Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Lastik Temizliği hk.

Motovento
    REKLAM ALANI
    06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4

Değerli arkadaşlar fotoğraflarda mevcut kalan leke izleri maalesef lastik parlatıcı ve gaz yağı değdiği için bu hale geldi. Benden önceki sahibinden kalmaydı fakat 5 bin kmdir her temizlediğimde bu lekeleri çıkaramadım. Eski konularda incelemeler yaptım arap sabunu ile bol bol yıkayın diyenler var, gazyağı ile temizleyin diyen var, lastiğe işlemiş çıkmaz diyenler var. Birçok yöntem denedim, arap sabunu ile bol bol köpürterek bastırarak tabiri caizse keseleyerek yıkadım ama nafile. Virajlara girdiğimde dans ettiriyor. Her an kayıp düşecekhissi veriyor. Bu lastik temizleme için kesin bir öneriniz var mı? Satılan herhangi bir temizleyici?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    kimyasal çıkarır onu en basit yöntem cif yağ çözücü sprey var onunla sıkıp 2 3 dakika sonra tazyikli suyla yıkaman sorunu çözer eğer çok kalıplaşmışsa yağ çözücü ve bolca ovalaman gerekebilir.

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Ben gaz yağıyla arka jantı neredeyse yıkıyordum kalıcı leke meke olmuyordu.

Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kimyasal çıkarır onu en basit yöntem cif yağ çözücü sprey var onunla sıkıp 2 3 dakika sonra tazyikli suyla yıkaman sorunu çözer eğer çok kalıplaşmışsa yağ çözücü ve bolca ovalaman gerekebilir.
    Teşekkür ederim olumlu bir sonuç alırsam buradan paylaşacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:39 ----------

Alıntı hasangazili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben gaz yağıyla arka jantı neredeyse yıkıyordum kalıcı leke meke olmuyordu.
    Jant temizliği sorun olmuyor. Gaz yağını beze biraz döküp silerek temizlediğimde oluyor, arap sabunu ile hem jant hem de lastik yıkayarak temizlik yaptığımda oluyor, förbix gibi bitkisel temizleyici ile jant temizlediğimde oldu. Fakat hiçbirini lastiğe zarar vermemesi için lastiğe sürmedim. Eski sahibinden kalma. Özellikle lastik parlatıcı cok zarar verdi. Virajlarda sıkıntı yaşıyorum.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Lastik parlatıcı da bir sorun olması lazım. Çünkü böyle bir iz bırakması mümkün değil. En klasik lastik temizleme arap sabunu fakat onu denemişsin.

Lastiğin üstündeki bir leke ise zamanla geçer ama burada sanki içine işlemiş gibi. Biraz zaman geçmesini bekle tekrar arap sabunu ile denersin.

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Benimde jantlarım boyalı çok çamur tutuyor gaz yağı sıkmaya korkuyorum boyası atar diye...

Motosikleti
    Artık Yok...
    lastik dediğiniz şey özellikle özellikli lastikler kış lastiği gibi gaz yağı , mazot ,cif bunların hepsi lastiğin yapısına kimyasına bana göre zarar verir.. ben parlatıcı bile kullanmam saçma geliyor iki dakka sonra tekrar pislenicek ne gerek varki..

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Lastik parlatıcıların çoğu sorunlu. Kullanmamak lazım. Zaten lastigin yola temas yüzeyi küçücük.

Ivır zıvır çalışmazsa belki ince bir zımpara denenebilir.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Bakkaldan alınacak amonyaklı cif ve bulaşık süngerinin yeşil yüzeyi sorunu çözecektir. Sulandırmadan kullanın, hafifçe bastırın ve iş lem bitince bol suyla süngerin yumuşak yüzeyini de kullanarak durulayın.

Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Alıntı tyrung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik parlatıcı da bir sorun olması lazım. Çünkü böyle bir iz bırakması mümkün değil. En klasik lastik temizleme arap sabunu fakat onu denemişsin.

Lastiğin üstündeki bir leke ise zamanla geçer ama burada sanki içine işlemiş gibi. Biraz zaman geçmesini bekle tekrar arap sabunu ile denersin.
    Maalesef içine işlemiş. Yerle temas eden kenar kısımlarına su tuttuğumda direkt suyu üstünden atıyor. Lastiğin orta kısımlarına sürülmediği için sorun olmuyor. Hal çaresine bakacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:02 ----------

Alıntı frankestayn1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde jantlarım boyalı çok çamur tutuyor gaz yağı sıkmaya korkuyorum boyası atar diye...
    Gaz yagını beze sürün bezle silin. Lastiğe veya başka bir yere sıçramasın. Ben öyle yapıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:03 ----------

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastik dediğiniz şey özellikle özellikli lastikler kış lastiği gibi gaz yağı , mazot ,cif bunların hepsi lastiğin yapısına kimyasına bana göre zarar verir.. ben parlatıcı bile kullanmam saçma geliyor iki dakka sonra tekrar pislenicek ne gerek varki..
    Dediklerinize hak veriyorum. Sık sık zincir temizlerken jant ve lastik temizliğide yapıyorum. Parlatıcı hiç sürülmeseydi bu sıkıntıları yaşamayacaktım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:05 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik parlatıcıların çoğu sorunlu. Kullanmamak lazım. Zaten lastigin yola temas yüzeyi küçücük.

Ivır zıvır çalışmazsa belki ince bir zımpara denenebilir.
    Bundan sonra zaten lastik parlatıcıdan uzak duruyorum.
    Zımparayı hiç düşünmedim. Lastiğin yere temas eden kısmını patinaj çekerek zımparalayabilirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:10 ----------

Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakkaldan alınacak amonyaklı cif ve bulaşık süngerinin yeşil yüzeyi sorunu çözecektir. Sulandırmadan kullanın, hafifçe bastırın ve iş lem bitince bol suyla süngerin yumuşak yüzeyini de kullanarak durulayın.
    Deneyeceğim, faydası olursa buradan paylaşırım.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    bazı 1000cc suruculeri yeni lastik aldiginda motoru padockstandina alıp arka lastigi az bi zimparalar mumu gitsin diye denemelisiniz en az kumlu zimparayla
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Alıntı EUOGLU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bazı 1000cc suruculeri yeni lastik aldiginda motoru padockstandina alıp arka lastigi az bi zimparalar mumu gitsin diye denemelisiniz en az kumlu zimparayla
    Teşekkürler deneyeceğim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)