Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yurtdışı Sitelerinden Ekipman Almalı mıyım ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar bu ay sonunda nasipse alıyorum a2 ehliyetimi dainese set dizmeyi düşünüyorum.Fc moto dan almalı mıyım sizce türkiyeden daha ucuzdu eskiden ama kur artınca sanki aynı fiyata geliyor vede taksitle almayı düşünüyorum yurtdışından alırsak banka faizli taksit yapıyor. Siz ne düşünüyorsunuz ayrıca sizce dainese hak ediyor mu parasını yoksa revit vb daha alt segment markalara da göz atmalı mıyım ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    travel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an yok.
    Revit mi alt segment?

Motosikleti
    xsr 900
    meslek olarak tekstil sektorunun icindeyim, uzun sure alpinestarsin gunluk giyim urunlerini de urettim,
    revit kesinlikle dainese ve alpinestars dan geri kalacak bir marka degil. dainese ve alpinestars daha cok bu isin hem kaliteli hemde moda tarafindalar.
    bunun yaninda rukka gibi markalar daha profesyonel ve islevsel taraftalar.
    kisisel zevkim bu isin guvenlik ve konfor saglandigi surece gorsel olarak da begendiginiz urunler olmasi yonunde, eger motosiklet sadece ulasim araci yada para kazandiginiz isiniz degilse, bu hobiden zevk almak istiyoruz demektir, o zamanda goze hitap etmesi de onemli.
    ben sahsen tasarim olarak iclerinde en cok alpinestars begeniyorum.
    esekherif bunu beğendi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:23 ----------

[/COLOR]
    Alıntı khaledome adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    meslek olarak tekstil sektorunun icindeyim, uzun sure alpinestarsin gunluk giyim urunlerini de urettim,
    revit kesinlikle dainese ve alpinestars dan geri kalacak bir marka degil. dainese ve alpinestars daha cok bu isin hem kaliteli hemde moda tarafindalar.
    bunun yaninda rukka gibi markalar daha profesyonel ve islevsel taraftalar.
    kisisel zevkim bu isin guvenlik ve konfor saglandigi surece gorsel olarak da begendiginiz urunler olmasi yonunde, eger motosiklet sadece ulasim araci yada para kazandiginiz isiniz degilse, bu hobiden zevk almak istiyoruz demektir, o zamanda goze hitap etmesi de onemli.
    ben sahsen tasarim olarak iclerinde en cok alpinestars begeniyorum.
    yapıcı yorumun icin teşekkür ederim peki önerebileceğin site var mıdır uygun olan ayrıca yurtdışı ile ilgili bir bilgin var mı ?

halo1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX636R
    ben fcmoto.de den sipariş verdim. yarış tulumu aldım. türkiyede 6bin lira civarı olan tulumu indirim ile gümrük dahil 2200'e aldım. fiyatı iyice araştır yüzde 20 civarı gümrük vergisi alınıyor. aynı zamanda bedeninin sana uyduğuna emin ol. ben boyum 2 metre olduğu için yurtdışından sipariş vermek zorunda kalmıştım tulumu. türkiyede bana göre beden bulamamıştım

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    %18 gümrük vergisi alınıyor ama %18 (galiba) Almanya KDV'si de alınmıyor. Aynı kapıya geliyor, kargo hariç.
    Kişisel olarak ayakkabıda Dainese, eldivende ve montta Rev'it, pantolonda Rokker derim.

Motosikleti
    xsr 900
    bence alışveriş açısından türkiye en iyi durumda şu an, bütün markalar döviz kurunu direk yansıtmadı, ellerinde kalan ürünleri satmak için geçen sezon fiyatlarını koruyanlar var, yurtdışı ile aynı yada yada ucuza geliyor,
    hasanpaşaya gidip dolanmak lazım ortalıkta.

Motosikleti
    xmax 250 abs
    merhaba, alacağınız ürünün marka ve modeline göre mutlaka türkiyede araştırma yapmanızı öneririm. Yeni kışlık eldiven aldım, yurtdışı sitelerinde 75 euro iken aynı marka ve model eldiveni türkiye'den 400 tl'ye 10 taksitli aldım. Bu aralar iyice araştırma yapmadan yurtdışı sitelerinden almak çok mantıklı değil...

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660ZA
    Şu ara yurtdışı alım için pek uygun değil dostum. Yerli firmaların elinde fırsat ürünler var. Bulgaristan'dan bile arkadaşlar alışveriş için buraya gelmeye başladılar.
    www.motogoril.com

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı khaledome adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence alışveriş açısından türkiye en iyi durumda şu an, bütün markalar döviz kurunu direk yansıtmadı, ellerinde kalan ürünleri satmak için geçen sezon fiyatlarını koruyanlar var, yurtdışı ile aynı yada yada ucuza geliyor,
    hasanpaşaya gidip dolanmak lazım ortalıkta.
    Dün izmirde bir oto parçacıya fiat idea için arka amortisöt uyuyor mu diye şase numaramı yolladım. 140 tl idi. adamlar hemen anında aynı ürünü 240 tl yaptı.

evet kur farkını yansıtmayanlar var daha ama çakal da çok!
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)