavından dönerken lastiğimizin havası inmiş abartmıyorum en az iki yüz kişi camı açtırıp lastiğiniz inmiş diye uyardı. Bazen diyorum ki iyi ki iyi insanlar...

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Motorun bir yerlerinde halk arasında "cır cır" tabir edilen zip tie bulundurun.
    pek çok işe yarar, olsa plaka da sabitlenirdi.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    başkan şundan bahsediyorsun galiba, fiyatı da hiç bir şey, bende var ama evde muhafaza ediyorum. bu önemli de ben aslında arka sepete küçük bir tane ilk yardım çantası ayarlayıp sabitlemek istiyorum.

sadece istiyorum ama, hiç ne fiyat araştırması yapıyorum ne de ilk yardım çantalarına ve içeriğine bakıyorum.

Motosikleti
    MT-07
    Benim kaza yaptığım sırada bir kurye arkadaş geldi yanaştı yanıma. Abi gitmesi gereken evrak varsa ben halledeyim dedi. Daha ne olsun? Bu devirde insanlar anası babasına bakmıyor. O arkadaş okuyorsa tekrardan teşekkür ederim. Olayı kamerası ile çeken arkadaşta 35dk başımda bekledi, ben Ambulansla hastaneye giderken de motorumu çekiciye çektiklerinde yardımcı olmuş. Diğer motorcu arkadaşlarda seferber oldu.

Bir tane araç sürücüsüde sağolsun çok ilgilendi. Yanlış bir yaklaşımda bulunmasınlar die. Yoluda güvenliğe almıştı. Böyle insanları gördükçe halen umut var diyor insan.

Patavatsızca kazayı soranlarda oldu. %100 suçlu olsam ne olacak?

Benim halen umudum var. Bizde yardım ederken böyle şeyleri düşünmezdik. İyiki varlar böyle insanlar.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim kaza yaptığım sırada bir kurye arkadaş geldi yanaştı yanıma. Abi gitmesi gereken evrak varsa ben halledeyim dedi. Daha ne olsun? Bu devirde insanlar anası babasına bakmıyor. O arkadaş okuyorsa tekrardan teşekkür ederim. Olayı kamerası ile çeken arkadaşta 35dk başımda bekledi, ben Ambulansla hastaneye giderken de motorumu çekiciye çektiklerinde yardımcı olmuş. Diğer motorcu arkadaşlarda seferber oldu.

Bir tane araç sürücüsüde sağolsun çok ilgilendi. Yanlış bir yaklaşımda bulunmasınlar die. Yoluda güvenliğe almıştı. Böyle insanları gördükçe halen umut var diyor insan.

Benim halen umudum var. Bizde yardım ederken böyle şeyleri düşünmezdik. İyiki varlar böyle insanlar.
    ayak yapmış o, ne sandın? "110 kilometre ileride şuraya gidecek bir evrak var" deseydin o eleman evrakları alır 200 metre ileride yol kenarına atar giderdi??

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Senin videoyu izleyince ben de şaşırdım. Zamanında rahmetli babam karda düşüyor yere ve bir Allah'ın kulu yerden adamı kaldırmıyor. 45 dk karda yerde yatmış baygın. Senin olayda herkesin yardıma koşması süper ..
    Angrypower bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    İşin aslı bende beklemiyordum. Açıkçası bir ara aha üstünden geçecekler die de düşünmedim değil.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı Kızıl pars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun bir yerlerinde halk arasında "cır cır" tabir edilen zip tie bulundurun.
    pek çok işe yarar, olsa plaka da sabitlenirdi.
    Bende yolda civataları çıkıp düşmek üzere olan plakaya onu takmıştım. Hatta hoşuma gitti kalan cıvatalarıda söküp onu taktım.

Motorcu dayanışması gerçekten güzel şey.

Hanımla yeni evlendiğimizde motorla şehirlerarası geziyorduk. İlk defa benimle alıştı motora. Başlarda "bunlar niye kornaya basıyor" diye soruyordu. Sonra oda alıştı hiç tanımadığımız insanların bize selam vermesini.

Birinde sigara içmeye durduğumda yanımızdan bi motorlu grup geçti. Hepsi tek tek kornaya basarak geçtiğinde ise "akrabalarımı görmüş gibi sevindim bi an" demişti.

Böyle dayanışma birde kamyoncularda var. Mesleğim şoförlük benim. Ama eski kamyoncularda var. Yeni nesilde pek iş yok.
    İster düşün... Kendini ister hayale kaptır...Uzar uzar, çünkü hiç sonu yoktur yolların.
    Bakarsın aldanmışsın, gördüğün bir seraptır. Sevimli bir hayale açılırken kolların.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)