Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Ehliyet yetersizliği cezası.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Avrupa da da ehliyete bir motosiklet parası ödüyorlar mı? Bence Türkiye avrupayı bir kenara bırakıp kendine özel kurallar benımsemeli yoksa halk daha çok gereksiz yere yokluk çeker.
    Bir değil hatta iki hatta 3 motor parası ödüyorlar. Avrupada TR den çok çok daha pahalı!
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir değil hatta iki hatta 3 motor parası ödüyorlar. Avrupada TR den çok çok daha pahalı!
    reis beynimi yakmayın ya, türkiyede alım gücü yerlerde olduğu için millet ehliyet yükseltmeye para ayıramıyor çünkü zaten bir çok eksiği var ve bir çok şeyden kısmış durumdayken bile parası yok ve olmayan parası ile ehliyet yükseltemiyor...

yani işin ucu para ve zaman, avrupada alım gücü ile türkiye de alım gücü bir değil.

batuhanaslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 Pcx 125
    A2 ehliyet var örneğin mt 07 ile veya mt 09 ile polis çevirse yetersiz ehliyetten ne kadar ceza yerim?

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı batuhanaslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    A2 ehliyet var örneğin mt 07 ile veya mt 09 ile polis çevirse yetersiz ehliyetten ne kadar ceza yerim?
    Yaşınız kaç ve tecrübeniz nedir bilmiyorum genç arkadaşım ama mt07 veya mt09 kullanırken endişelenmeniz gereken son şey polise yakalanmak, azraile yakalanma riski daha yüksek...
    Angrypower ve espresso bunu beğendiler.
    SYM Gts Evo 250, SYM Maxsym 400,KTM Duke 390,Xmax 400abs, Joymax250, Forza250

batuhanaslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 Pcx 125
    Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaşınız kaç ve tecrübeniz nedir bilmiyorum genç arkadaşım ama mt07 veya mt09 kullanırken endişelenmeniz gereken son şey polise yakalanmak, azraile yakalanma riski daha yüksek...
    Cevap yazmak icin cevap yazma. Biliyorsan söyle bilmiyorsan bos yapmanın alemi yok.

Neyse arkadaslar cevabı bilen varsa lütfen söyleyebilir mi. Özür dilerim sinirlendim biraz cevaba. Te allahım ya adam allahin isine karisiyo.

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Cevap yazmak icin cevap yazma. Biliyorsan söyle bilmiyorsan bos yapmanın alemi yok.

Neyse arkadaslar cevabı bilen varsa lütfen söyleyebilir mi. Özür dilerim sinirlendim biraz cevaba. Te allahım ya adam allahin isine karisiyo.
    ufak bir google araması ile bile bulabildim.
    1228 lira cezası var. motor senin üstüne değil ise birde ruhsat sahibine 1228 lira hayırlı olsun.

Alper600RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun kardeşim. 1000 tl de az para değil. allah korusun bana gelse 4 ay geri atar beni o ceza.

Motosikleti
    Forza 250

Bu atarlı gençlikten de bıktım. Umarım yakalanıp cezayı yersin, hatta bir yere de toslarsın, dogal seleksiyon işini yapsın...
    espresso bunu beğendi.
    SYM Gts Evo 250, SYM Maxsym 400,KTM Duke 390,Xmax 400abs, Joymax250, Forza250

Ali Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Almanya: 1500euro (1/3 motosiklet parası, oranın alım gücüne göre)
    İngiltere: 800euro (1/8 motosiklet parası, oranın alım gücüne göre)
    Amerika: Bulunulan eyalette eğitim zorunlu ise: 200-300 dolar( 1/15 motor parası, oranın alım gücüne göre) eğitim zorunlu değil ise 20-30 dolar ( 1 / 150 motor parası, oranın alım gücüne göre)
    Fransa: 800-900 euro ( 1/5 motosiklet parası, oranın alım gücüne göre)

Bunları TL'ye çevirirsen tabii ki çok çok pahalı olur. Neyse ki fransızlar TL ile maaş almıyor. Fiyatları internet aramaları ile ortalama olarak aldım, zaten daha önceden bazılarını biliyordum ve benim bilgilerimle de uyuşuyor. İstatistikler gerçeğe yakındır.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Ali Mert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Almanya: 1500euro (1/3 motosiklet parası, oranın alım gücüne göre)
    İngiltere: 800euro (1/8 motosiklet parası, oranın alım gücüne göre)
    Amerika: Bulunulan eyalette eğitim zorunlu ise: 200-300 dolar( 1/15 motor parası, oranın alım gücüne göre) eğitim zorunlu değil ise 20-30 dolar ( 1 / 150 motor parası, oranın alım gücüne göre)
    Fransa: 800-900 euro ( 1/5 motosiklet parası, oranın alım gücüne göre)

Bunları TL'ye çevirirsen tabii ki çok çok pahalı olur. Neyse ki fransızlar TL ile maaş almıyor. Fiyatları internet aramaları ile ortalama olarak aldım, zaten daha önceden bazılarını biliyordum ve benim bilgilerimle de uyuşuyor. İstatistikler gerçeğe yakındır.
    Türkiye'den aldığımız ehliyetle oralara turist olarak gidince 6 aya kadar geçerli oluyor sanırım ama taşınırsak 6 ay içinde oranın ehliyetini almak gerekli diye biliyordum. Pahalıymış. Ama Almanya'da sanırım bu fiyata soğru düzgün eğitim de dahildir, o zaman aslında çok da pahalı olmuyor. Türkiye'de sürücü kursuna verilen para yalnızca sınavı geçene kadar işe yarıyor, sonrasında yine bir sürü eğitm almak gerekiyor, o eğitimlerin fiyatlarını da ekleyince aslında buralarda daha pahalı bu işler.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    konu hortlatmaktan zevk mi alıyorsunuz?

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı gençmotorcuu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    '' Ehliyeti alırken daha sen bu kanunu öğrenmeden aldıysan. sana veren kursun ben....'' Ne anlatıyosun arkadaşım? Benim ehliyeti aldığımda kanun kullabiliyosun diyordu ben ona güvenerek harcama yapıpı ehliyet ve motor aldım. Anlamadan dinlemeden yorum yapma bak diğer arkadaşlara uslubünca yorumunu yapmış

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:42 ----------

Teşekkürler bilgilendirme için.
    Bu ülkede kanun var sanıyorsun, problemlerden bir tanesi bu. Durduktan sonra polis gelirken motoru tekrar çalıştırıp kaçmak ayrı bir seçenek. Yaptım ben bir kere, tehlikeli biraz tabi.

Dün trafik polisi vardı yine kaçtım ve sonrasında yunuslar ile karşılaştım, nedense onlar hiç endişe unsuru olarak gelmiyor, onlardan kaçma çekinme düşüncem yok, sebebini bilmiyorum, belki fark yoktur.

Benim param yok, sigortasız motor sürüyorum. Muayene bitti ve 3 dönemdir vergi ödemedim.

Kanunlar zenginin parasını fakirden korumak için vardır felsefesini benimsedik ve imkanım olduğu kadar benden eksilip zengine eklenecek durumlardan kaçınmaya çalışıyorum.

Millet goldwingler ile gezsin başım gözüm üstüne, ama bırakın da ben en azından bir apache 'ye bineyim.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)