Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2000tl ye Arai Axces 2 Alınır mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba Arkadaşlar,
    Malum arai adını kalitesiyle duyurmuş bir marka. Şuan bir kaç mağazada xs var ucuza 4500 den 1950 ye düştüğünü söylüyorlar. Bugün mağazaya gidip fiyat düşüşünün sebebini sorduğumda, artık üretimi durduruldu bu yüzden ucuz dendi. 2015 üretimi olup 3.5 4 senedir rafta kask bu süre kullanım ömrünü etkilemiyor dendi. Tamam dedim tam bir bilgim yok sizce bu fiyata daha iyi bir kask bulabilir miyim yoksa yapışıyım mı ? Kullanıp tecrübe edenler fikirlerini esirgemezse sevinirim. İyi forumlar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    5 yıl ömrü vardı sanırım.. netten araştırırsanız daha rahat bilgiye ulaşırsınız, ben baya araştırmıştım 2 yıl önce ama unuttum tabi işimiz görülünce

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    5 yıl ömür olayı biraz hikaye.

Hiçbir kaska o kadar yüksek para verilmez bence israf.

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 yıl ömür olayı biraz hikaye.
    shoei nxr almıştım sanki öyle yazıyordu internette ama hatırlamıyorum belkide değildir araştırmak lazım..

Motosikleti
    MT-07
    Arai almada Shoei al. Marka fanatikliğine gerek yok. Ptesi akşamı kaza geçirdim. Hatta TV'De de çıkmışım. Ekipmanlarım sayesinde sadece belimde çizikler ve araca çarpma dolayısıyla morluk var lokal bölgede. Marka fanatikliği ile alakalı olsa şimdi mefta idim.

Kask-> Shoei Qwest
    Mont-> Venom Protex 2
    Pantolon -> Tech90 city kevlar (kaza anında dizlik ve kalça koruması da takılı değildi maalesef, genede sağ dizimde lokal çizikler dışında hasar yok.).
    Eldiven -> Forte GT die yazlık bişey şuanki fiyatı 75tl
    Bot -> 4riders kışlık versiyonu.

Mont parçalandı ama korudu, Kask malum görevini gördü ve saygıyla anıldı.

Uzun lafı kısası içine siniyorsa al, sinmiyorsa alma. Bir dünya kaliteli kask markası var. Arai tek değil.

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arai almada Shoei al. Marka fanatikliğine gerek yok. Ptesi akşamı kaza geçirdim. Hatta TV'De de çıkmışım. Ekipmanlarım sayesinde sadece belimde çizikler ve araca çarpma dolayısıyla morluk var lokal bölgede. Marka fanatikliği ile alakalı olsa şimdi mefta idim.

Kask-> Shoei Qwest
    Mont-> Venom Protex 2
    Pantolon -> Tech90 city kevlar (kaza anında dizlik ve kalça koruması da takılı değildi maalesef, genede sağ dizimde lokal çizikler dışında hasar yok.).
    Eldiven -> Forte GT die yazlık bişey şuanki fiyatı 75tl
    Bot -> 4riders kışlık versiyonu.

Mont parçalandı ama korudu, Kask malum görevini gördü ve saygıyla anıldı.

Uzun lafı kısası içine siniyorsa al, sinmiyorsa alma. Bir dünya kaliteli kask markası var. Arai tek değil.
    Öncelikle geçmiş olsun. Tabii ki sadece arai iyidir demedim birsürü iyi model var arai dışında ama 2000 tl ye arai axces iyi midir kötü müdür onu öğrenmeye calısıyorum 1.500 tl gibi bir bütceye hangi kaskı önerirsiniz? shoei qwest 2500 tl gibi bir fiyatı var

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:18 ----------

1900 tl bir kask icin ideal ülkemiz ekonomisinde biraz takip edersen anlarsın hayatına önem vermiyorsan israf olarak değerlendirebilirsin

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı esekherif adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun. Tabii ki sadece arai iyidir demedim birsürü iyi model var arai dışında ama 2000 tl ye arai axces iyi midir kötü müdür onu öğrenmeye calısıyorum 1.500 tl gibi bir bütceye hangi kaskı önerirsiniz? shoei qwest 2500 tl gibi bir fiyatı var

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:18 ----------

1900 tl bir kask icin ideal ülkemiz ekonomisinde biraz takip edersen anlarsın hayatına önem vermiyorsan israf olarak değerlendirebilirsin
    Yok estağfurullah. Ben sadece arai markasına takılıp kalmayın dedim. Misalen Feyizoğlu'nda Kenan Sofuoğlu için üretilen Shoei NXR var ve fiyatı 1699tl. 5yıllık kask. Kimsede almıyor fakat ellerinde kaldı die de satmak için tutuyorlar.

Qwest'i ben aldığımda 1700tl idi. Kurlardan dolayı fiyat çok arttı fakat o kalan kask reyon teşhir ürünüdür gibime geliyor. Raf ömrü geçerlidir. Spot ışıkları altında yada vitrinde dış kabuğu sertleşmiştir.

Canını emanet ettiğin bir ürüne verdiğin paraya acıma derim.

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok estağfurullah. Ben sadece arai markasına takılıp kalmayın dedim. Misalen Feyizoğlu'nda Kenan Sofuoğlu için üretilen Shoei NXR var ve fiyatı 1699tl. 5yıllık kask. Kimsede almıyor fakat ellerinde kaldı die de satmak için tutuyorlar.

Qwest'i ben aldığımda 1700tl idi. Kurlardan dolayı fiyat çok arttı fakat o kalan kask reyon teşhir ürünüdür gibime geliyor. Raf ömrü geçerlidir. Spot ışıkları altında yada vitrinde dış kabuğu sertleşmiştir.

Canını emanet ettiğin bir ürüne verdiğin paraya acıma derim.
    evet bende öyle düşünüyorum tavsiye ettiğiniz fiyat performans açısından iyi bir kask var mıdır ? 1500-2000 tl sularında

Motosikleti
    MT-07
    Gözüme bir nolan N87 ilişiyor bide Agv k3-sv ama ikiside termoplastic. Ayrıca Agv K3-sv rezalet ötesi bir yalıtıma sahip, hiç düşünülmemesi gereken bir kask. Shoei Qwest'in parlak siyah modeli 2500tl civarı. 2000tl çıkmışken biraz daha bütçe zorlanabilir. Parasını hakettiğini bizzat test ettim.

İnan tekrar motora bineceğim desem bende kask alamayacağım kendime. Piyasa o kadar uçuk vaziyette

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Çok aşırı takip ettiğim konu değildir ama 2000 tlye gerçekten inanılmaz seçenek bulabilirsin.bende yeni hjc rpha11 aldım.zaten bu fiyatlardan kötü kask alma ihtimalin yok ama tek sıkıntı üretim tarihi olur.3 senelik bir kask alıcaksın 3 senede sen kullansan 6 eder.bu şekilde hesaplarsan sorunun cevabını bulabilirsin çünkü 2000 tl değerinde kask kaç sene kullanırım dersen ordan belirlersin.arai bence dünyanın en iyi kaskı.nerden biliyorsu dersen çoğu yarışçı bu kaskı kullanıyor derim ama biz yarışmıyoruz.şu anki dolar kuru ile daha iyisini çok zorda olsa bulabilirsin.dersenki alınırmı ben olsam almam kullanım ömrünüde hesapladığım içim o kadar para vermem.

Motosikleti
    MT-07
    Genelde kullanmadığım şeyi tavsiye etmem ama Suomy Apex ile Scorpion Exo 710air kullananlardan fikir danışabilirsin gibi...

Bell m5x öneririm bizzat kullanıyorum şükürki kazada test etmedim. Nolan n64 den sonra iç malzeme kalitesi, hafifliği ve rüzgar sesindeki azalma anlatılmaz yaşanır. Dış kabuğu da çok katmanlı karbon fiberdir kendilerinin.

eran_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Arora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiçbir kaska o kadar yüksek para verilmez bence israf.
    Kafan kaç para ediyor hemşerim? Onun cevabı yok.

Allah rahmet eylesin Barkın Reyiz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)